Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ModnaMelpomena

co sądzicie o strajku nauczycieli?

Polecane posty

Gość obserwator

Wladze ZNP nie wezmą udziału w okrągłym stole na rzecz polskiej oświaty. Przynajmniej wiemy już kto chce rozmawiać o przyszłości edukacji w Polsce (rząd), a komu zależy wyłącznie na politycznej awanturze (liderzy ZNP). Maski opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drogi nauczycielu
7 godzin temu, StaryLewak napisał:

Okrągły stół to jest promocja pisu i ich zakupionego elektoratu.

Alez czemu tak myslisz?wyciaga reke chce rozmowy a tu nawet tsgo juz nie ukrywaja ze maja gdzies dialog z rzadem bo chodzi tu o cos zupelnie innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
8 godzin temu, StaryLewak napisał:

W przykazaniach jest nie kradnij, ty tutaj kradzież promujesz.

jaką to masz kradzież na myśli? słowa? czy całe zdania?  jeśli uważasz że skopiowałem ten tekst to się mylisz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rena

Nauczyciele mają za dobrze i przewraca im się w głowach. Po przemyśleniu okazuje się, że są najlepiej zarabiającą klasą. Ile mają płatnego wolnego: ferie, wakacje, połowa grudnia- święta. Trzy miesiące najmniej, w roku wolnego, płatnego!!! A kto płaci im za to wolne. My podatnicy! My ciężko pracujemy, oni odpoczywają, za nasze pieniądze. Oni pracują 20- 25 godzin tygodniowo! Ponad to tak jak oni strajkują, strajkować można i rok. Do większości szkół nauczyciele przychodzą na godzinę o której mieli zacząć prace, siedzą, jedzą, plotkują, załatwiają przez telefon własne, prywatne sprawy. O godzinie, o której mieli zakończyć zajęcia opuszczają szkołę wypoczęci, zrelaksowani. To ma być strajk! nie należy im się za dni bez pracy ani złotówka! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lysy

Dla mnie to jakieś nieporozumienie chcieli się pobawić ja rozumiem 2,3 dni ale reszta to przegięcie, muwia że mają na celu dobro dzieci, to jakiś żart mam 3 dzieci 4,5,11,lat szkoła jak i przedszkole zamknięte. Nauczyciele będą chcieli nadgonic z programem ale czy dzieci będą w stanie tą wiedzę wchlonanac? Kiedyś nauczyciel uczył w szkole teraz pseudo nauczyciele żądają strony do przerobienia w domu puszcza film z joutube i na tym koniec lekcji, za co takich pieniędzy nie spędzają w szkołach 8 godzin, nienauczaja tak naprawdę Broniasz to tak naprawdę Zbrodniasz co on Saba reprezentuje, żart? Ci młodzi nauczyciele dopiero po studiach chcą zarabiać krocie za co? Żadnego pojęcia o nauczaniu, nikogo nie interesuje ile płacili za studia to ich sprawa a nauczanie to już nasza sprawa, ja osobiście za ten okres strajku niedalbym nawet złotówki, skoro w wypowiedzi slycze że mają na celu dobro dzieci to mówi młody pseudo nauczyciel pewnie sam nie ma rodziny i takim rozumowanie nigdy nie będzie ich miał bo wtedy też pewnie zastrajkuje, jak im nie pasuje pseudo nauczycielom chcą dalej zabawy to zwolnić przyjdą ci kturzy chcą pracować, pierwszego to Broniasz bo to on nakręca wszystkich i potem się wycofa jak by niby nic zawsze wycina się chwasty od korzenia 

Dnia 27.05.2008 o 13:28, Gość co za brednie napisał:

Poprzedni wpis mnie po prostu rozwalił! ale swoją drogą na temat strajku nauczycieli mam bardzo negatywne zdanie tak samo zresztą jak o strajkach lekarzy itp.Ja też ciężko pracuję na 3 zmiany za 980zl. a pogróżki strajkiem w naszej firmie zostały skwitowane przez szefa " Jak wam się coś nie podoba to możecie wyp....dalać bo przyjdą inni na twoje miejsce" tak wyglądają negocjacje płacowe w prywatnych firmach, i proszę mi nie powtarzać sloganów ,że trzeba się było uczyć, ten argument nie działa mam wykształcenie średni techniczne i spory staż ale mam też rodzinę. i za dużo do stracenia bo u prywaciarza nie istnieją zwiazki zawodowe i jak podskoczę wyląduję z wilczym biletem na bruku a dzieci chcą jeść . dlatego wkurza mnie to, że o podwyżki mają szansę walczyć tylko pracownicy sfery budzetowej no czasami zdarzają sie wyjątki bardzo nieliczne i nikt ich medialnie nie nagłaśnia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
16 minut temu, Gość M.K napisał:

jaką to masz kradzież na myśli? słowa? czy całe zdania?  jeśli uważasz że skopiowałem ten tekst to się mylisz....

twoja teoria zakłada zagłodzić Kowalskiego i jemu podobnych bo 1600zł a 2200 to umówmy się że daje ten sam wynik, oczywiście ty się potrafisz bardziej rozdrobnić na grosze i dostrzegasz różnicę....

ja kradnę bo rząd wspieram tak?  NIE, nie widzę innego wyjścia... dając jednemu zabierasz drugiemu w imię czego pytam? rozsądku powiesz, ale to dalej jest zbrodnią nazywane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna

Dzieci musimy do szkoły wysyłać, bo to ustawa reguluje, czemu ustawa nie reguluje że egzaminy muszą ustawowo przeprowadzić, albo na bruk wylecą, a dyplomowany nauczyciel dużo zarabia, niech podadzą ich 13 ile wynowi, ja po studiach tyle nawet miesięcznie nie zarobię, niech robią dyplomowanie. 

Jezeli zablokują matury to my rodzice powinniśmy podać do sadu tych co blokują nam dzieci, jeżeli dziecka nie poślę do szkoły to mi grozi ustawowo a im co, dzieciak ma rok stracić, jestem za pozwem zbiorowym, złozonym za stratę roku, i utrzymywanie dziecka rok dłużej z winy uczących

Powinne być zbiorowe sadowe pozwy przez rodziców, i czemu by nie mogli w wakacje mieć mniej wolnego i na przykład douczac tych, co mają problemy z nuką- niech mają tyle wolnego co normalny człowiek, albo niech popracuja w sklepie to docenia, co mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna

Jestem za pozwem zbiorowym przeciw tym co dzieciom nogi podtawiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K.M
16 minut temu, Gość Joanna napisał:

Jestem za pozwem zbiorowym przeciw tym co dzieciom nogi podtawiają

a kogo chcesz oskarżyć? rząd czy nauczycieli? bo z tego co czytamy jest 50% za jednymi i 50% za drugimi no + -  kilka procent na korzyść rządu.... i co z tego wyniknie ? kto znowu ucierpi ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gunia
Dnia 27.05.2008 o 10:51, dr HOUSE napisał:

Wszyscy na nauczycieli narzekają ale...wyobraź sobie mieć 60 lat i uczyć wf!? Albo robic eksperymenty chemiczne? Toć to paranoja!Dziecko ma lat np 12 a ich nauczycielka 60! To jak babcia! Jak mają odszukać wspólny język???? A pensje...Też marne! 1500zł na rekę to marnie przy bankowcu zarabiajacym 4000tys!!!!

W srodowisku nauczycielskim 1500zl nie ma takich zarobków!!!!!!.najmniejsza pensja to 3000 ....Niech strajkuja na Wakacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gunia
Dnia 27.05.2008 o 10:51, dr HOUSE napisał:

Wszyscy na nauczycieli narzekają ale...wyobraź sobie mieć 60 lat i uczyć wf!? Albo robic eksperymenty chemiczne? Toć to paranoja!Dziecko ma lat np 12 a ich nauczycielka 60! To jak babcia! Jak mają odszukać wspólny język???? A pensje...Też marne! 1500zł na rekę to marnie przy bankowcu zarabiajacym 4000tys!!!!

W srodowisku nauczycielskim 1500zl nie ma takich zarobków!!!!!!.najmniejsza pensja to 3000 ....Niech strajkuja na Wakacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam dość tego strajku
17 godzin temu, StaryLewak napisał:

Hahahahahahaha, bardzo śmieszne.

To nie jest smieszne to jest prawda - nawet bez strajku nieraz widziałem w sxkole mojego dziecka ze nauczyciele oczekują od dzieci żeby zachowywały się jak dorośli a sami zachowują się jak dzieci , brakuje zdrowego rozsądku. A Z TEGO NIKT NIE JEST ZWOLNIONY I OCZEKUJE OD NAUCZYCIELI NIEZALEŻNIE JAKIEGOKOLWIEK PRZedniotu uczą ze będą też uczyć zdrowego rozsądku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
22 minuty temu, Gość Gunia napisał:

W srodowisku nauczycielskim 1500zl nie ma takich zarobków!!!!!!.najmniejsza pensja to 3000 ....Niech strajkuja na Wakacjach

i tu się mylisz.... 1500 faktycznie nie bo 1630 to najniższa krajowa ale ja jak już wcześniej napisałem na grosze się nie rozdrabniam... rozumiem że masz na myśli korepetycje i dodatkowe zajęcia jakie wykonują...ale nie wszyscy mają takie możliwości...tyle że to teoria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia

nie mogę sluchac tego co nauczyciele opowiadają tak naprawdę jeśli nie weźmiesz dla dziecka korków za które musisz słono płacic albo nie wytłumaczysz w domu to jest katastrofa moim zdaniem dzieci ze szkoły nie wynoszą nic nauczyciele chcą zarabiać więcej ale co proponują od siebie a może by tak korepetycje mogły być bezpłatne w szkole a nauczyciel pracowałby 8 godz lub 10 tak jak w korporacji (jedna z nauczycielek wypowiedziała się w tvn 24 ze chciałaby zarabiać tyle co w korporacji)nie widze problemu Droga Pani kto Pani broni isc do korporacji na 8-10 godzin dziennie 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam dość tego strajku

Nauczyciele chcą kasy bo niby tacy wyedukowani a nie widzą ze są tylko politycznymi marionetkami i tańczą jak im zagrają. Co mądrzejsi mówią ze skoro krowy i świnie dostały to i oni chcą dostać Co za żenada. KROWY DOSTAŁY CZY ROLNICY DOSTALI DOPŁATY?  BOŻE CO ZA POZIOM MYŚLENIA. TAK NA MARGINESIE wole bydło bo ono nas żywi jakby nie patrzeć a nauczyciele co robią w tym momencie?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Strajk Nauczycieli 2019

Nauczyciele ze swoją Niska wiedzą, jeżeli uważają że mało zarabiają to jest możliwość przekwalifikowania się i pójście do sklepu na 8-10 godzin Bo tam więcej zarobią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bez przesady

Ja tego nie pojmuje. Jest wielu ludzi którzy z pocalowaniem  zajęli by miejsce tych strajkujących nauczycieli. Dużo osób po studiach nie posiada etatów w szkole. A pozatym jako zwykły obywatel jak wielu którzy także skończyli studia i wielu którzy kończyli kilka kierunków pracuje w zupełnie innym zawodzie. To wasz wybor drodzy nauczyciele jeżeli nie pasuje Wam praca i płaca za nią to po prostu ją zmieńcie a gwarantuje Wam że wtedy zobaczycie co znaczy ciężka praca często bez wolnych świat wakacji czy ferii.. Bez płatnego rocznego urlopu zdrowotnego bez trzynastek itp. Nie mówię że Wasza praca jest łatwa prosta i przyjemna bo, żadna nie jest ale nie przesadzajcie nieznacie porostu ciężkiej pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K

,, jeśli jeszcze tydzień po świętach wytrzymamy to zablokujemy ten kraj" 

i co dalej?  to rozumiem taka wizja postapo  hmm… no,no brawo skończy się żywność i kto pójdzie na pierwszy ogień ? Kowalski, chyba nie bo jest silny pracuje w hurtowni to kto zostaje do pieczenia? Marx ,jego wyznawcy hahah….. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
29 minut temu, Gość M.K napisał:

,, jeśli jeszcze tydzień po świętach wytrzymamy to zablokujemy ten kraj" 

i co dalej?  to rozumiem taka wizja postapo  hmm… no,no brawo skończy się żywność i kto pójdzie na pierwszy ogień ? Kowalski, chyba nie bo jest silny pracuje w hurtowni to kto zostaje do pieczenia? Marx ,jego wyznawcy hahah….. 

I świetnie niech strajkują do końca kwietnia. BARDZO SIĘ ZDZIWIA JAK DoSTANA WYPŁATY ZA KWIECIEN  - wtedy zmadrzeja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
2 godziny temu, Gość Mam dość tego strajku napisał:

Nauczyciele chcą kasy bo niby tacy wyedukowani a nie widzą ze są tylko politycznymi marionetkami i tańczą jak im zagrają. Co mądrzejsi mówią ze skoro krowy i świnie dostały to i oni chcą dostać Co za żenada. KROWY DOSTAŁY CZY ROLNICY DOSTALI DOPŁATY?  BOŻE CO ZA POZIOM MYŚLENIA. TAK NA MARGINESIE wole bydło bo ono nas żywi jakby nie patrzeć a nauczyciele co robią w tym momencie?  

,,tak na marginesie wolę bydło....." no właśnie ja też wolę bydło bo kanibalizm to ostateczność..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zasmucony rodzic

Dokąd zmierzamy??, według mnie strajk nauczycieli jest niemoralny,   nie do przyjęcia jest jego forma.

Owszem każdy w demokratycznym państwie ma prawo domagać się swoich praw, ale nauczyciele przyjęli bardzo drastyczną formę strajku, która bardzo mocno uderza w całe społeczeństwo. Większość ma dzieci w wieku szkolnym i boryka się  z zwielokrotnionym stresem i dużą niepewnością dzieci i młodzieży, przed którymi są poważne zaliczenia i egzaminy. Jestem ciekawa jak nauczyciele  nadrobią zaległy materiał, czy nie będzie to kosztem znów uczniów. Jak powiedzieć dzieciom , którzy maja 3 tygodnie luzu że ponownie muszą się wziąć za naukę, kiedy za oknem wiosna.

Czy nauczyciele  nie mogli podjąć strajku prowadząc rozmowy z rządem,  zaś w szkołach solidaryzować się poprzez wywieszenie informacji o strajku czy ubierając się na czarno, tym samym nawet w mniejszym wymiarze ale prowadzić zajęcia. Byłoby to bardzie do zaakceptowania i bez szkody dla uczniów. To właśnie dla nich są nauczyciele, dobry nauczyciel nie powinien narażać na taką niepewność i stresy dzieci i młodzież.

Tym bardziej wiedząc o tym, że nauczyciele wcześniej mieli już podwyżki, zastanawiam się kto za to jest odpowiedzialny i jaka intencja temu przyświeca...……..????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oburzony rodzic

podwyżka ok ale proponuję zasady jak dla normalnych pracujących śmiertelników czyli po 8 godzin w pracy i tylko 26 dni urlopu,

będąc w szkole po 8 godzin spokojnie zdążą poprawić sprawdziany czy przygotować się na zajęci a nawet poprowadzić jeszcze kółka doszkalające dla uczniów, zupełnie ich nie rozumiem mają przecież tylko kilka godzin pracy w tygodniu do przepracowania, wakacje, ferie wszystkie przerwy świąteczne wolne i jakby to było mało to jeszcze urlopy dla tzw. podratowania zdrowia czyli np. nauczyciel może sobie iść  na rok na pełnopłatny urlop, mam znajomych nauczycieli np. kolega wziął sobie 1 rok urlopu dla dla podratowania zdrowia i wybrał się w podróż po Afryce a koleżanka biorąc kilka lat urlopu wychowała sobie 2 dzieci i co źle a ja musiałam kombinować c co zrobić z dziećmi PROSZĘ NIE OŚMIESZAJCIE SIĘ zresztą co tu mówić niektórzy kadrą nauczycielską też nie ma co się chwalić - mówię tu o ośmieszeniu się w tym nagraniem gdzie jeden z nauczycieli "balansuje" jako krowa ŻENADA TAKI PRZYKŁAD DAJECIE SWOIM WYCHOWANKOM  ja bym zaraz znalazła  zaraz rozwiązanie "i wilk był syty i owca cała"  a nasze pociechy może by miały lepiej i nie potrzebne by były korepetycje żeby dostać się na renomowaną uczelnię. Pozdrawiam i jestem pełna podziwu dla rząd, wreszcie pokazują dobrą klasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
11 minut temu, StaryLewak napisał:

Jak wam szkoły sprywatyzują to dopiero będzie płacz.

a jak pan Jarek dla swoich wyznawców nie sprywatyzuje? pomyślałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
4 minuty temu, StaryLewak napisał:

A jak w szkołach nie będzie miał kto robić?

to w PIS nie ma ludzi wykształconych? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
2 minuty temu, StaryLewak napisał:

Gdyby ludzie w pis byli wykształceni to by nie kupowali elektoratu, bo by wiedzieli czym się to kończy. No ale spoko, niech obsadzą szkoły "swoimi" nauczycielami. Zobaczymy jak później polska wypadnie w rankingach międzynarodowych i jakie progi zaczną się pojawić na uczelniach, bo rozumiem że matury też bedą modyfikowane przez jedynych prawych ludzi w tym kraju.

gdyby ludzie w PO byli wykształceni to by wybory wygrali... widać landrynka w postaci Marx-a ssana nie nakarmiła narodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murem na nauczycielami

Popieram strajk nauczycieli. Jak Zalewska zrobiła deformę edukacji to niech teraz za to odpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
5 minut temu, StaryLewak napisał:

Tak, wykształcenie decyduje o tym kto wygra wybory.

no to ja się poddaję....zagram twoimi kartami, czyli osoba wykształcona nie owinie chłopa wokół ogona...hahahah...haha  było takie powiedzenie ,,lepiej z mądrym zgubić jak z głupim znaleźć" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
6 minut temu, StaryLewak napisał:

No fajne tam u was powiedzonka na prawicy, nie zmienia to faktu, że pis sobie kupuje elektorat pieniędzmi podatników które mogły być przeznaczone na rozwój edukacji. Jeszcze motywują to ratowaniem przed zapaścią demograficzną. Ale prezesa to nie obchodzi, jego nie obchodzi dobro narodu tylko to aby jak najdłuzej utrzymać się przy władzy. Władz jest dla niego celem samym w sobie, a naród to tylko narzędzie manipulacji. Nie da sie w ten sposób panować nad rozumnymi i wykształconymi, dlatego powoli we wszystkich środowiskach inteligenckich zaczną wybuchać bunty. Bez inteligencji jako naród jesteśmy nikim.

 

Żyję w tym kraju 30 lat i jeszcze nigdy nie widziałem aby polska była tak blisko kompletnej zapaści gospodarczej i kulturowej.

ciekawe.… nataniahu ma takie same zdanie jak ty? bo z tego co mi wiadomo to trzyma się nogami i zębami  swojego koryta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
6 minut temu, StaryLewak napisał:

Jaki związek Izrael ma z tym o czym piszę?

nie miał by żadnego   , ale to ty zasugerowałeś że w Izraelu żyją sami mądrzy ludzie,  grając twoimi kartami, na podstawie twoich wypowiedzi szukam odnośnika....wzoru do naśladowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drogi nauczycielu

Nikt mnie nie kupil i nigdy nie kupi jak pisze tu Ktosiu...ja mam sumienie a Ty Drogi Nauczycielu grasz na uczuciach dzieciakow mlodziezy czyli tych najslabszych...tych ktoeych z takim poswieceniem jak tu piszesz edukowales ...powiem Ci ze rodzice juz dawno przestali Cie popierac a wiesz czemu??bo gdy mojemu mezowi nie odpowiadala placa to wyjechal i oracuje za granicami ...nie kupiono mojego glosu bo idac Twoim tokiem myslenia za 500 plus bede za PISem...nie ...ja bede za sprawiedliwoscia ...w domu mam 2 dzieci i wiem ile trudu wkladam by ogarniac wszystko...a teraz mi to utrudniasz tym strajkiem....powiedz mi jak Twoja grupa podzielila dzieci ...jedne juz od dzis sie ucza inne nadal siedza w domu...no powiedz mi czy jedne dzieci moga realizowac program inne nie? To jest  to twoje wychowanie do zycia w spoleczenstwie??no brawo Ty ...a jeszcze powiedz mi jak spojrzysz w oczy na zebraniu rodzicom...i nie osmieszaj sie ze dla dobra maturzystow ich klasyfikujesz...nie ...Ty robisz to bo grunt Ci sie pod nogami paliiiiii!!!!!!!

DROGI jestes moj nauczycielu oj drogiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×