Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

angel84

Aborcja w anglii

Polecane posty

ale przeciez w polszy - bardzo ci wspolczuje:( Zycze ci zeby kolejna ciaza byla tylko sama radoscia a dzidzius urodzil sie caly i zdrowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale przecież w polszy
ja też myślę ze nikt nie usuwa ciąży po 20 tyg jeśli nie chce dziecka - robi to do 12 tyg. W anglii jest dopuszczalny ten zabieg ale chyba ze względu właśnie na chore dzieci - ja miałam terminację między 21-22 tc. Wiem ze są plany żeby zabiegi przerywania ciązy były dopuszczalne do 20tc - tylko co wtedy z matkami i dziecmi które dowiadują się o chorobie po tym tygodniu? bo anomaly scan jest zazwyczaj po 20 tyg a jeszcze czas potrzebny na podjęcie decyzji i zrobienie szczegółowych badań... to też uderzy w kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ja nie lubie
takiego czarno bialego myslenia. naprawde myslicie ze tak duzo kobiet decyduje sie na przerwanie ciazy po 20 tyg tak dla zabawy????tak sie sklada ze przerywajac ciaze po 12 tyg kobieta musi przejsc normalny porod, to juz nie jest jakas tak skrobanka pod narkoza. tak sie sklada ze nie wszystkie wady mozna zobaczyc w 12 tyg., czesto lekarze czekaja do 20 tyg by miec pewnosc...kobieta moze sama zdecydowac czy czeka czy nie..a gdy wtedy sie okazuje ze kobieta nie ma szans na urodzenie dziecka zdolnego do przezycia???z niestety problem ten dotyczy mnie bezposrednio. nie mieszkam w anglii ale w innym kraju europy zachodniej. nie macie pojecia co to jest za tragedia dla kobiety i mam nadzieje ze nigdy sie nie przekonacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma szaans
ja jedno dziecko usunelam ale w 9 tc ale jakbym byla w 5 to nigdy nigdy, i nie oceniajcie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem, to w razie czego, chyba Francja jest jeszcz tak liberalna w sprawach aborcji. Zostanie im to co polkom, czyli wyjazd za granicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w irl
mnie zszokował kawałek ktory tam czytalam : najbezpieczniej jest wykonać ją samodzielnie do 9. tygodnia ciąży używając dwóch leków Mifepristonu (znane też jako tabletka aborcyjna, RU 486, Mifegyn, Mifeprex) oraz Mizoprostolu (Cytotec, Arthrotec, Oxaprost , Cyprostol, Mibetec or Misotrol). o tych statkach słyszalam ale nie wiedzialam ze na tej stronce to i sposoby podaja i kliniki i z lekarzem umawiaja. Wszystko na talerzu podane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem..
jesli kobieta chce dokonać aborcji to i tak jej dokona w ten czy inny sposób i sam zakaz aborcji jest bezsensowny tylko nabija kasę nieuczciwym lekarzom i kwitnie podziemie aborcyjne w ochydnych warunkach. Choć na dzień dzisiejszy ja nie zdecydowałabym się na aborcję to uważam że lepiej by kobiety miały prawo same decydować i wziąć tą decyzję na swoje sumienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---> w irl Ja myślę, że lepiej jak jest podane, jak umawiają z lekarzem, niż żeby kobieta szła do jakiegoś rzeźnika, który zrobi to w paskudnych warunkach, albo żeby sama kombinowała wątpliwej jakości leki i faszerowała się nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale przecież w polszy
nigdy nie mów nigdy... ja też w życiu nie przypuszczałam, w najgorszych snach ze dokonam takiego a nie innego wyboru :( najgorszemu wrogowi nie życzę by przechodził to co ja. W jednej chwli świat rozpadł mi się na milion kawałków 😭 mantodea - dziękuję :) mam już małego zdrowego bączka :) miał spać ale szaleje w łóżeczku :P u nas ryzyko ponownego pojawienia się wady wynosi / ło 25%, na szczęście znaleźliśmy się w tych 75% zdrowych przypadków szkoda że kafeteria jest takim a nie innym forum i nie użyję czarnego nicku :( jedyne forum na którym czuję się bezpiecznie to zamknięte forum o terminacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ja nie lubie
no smutna prawda to jest... niewiarygodne jakim tematem tabu jest terminacja ciazy w polsce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale przecież w polszy - nie przejmuj sie!przede wszystkim mialas konkretny powod zeby usunac ciaze jestem przeciwna aborcji z kilkoma wyjatkami i twoj przypadek do nich nalezy.Nikt nie powinien cie za to potepiac.Zreszta o czym ja pisze jak mnie potepiaja za to ze piersia nie karmie:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, taki mamy kraj, że potępia się wszystko co inne. A po cichu w domu robi się jeszcze gorsze rzeczy. Najważniejsze i gratuluję ci tego, że masz swojego upragnionego skarba :). Niech się zdrowo chowa i miej w nim dużo pociechy :). Mantodea, a czym ty się przejmujesz, nie karmisz to nie, a twoja odpowiedz dla innych (gdzieś przeczytałam na innym topicu) jest rewelacyjna :). Pozdrawiam was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moje dziecko
niedotleniło sie POWAŻNIE w 28tc. gdybym mogła usunąc, wierzcie mi, zrobiłabym to.Jednak byłam w Polsce...:O Uratowali dziecko, bardzo sie lakarze z tego ciesza, jednak za jaka cenę? Jest koszmar. Bardzo, bardzo chore i cierpi. Gdyby było chore we wczeniejszym stadium-usunęłabym. I możecie na mnie psy wieszac, nie obchodzi mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mondatea ja od urodzenia nie karmie piersia, i co jestem zła czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dziewczyny wyzej, wierze ze jest Ci ciezka, urodzic niepelnosprawne dziecko to naprawde duzo odpowiedzialnosc, nie potepiam Cie absolutnie za to ze bys usunela gdybys mogla, pewnie kazda z nas w takiej sytuacji zastanowila sie 100 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elenasss - dla mnie absolutnie nie jestes gorsza matka od tej co karmi piersia ale nie zauwazylas tych min i tekstow jak ktos cie spytal o karmienie a ty powiedzialas prawde???bo ja niestety nie raz poczulam sie jakbym conajmniej dziecko na smietniku zostawila:-o Pare dni temu babka w sklepie spytala(znajoma)czym karmie a ja odpowiedzialam \"mlekiem a czym\":p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie czym juz zawsze chce cos glupiego powiedziec, moje dziecko, moj cyc i moja sprawa, zadecydowalam tak a nie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jaka
jest róznica miedzy "terminacją" w 28 tygodniu a zabiciem dziecka pare tygodni później, po urodzeniu? Dorabianie ideologii do faktów-niczym nie róznimy się od społeczeństw, w których kalekie noworodki zrzucano z góry lub zostawiano na noc, zeby zamarzły. Postęp medycyny sprawił, ze robimy to w sposób "Bardziej humanitarny", usprawiedliwiając się fachowym nazewnictwem (nie aborcja, tylko terminacja-co za hipokryzja). Gdzie jest granica, za którą życie chorego dziecka jest juz wartościowe, ubogacające, dla którego zakłada sie fundacje, podejmuje dzialania dla ulepszenia jego funkcjonowania, a przed którą odebranie mu życia jest aktem miłosierdzia wobec niego samego i otoczenia? Odebranie życia jest zawsze odebraniem życia, chociażby nie wiem jak zakamuflowywać je słowami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *B
Moja znajoma przerwala ciaze w 5 mies, w Polsce, robil jej ten zabieg ordynator w jednej z klinik. Koszt kilka tys zl....Jak kobieta chce i tak usunie...Niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoje SUMIENIE
Dziewczyny zastanówcie się poważnie !!!!!!!! Czy ziarno fasoli nie jest fasolą, bo wydaję mi się, że tak!!! Skoro ziarno fasoli jest fasolą to dzidziuś już od poczęcia jest człowiekiem A ABORCJA jest to zabijanie dzieci jeszcze nie narodzonych. Twoje sumienie zawsze będzie odczuwało stratę której nie da się zastąpić żadnym innym dzieckiem !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoje SUMIENIE
Dziewczyny zastanówcie się poważnie !!!!!!!! Czy ziarno fasoli nie jest fasolą, bo wydaję mi się, że tak!!! Skoro ziarno fasoli jest fasolą to dzidziuś już od poczęcia jest człowiekiem A ABORCJA jest to zabijanie dzieci jeszcze nie narodzonych. Twoje sumienie zawsze będzie odczuwało stratę której nie da się zastąpić żadnym innym dzieckiem !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idiotyzmmmm
a sperma jest półproduktem dziecka, takze w słoiczek i modly, bo jak można wyrzucać świadomie półprodukt do poczęcia dziecka. Jak się ma angla do moherów, tam to już nie dziecko, że można usuwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROR
do Autorki - proponuje zmienic kraj (no chyba ze jestes obywatelka UK to troche trudniejsze) mozesz np. zamieszkac w Polsce tutaj wolno tylko ciaze z gwaltu usuwac;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobreee
dobra teoria, angli 5 miesięczna ciąża płód, a u nas zaraz po zrobieniu dziecko,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobreee
pomyłka , w angli 5 miesięczna ciąża to zarodek a u nas zaraz po zrobieniu płód, nawet jeszcze tatuś nie zdąży zejść z mamusi i już mamy płód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROR
to sie nazywa relatywizm;-) najlepsze sa panie kt postuluja tabletki wczesnoporonne ale jednoczesnie sa przeciw aborcji;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdhmnfsdffsdfsdfgsfdghdf
ale przeciez w polszy - mam nadzieje ze to dziecko ktore masz teraz zawsze bedzie ci przypominac tamto ktore zabilas... zastrzykiem w serce... trzeba bylo dziecko urodzic i oddac, wiele bezdzietnych par chetnie by adoptowalo nawet chore dziecko ale ty wolalas zabic ty egoistyczna suko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdhmnfsdffsdfsdfgsfdghdf
ale przeciez w polszy - mam nadzieje ze to dziecko ktore masz teraz zawsze bedzie ci przypominac tamto ktore zabilas... zastrzykiem w serce... trzeba bylo dziecko urodzic i oddac, wiele bezdzietnych par chetnie by adoptowalo nawet chore dziecko ale ty wolalas zabic ty egoistyczna suko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyrutyjmmmmmm
mmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×