Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość haloooo haloo

jak długo zupka może stać w lodówce ?

Polecane posty

Gość haloooo haloo

czy jeśli dzisiaj wieczorem ugotuję zupę dla dziecka (8,5 mies.) to mogę ją tylko dać jutro, czy nadaje się abym ją podać pojutrze ? Pracuję i chciałabym zaoszczędzić trochę czasu, teraz gotuję codziennie wieczorem na następny dzień, aby opiekunka nakarmiła syna. I tak się zastanawiam, czy mogę gotować od razu na dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja......
tak gotowana zupka może stać 2 dni, tylko za każdym razem powinno sie ją zagotować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama27
najlepiej wystudzoną zupkę wlej do słoiczka dobrze zakręć i ponownie zagotuj w garnku z wodą to inaczej pasteryzacja ok 15-30 min w zależności od pojemności jak podzielisz zupę na małe słoiczki to taki pasteryzowany posiłek może stać nawet 7 dni w lodówce...zapytaj babcię jak robiła konfityry lub inne przysmaki i co robiła by jak najdłużej zachowały świeżość pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haloooo haloo
dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama27
zresztą w ten sposób możesz przygotować kilka posiłków na kilka dni i wystarczy później tylko odkręcić będzie taki dźwięk klick tzn.że słoik się dobrze zamknął i odgrzać posiłek maluchowi bez obawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haloooo haloo
niestety, babci już nie zapytam :( Ale dlaczego po pasteryzacji słoiczekz zupką może stać tylko 7 dni i to w lodówce ? Przecież np. zaprawiane warzywa i owoce po 20-30 minutowej pasteryzacji mogą stać całą zimę ? Czy to przez mięso lub żółtko w zupie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama27
acha...sposób mojego dziadka śp.gorące słoiki układaj na ściereczce do góry dnem by dobrze się zamknęły..dla dużych domowników też w ten sposób można przechować posiłki jak zostanie się za dużo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama27
mogą stać i całe miesiące i całe lata jak np.dobrze zrobione przetwory miałam raczej to na myśli że w ciągu tygodnia ten zapas wykorzystasz oto mi chodziło:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama27
jeśli idzie o mięso to ja czasami dzieliłam jakieś potrawy na małe porcje i do zamrażalnika a tam to i pół roku mogło być;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haloooo haloo
dziękuję 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama27
spoko a dzięki za kwiatka bo ja już w ogrodzie nie mam żadnego;(((( mam nowe dziecko szczeniaka i wszystkie rośliny oprócz róż które zaciekle stawiły opór kolcami po prostu eksmitował z miejsca wzrostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak szczerze
a mi koza zjadla 2 salaty,jednego slonecznika i jeden krzaczek truskawek...cholera potrafi glowe wyciagnac na 30cm za ogrodzenie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama27
o mnie przydałaby się koza bo trawa tak szybko rośnie że niedługo to dżungla będzie zamiast ogrodu bo nie mam kiedy jechac po nową kosiarkę trochę do miasta mam kawałek..koza to fajne zwierzę..dokarmiałam kiedys jedną na działce u dziadka chodziła za mną jak pies...ale przyszła powódź ludzie zwierząt nie pozabierali i...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×