Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lulu2008

NIEPŁODNOŚC???-nieudane starania o dziecko!

Polecane posty

tulipanek, życzę Ci żeby owulacja była! ale wiesz, ja miałam monitoring, okazuję się, że owulacja jest piękna (nawet z moimi policystycznymi jajonami ;) ), ale mimo tego jak prolaktyna jest za wysoka to nici z ładnej owulacji... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz ginkom nie ufam :( tulipanek- a co Ci zalezy??? my starajac sie o dzidzie poprostu tylko chcemy zajsc w ciaze, myslimy o plodniakach, o seksie, o owulacji, sluzie, mierzeniu tep a spojrzcie od ilu innych czynnikow wszystko zalezy a my wohgule ioo tym nie wiemy ja z netu i od kolezanki wiem wiecej niz od gina i lekarza rodzinnego- chociaz rodzinny troche mi wytlumaczyl wyniki a reszte sama sobie poskladalam- ja jakos juz trace wiare w lekarzy, do wszystkiego dochodze sama, z pomoca bliskihc mi osob ale nie dzieki lekarzom- biore wyniki do domu i zasiadam do neta i szukam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie zuzia, ja też analizuje wszytko sama, jak poszłam ostatnio do jeszcze innego ginka, tak żeby zobaczyć co powie kolejny lekarz to na pytanie no i co Pan na moje wyniki? odpowiedział mi: przecież Pani wszytko wie, co ja mam Pani powiedzieć hehheeh, więcej do niego nie poszłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny ja rowniez staram sie o dzicko juz 15 miesiac na obecna chwlie jest na terapi clo + pregyl + duphasto po raz trzeci bez efektow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tulipanek to sa moje wyniki: HORMONY: ———————————————- 9dc – 07.03.2008* —————————–-—————– THS –1.870ulU/mL PRL – 18.90 ng/ml ———————————————– 70 dc – 08.05.2008 (zatrzymal mi sie @ na 3 mc) ——————————————— cukier – 92 mg% ——————————————— FSH – 6,54 mlU/ml wartosci referencyjne: faza folikularna – 3.5 – 12.5 faza owulacyjna- 4.7 – 21.5 faza lutealna – 1.7 – 7.7 po menopauzie – 25.8 – 134.8 ——————————————-— LH – 16.64 mlU/ml wartosci referencyjne: faza folikularna – 2.4 – 12.6 faza owulacyjna- 14.0 – 95.6 faza lutealna – 1.0 – 11.4 menopauza – 7.7 – 58.5 ——————————————— DHEA SO4 – 245.90 ug/dl ——————————————— TESTOSTERON – 2.98 nmol/l co o nich myslisz ? to PCO ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wiem , jedyne co mam za wysokie to LH, stosunek FSH do LH powinien byc 1:1, ja mam 1:2 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po za tym od pazdziernika 2007 naleze do samoobserwatorek czyli mierze temerature :) mam swoje wykresy na 28dni. To jest moj 3 cykl z clo i pregnylem mam nadzieje ze szczesliwy, po tych lekach owulacje mam idealna wrecz ksiazkowa :) dzis jest moj 18 dc :) procz tego walcze z nadwaga co moim zdaniem tez wplywa na plodnosc :( wkoncu udalo mi przekonac mojego P do badan nasienia powiedzial ze jak w tym cyklu nam nie wyjdzie to on juz zrobi te badania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz wiele nic nie mowila, mowila ze ma podejrzenie o PCO ale to jeszcze nic pewnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flawia- co do twoich wynikow sie nie wypowiem bo nie znam sie na PCO- pozatym ja mieszkam w Niemczech i tu sa inne normy heh, ja dzis tez mam 18dc a jakie massz cykle???? ja 25-26- razem sobie poczekamy, z tym ze ja czekam na malpiszona!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia: cytat z resmedici: Jeżeli stwierdzi się brak owulacji, można rozpocząć diagnostykę endokrynologiczną (hormonalną). Bezpośrednią przyczyną niewystępowania jajeczkowania jest nieprawidłowe dojrzewanie pęcherzyka jajnikowego, zależne od stymulacji hormonami podwzgórza i przysadki. Dlatego też w początkowej fazie cyklu miesiączkowego (fazie folikularnej) ocenia się stężenia gonadotropin przysadkowych (hormonów produkowanych przez przysadkę): * FSH - folikulostymuliny, odpowiedzialnej m. in. za wzrost i dojrzewanie komórki jajowej, * LH - lutropiny, powodującej również dojrzewanie oraz (w uproszczeniu) uwolnienie komórki jajowej z pęcherzyka Graafa. Istotne znaczenie dla prawidłowego przebiegu owulacji ma również hormon produkowany przez przysadkę - prolaktyna (PRL). Nieprawidłowe jest zarówno podwyższone stężenie tych hormonów, jak również zbyt niskie poziomy FSH i LH we krwi oraz ich nieprawidłowy stosunek ilościowy (powinien być bliski 1)." sprawdź owulację, będziesz wszytko wiedziała, możesz mieć owulację niepełnowartościową jeśli stosunek LH do FSH nie jest mniej więcej 1:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo właśnie zsjżałam do swojej mega teczki ;) patrzę a tu niespodzianka, miałam badany hormon TSH 3 generacja, 2.11 w 3 dc, czyli oki ;) cieszę się ;) mysłałm, że nie robiłam tarczycy ehhh za to LH: 9.97 a FSH 5.3 (czyli stosunek 2:1, czyli zły)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziolko dzieki za info :* u mnie wyglada na to ze moje pecherzyki albo nie rosna albo nie pekaja i clo i pregnyl sa raczej nie zbedne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziolko- dzis cos czytalam o LH w temacie o tarczycy ale ...hmm- nie pamietam wogule to juz mam metlik w glowie- no ale jeszcze 25dni musze sie jakos wyciszyc, przestac o tym myslec- brac poprostu tabletki i wierzyc ze w klinice mi wszystko wytlumacza i co najwazniejsze pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia Twój stosunek Lh do FSh jest 2,54 czyli dosyć dużo... przeczytaj sobie ten fragment z resmedici: \"U niektórych kobiet stwierdzamy podwyższone stężenie LH w porównaniu z FSH - stosunek LH/FSH wynosi wtedy 1,5-2. Często u tych pacjentek obserwujemy wtórny brak miesiączki, nadmierne owłosienie i otyłość. Sugeruje to możliwość występowania zespołu wielotorbielowatych jajników (PCOS). U tych kobiet leczeniem z wyboru jest cytrynian klomifenu lub stosowanie samego FSH (metrodin) w celu wywołania jajeczkowania. Dobre efekty daje również leczenie operacyjne (laparoskopowe), u nich bowiem jajniki są pokryte grubą otoczką uniemożliwiającą komórce jajowej \"przebicie się\". Metod wywoływania jajeczkowania jest wiele. Wybór metody należy do lekarza, który na podstawie wywiadu, badania ogólnego, ginekologicznego i badań dodatkowych, analizując współistnienie wielu czynników i zaburzeń wybierze optymalny sposób leczenia dla konkretnej pacjentki. Jeżeli jednak próby leczenia farmakologicznego zawiodą, postępowaniem z wyboru pozostają techniki wspomaganego rozrodu, popularnie zwane sztucznym zapłodnieniem.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój stosunek Lh do FSH jest 1,8, lekarz zalecił mi laparoskopię (poza tym obniżenie prolaktyny: bromek).... szykuję sie na laparoskopię wrzesień-październik jak prolaktyna spadnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzymam kciuki za Ciebie ziolko :) U mnie faktycznie moze byc problem. Jestem przy kosci i dwa-trzy razy do roku zanika mi @ na 3 miesice :( Na razie chce probowac bez zbiegowo czyli bez IUI czy laparo, Ty mowisz ze idziesz na laparoskopie, a maials robione hsg ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej po prostu sprawdzą drożność najpierw (cyt: "w czasie laparoskopii do jamy macicy możemy podać kontrast (płyn o niebieskim zabarwieniu) i sprawdzić, czy przechodzi on do jamy brzusznej przez ujścia brzuszne jajowodów. Stwierdza się w ten sposób drożność jajowodów"), potem jeśli trzeba zrobią mi nacięcia w jajnikach, laparoskopią bada się więc także drożność ale nie jest to klasyczne HSG, czy dobrze rozumuję, macie doświadczenie w tej kwestii?? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×