Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Moon__

Kto bierze ślub w sierpniu 2009 ?

Polecane posty

właśnie na naukach ksiądz nam mówił, że świadkiem może być ktokolwiek, kto skończy 18 lat. Nie musi być wierzący, ani bierzmowany. Jeżeli jest innej wiary albo ateista to po prostu nie przyjmuje komunii. Dziewczyny, ale jestem dziś zmarnowana ;( koniec tygodnia był straszny, zostawałam po godzinach, bo nie wyrabialiśmy się z robotą a wczoraj jak wróciłam to normalnie padłam. zasnęłam bez jedzenia i wstałam ok 20 coś przekąsić i się umyć i znów spałam do rana.Ledwo mnie narzeczony zwlókł z łóżka jak wychodził na siłownię bo też się odchudza. Muszę się wziąć w garść i wrócić do żywych;) Ale rezultat tych dwóch dni był taki,że nawet przez parę minut nie myślałam o ślubie i przygotowaniach. Miłego weekendu kobietki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laski chyba mam faworytke w sukniach ślubnych.. jak na razie zauroczyam sie w niej!! ( ciekawe na jak długo.. Pewnie aż ceny nie zobacze:) ) Tylko ten dół bym robiła taki bardziej lejący i frywolny zeby nie krępowała ruchów.. och boska jest... http://annaisbridal.pl/kolekcja_2009_olympia A jak przygotowania?? ja obserwuje ceny wódek w różnych hurtowniach, bo moj T oczywiscie czasu na to nie ma.. Bedzie trzeba kupywać niedługo zeby bardziej ceny nie podskoczyły.. To buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! :D Fajna ta twoja sukienka, ale mnie zainteresowała inna http://annaisbridal.pl/kolekcja_2009_moon taką bym chciała + jakieś fajne krótkie bolerko do kościoła :) extra by było. Faktycznie moze trafiłam na jakiegos swirniętego ksiedza, ale historia lubi sie powtarzc bo to samo jest u mnie w parafi. ale co tam, moi świadkowie mają to nieszczesne bierzmowanie ;) wiec tym nas nie zagnie. Ale ciekawa jestem ile sobie zazyczy za ślub, niby co łaska ale nie mniej jak 500 :D Ja utknełam na poszukiwaniu butów do slubu, tragedia! obeszłam wszystkie galerie i nic! same wieeelkie obcasiska. buuuuu! a jak u Was?? 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ładne te wasze sukienki, ja jakoś nie potrafię wybrać. Co chwila zmienia mi się gust, raz podobają mi się skromniutkie proste a innym razem prawie jak księżniczki z bajki ;) a nie mówię już nic o butach, o nich w ogóle nie myślę i nie szukam. Za tydzień w sobotę zajdę do kilku salonów poprzymierzam suknie, może wtedy coś mi się w głowie ułoży. Czy wy wszystko dobieracie pod kolor? żeby wszystko ze sobą grało? tzn. dodatki do sukni, dekoracja sali, zaproszenia? w tej samej tonacji?? Mi chodził po głowie pastelowy róż. Tzn bukiet w takim kolorze, kremowo różowy, chciałam do tego dobrać dekorację, potem zaproszenia i winietki. Oczywiście z umiarem, by nie było przesytu. Natomiast dowiedziałam się od mamy, że ma dla mnie pierścionek i wisiorek na ślub w kolorze szmaragdu oprawiony starym złotem, otrzymała go od swojej mamy, i chciała bym w tym dniu go miała. Zawsze o tym marzyła. I zastanawiam się jak by go dopasować do mojej kreacji i makijażu. Zielony to ostatni kolor o jakim myślałam w tym wszystkim;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Byłam w sobotę odebrać obrączki. Czekałam trzy tygodnie, ale warto było. Są śliczne. Z grawerką w środku, z żółtego złota z wąziutkim paseczkiem białego złota w środku i wzorkiem. Przy okazji szukaliśmy też jakiś prezentów dla rodziców, ale brak koncepcji. Niby coś tam mają, ale my sami nie wiemy co im kupić. Trzeba jeszcze poszukać. Na szczęście do sierpnia jeszcze trochę czasu mamy. Może coś znajdziemy. Jak już byliśmy po odbiór obrączek, to wpadliśmy też do paru hipermarketów dokupić wódki (kupiliśmy za mało). He he a tu niespodzianka. Nasza wódka chyba była akurat w promocji, bo była droższa (od ceny na początku roku) tylko o 0,50 gr. Dokupiliśmy brakującą ilość i mamy ją z głowy. Jeszcze tylko wino, bo szampan już stoi. Rozglądałam się za butami. Chciałam kupić takie z odkrytymi palcami i zakrytą piętą. I dowiedziałam się, że na ślub to tylko z zakrytymi paluszkami, bo pieniążki uciekają. :) Ach te przesądy. :P Monika1985, a ja odwrotnie. Szukam na wysokim obcasie, bo mój Ł jest wysoki a ja niska. :) Kupiłam już taką dekorację z serduszek na ścianę za nami, bo w lokalu mają tylko mały obrazek i on \"znika\" na tej ścianie. A tak będzie coś widać więcej. Mamy też tablice \"rejestracyjne\" do samochodu. Cranberry co do koloru to może coś seledynowego w wystroju sali ze złotem. Też ładnie by wyglądało. Wiązanka biało - zielona. Ja jeszcze nie mam pomysłu na swoją. Ja mam mieć wystrój sali biało-bordowy z seledynem (serwetki i trochę zielonego w kwiatkach na stole, może też seledynowy pas materiału na środku stołu z gipiury??? tak to się chyba nazywa :)). I tu się na razie kończy moja wyobrażnia. :( Nie wiem jakie kwiatki, jaki kolor do wiązanki. Chodzą mi pogłowie słoneczniki, ale sama nie wiem jak by to wyglądało. Ten żółty, \"ni przypioł, ni przyłatał\" do kolorów na sali. Macie jakieś pomysły? Sukienki bardzo ładne. Szkoda, że nie dla minie. Za gruba (dieta już zaczęta) i za niska jestem do nich (162 cm). :) Muszę mieć fason A. Zastanawiam się jeszcze na tymi: http://www.modaslubna.pl/images/foto/2009/904.jpg http://www.modaslubna.pl/images/foto/2008/711.jpg http://www.modaslubna.pl/images/foto/2007/duze/620.jpg Mój Ł. już zapowiedział, że ma być biała. :) Ale wymagania. :P Dzięki za informacje o świadku. Trochę się wkurzyłam. Dorosły ochrzczony chłop, a bierzmowania nie ma. :( Teraz mi moja przyszła teściowa głowę zawraca, żebym mu poszukała, dowiedziała się gdzie można przyjąć bierzmowanie. Może u nas w parafii można? Kuzia stopa, mam dorosłego chłopa za rączkę zaprowadzić do kościoła????? Może jeszcze za niego się chodzić na nauki i wybierzmować się???? Jakbym miała mało na głowie. Mieszka w Warszawie to niech sobie załatwia sam!!! Czas najwyższy. Ma czas to niech kombinuje. Opłata w kościele za ślub: - kościelny 150,00 zł - organista 250,00 zł - ksiądz \"co łaska\" 400,00 - 500,00 zł I tysiączek pójdzie ......:) A jak jest u was z kwiatami do kościoła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam już zostały drobnice do kupienia. Co do koloru to też chciałam żeby dekoracja była zgrana z kolorem moich dodatków (brudny róż), ale pani w firmie dekorującej ma tylko taki cukierkowy różowy, to zdecydowałam się na liliowy. Nie będzie pasował do moich dodatków, ale to nic nie szkodzi. Zaproszeń też ei ma pod kolor, bo wesele jest na zamku i chciałam takie stylizowane z pieczęcią lakową. Poza tym jakby wszystko było tak pod kolor to już nie chcę myśleć ile to kasy by kosztowało. A na takie pierdołki niestety idzie kasy b. dużo. Same zobaczycie przed weselem. Jedyne co do tort będę miała dopasowany do bukietu (będzie biały z kwiatkami, takimi jakie będą w bukiecie - cantedeski) My jeszcze alkoholu nie mamy - nie mam do tego głowy teraz. Co do butów to ja mam z głowy. Nie muszę się martwi czy obcas niski, wysoki itd. Chcę taki nie za wysoki z przodu kwadratowe (w szpic potem cisną a okrągłe kojarzą mi się z I komunią). No i będą z tego samego materiału co suknia. Zamówię je razem z suknią. U mnie w kościele nie ma wymogów. Jak damy 500zł to będzie OK. Co do kwiatków w kościele to przeważnie załatwia nam to siostra zakonna, która odpowiada za kwiaty. Nie wiem, ile chce, bo nam będzie kościół stroić firma dekorująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linttia
Witam! Dopisuje się do tematu:) lepiej późno niż wcale:):) Bierzemy ślub 8 sierpnia 2009r. Póki co mamy sale, fotografa, kamerzystę,dekoratorkę, kucharkę, umówiony termin u fryzjerki, krawcowa,która szyje mi suknie na wzór Maggie Sottero. Kupiliśmy również wódkę na wesele-Wyborową. obecnie chcemy przerobić sobie obrączki, chcieliśmy połączenie z białym złotem ale czytałam, że ulegają szybko zniszczeniu i białe złoto nie wygląda już jak białe po 10 latach i trzeba oddawać do jubilera, a więc wymaga wiele zachodu i pieniędzy. W każdym razie decydujemy się na żółte złoto z matowym środkiem. Nauki przedmałżeńskie wraz z poradnia są już na szczęście za nami. Teraz pozostaje nam zapisać się na naukę tańca, i niestety schudnąć po zimie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patusanna
Ja także bedę brać ślub 15 sierpinia i własnie dzis sie dowiedzilalam ze w prawie kościelnym jest zakaz odprawiania mszy obrzedowych w tym dniu wiec nie moze byc ani slubu ani pogrzebu. czy cos o tym słyszałyscie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patusanna- pierwszy raz słysze ze 15 sierpnia nie mozna odprawic mszy ślubnej!! Na szczęscie moj ksiądz z parafii ani mój wuja ktory bedzie mi udzielał ślubu nie mieli nic przeciwko.. A Tobie takiej informacji udzielił ksiądz czy gdzieś wyczytałaś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dwie nowe koleżanki Linttia i Patusanna. Kamila.p mi też wujek będzie ślubu udzielał :-) Sukienki macie fajne, szukam coś podobnego do Moniki sukienki tylko najlepiej z gorsetem i w kształcie litery A. Nelka26 przekaż świadkowi że u św. Anny na pewno są bierzmowania często a jak nie tam to w każdej parafii a najlepiej w swojej. Co do opłat za kościół to znajomy mojego narzeczonego poszedł do kościoła i jak mu ksiądz powiedział chyba 600zł to poprosił go żeby dał tak jakby rachunek wydrukował że tyle wziął za udzielenie ślubu i podpisał się bo niby że ktoś mu sponsoruje ślub, ksiądz zszedł do 50zł :-) Ja nawet nie wiem jak moja sala wygląda i jaki będzie wystrój, ale racze nie będę mieć zaproszeń pod kolor sali i dodatków. Alkohol już prawie mamy kupiony. Ile kupujecie wina i jakie? Trzymajcie się w tym nowym tygodniu. Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was kobietki po dluzszej przerwie!! Jak Was czytam to coraz bardziej sie zalamuje ;) My oprocz wodki i mojej sukni nie mamy nic... A te nieszczesne nauki...Nawet jeszcze nie bylismy w tej sprawie w Kosciele... Niestety ostatnio nie mam do tego wszystkiego czasu i glowy...a moj ukochany mnie dobija tekstami, ze jeszcze jest kupa czasu... a ten czas tak szybko pedzi!!! to jest najgorsze! Nasi swiadkowie na szczescie sa po bierzmowanich wiec problemu nie bedzie... nelka26 tez chcielibsmy tego typu obraczki. Zolte zloto z paseczkiem z bialego...ile czekaliscie na te obraczki???? Dziewczyny bardzo ladne te Wasze suknie! Kazda ma cos w sobie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apropo butow to ja mam na wyskoim obcasie z dziura na palce...i gdyby nie to ze obcas jest troche za wysoki pewnie bym tylko w nich bawila...a tak to musze kupic jakas druga pare do tanca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umówiliśmy się do poradni. dopiero na marzec a potem na kwiecień, zamiast 3- 2 spotkania. u nas tez za opłaty w kościele wyjdzie 1000, 300 dla kościelnego, on dekoruje kościół żywymi kwiatami. patusanna ale ślubu można udzielić podczas nabożeństwa, może tak z tego wybrną księża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa1111
a my mamy terami 28 sierpnia 2010;) .... heh... ciesze sie okrtunie poniewaz wlasnie wtedy dwa lata teamu poznalismy sie z moim mężczyzna;D .. a w msc bylismy para!:) zareczyny rozniez 28 mego tyle ze stycznia!;)... ale wszystko kreci sie wokol tej day: choc wogole nie planowalismy aby nasze swieto odbylo sie wlasnie wtedy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miss_nessy na obrączki czekaliśmy równo 3 tygodnie. Witam nowe koleżanki Linttia i patusanna (wychodzisz za mąż tego samego dnia co ja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sczzesliwa1111
.. :) a czy moze ktos z was orientuje sie na temat dobrego fotografa albo kamerzysty?? oklice krk??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sczzesliwa1111
afa.. jesli chodzi o obraczki, zlote z paskiem bialego zlota... moim zdanie strar pieniadzy:) przepraszam za brutana szczerossc!... ale moim znajomizaplacili o praiwe 600zł wiecej włprzez ten pasek a po ok 5latach po paseczku ANI ŚLADU!:( teraz zaluja niepotzrenie wydanych pieniadzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sczzesliwa1111
afa.. jesli chodzi o obraczki, zlote z paskiem bialego zlota... moim zdanie strar pieniadzy:) przepraszam za brutana szczerossc!... ale moim znajomizaplacili o praiwe 600zł wiecej włprzez ten pasek a po ok 5latach po paseczku ANI ŚLADU!:( teraz zaluja niepotzrenie wydanych pieniedzy!.... wiec zanim kupicie cokoliwke zastanowicie sie!...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sczzesliwa1111
afa.. jesli chodzi o obraczki, zlote z paskiem bialego zlota... moim zdanie strar pieniadzy:) przepraszam za brutana szczerossc!... ale moim znajomizaplacili o praiwe 600zł wiecej włprzez ten pasek a po ok 5latach po paseczku ANI ŚLADU!:( teraz zaluja niepotzrenie wydanych pieniedzy!.... wiec zanim kupicie cokoliwke zastanowicie sie!...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kilka dni mie maiłam czasu zeby zagladac. Co do mszy to w niedziele zaklepalismy sobie godzine 14.30 niestety taka nam najbardziej pasowała troche wczesnie ale na sale mamy daleko i jeszcze chcemy wstapić na grób taty mojego P, a co do odprawiania mszy 15 .08 to chodzi o to ze w mniejszych parafiach jest problem bo jest to okres wakacyjny i np jak u mnie jeden z dwóch księży ma urlop a to świeto i sa normalnie msze a ksiądz nie może przyjąc więcej niz 4 konunie jednego dnia i tu jest to całe zamieszanie z tym 15.08 tak mi wytłumaczył proboszcz u mnie jak był po kolendzie i dlatego tez ja nie mam ślubu u mnie w parafii bo juz nie było mozliwości. Sukienke prawie wybrałam w tylko ze kolorze ecru oczywiscie nie taka jaka chciałam bo okropnie w niej wygladałam i to co myślałam ze musze mieć ramiączka itp. na moje rozbudowane barki to kobietki w salonach wytłumaczyły mi ze właśnie na odwrót Najprawdopodobniej bedzie ta http://www.cymbeline.krakow.pl/kolekcje/gala_mendel/7.htm sa jeszcze dwie do wybory ale ta mi najbardziej sie podoba. Co do butów to naszczescie moge miec wysoki obcas i nawet jedne buty znalazłam w takim wzorze jak mi sie podoba i nie sa strasznie drogie 160zł w porównaniu do innych. A jutro chyba zaczniemy nauki i to chyba tyle na obecna chwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kilka dni mie maiłam czasu zeby zagladac. Co do mszy to w niedziele zaklepalismy sobie godzine 14.30 niestety taka nam najbardziej pasowała troche wczesnie ale na sale mamy daleko i jeszcze chcemy wstapić na grób taty mojego P, a co do odprawiania mszy 15 .08 to chodzi o to ze w mniejszych parafiach jest problem bo jest to okres wakacyjny i np jak u mnie jeden z dwóch księży ma urlop a to świeto i sa normalnie msze a ksiądz nie może przyjąc więcej niz 4 konunie jednego dnia i tu jest to całe zamieszanie z tym 15.08 tak mi wytłumaczył proboszcz u mnie jak był po kolendzie i dlatego tez ja nie mam ślubu u mnie w parafii bo juz nie było mozliwości. Sukienke prawie wybrałam w tylko ze kolorze ecru oczywiscie nie taka jaka chciałam bo okropnie w niej wygladałam i to co myślałam ze musze mieć ramiączka itp. na moje rozbudowane barki to kobietki w salonach wytłumaczyły mi ze właśnie na odwrót Najprawdopodobniej bedzie ta http://www.cymbeline.krakow.pl/kolekcje/gala_mendel/7.htm sa jeszcze dwie do wybory ale ta mi najbardziej sie podoba. Co do butów to naszczescie moge miec wysoki obcas i nawet jedne buty znalazłam w takim wzorze jak mi sie podoba i nie sa strasznie drogie 160zł w porównaniu do innych. A jutro chyba zaczniemy nauki i to chyba tyle na obecna chwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIlka83
Póżno ale ja też 15sierpnia!!!pozdrawiam dziewczynki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was wszystkie i te które dopiero dołaczyły! :) Mam właśnie chwilke czasu i zaglądam na strony z butami slubnymi, ale kiszka :) Tak sobie czytam te wasze posty i jestem coraz bardziej przerażona bo my utkwiliśmy w miejscu, chociaż nie, doprosiłam się pełnej listy gości i mam zamiar zabrac się za zaproszenia! :) Wódki nie mamy, nic nie mamy, to co było załatwione w tamtym roku tak do tej pory nic nie jest robione... Ja nie wiem na co my czekamy, na cud, że ktoś to za nas zrobi?! :) Cały czas słyszę \'\'mamy jeszcze czas\'\'. Jakaś masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika1985 my tak samo! stoimy w miejscu. I też od wszystkich słyszę \"ZDĄŻYMY!!!\" a to już tylko pół roku. Wiecie co mnie denerwuję? że wciąż nie wiem ilu będzie gości. Nawet jak zrobię zaproszenia to dopiero jak je rozdam albo i dopiero jak zażądam potwierdzenia to będę wiedziała ile osób przybędzie. Mamy wątpliwości prawie do większości rodziny mojego M. Teściowa by zapraszała wszystkich po kolei kogo by poinformowała o ślubie, bo wg niej to głupio, obrażą się! A z góry było ustalone, że wesele małe na 50 osób, góra 60! A teraz każdą babkę cioteczną nawet by zaprosiła o której istnienie mój M nawet nie wie. A powód? Bo dziadek się pogniewa (a dziadek tak schorowany, że sam pewnie nie przyjdzie) I reszta rodziny tej dalekiej pewnie tak samo nie przyjedzie, bo daleko, bo chorzy i 1000 innych powodów podadzą, ale uwzględnić ich trzeba, bo teściowa tak chce. Tak samo z każdą sąsiadką, ja mało z siebie nie wychodzę, bo zaraz się okaże, że na miesiąc przed ślubem będziemy sali na 200 osób szukać. Raz nam się goście wykruszają ( znów bliska rodzina mojego M coś zaczyna się obrażać) a raz robi ich się niebezpiecznie dużo, nie lubię żyć w takiej niepewności, chciałabym już dziś mieć potwierdzenia przybycia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam jutro mają przyjść zaproszenia. Z gośćmi to dużo osób ma cyrk na kółkach. Ja z jednej strony cieszę się, że sama płacę za wesele i nikt nie ingeruje w moją listę gości. Ale jakby imprezę robili moi rodzice i teściowie, to niech sobie zapraszają kogo chcą. Ja bym się nawet cieszyła z wielkiego wesela-jakby mi je ktoś zafundował. Z drugiej strony to po co zapraszać osoby obce młodej parze. Bez sensu. Zastaw się a postaw się. Chyba mimo wszystko wolałabymm mniej osób, a kasę za tych \"obcych\" wykorzystać na urządzenia mieszkania, podróż poślubną, na coś pożytecznego. A wracając do gości, to mało kto pewnie zwróci uwagę na R.S.V.P . Moja koleżanka tak miała. Do terminu podanego w zaproszeniu mało kto się zdeklarował. Sama musiała dzwonić, ale i tak to nic nie dało. Tydzień przed weselem kilkanaście osób odmówiło. Masakra! W zasadzie do samego końca człowiek nie będzie wiedział ile osób będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie to jest najgorsze, my mamy wesele na około 80 osób i jak z tego mi się np.1/5 wykruszy to kapota a jeśli zadeklarują się a potem na weselu okaże się ze są wolne miejsca to dostane szału! Kasa w błoto, a my płacimy 190 od łebka więc nie w kij dmuchał jak nas pare osób wydyma :) Mam nadzieję, że przyjdą bo póki co (odpukac w niemalowane) to wszyscy są ostro napaleni na nasze wesele, czekają na niej juz ponad 5,5 roku :) Co ma byc to bedzie, teraz trzeba się pokręcic za wódą i zaproszeniami, ja przez to już spac nie mogę :) Wykończę się nerwowo do sierpnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest wlasnie najgorsze, ze goscie sami nie potwierdzaja tylko w wiekszosci trzeba pozniej do nich wydzwaniac! zaraz mnie normalnie cos trafia jak pomysle ze bede musiala sie jeszcze z nimi tak uzerac!!! Ponoc u naszego znajomego tak bylo...pelno pustych miejsc z nakryciami!...przykre! ale nie mam pojecia czy prosili o potwierdzenie przybycia..a moze tak jak piszecie goscie zadeklarowali sie a w ostatniej chwili nie przyszli... Monika u mnie tez sa napaleni na slub! tez tyle czekaja! i jak narazie wiekszosc potwierdza przybycie.Ale oczywiscie nie mozemy przewidziec wszystkiego... betatka suknia sliczna! :D sczzesliwa1111 nie wiem jak ten paseczek mogl zniknac :( znam ludzi co sa ponad 10 lat po slubie i pasek jest nadal.. Ja tez mysle o calej zlotej...pierscionek mam z bialego i zoltego zlota...wszystko zalezy od tego jak obraczka bedzie wspolgrala z moim pierscionkiem na palcu!!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×