Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ....finka

CHOROBY KOBIECE----porady

Polecane posty

Mozliwe chociaz mysle, tez moze byc cos innego, ja mam obfite miesiaczki a ty jak piszesz to raczej nie. zreszta chyba bedziesz musiala zasiegnac porady gina, bo kazdy ma rozne objawy. U mnie endometrioza zatrzymuje sie na jajnikach i mam pieknie,wypielegnowane torbielki, no i oczywiscie bol od najwiekszej i tez te plamienia, teraz mniej, wczesniej wiecej, dzisiaj rano na youtube znalazlam cwiczonka na endometrioze, mialam troche bolu i musze powiedziec, ze nawet mi pomogly, milej niedzieli zycze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
Od paru dni nie plamie. Ciesze sie bo byc moze to nie endo :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
Crystal bylam dzis u gina i chcialam zrobic sobie USG poprzez FZ . Niestety pomimo ze mam udokumentowanego miesniaka pani ginekolog odmowila mi badania USG bo podobno przepisy sie zmienily od lipca 2011 i teraz USG mozna robic co pol roku. Wyobraz sobie co znaczy taki termin dla osoby leczącej miesniaki, torbiele i inne chorobska. Kobiety mogą albo chorowac albo zaplacic za USG i zyc spokojnie. Co za czasy zeby czlowiek placacy podatki nie mogl sie spokojnie leczyc bezplatnie w swoim kraju. Wstyd dla partii rzadzacej PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
Samo mi nie przeszlo. Stosuje oklady ziolowe i wlasnie sie zastanawiam czy nie zaczac tego pic. Szukam kogos kto ma pojecie o ziolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiscie szok z tym usg, no coz wyglada na to ze tylko prywatnie! Ja na torbiele endo stosuje ziola chinskie,diete i akupunkture i tez smaruje brzuch olejem rycynowym i nagrzewam poduszka,pozatym zauwazylam, ze dobrze na bol dzialaja cwiczenia na miesnie brzucha.Jesli chodzi o miesniaki to wyczytalam gdzies o czosnku, ktos go jadl w duzej ilosci i pozbyl sie miesniakow. Dodam jeszcze, ze probuje sie odstresowywac,tez dziala na bol. Milego dnia zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiscie szok z tym usg, no coz wyglada na to ze tylko prywatnie! Ja na torbiele endo stosuje ziola chinskie,diete i akupunkture i tez smaruje brzuch olejem rycynowym i nagrzewam poduszka,pozatym zauwazylam, ze dobrze na bol dzialaja cwiczenia na miesnie brzucha.Jesli chodzi o miesniaki to wyczytalam gdzies o czosnku, ktos go jadl w duzej ilosci i pozbyl sie miesniakow. Dodam jeszcze, ze probuje sie odstresowywac,tez dziala na bol. Milego dnia zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
Czesc Crystal Uparlam sie na tego ginekologa i nie dam sie tak łatwo zbyc funduszowi. Jak chcą tak cwaniakowac to ja ich przechytrze i pojde do innego gina na FZ. Zobaczymy czy ta biurokracja im sie oplaci. Nie mam zamiaru placic za cos co mi sie nalezy bo place skladki ubezpieczeniowe. Dzis zrobilam sobie badania na hormony. Ciekawa jestem jak wyjdą i dostalam kataru. rano sie obudzilam ze spuchnietą jedna powieką w prawym oku , w ciagu dnia mi zeszla pod oko pod skore i widac lekkie napuchniecie. Zastanawiam sie czy to jest zwiazane z nerkami czy moze alergiczne. Szkoda że wątek stoi i nikt nie opisuje swoich doswiadczen :) Pozdrowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, ze szkoda Leczesie, ze nikt nie pisze swoich doswiadczen, no ale coz. Ja od wtorku nie mam juz bolu jajnika, bardzo sie ciesze, nadal biore chinskie ziola, moze to do nich ???? Poki co to jestem pozytywnie nastawiona !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
Ciesze sie rowniez Crystal że rozpoczal sie proces zdrowienia u Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
to na pewno od chinskich ziol ,bo sama pije herbaty biale z chin i pomogly mi rowniez, Jestem bardzo wdzieczna chinczykom za to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teztak mysle Leczesie, ze to od chinskich tabletek ziolowych, ale poki co nie jem juz drobiu, podobno jest w nim duzo hormonow takze od wtorku jem tylko ryby no i od wtorku mnie juz nie boli, to tez sie jakos nakalada. W sumie na endometrioze to pewnie ten drob tez dziala, jak jest duzo hormonow ? Jakby co to narazie trzymam ta diete, tabletki ziolowe i akupnuktura. Nakuwam tez sie sama ze wzgledow finansowych, ale tylko w 4 miejscach, wczoraj wlaczylam jeszcze do tego muzyke relaksujaca, kurcze strzal w 10 czula sie wspaniale po tym ! Te herbaty biale z chin to gdzie kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabebenek
Witam, dzisiaj dowiedziałam się, że wypadają mi ścianki pochwy:( jestem 6 tygodni po drugim porodzie... Zainteresowało mnie ziołolecznictwo, postanowiłam, zę również spróbuje kuracji z krwawnika, tasznika oraz przywrotnika. Tylko mam jeden problem, jeżeli chodzi o nalewkę, czy jest możliwość zakupienia gdzieś gotowej nalewki?? Czy mogę użyć suszonych ziół?? Bardzo proszę o odpowiedź. gg9013904 hanah83anna@gmail.com FINKA dziękuję Ci dobra kobieto, że dałaś mi nadzieję, na pewno spróbuje terapii. Będę informować czy są postępy. Pozdrawiam cieplutko wszystkie kobiety. Trzymajcie się i walczcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
Crystal herbety biale z Chin w kazdym sklepie kolonialnym ale tylko te na wage ,albo przez internet. A jakie to sa tabletki ziolowe tybetanskie? Moze leczą tez miesniaki? ale w sumie torbielka malego tez mam ,ktory sie zmniejszyl, ale ciagle za malo jak dla mnie. W razie co moge podac e-mail na kontakt. Zapisalam sie z FZ do innego ginekologa na 31 wrzesnia, zobaczymy czy mi zrobi USG :) Zastanawiam sie tez na Reishi Max, ale nie wiem czy jest skuteczny. Moze ktos bierze? Pozdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lecze sie - tutaj masz stronke na te ziola w tabletkach http://www.shenzhou.com/catalog/product_info.php?cPath=23_156&products_id=3356 wlasnie nazywa sie uter form, a jak mam miesiaczke to musze brac - peach form, jest w takim samym opakowaniu. Kupuje je od akupunkturzystki, kosztuja mnie 9 euro za tubke. Poszukam tej bialej herbaty u nas, pewnie bedzie w jakim sklepie orient. Ciekawa jestem co Ci powiedza na usg, napisz koniecznie !!!! pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
Bylam u nowego gina i chyba wrescie dobrze trafilam. Poprzednio mialam panią ,ktora praktycznie nie interesowala sie mną poza USG, ktore wyprosilam łaskawie a potem odmowila bo NFZ nie pozwala :( Teraz mam ginekologa faceta i CHYBA jestem zadowolona bo pan od razu mi zaproponowal mi USG i cytologie jak rowniez kazal mi zrobic badania FSH ( co to??) cholesterol i morfologie. Poniewaz mialam wyniki badan hormonow (estrogen, progesteron i testosteron) to zapytalam sie i okazuje sie ze zrobilam badania hormonow w zlym dniu cyklu . Bo 4 dni przed miesiaczką i chyba kasa wydana na marne chociaz on mowi ze w porzadku jesli chodzi o same wyniki. Ja mu nie za bardzo wierze bo wyniki sa takie ( moze sie znasz to podpowiesz cos) estriadol ( ze srodka cyklu mam ) i wynosi - 2417.00 pmol/l progesteron (chyba faza lutealna , bo 4 dni przed okresem)- 1.00 nmol/l Moim zdaniem progesteronu jest za malo Testosteron - 2.53 nmol/l (tu chyba w porzadku) Wit. B12 -266 pg/ml (dolna granica normy) Moim zdaniem za malo. Mg - 1.80 mg/dl Ale czy wierzyc tym wynikom skoro w zlym dniu cyklu robilam badania? Chyba jeszcze raz powtorze jak mi sie okres skonczy Zrobie jeszcze badania na potas i sod Bierzesz KELP? Ja mam problemy tez z tarczycą chociaz robilam sobie wyniki na TSH, F3 i F4 i sa w normie, ale mialam guzka tez i cos czuje ze sie odezwal". Ostatnio bralam KELP z jodem i jakos mi przeszlo, a a jak przestalam brac to znow odczuwam przy przelykaniu i jakby skora byla bardziej sucha (szczegolnie na dloniach ) Ginekolog powiedzial ze jestem przed menopauza i tak moze byc i zebym sie nie przejmowala. Za 2 tygodnie zrobie te USG i cytologie to bede wiecej cos wiedziec. Teraz nie moglam bo mialam okres ale i tak sie ciesze ze w ogole sie pojawil chociaz skąpy bo skąpy ale jest bo miesiac temu to tylko plamienia :( A co u Ciebie Crystal? Nikt nic nie pisze. Szkoda . Pozdrowka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
Aniabebenek, a co to za kuracja o ktorej piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabebenek
leczesie to kuracja, o której dowiedziałam się na tym forum, dotycząca obniżenia macicy i co za tym idzie ścianek pochwy. Jeszcze jej nie rozpoczęłam, czekam na zioła. Jak to nie poskutkuje i nie poprawi się u mnie stan narządów to operacja. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lecze sie - nie znam sie zupelnie na wynikach, moze jak masz watpliwosci to powtorz i wtedy przyrownaj, moze w necie sa przyklady dobrych wynikow i mozna przyrownac swoje, ja robilam wyniki krwi i wtedy wszukalam w necie info o normie itp i stad wiedzialam czy jest ok czy nie, mimo, ze mowili, ze jest ok. A u mnie nadal bardzo dobrze, czuje sie wspaniale, juz poltora tygodnia bez bolow rannych ! takze jestem bardzo zadowolona, dzisiaj mialam 3 akupunkture, nastepna za 3 tygodnie - mam miec razem 6 takze probuje je brac co 3, 4 tygodnie, zeby nie byly tak blisko siebie, zwlaszcza tez, ze jak sie dobrze czuje to nie musze tak czesto. pozdrawiam i milego weekendu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
Crystal mnie zaatakowala chyba tarczyca. Dziwne bo tarczyce wg badan mam w normie, i nie wiem czy to ta miesiaczka uaktywnila czy moze przeziebienie ktore mialam .Czulam od wczoraj takie dziwne przełykanie jakby cos przeszkadzało i tak sobie mysle że dbam o tego miesniaka swojego hehe nawet zaczelam robic oklady z rycyny z termoforem, to z innej strony mnie wzielo :) ale nie daje sie i kupilam KELP i znow zaczelam brac (poprzednio mi pomogl) do tego oklady z rycyny i glinki na szyje dzisiaj. Zastanwiam sie czy nie zaczac pic glinki zielonej bo ma wlasciwisci absorpcyjne , duzo mineralow krzemu selenu itp tylko nie wiem czy dam rade pic bo jest strasznie niedobra a szklanke trzeba wypic na czczo :) Do tego bede brala Reishi Max to grzybek z Chin i ma wlasciwiosci przeciwzapalne i dziala na odbudowe komorki. I najwazniejsze!! Zaczne chodzic na akupunkture pobudzic swoj organzim do odnowy. To wszytsko od nastepnego poniedzialku oprocz moich starych metod i zobaczymy. Wyniki skonsultuje jeszcze z moim lekarzem ogolnym, bo ten ginekolog zbyt optymistycznie jak na moj gust podchodzi do sprawy. :) Mysle ze mam za malo progesteronu i zastanwiam sie jak go sobie podniesc. Ciesze sie, ze zdrowiejesz i masz dobre wiadomosci na temat swoejgo zdrowia:) Buziakczki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Lecze sie ! dzieki za informacje o glinkach, podam je mojej mamie, ona od x lat choruje na tarczyce, ma wole, ktore pare miesciecy temu jej sie zmniejszylo, bo przykladala nagrzewajace plastry no i przez te plastry czuje sie tez lepiej, chca ja operowac, ale ona nie chce, zastanawa sie nawet nad urynterapia, przynajmnej zaczac smarowanie, pozatym hormony ma w normie. Ciesze sie, ze zdecydowalas sie isc na akupunkture, ciekawa jestem po niej Twojego samopoczucia, pozatym ile u was kosztuje? ja musze placic 52 euro za jedna! Milego weekendu buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
Plastry nagrzewające ?? a co to ? Podaj nazwe to przetestuje np z rycyną lub glinką ;) Ja mam w normie niby tarczyce ale dziwne że te wole (guzki?) chyba sie uaktywniły podczas mojej miesiaczki . Do tego przez te pare dni mialam suchą skore na dloniach. Juz raz tak mialam z ta suchoscia skory na dloniach (dziwne uczucie) i tez przeszlo po miesiaczce. Zabieg akupunktury bede brala u pani ktora skonczyla Uniwersytet Medycyny naturalnej w Kanadzie. Nauke pobierala u wykladowcow z chin. Pierwsza wizyta tzw rozpoznanie holistyczne calosciowe mojego orgaznimu 150 zl (wchodzi w to rowniez irydologia) a potem po 50 zl . Zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna1965
Mumio - Pradawny tajemniczy środek leczniczy na wiele chorób Ta zagadkowa substancja jest uważana i ceniona od wieków, za swoje wspaniałe właściwości lecznicze. Posiada unikalny skład chemiczny; witaminy z grupy B, olejki eteryczne, sterydy, kwas hipurowy i benzoesowy, oraz ponad 50 mikroelementów; chrom, krzem, glin, żelazo, magnez, sód, fosfor, bar, wapń, potas, srebro, miedź, cynk, tytan, ołów, nikiel, bizmut, cynę, siarkę, wanad, beryl, mangan. .etc Tubylcy nazywa mumio "Krwią Gór" lub "Łzami Gór". Ponieważ występuje tylko w kilku miejscach, jest bardzo trudno ją zlokalizować, od wieków miejsca jej zbiorów są ściśle strzeżoną tajemnicą. Przez wiele lat, eksport mumio z Rosji był zabroniony, mumio było i jest uważane za narodowy skarb. Ta rosyjska broń przeciw chorobom, nie ma sobie równej. Mumio w Rosji zostało dokładnie przebadane i oficjalnie licencjonowane do użycia medycznego. Jest ono tam bardzo znanym i szeroko stosowanym środkiem leczniczym wielu schorzeń. My oferujemy naturalne oczyszczone oryginalne Mumio z Rosji i Kirgizji płynie, dokładnie takie samo, które używane jest na dalekim wschodzie od wieków. Przy: chorobach nowotworowych, w tym także: białaczka, rak kości, kręgosłupa, osteoporoza, rak macicy, rak prostaty, rak przewodu pokarmowego, rak płuc i piersi, rak węzłów chłonnych (limfatycznych) i tarczycy. Inne zastosowania : wrzodach przewodu pokarmowego, -wrzody żołądka i dwunastnicy, chorobach wątroby , nerek i trzustki. chorobach serca, nadciśnieniu i niedociśnieniu, żył i tętnic. różnych odmianach gruźlicy, procesach zapalnych, anginie, katarze, przewlekłych stanach zapalnych dróg oddechowych, ostre i przewlekłe bronchity, , zapalenia płuc. nadkwasocie i niedokwasocie żołądka, zapaleniu ucha środkowego i przytępionym słuchu, żylakach, cukrzycy, bólach głowy, migrenach, padaczce, półpaścu i trądziku, astmie, reumatyzmie, złamaniach kości, stanach pourazowych, dyskopatia, (przyspiesza regenerację tkanki). egzemie i łuszczycy, bezpłodności mężczyzn i kobiet, procesach zapalnych u kobiet, nadżerkach szyjki macicy i pochwy, hemoroidach, ropiejących ranach, poparzeniach, zainfekowanych ranach, uszkodzeniach skóry, poparzeniach, odleżyny, łojotokowe zapalenie skóry. do kuracji odmładzających, Badania kliniczne i analityczne potwierdziły, że przyspiesza regenerację skóry, likwiduje podrażnienia, odbudowuje jędrność skóry oraz chroni ją przed przedwczesnym starzeniem się, wzmacnia włosy, działa korzystnie przy swędzeniu skóry głowy, pomaga w zwalczaniu łupieżu, niszczy gronkowca złocistego. sekretmumio@gazeta.pl http://kobiecawiedza.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leczesie - to sa zwykle nagrzewajace plastry, takie cienkie, brazowe chyba po 1zl, bede dzisiaj dzwonic do mamy to zapytac jeszcze dokadniej. To super, ze ta akupunkturzysta jest wykwalifikowana i jeszcze nie drogo bierze w przyrownaniu do mnie, a gdzie ona przyjmuje? wogole to moglabys podac namiary? pomyslalam sobie, ze jakbym byla w polsce to moglabym tez skorzystac jak jest taniej. pozdrowionka i milej niedzieli. ps ja nadal czuje sie swietnie, dzisiaj dostalam miesiaczke, ale prawie nic mnie nie boli, tylko lekko czuje dol ale to nic w przyrownaniu co bylo pare cykli wczesniej, wtedy to poprostu wylam, mialam taki bol !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
Crystal napisz na mojego maila Ivetta455@gazeta.pl to ci dam namiary na tą akupunkture. Ja mysle, ze oprocz ziol, ktore bierzesz zabiegi akupunktury ci mocno pomagaja .I NIECH NIKT NIE MOWI, ZE TO EFEKT PLACEBO!! :d Tez jestem zadowolona ze swojej miesiaczki, bo skąpa to skąpa ,ale jest !! i trwa juz 6 dni :) Miesiac temu w ogole nie mialam ale zaczelam stosowac oklady z ziol od pewnego sprawdzonego zielarza i dostalam :) Malo tego..przestalm plamic brazowymi plamami miedzy okresem. Ta tarczyca mnie troche martwi ,ale to pewnie jakis efekt leczenia i moze organizm tak zareogowal. Dzis juz jest duzo lepiej :) Spytaj sie o nazwe tych plastrow mamy, bo wlasnie mysle o czyms takim nagrzewającym szyje, a w sumie podejrzewam ,ze na rynku jest mnostwo tego typu plastrow. Ja bym chciala te, ktore Twojej mamie pomogly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
Crystal spytaj mamy jakie to plastry i jak ona to uzywa, bo ja kupilam plaster firmy FASTPLAST i jakos sie nie chcą kleic do szyi a pozatym jeszcze cos trzeba nakladac na szyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem,ze one sa cienkie i pamietam, ze dobrze kleily sie do szyii tak samo jak do kregoslupa, bede dzwonic to popytam inaczej jak bede w pl to sama zobacze, wogole to jak sie czujesz? bylas juz u akupunkturzysty? pozdrawiam i milego wieczorku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
Juz sama nie wiem jak sie czuje bo nastroje mam rozne. Bylam na akupunkturze i narazie nie mam zadnych rewelacyjnych wiadomosci do przekazania Tobie. Czy Ty tez mialas tak moze że po jakims czasie po zabiegu gorąco ci sie zrobilo jakbys kozuch ubrala?? A moze to przypadek. Nastepny zabieg w srode. Zastanawiam sie nad kupnem Castagnusa, jest tani i podobno pomaga w ustabilizoaniu miesiaczek bo dziwne rzeczy sie dzieją u mnie. Pytalas o nazwe tych plastrow? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×