Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ModnaMelpomena

co sądzicie o strajku nauczycieli?

Polecane posty

Gość M.K
3 minuty temu, StaryLewak napisał:

Alkohol jest absolutnie niekoszerny.

to pikolo wypijemy....chyba cieszysz się że dzieci do szkoły wreszcie wyślemy  😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
Przed chwilą, StaryLewak napisał:

Nie bardzo, no ale było wiadomo że z niewolnictwa jednym strajkiem się nie wyzwolicie.

ojjj tam niewolnictwo od razu.... unie masz na myśli 🙂 , haha… już widzę tą minę 😡 ….poradzimy i na to....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
1 minutę temu, StaryLewak napisał:

Tak po prawdzie to każda forma państwowości prowadzi do niewolnictwa, ale jednak bym sie koncentrował na tym co u was a nie u innych będąc na waszym miejscu.

a unia to co to jest ? twoim zdaniem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
7 minut temu, StaryLewak napisał:

To dobre pytanie na które dość ciężko odpowiedzieć.

taa… no dobra , a propos uni w maju nas kolejna runda czeka  🙂  na forum nie wezmę udziału bo aż tak mi na tym nie zależy....ale na wybory się oczywiście wybiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
9 minut temu, StaryLewak napisał:

To dobrej zabawy, nie zapomnij głosować na jedyną słuszną partię.

czy słuszna to historia oceni jak zawsze , oby jej za mocno tam na lewo nie zafałszowali.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
5 minut temu, StaryLewak napisał:

jest 500 co miesiąc to jest słuszna.

a ten Kowalski co ma 1 to sam napisałeś że nie dostaje a mimo to ma kierunek w prawo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
8 minut temu, StaryLewak napisał:

-Od pierwszego lipca już ma.

wiem bo sam ci napisałem.... dobra to inaczej , szkołę zrobiłem w PRL (co ty uważasz że to się nie liczy) dobra kolejna szkoła to szkoła życia (ta się liczy?)…. dalej, młode lata we Francji (dokładnie 3) tam ,poznałem zachód czyli biedni dostawali po 2 tyś franków co na dzień dzisiejszy daje jakieś 1000zł na warunki polskie, Kowalscy francuscy zapie@lali tak samo jak nasi teraz tu, ich wypłaty były na nasze 3-4 tyś złotych wszystko brali na kredyt od czajnika po samochód....na dzień dzisiejszy nic tam się nie zmieniło co widać po Paryżu w każdą  sobotę....owszem zarobki poszły w górę teraz mają Kowalscy 5-7 tyś ale to jest Francja a nie Polska my zaczęliśmy od 600zł tyle zarabiał nasz Kowalski teraz ma od 2 do 3 tyś ...wtedy stać go było jak pisałem zupka i szary papier teraz ma lepiej z każdym rokiem …..doszło 500 co cie boli.....ale kowalski to dostał na dziecko oprócz wypłaty.....

ja zdaję sobie sprawę że to kiedyś może się zawalić, tylko teraz powstaje pytani...czy unia przetrwa, czy nie dojdzie do kryzysu światowego? i wiele wiele innych katastrof... czy żyd który dusił grosze z pradziada na dziada spodziewał się że taki los go spotka?

jaki wniosek z tego?  w prawo czy w lewo ….. tylko marx-a mi tu nie wykładaj  

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mini
Dnia 27.05.2008 o 13:19, Gość masz podstawy napisał:

Ciekawe ilu też znacie bankowców zarabiających po 4.ooo zł? Owszem, na stanowiskach menedżerskich, w centralach. Ale pogadajcie z ludźmi siedzącymi w oddziałach, na kasach w małym mieście, choć w banku. Różnica między nim a kasjerką w markecie tylko taka, że ciężarów nie dźwiga. Bo pensja bardzo porównywalna.

Czyli dokładnie jak nauczyciel którym jestem od 12 lat i z ręką na sercu zarabiam najniższą krajową więc żadne 6.000 ani nawet 3400 a mój etat to to nie 18 a 30 godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hold

Rozdawanie pieniędzy to świństwo które odbije się na wzajemnych relacjach, człowiek człowiekowi już jest wilkiem, za te pincet plus za free na każde bez limitu nastawia wrogo tych ludzi, którzy harowali i bez darmowej kaski wychowali swoje dzieci. Zapewniam że już jest brak empatii, dlatego wszelkiej maści nauczyciele nie biadolcie że macie źle, bo manipulujecie, dowód nauczyciel dyplomowany, średnio 70tys.zł. brutto rocznie i dodatkowo nie jeden z Was korzysta z transferu socjalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
6 godzin temu, Gość Oj Lewak tys stary cynik napisał:

Zwolnijmy nauczycieli dajmy w ich miejsce mlodych absolwentow ktorym sie chce uczyc  a nie tylko odbebniac lekcje.Nauczyciel odszedl od tablicy,moze niech tez lekarz odejdzie od lewaka a co niech sie wykonczy ot takie rozumowanie 

...u, juz mlody absolwent idzie do pracy za 1700zl bo ty tak mowisz. I bedzie sie uzeral z toba i twoim pomiotem. Nie ta bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nauczyciel
Dnia 27.05.2008 o 14:16, sippelsweg napisał:

teraz dzieci i mlodziez jest trudniejsza w nauczaniu, bo ma mniejszy kontakt z rodzicami. ale to dlatego, ze rodzice chcacy zarobic na to by dziecko moglo chodzic do tej szkoly musi pracowac po 12 godzin dziennie. do tego po pracy wraca i sami tez sie doksztalcaja by nie byc zagrozonym przy restrukturyzacji personalnej zakladu bo maja za male kwalifikacje. nauczyciele nie sa zagrozeni takimi rzeczami, czy dobrze naucza czy nie i tak ma prace. nauczycieli umiejacych przekazac swoja wiedze jest bardzo niewielu, to sa nauczyciele z powolania. pozostali ida do szkoly tak jak gornik do kopalni, zrobi swoje i do domu. ale nauczyciel ma ponad 2 miesiace urlopu w lecie, 2 tygodnie ferii zimowych, 10 dni na swieta bozonarodzeniowe, 5 dni na wielkanocne itp. itd. coraz wiecej slychac o tym jak to nauczyciele nie wyrabiaja sie z materialem, jakos wczesniej materialu bylo wiecej a nauczyciele sie wyrabiali, co sie nagle stalo?

Jeżeli pracą nauczyciela to sam raj każdy może do nas dołączyć materiały jest więcej np. 3 lata gimnazjum jest opuchnięte w klasę 7 i 8 a nawet jednej godz więcej co do wolnego w wakacje pierwszy tydzień dyżury rady itp. Ostatnie 2 tygodnie sierpnia rady posiedzenia organizacje roku itp. Ferie dyżury rady okres świąteczny jak wcześniej. Pracownicy innych zawodów urlopy mogą brać w każdym miesiącu natomiast my  mamy narzucone a co do urlopów pracownicy mają 26 dni. Do 18 godz doliczcie daj pozalekcyjne obozy zielone i białe szkoły wycieczki zebrania z rodzicami konsultacje i inne za które nie dostajemy nawet dziękuję że nie wspomnę o jakimkolwiek wynagrodzeniu

 Pomyślmy zanim ocenimy bo często błędnie sądzimy i oceniamy. Pozdrawiam nauczyciel 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
13 minut temu, Gość Nauczyciel napisał:

Jeżeli pracą nauczyciela to sam raj każdy może do nas dołączyć materiały jest więcej np. 3 lata gimnazjum jest opuchnięte w klasę 7 i 8 a nawet jednej godz więcej co do wolnego w wakacje pierwszy tydzień dyżury rady itp. Ostatnie 2 tygodnie sierpnia rady posiedzenia organizacje roku itp. Ferie dyżury rady okres świąteczny jak wcześniej. Pracownicy innych zawodów urlopy mogą brać w każdym miesiącu natomiast my  mamy narzucone a co do urlopów pracownicy mają 26 dni. Do 18 godz doliczcie daj pozalekcyjne obozy zielone i białe szkoły wycieczki zebrania z rodzicami konsultacje i inne za które nie dostajemy nawet dziękuję że nie wspomnę o jakimkolwiek wynagrodzeniu

 Pomyślmy zanim ocenimy bo często błędnie sądzimy i oceniamy. Pozdrawiam nauczyciel 

o raju by nie było mowy gdyby pan B, nie nadusił przycisk atomowy...  matka za dzieckiem w ogień skoczy, to nie strajk górników gdzie każdy laskę wyłoży.(no prawie każdy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
55 minut temu, StaryLewak napisał:

Boli mnie to że to 500 plus to jest kupowanie elektoratu za pieniądze podatnika. Za swoje niech kupują.

a lewica to kolekcjonerzy kasy?  na co zbierali, na trumnę dla Kowalskiego....tak to wyglądało

zaciskanie pasa, od urodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rodzic
56 minut temu, Gość Nauczyciel napisał:

Jeżeli pracą nauczyciela to sam raj każdy może do nas dołączyć materiały jest więcej np. 3 lata gimnazjum jest opuchnięte w klasę 7 i 8 a nawet jednej godz więcej co do wolnego w wakacje pierwszy tydzień dyżury rady itp. Ostatnie 2 tygodnie sierpnia rady posiedzenia organizacje roku itp. Ferie dyżury rady okres świąteczny jak wcześniej. Pracownicy innych zawodów urlopy mogą brać w każdym miesiącu natomiast my  mamy narzucone a co do urlopów pracownicy mają 26 dni. Do 18 godz doliczcie daj pozalekcyjne obozy zielone i białe szkoły wycieczki zebrania z rodzicami konsultacje i inne za które nie dostajemy nawet dziękuję że nie wspomnę o jakimkolwiek wynagrodzeniu

 Pomyślmy zanim ocenimy bo często błędnie sądzimy i oceniamy. Pozdrawiam nauczyciel 

O mój Boże to jest właśnie przykład ze wielu chyba nawet większość nauczycieli poza tym ze uczy np geografii to przede wszystkim uczy życiowej niezaradności.  O ja biedny nauczyciel tak dużo pracuje tak mało zarabiam... I stoją z transparentami ze walczą o godność. Ja jak mi się praca nie podoba to idę do następnej, która podoba mi się bardziej i w której zarabiam więcej,  jak bym miała pracować i czuć się odzierana z godności to rzucilabym ją w diabły. Szanowni nauczyciele przestańcie robić z siebie ofiary losu i przestańcie takiej postawy uczyć nasze dzieci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
8 godzin temu, StaryLewak napisał:

=Zgadza sie szanowni nauczyciele uczcie dzieci polaków że ich głos jest warty 500 złotych.

hahah…..lewak , poczekaj jak to leciało taki filmik...….  Polak na zachodzie konto w banku zakładał ,  języka nie znał na żyda trafił.....jak żyd zobaczył pliki to powiedział ,,proszę się nie martwić JA WSZYSTKO ROZUMIEM"  

 

9 godzin temu, StaryLewak napisał:

Nie rozumiem prawackiej dialektyki.

ale 500 rozumiesz ….hahahaha………… dobry jesteś kubuś-icek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zainteresowany

Szkoda że w szkołach nie ma monitoringu na lekcjach wtedy rodzice mogli by zobaczyć zachowanie swoich ...i (odechciało by im się wyśmiewać pracy nauczycieli)!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Gość Zainteresowany napisał:

Szkoda że w szkołach nie ma monitoringu na lekcjach wtedy rodzice mogli by zobaczyć zachowanie swoich ...i (odechciało by im się wyśmiewać pracy nauczycieli)!!!!!!!!!!

To zróbcie monitoring a w czym problem to przyjrzymy się i dzieciom i nauczycielom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drogi nauczycielu
4 godziny temu, StaryLewak napisał:

Skąd pieniądze?

Jak to skad z ...kasy rodzicow ...jak wszystko w szkolach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drogi nauczycielu

Dzis dostalismy informacje o 9.25 ,ze od piatku odbywaja sie juz zajecia w szkole ...smiech ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drogi nauczycielu
8 minut temu, StaryLewak napisał:

Tak z kasy rodziców, weź mnie nie rozśmieszaj.

No nie xmiej sie ...te 500 plusy zainwestujemy jesli to pomoze naszym dzieciom w lepszej edukacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drogi nauczycielu
15 minut temu, StaryLewak napisał:

Tutaj trzeba płakać, a nie się śmiać.

Wez mnie nie rozsmieszaj ...to w koncu placzesz czy sie smiejesz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 godzin temu, StaryLewak napisał:

Skąd pieniądze?

Jak skąd - została kasa bo strajkowali i tej kasy nie dostaną to w można na monitoring przeznaczyć. Niech pokażą jaka to gehenne mają na tych lekcjach i niech sie poczują bezpieczniej; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drogi nauczycielu
6 minut temu, StaryLewak napisał:

Ale to jest genialny pomysł, monitorować polskie dzieci już od najmłodszych lat.

Tobie to nikt nie dogodzi ...zastanawiam sie czy sam sobie choć potrafisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WFe

Jestem a raczej byłam nauczycielką z ponad 15 letnim stażem, 5 lat od rozpoczęcia naszego protestu, znalazłam chwilkę na napisanie kilku zdań wspomnień. Zrezygnowałam jak i wielu moich znajomych z pracy w szkole po nieudanych negocjacjach naszego związku  z totalitarnym rządem PIS. Szczęśliwie koleżanka która uczyła biologi w lokalnym liceum pomogłam nam w znalezieniu pracy u siebie w firmie, zajymujące się produkcją ekologicznej paszy dla świń i bydła. Praca na początku nie była zła, dzięki mojej wiedzy eksperckiej  zdobytej przez lata nauczania techniki i wielu kursom zawodowym zajmowałam się zszywaniem worków z paszą. 

Dzięki pracy w systemie 40 godzinnym tygodniowo, zaoszczędziłam dużo czasu , skończyły się rady pedagogiczne, wycieczki, zebrania z rodzicami i sprawdzanie kartkówek. Kartkówek robiłam mało ze względu na specyfikę przedmiotów którym poświęciłam najlepsze 15 lat mojego życia , techniki i przygotowania do życia w rodzinie.  Po pracy jadłam kanapki z jajkiem, piłam piwo, to było życie, do czasu.

Sytuacja w pracy pogorszyła się z chwila kiedy nasza obecna szefowa a dawna koleżanka sprzedała się totalitarnym rządom PiS i wprowadziła nową linie produktów. Były to biodegradowalne jednorazowe  kuwety dla kotów „Donald”, wykupiła reklamę w TVP i zatrudniła w celach marketingowych kota prezesa Kaczyńskiego, ... ! . 

Kuwety stały się hitem eksportowym, na rynku brytyjskim w poziomie sprzedaży podobno wyprzedza nas tylko jakaś firma produkująca slidery z wykorzystaniem nanotechnologii. Kolega wuefista który pracuje przy mieszalniku powiedział, że nasza pasza wcale nie jest taka ekologiczna bo wpierdalamy tonę oleju palmowego na 2 tony produktu, ale czego można się spodziewać po takiej dziwce z PIS. 

Najgorsze co mogło się przytrafić Polsce to rządy tego kurdupla wraz ze swoją świtą. Patrzą tylko jak nam utrudnić życie. Dzięki obiektywnej i opiniotwórczej telewizji TVN mamy jeszcze dostęp do prawdziwych informacji. Dzisiaj w dzień dobry TVN widziałam parę miłych przedsiębiorczych młodych transwestytów którzy zostali zmuszeni do bankructwa przez rządy tych nie liczących się z demokracją ludzi. Bardzo smutna historia, założyli po skończonych studiach politologicznych spółdzielnie pracy socjalnej, były przecieki od naszych ludzi z KODu , że PiS zamierza zwiększyć VAT na prezerwatywy. Zdobyli dotacje z UE i kredyty na sfinansowanie produkcji ponad 2 metrowych penisów w biało czerwonych barwach  z napisem Konstytucja. Biznes plan był zapięty na ostatni guzik, po wprowadzeniu zwiększonej stawki VAT na prezerwatywy, był by to nowy symbol demokracji i sprzedawał by się jak ciepłe bułeczki. Niestety PiS w ostatnim momencie zmienił ustawę i nie zwiększył stawki VAT na prezerwatyw tylko zmniejszył na leki na potencję. Firma upadła, a w magazynie zostało ponad tysiąc ...owych produktów. 

 

W tym kraju jest więcej demonów niż w Apokalipsie świętego Jana. 

 

Są też małe pozytywy, stałam wczoraj w długiej kolejce po orzeczenie o umiarkowanym stopniu upośledzenia. Nowa forma walki z totalitarnym reżimem , na dawny program 500+ który obecnie nosi nazwę 500euro+ nie mam szans aplikować, próbuje zrujnować budżet państwa w inny sposób. Miałam pewne obawy, wprawdzie mam 52 lata ale wyglądam na góra 51, jednak udało się zdobyć to czego potrzebowałam, dodatek do pensji. Kiedy wychodziłam z foyer lokalnego oddziału ZUS, spotkałam małą dziewczynkę rozdająca biało czerwone kwiaty przechodnią. 

A ty jak masz na imię? Spytałam.

Moje imię to dobra zmiana odpowiedział dziewczynka. 

O, ty, ..., ...o! Rzekłam, wyplułam gumę i odeszłam nucąc 

„Przeżyj to sam, przeżyj to sam

Nie zamieniaj serca w twardy głaz”

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
12 godzin temu, akimuszki napisał:

prawacy i lewacy tylko wzbogacaja elity, zadni nie sprzyjaja temu co moze byc skutkiem ich dzialan wobec psychiki niewolnika iluzji.hmmm lpeszy system od demokracji to Pyschologia Jungowska o Polu Macierzystym Matrixsa.

 

12 godzin temu, StaryLewak napisał:

Fajny postmodernistyczny bełkot połączony z religijnymi urojeniami.

 

Weź leki.

tak to jest jak matrix kręci się wam w drugą stronę do tego schizofrenia połączona z wielkimi tego świata powoduje zapaść umysłową.....jeden gra żyda a drugi , tu brak czasu na diagnozę.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
14 godzin temu, Gość Drogi nauczycielu napisał:

Tobie to nikt nie dogodzi ...zastanawiam sie czy sam sobie choć potrafisz

cofnij się 20 jego postów tam znajdziesz odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K

,, mam 52 lata a wyglądam na 51 "  hmm…. nie chcę być czepliwy, dostrzegać takie różnice.....  to jakoś forma poprawy nastroju i ja to rozumiem tylko jak to dostrzegasz, włosy liczysz siwe ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgorzata

Jasne olać rodziców ,uczniów ,wycieczki sprawdziany ,klasówki dokumentację - i po 18 godz iść wesoło do domu kupujac po drodze 6kg kartofli na cały tydzień bo na nic innego ich nie stać .ew w czasie wolnym zatrudnić się w "Biedronce"  Super .Madrość niektorych wypowiedzi tu  poraża I niestety świadczy o beznadziejnym poziomie polskiej edukacji 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M,K
1 godzinę temu, StaryLewak napisał:

Przystopuj z antysemityzmem, bo to nielegalne w polsce.

ja 500 w pesso dostaje 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, StaryLewak napisał:

Już wkrótce wszyscy anuczyciele zostaną wymienieni na księży. Jeszcze lepsze czesne będzie niż jakby prywatny przedsiębiorca przejął ten cyrk.

Zamienić szkoły na kościoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×