Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bywalec1

TOKSOPLAZMOZA - nie lekceważcie tego zagrożenia!!!!!!

Polecane posty

Gość evik_ok
Dziękuję za odpowiedz bywalcu. Jestem po kolejnej konsultacji - lekarz zaleca wykonanie amniopunkcji w celu sprawdzenia czy dziecko jest chore. Jutro udam się do szpitala i wypytam o wszystkie za i przeciw. Zastanawia mnie tylko jak długo trzeba czekać na wyniki badan. W poprzednich postach znalazłam informację o leczeniu sulfonamidami antyfoliantami które leczą dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewcyny mam pytanie czy jesli:IgG jest dodatnie (+) a IgM jest ujemne (-) to jak jestem w ciąży jest możliwość że znowu na to będę chora?? Wziełam sobie kotka do domu i dowiedziałam sie ze jestem w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam IGM 0,4 natomiast IGG 218,2 czyli wychodzi na to, że chorowałam ? Trzeba w tym przypadku powtórzyć badanie za 2/3tyg. ? Trochę się tym martwię, bo IGG jest w sumie duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evik -----> Na temat zasadnosci wykonywania aminopunkcji w celu stwierdzenia/ wykluczenia zakażenia toksoplazmozą płodu wypowiedzialem sieobszernie na str 73 topiku (post z 4.08.2010 g. 16.54. Zachęcam do przeczytania Kasia_k26 i Latte machiato -----> wyniki świadczą o tym że toksoplazmoę juz przechodzilyście i Waszym maluszkom nic jej strony nie grozi. Badań nie potrzeba powtarzać chyba że dl asprawdzenie wiarygodności poprzednich. Kotka też nie ma potrzeby się pozbywać. Wysokie IgG jest w ciazy dośc częste i nie budzi obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no żesz! trzeci raz ehhh, urwało mi wiadomość, napiszę jeszcze raz! IgG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no co jest do jasnej ciasnej?! w innym wątku jest mój cały post a tutaj nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuje bez logowania
mój wynik: IgG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbuj wysać mi to mailem: bywalecjeden@interia.pl ale odpowiedzieć bedę mógl chyba dopiero w piątek bo dziś zaraz kończe a jutro mnie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hally napisala: tu Hally z forum, nie mogłam tam wysłać całej wiadomości i piszę na maila: mój wynik: > IgG IgM 0.174 > > czyli toxo nie miałam? > > Mam dwa koty, którym sprzątam kuwetę. Wiele moich znajomych bliższych i > dalszych ma koty i żadna z nich nie miała toxo. Myślę więc, że koty > domowe niewychodzące nie stanowią jednak większego zagrożenia. Tak, wyniki wskazują że toxo ni eprzchodzilaś. Zakażenie bezpośredni o od kota to rzadkość, zwalscza od nie wychodzącego na dwor. Ale - o ile jesteś w ciązy lub pja planujesz w najbliższym czasie - bądż ostrożna ze sprzatanie kuwety. epiej niech robi ktoś inny albo uzywaj gumowych rękawic i myj starannie p o tym rece. Ocywiście przestrzegaj też zaad higieny przy przygotowywaniu i jedzeniu posiłkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolciunia
Witam wszystich...jestem zarażona toxo... jestem w 29 tyg ciazy i od momentu styku z ta choroba przechodze horror i stres...moje wyniki w lipcu tego roku wyszly : IgG 89,47 (czyli dodatni) IgM 0,99 (też dodatni) i gdzies od konca sierpnia biore rovamecyne... 2 x 3mln. We wrzesniu robilam usg prenatalne wyszlo wszystko w porzadku jednak tez gin.kazal mi brac antybiotyk. w pazdzierniku moj gin zrobil mi awidnosc ktora wyszla 27,1% czyli swieze zakazenie (0-39 niska awidnosc, 40-60 wynik watpliwy, 60- wysoka awidnosc ) bylam u lek. chorob zakaznych ona stwierdzial ze to stare zakazenie i nie potrezbnie biore te leki jedna takiej konsultacji na pismie mi dac nie chciala zlecila tylko kolejne badania na na IgG i IgM i wyszly rowniez dodatnie tyle ze juz spadaly IgG 39, a IgM 0,84 po konsultacji z nia nadal twierdzila ze mam odstwic ten lek... jednak tego nie zrobilam z obawy o dziecko... Poszlam dzis do dobrego lekarza ktory mnie na duchu tak naprawde podniosl dzwonil nawet w mojej sprawie do pani doktor do poznania ktora zajmuje sie toxo i ma z niej spec i jest w polsce pod tym wzgledem najlepsza podobno... powiedziala ze w moim przypadku raczej do zakazenia plodu nie doszlo i raczej mialam szczescie ale to sie okaze tak naprawde jak urodze dziecko ktoremu musze zromic badania czy tez nie bedzie mial toxo jesli tak to wtedy zaczyna sie leczenie.. nie jest warunkiem ze nasze dzieci beda miec toxo i problemy z tym zwiazane...mysle ze my mamy przyszle musimy nabrac wiary i walki by sie nie poddawac a tak naprawde co ma byc to bedzie i my na to wplywu juz nie mamy...a Ty bywalcu co o tym myslisz?? pozdrawiam wszystkie przyszle Mamy nie dajmy sie tamu problemowi zamroczyc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RobertAga123
Witam pielęgniarka trochę zestresowała mi żonę mianowicie oto wynik badania : Toksoplazmoza IgG 15,70 Różyczka IgG 83,80 Różyczka IgM 0,18 Dodam iż mamy 10-letniego syna zdrowego ( były inne kłopoty ale nie dotyczące wirusów ) Prosze o odpowiedź czy przestać się starać i zrobić konkretniejsze badania ? Czy może ginekolog coś poradzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolciunia ----> Sadzę, że kazdy z lekarzy na swoj sposob ma rację. wlipcu dodatnie ale niezbyt wysokie IgM świadczylo że infekcja trwa juz dluższy czas (byla wtedy ok 10-12 tc) ale może jeszcze być w fazie niebezpiecznej dla dziecka. daltego zastosowanie rovamycyny bylo zasadne. Lekarka od zakaźnych zapewne ma rację ze obecnie antybiotyk mozna już odstawić choć większość źrodeł mowi że nalezy ją brać do końca ciąży. Po prostu w medycynie sa rożne szkoły... GTdyby doszlo do infekcji to musialoby to nastapić we wczesnej ciąży a wowczas kończy to si enajczęsćiej poronieniiem lub ciązkimi wadami płodu widoczymi na usg. Skoro nic takiego nie miało miejsca jest wysoce prawdopodobne że do zakażenia dziecka nie doszło. Dla pewności trzeb jednak zrobić po narodzinach jego badanie w tym kierunku. RobertAga -----> interpretacja wynikow polega na ich porownaiu z normai a tych nie podajesz. Nie podajesz też wyniku IgM na toxo. Dletego na podstawie tych informacji trudno cokolwiek powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona_11
Witam, mam prośbę o interpretację wyników na toxo: pierwsze badanie (7 tydzień ciąży) IgG 215 IU/ml (gdzie >30 dodatnie), IgM 0,36 (gdzie 30 dodatnie), IgM 0,36 (gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona_11
Witam, mam prośbę o interpretację wyników na toxo: pierwsze badanie (7 tydzień ciąży) IgG 215 IU/ml (gdzie >30 dodatnie), IgM 0,36 (gdzie 30 dodatnie), IgM 0,36 (gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona_11
nie mogę prawidłowo wysłać całej treści zapytania:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona_11
Spróbuję jeszcze raz... Witam, mam prośbę o interpretację wyników na toxo: pierwsze badanie (7 tydzień ciąży) IgG 215 IU/ml (gdzie >30 dodatnie), IgM 0,36 (gdzie 30 dodatnie), IgM 0,36 (gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona_11
Witam, mam prośbę o interpretację wyników na toxo: pierwsze badanie (7 tydzień ciąży) IgG 215 IU/ml (gdzie >30 dodatnie), IgM 0,36 (gdzie 30 dodatnie), IgM 0,36 (gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona_11
chyba jednak nie dam rady prawidłowo wysłac zapytania, obcina mi tekst i jeszcze cos nadpisuje... :( Chyba, ze mogłabym wysłac zapytanie do bywalca mailem...? Nie będziesz miał nic przeciwko temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RobertAga123
Witam pielęgniarka trochę zestresowała mi żonę mianowicie oto wynik badania : Toksoplazmoza IgG 15,70 wynik ujemny =10,00 Różyczka IgM 0,18 wynik ujemny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RobertAga123
co jest mi też ucieło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RobertAga123
IgG 15,70 ( ujemny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na kafeterii występują ostatnio problemy techniczne. Jeśli macie problem z ucietymi postami piszczie do mnie na maila(adres w stopce). Ponieważ mi na razie nie ucina bedą kpiował (pomijajac fragmenty osobiste) i odpowaidal na forum i mailowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajrzałem na skrzynkepo napisaniu poprzdniego posta a tam jeden mail juz czeka :) " "Witam, mam prośbę o interpretację wyników na toxo: pierwsze badanie (7 tydzień ciąży) IgG 215 IU/ml (gdzie >30 dodatnie), IgM 0,36 (gdzie 30 dodatnie), IgM 0,36 (gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona_11
Dziękuję ślicznie, (więcej napisałam w mailu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×