Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fit26

pojedyncze pytania

Polecane posty

Gość mam pytanko..
Dobrze zrozumiałeś, mam niedowagę ale chcę jeszcze zrzucić ;) Moim problemem jest wewnętrzna strona ud i tłuszczyk na brzuchu, umięśnienie ramion nie sprawi, że nogi staną się chudsze, chciałabym jakoś przemienić zbędny tłuszcz w mięśnie. Nie wiem czy w ogóle dieta coś tu pomoże (może redukcyjna?) czy muszę postawić na ćwiczenia - ale aerobowe np. rolki czy siłowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Fit - moze nie tyle \"dokladac\" bialko, co pamietac by w kazdym posilku, albo przynajmniej w wiekszosci się znajdowalo. Odpowiednio wysokie spozycie bialka pozwala utrzymac na wyzszych obrotach przemiane materii. Jest tez cos takiego jak efekt termogeniczny pozyeinia, zauwaz, ze są potrawy po ktorych zjedzeniu jest jakby nam cieplej od srodka, nawet wtedy gdy nie są one gorące. Zazwyczaj efekt taki wywolują potrawy wysokobialkowe. Mandi21 - byc moze zbyt gwaltownie zmieniasz nawyki zywieniowe, zbyt mocno obcinasz ilosc spozywanych kalorii. proponuje metodę drobnych kroczkow zamiast \"wszystko albo nic\" ajlll - bialko swoją drogą, wapń swoją drogą;) mam pytanko.. - napisz ile wazysz i ile masz wzrostu (to da taki orientacyjny obraz Twojej niedowagi). Poza tym jak mowilem - miejscowe spalanie tluszczu jest niemozliwe. Dysproporcje wyrownuje sie tak dietą jak i zabiegami ruchowymi, takimi jak trening silowy. Moim zdaniem, jesli pomimo niedowagi jest jeszcze sporo tluszczu do zgubienia np na udach, to trzeba odpowiednio ustawic dietę, gdyz z duzym prawdopdobnienstwem mozna uznac, ze jest zle ustawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko..
Niedowaga bardzo mała bo jakieś 52 kg przy 170 wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona 20
witaj Fit. Ile powinnam wazyc przy wzroscie 166? obecnie waze 61-62. Dodam ze mam spory biust niestety ... 75 d. chciałabym schudnąc do 57 kg. Czy uwazasz ze dieta atkinsa bedzie odpowiednia. Wiem ze to sprawa indywidualna ale co o tym myslisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fit26 co myslisz o platkach kukurydzainych z mlekiem 2% na sniadanie? ja je uwielbiam,wiem ze na nich chyba nie schudne,ale myslisz ze moge przytyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona 20
dodam jeszcze ze zalezy mi najbardziej ma brzuchu, bo na jego punkcie mam najwieksze kompleksy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fit, no tak, ale w białku jest wapń, więc chyba jedno wynika z drugiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweety fatty
mam pytanko:: jak mam sie pozbyc sadla na brzuchu? czy same brzuszki wystarcza? i jak wykonywac te brzuszki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze hula hoop
słyszałam ze jest superr na brzuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milk choco
mozesz mi cos poradzic: chce schudnac okolo 10 kg....ale nie moge . prawie od roku jestem na dietach wszystkich i glodowki tez przerabialam! ale zamiast chudnac dorobilam sie wielu kg! bo najpiewr diety glodowkowe a pozniej obzarswto i kilka kg do przodu i do tego kompulsy!!! nie wiem teraz jak mam schudnac i pozbyc sie kompuslow??? prosze o jakas rade :) z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona 20
masz bulimie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milk choco
nie mam bulimii, nie zrwacam jedzenia,ale mam napady obzarstwa, przeplatane z dietami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona 20
ja mam bulimie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona 20
ale jak trzymam diete i wierze ze mi schudne choc troszeczke to trzymam sie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bulbazaur
hej fit 26 :D to znow ja...jak obiecalam, dodalam bialko do mojego menu w postaci...chyba najbardziej naturalnej czyli jajka ;) tylko ze ugotowalam je na twardo i zjadlam same bialka...no i tych jajek bylo 3 sztuki ;/ czy to nie za duzo?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko.. - moim zdaniem 52 kilo przy 170cm wzrostu to juz faktycznie niedowaga i raczej niechcialbym jej poglebiac. natomiast z duzym prawdopodobienstwem mozna zalozyc ze Twoja dieta jest do bani, skoro przy tej wadze zauwazasz ciagle nadmiar tluszczu. zapraszam na priv - przesle Ci formularz/ankietkę do wypelnienia i zobaczymy w czym twki dokladnie problem. fiona 20 - to ile powinnas wazyc zalezy od tegow jakiej wadze najlepiej sie czujesz. tutaj nie ma jakies odgornych ustalen. co do diety atkinasa - to opiera sie ona na dosc rozsadnych zalozeniach (eliminacji weglowodanow), aczkolwiek jest dosc sztywną dietą. bez watpienia diety niskoweglowodanowe i wysokotluszczowe - są skuteczne. pytanie - czy taki jadlospis Ci odpowiada? co do brzucha - to trudno jest plic tluszcz miejscowo - to skad najwiecej go zejdzie zalezy od genetyki, uwarunkowan hormonalnych. dobrze jest dodac cwiczenia wzmacniajace miesnie - wtedy brzuch z pewnoscia bedzie wygladac lepiej. inez... - mysle ze platki kukurydziane to pomysl sredni. raczej sklanialbym sie ku platkom z pelnego premialu, a wiec zwyklej owsiance. co do mleka - to nie wszyscy dobrze je tolerują, jesli nie masz z tym problemow - mozesz pic/uzywac. czy przytyjesz na platkach kukurydzianych? to zalezy od wielu czynnikow, miedzy innymi od bilanu kaloryczngo. kazdy czlowiek potrzebuje ilesc tak kalorii w ciagudnia, jesli dostarcza mniej - chudnie, jesli wiecej - tyje. jak bedziesz na kalorycznym plusie w stosunku do zapotrzebowanie - platkie bedą tuczyc bez wątpienia... ajlll - nie zgadzam sie. sa bialka w ktorych jest wapc (kazeinian wapnia), aczkolwiek bialko przeciez sklada sie nie z wapnia a z aminokwasow. malo tego - duze ilosci bialka w diecie zwiekszaja zapotrzebowanie na wapń..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sweety fatty - brzuszki wzmocnia miesnie brzucha, przez co stnie sie brdziej plaski, ale same brzuszki to sredni pomysl na spalanie tluszczu, lepiej dodac jakas aerobową aktywnosc (bieganie, jazda na roweze, stpper, orbitrec itp), no i oczywiscie dietę. a moze hula hoop - faktycznie jest fajnym rozwiazaniem, ja niestety nigdy nie umialem tym krecic choc moja luba probowala mnie nuczyc ;) milk choco - zapewne przyczyną jest niewlasciwe podejscie, niewlasciwe diety - a wkonsekwencji rozregulowanie i spwolnienie przemiany materii. polecam zdrowa, zbilansoaną dietę, 4 - 5 posilkow w ciagu dnia, ograniczenie weglowodanow i zwiekszenie spozyca bialka. pamietaj, ze nawyki zywieniowe nalezy zmieniac stopniowo, a glodowki - to juz njgorsze rozwiazanie jakie mozna sobie zafundowac przy odchudzniau. fiona 20 - masz bulimie??? bulbazaur - nie, nie za duzo, choc ja bylbym za tym by rozmiescic spzycie bialka proporocjaonalnie w ciagu dnia i jadlbym cale jajka. tluzcz jajeczny jest bardzo zdrowy, z reszta zoltko jaja zawiera wiecej bialka niz "biako jaja". ... duzo Was, juz mi sie miesza troche komu co zalecalem... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko..
Wielkie dzięki za analizę :) Nie byłam pewna czy nie przesadzam z serem, orzechami. Co do pizzy, chipsów - zdaję sobie sprawę, że mogą zawalić każdą dietę czy zdrowe odżywianie ale czasami, kiedy nie widać efektów nadchodzi 'dietowe' załamanie... Teraz mam jakąś nadzieję i będę z nimi walczyć, zmienię też nieco nawyki żywieniowe zgodnie z tym, co napisałeś. Mam nadzieję, że za kilka miesięcy coś się poprawi a jeśli nie.. to namiary na Ciebie mam ;) Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z bałym ryzem
Azjaci jedzą i są szczupli :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z bialym ryzem
?:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm..dzieki... dzis ostro przegielam,ale staralam sie jesc wiecej nabialu ale grzeszki pewne wystapily:( co myslisz o tym sniadanie:1,5 bulki razowej z pomidorem jablko gotowane udko salatka:kapusta troche chudego twarogu 2 jablka potem bulka kolacja:1 kromka wasa troche chudego twarogu i kefir a przed kolacja bommmmmmmbaaa: paczka kokosowych drazy cwiczonka:400brzuszkow, 200 przysiadow i z 1000 skakanek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko.. - spoko. czy przesadzasz z orzechami czy nie - zalezy ile ich jesz... masz ten komfort, ze posilki ktore spozywasz maja raczej niski indeks glikemiczny co z bałym ryzem - ja nie jestem azjatą i bialy ryz radzę ograniczac;) inez... - dieta mi sie nie podoba. malo bialka, jakies draże na koniec... wiele bym pozmienial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_s
Mi to decomoreno srednio pasuje i sie zastanawiam ktore lepsze gatunkowo :P próbowałeś z aromatem ? jutro zaserwuje sobie to z chili i wanilią Mam pytanie jeszcze jedno - czy po dość intensywnym areobiku ( jest o godz. 19 ) powinnam coś przekąsić? Staram się nie jeść na noc , choc w tym przypadku czy nie bedzie to mialo wplywu na mięśnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_s - poki co z aromatem jeszcze nie probowalem, ale skosztuje niebawem :) ja po aerobicu bym cos zjadl. przynajmniej jakis owoc.podczas treningu aerobowego tracimy tez spore ilosci glikogenu, ktory nalezy uzupelnic. nie jest to moze priorytetem, ale warto o tym pomyslec w tym wypadku bowiem przerwa czasowa do nastepnego posilku wynosi zapewne cos kolo 12 godzin... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_s
Ok dzienx, jakie preparaty uzupełniające glikogen byś polecił? a może np łyżka miodu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze byc, choc do uzupelniania glikogenu nadają sie wszelkie zrodla weglowodano, nawet kromka chleba, nie kniecznie musza byc to cukry proste, choc faktycznie mogą. mysle po prostu ze mozesz sobie pozwolic na maly posilek po przzyjsciu do domu, chyba ze w ciagu niecalych dwoch godzin kladziesz sie spac, wtedy wystarczy owoc, czy nawet lyzeczka miodu.rozpuszczona w wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam fit26 super ze jest ktos komu się chce :) i że nie przejmuje się chamskimi pomarańczami Fit26, teraz Cie zacytuję: \"Odpowiednio wysokie spozycie bialka pozwala utrzymac na wyzszych obrotach przemiane materii. Jest tez cos takiego jak efekt termogeniczny pozyeinia, zauwaz, ze są potrawy po ktorych zjedzeniu jest jakby nam cieplej od srodka, nawet wtedy gdy nie są one gorące. Zazwyczaj efekt taki wywolują potrawy wysokobialkowe.\" I proszę o podpowiedż jakie produkty bialkowe pozwola utzrymać przemiane materii na wyższych orbotach, takie od których jest nam cieplej od srodka i ogólnie... Schudłam 5 kg i stanęło :( Bede wdzięczna, sorki za za długie pytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_s
Właśnie o to chodzi że wcześnie sie kładę i nie chce sobie żołądka obciążać :) Dobra, ostatanie pytanie ( na dziś:P) jeśli mogie Czy Twoim zdaniem L-karnityna działa? ;) Chce przyspieszyć proces utraty tk tł ale nie pisze się na na jakieś burnery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
generalnie kazde bialko przyspiesza przemian materii. stawialbym jednak przede wszystkim na bialko zwierzece. jest wiele sposobow przyspieszenia metabolizmu, najprostszym jest - zwiekszenie ilosci spozywanych kalorii, zwiekszenie ilosci posilkow, podjecie aktywnosci fizycznej, niektore przyprawy tez przyczyniaja sie do tego efektu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×