Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fit26

pojedyncze pytania

Polecane posty

Gość fit26
na typwej glodowce mi sie nie podobalo. natomiast trzydniowy "restart", ktory gdzie w gre wchodzily jedynie niektore owoce, warzywa, soki warzywne, zielona herbata i pewne ilosci aminowkasow rozgalezionych - wspominam jako ciekawą przygodę. faktycznie czulem sie w jakims sensie oczyszczony;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ficie 26
widzę ,że nie piszesz nic konkretnego,robisz sobie reklamę czy jak ? chcesz zarobic na biednych dziewczynach ? Idz sobie ,bo za kasę nie takich "dietetykow" znajdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fit26
a co konkretnego chcialabys uslyszec? dobry jadlospis dla kazdego? nie ma czegos takiego. jesli uwazasz ze w tym topicu nie napisalem niczego konkretnego - to znaczy, ze albo ja niejasno sie wyrazam, albo Ty masz problem ze zrozumieniem. dysponuje pewną wiedzą, mysle tez ze moge sie nią podzielic na forum, w kwestiach gdzie indywidualne konsultacje potrzebne nie są. Jesli jednak ktos pyta mnie o jadlospis dla siebie - gram, w otwarte karty. czy to jest Twoim zdaniem nieuczciwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fit26:prosze o odp:) torebka kisielu ma 40g, w 100g jest 24,5kcal. Uwielbiam kisiel, jesli zjem cala ta torebke to dostarcze swojemu organizmowi ok 10kcal.? Masz pomysl na jakies dietetyczne przekaski?i co sadzisz o diecie kapuscianej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fit26
torebka kisielu ma 40g - ok, ale ale 24 kcal ma 100g kisleu rozrobionego z wodą,a nie samego proszku. proszek to skrobia + ewentualnie sacharoza czyli cukier stolowy oraz wypelnicze, czy tam dodatki smakowe itp... jeden gram weglowodanow ma okolo 4kcal, czyli 100g kisielu-proszku ma nicale 400kcal. ile ma porcja w miseczce zalezy od tego z jakiej ilosci proszku go przygotujesz... do wszelkich diet monotematycznych jestem nastawiony sceptycznie. w moim przekoananiu dieta odchudzajaca moze byc dietą pelnowartosciową. kazda dieta ma swoich zwolennikow, ale patrzac zdroworozsadkowo - sklanialbym sie ku bardziej prozaicznym zabiegom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj to chyba nie zjem jutro kisielu..no coz trudno.. dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fit26
nie musisz go pozbywac sie z diety zupelnie. jesli dokucza ci apetyt na slodkie, to lepszy bedzie mniej kaloryczny ksiel niz snickers czy paczka ciastek... co do niskokalorcznych przekasek - to wiele zalzy od tego jak Twoja dieta wyglada. jesli masz problemy z podjadaniem slodyczy - to warto miec owoce zawsze podreką, jak masz ochote na czekolade - wypij gorzkie kakao... jak musisz cos zjesc przed snem - zjedz jakis bialkowy produkt, np twarozek chudy/poltlusty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co powiesz o budyniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z Ciebiue doradca jak z kozi
dupy trąba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kooookoooo
tańczył ktos na macie do tańca ? jest ponoć niezła, godzina tańca na niej to 400 kcal ;) ja mam zamiar przestawić się ze steppera (duuże łydki) własnie na godzinę tańca dziennie + brzuszki. Będe chudła dalej ? (dieta ok 1000 kcal, raz w tygodniu cos słodkiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fit26
a co powiesz o budyniu - budyn w proszku to praktycznie same weglowodany, a dokladnie skrobie. Dodatkowo doslodzony wzbogacony zostaje o cukry proste.Sytuacja wyglada troche podobnie jak z kisielem, tylko ze budyn jest "cięższy", gdyz jest robiony na mleku. Jest to produkt ktory nalezy raczej ograniczac, ale bez watpinia jest rozwiazaniem lepszym niz sernik czy pączek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fit26
"z Ciebiue doradca jak z kozi dupy trąba"... - a Ty co taki malkontent? he? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fit ty masz bzika
na punkcie tak radykalnego ograniczania węglowodanów! Każda skrajność jest zła a węglowodany są potrzebne tak samo jak i bialko i tłuszcze do prawidłowego funkcjonowania organizmu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koookooo
więc jak z tą matą ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fit26
fit ty masz bzika - nie mam bzika i weglowodany nie sa tak samo potrzebne jak bialko i tluszcze. otóz wystarczy sie zapoznac z pewną elementarna wiedzą na temat skladnikow pokarmowych i ich roli w diecie, by wiedziec, ze organizm z minimalnym udzialem weglowodanow w jadlospisie spokojnie sobie poradzi, natomiast bez bialek i tluszczy - niestety nie. Jest tak dlatego, ze po pierwsze, ze glokoze moze organizm uzyskac tak z kwasow tluszcowych, jak i z bialek (niektorych aminokwasow), jak i tez - nawet moze "odzyskac" - z wkasu pirogronowego w procesie glukoneogenezy... Poza tym tylko niewielka ilosc komorek w ludzkim ciele umie pracowac tylko na glokozę (komorki krwi). Jest jeszcze jedna kwestia ktora dyskryminuje weglowodany, zwlaszcza te wysokoindexowe. Weglowodany stymuluja odp insulinowa, a insulina to hormon ktory nalezy trzymac na wodzy w sytuyacjach gdy: chce sie schudnac, nie chce sie przytyc... NIe jestem przeciwnikiem weglowodanow w ogole. Uwazam ze maja swoje miejsce w diecie, sam nieraz objadam sie nimi ze smakiem. W sytuacji jednak, gdy zalezy nam na utracie wagi - eliminowanie tego skladnika z diety jest najlatwiejszym sposobem na zrzucenie nadwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fit26
koookooo - nie tanczylem na macie do tanca. przykjro mi, ale zajmuje sie zagadnieniami zwiazanymi z odzywianiem i dietą, ewentualnie suplementacją, a nie samą aktywnoscia fizyczną - dlatego temat ten zalozylem w dziale "diety'. Mozesz miec problem by w tym temacie uzyskac odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fit26
fit ty masz bzika - zauwaz ze proponuje ograniczenie weglowodanow prostych i tych ktore organizm w latwy sposob przeksztalac na glokuzę, czyli tych ktore powoduja silną odp insulinową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziekuje
za odpowiedz o budyniu. Ja przygotowuje go na mleku sojowym niesłodzonym 52 kcal w 250 ml i dodaje słodzik wiec ma duzo mniej kalorii wydaje mi sie ze jest ok , co o tym myslisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziekuje
chciałabym obliczyc ile ma kalori taki z mlekiem sojowym i bez cukru ale nie wiem ile kalorii ma sam proszek, nie moge znalezc , fit moze Ty wiesz. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fit26
moze byc. prosze mi powiedziec co to za mleko sojowe? jakiej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fit26 co myslisz o moim dzisiejszym jadlospisie sniadanie:5 kromek wasa(w sumie ok 175 kcal)+pomidor IIsniadanie:pomarancz obiad:gotowane udko(troche za krotko gotowalam;/)+miseczka kapusty kiszonej+jablko no i ewentualnie na kolacje jablko moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziekuje
to mleko firmy alpro soya light niesłodzone w 250 ml ma wegle 0.5 tłuszcze 3.0 błonnik 3.3 i duzo witamin c,e,b6,b3,b9,b12 nie mieszkam w polsce, i mam tu duzy zapas budyniow... a wiesz ile ma kcal sam proszek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fit26
dziekuje - zalezy jaki budyn, z jakimi dodatkami smakowymi, jakief firmy. ale w przyblizeniu mozna powiedziec, ze budyn w okolo 80% sklada sie ze skrobii, czyli w zeglowodanow. a wiec tak dedukując -100g proszku to ok 80g weglowodanow skrobiowych, plus np niecale 20% kakao (budyn kakaowy), ktore tez pewne ilosci weglowodanow zawiera. skoro 1g weglowodanow to okolo 4kcal, to takie 100g budyniu bedzie mialo srednio 320 - 350 kcal ;) ale to tak na oko. wahania mogą wystapic pomiedzy produktami roznych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fit26
dziekuje - cos nie chce mi sie wierzyc by mial tak malo kalorii... szukalem w necie i znalazlem tylko taki light... : Napój naturalny Light 1L Skład: Woda, obłuszczone ziarno soi (4%), syrop fruktozowo-glukozowy, inulina, węglan wapnia, regulator kwasowości: fosforan potasu, sól morska, witaminy B2 – B6 – B9 – B12 – C – E, stabilizator : guma Gellan, aromaty Wartość odżywcza w 100g produktu Energia kcal/kJ 29.8/125.1 Białko 2.1 g Węglowodany 2.4 g w tym cukry 2.4 g Lactoza 0.0 g Tłuszcz 1.2 g W tym nasycony 0.2 g Jednonienasycone 0.3 g Wielonienasycone 0.7 g Cholesterol 0.0 g Błonnik 1.3 g Sód 0.05 g Wapń 140 mg Witamina B2 270 mg Witamina B12 0.17 µg Witamina B9 34 µg Witamina B6 340 µg Witamina C 10.20 mg Witamina E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fit26
inez... - generalnie trudno mowic o jadlospisie bez kontekstu. NIe wiem jakie masz dzienne zapotrebowanie kaloryczne, jaką masz aktywnosc, jaki bf, jaki typ budowy ciala, jaki wiek, wzrost, waga wymiary itp... dieta dobra dla jednej osoby, moze nie byc dobra dla innej. ale tak nie traktujac jej indywidulanie, a ogolnikowo, to mam nastepujace uwagi: sniadanie:5 kromek wasa(w sumie ok 175 kcal)+pomidor (tutaj brak bialka, to raz, poza tym ja bym wolal zjesc jedna dwie kromki normalnego ciemnego pieczywa niz 5 kromek wasy/ IIsniadanie omarancz /brak bialka, posilek wysjatkowo skromny/ obiad:gotowane udko(troche za krotko gotowalam;/)+miseczka kapusty kiszonej+jablko - /dobrze, szkoda ze niedogotowane ;)/ no i ewentualnie na kolacje jablko moze byc? - brak bialka w posilku. posilki bardzo chude. nie wiem jakie masz zapotrzebowanie kaloryczne i nie mam danych na Twoj temat, ale na pierwszy rzut oka widac ze dieta bedzie spowalniac przemiane materii,. ze jest niepelnowartosciowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziekuje
ale ja nie mieszkam w Polsce. mieszkam w uk a opakowanie mam przed soba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziekuje
ma na prawde 52 kcal w 250 ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziekuje
a firma ALPRO SOYA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fit26
ok ok - wierzę, bylem ciekaw, bo sie z takim nie spotkalem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×