Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fit26

pojedyncze pytania

Polecane posty

venge. - zdrowiej jesc twarog. nie zawiera prawie laktozy, jest dobnrym zrodlem wapnia, wcale nie musi byc chuda (ale kalorie tak z bialka jak i z tluszczu oczywiscie musza miescic sie w planowanym bilansie). nalezy jednak pamietac, ze kazeina (bialko z twarogu) rowniez moze byc alergenem, poza tym struktura tego bialka - wg niektorych przekazow - powoduje, ze \"oblepia ono\" przewod pokarmowy. Czy tak czy siak nie zonacza to ze twarog jest zly - ma pewne wady i nie nalezy sie nim przejadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lady_in_red21 - wieksza [podaz bialka moze sie przyczynic do zwiekszenia tema metabolizmu -stad zalecenia jest uzasadniona dla osob z niedoczynnoscią. wazna jest tez odpowiednia podaz tluszczy ze szczegolnym uwzglednieniem nnkt omega 3 i kwasow tluszczowych z oliwy. w badanich ktore przegladałem wynika ze promuja one echanizm konwertowania T4 w T3. Z drugiej strony warto byłoby ograniczyc przyjmowanie cukrow owocowych (fruktozy - do ok 30g dziennie), gdyz przemiana fruktozy do glukozy ktora nastepuje w watrobie - powoduje zuzywanie ATP watrobowego - ktory z drugiej strony jest niezbedne do przeminay T4 w T3. Wiec duza podaz fruktozy moze uposledzac ten proces. Ukladanie jadlospisu redukcyjnego dla osob z niedoczynnoscią jest kłopotliwe, trzeba brac pod uwage wlasnie ten prozaiczny aspek który poruszyłas. Standardowo polecilbym obliczenie zapotrzebowania kalorycznego dla danej osoby, odjecie okolo 500 kcal i postawienie na czeste niskoglikemiczne posilki oparte na bialku, pelnoziarstych zrodlach weglowodanow, warzywach i tluszczach ze szczegolnym uwzglednieniem w/w. Bezpieczniej jednak jest skoncentrowac sie na zalatwieniu problemu (wyrownaniu niedoborow hormonu) i odchudzanie rozpoczac po zakonczenu terapi. W czasie brania leku - koncentrwoac sie na tym by nie przytyc. niestety nie wiem czy euthyrox moze powodowac zwiekszanie wagi ciala, nie wiem jak mialby wygladac ten mechanizm. W mecydycnie i farmakoterapi znane są reakcje paradoksalne (jak np pobudzenie po relanium), wiec jesli takie efekt nastepuje to jest to raczej bardzo maloprawdopodobne i trudne do wyjasnienia. euthyrox jest lekiem mraczej bezpiecznym, aczkolwiek latwo wchodzi w intereakcie z innymi lekami - warto o tym pamietac, ze ewentualne skutki uboczne pojawiaja sie wlasnie w wypadku brania innych lekow. jak dobrze wladasz angielskim moge podeslac jakies badania na tema diet w kontekscie niedoczynnosci tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NikolaW8431
Uzywaliscie leku co sie nazywa Glukoz-Imbir 1300? No bo szukalam informacji na temat tego preparatu i nic nie moge znalezc. Mozecie cos opowiedziec mi o tym produkcie? Oplaca sie go uzywac, testowaliscie zamienniki? Tu jest troche recencji o Glukoz-Imbir 1300: http://www.listalekow.pl/glukoz-imbir-1300/ - myslicie, ze to sprawdzone informacje? Nie w smak mi sie naciac i zmarnowac bezsensownie kaske, dlatego licze na Wasze sugestie. Z gory dziekuje za wszystkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×