Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ModnaMelpomena

co sądzicie o strajku nauczycieli?

Polecane posty

Gość Marta

Nauczyciele strajkują i otrzymają za to wynagrodzenie z naszych pieniędzy. A co mają powiedzieć rodzice, którzy wzięli opiekę i dostaną 80% wynagrodzenia? Czy im też samorządy dopłacą brakujące 20%. Ciekawe, czy każdy pracownik dostałby wynagrodzenie za to że nie pojawił się w pracy?!

Rozumiem, że nauczyciele chcą zarabiać więcej, ale czemu dzieje się to naszym kosztem i kosztem naszych dzieci? Dlaczego to my musimy martwić się o opiekę nad nimi, kiedy to przedszkole i szkola powinna zapewniać opiekę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolo

Nauczyciele program nauczania przygotowywać w wakacje a nie brać kasę za nic nie robienie koniec ściemniania jak wy to ciężko harujecie po godzinach.      18 godzin to jest tylko dwa dni pracy po 8 godzin  i jeszcze dwie godzinki, to co robicie w pozostałe dni tygodnia? wasze sprawdziany tyle sprawdzacie  bo o tym słynnym przygotowywaniu się to już nie lejcie bo to wstyd żeby nauczyciel z """"" wykształceniem """"" przygotowywał się i przygotowywał czegoś tam chyba się na tych studiach nauczyliście się  a w wakacje nie dali byście rady się pouczyć przygotować .   Może jednak zawinąć rękawy i do roboty się wziąść żeby dzieciaki nie chodziły na korepetycje bo to świadczy o jakości i waszego nauczania mój syn chodzi do szkoły i np z historii nauczyciel wogóle nic ale to nic nie robi przychodzi na lekcje wyciąga laptopa i jedzie a dzieciaki grzebią w telefonach albo grają w karty  nadmienie że szkoła szczyci się tytułem jednej z lepszych szkół z kolei z informatyki nie mają od trzech lat żadnej książki no parodia nauczyciel żadnej nie wybrał do realizacji programu  klasa o profilu informatycznym . Jak pytam jak mam was popierać pójdę się poskarżyć na nauczycieli dziecko będzie miało przerąbane nic się nie odzywać to program jest nie realizowany  w kółko jakieś nieobecności nauczycieli zastępstwa- czyli siedzenie i zajmowanie się sobą.   JAK WAS POPIERAĆ  JAK WAS POPIERAĆ SIĘ  PYTAM    ZA CO MAJĄ BYĆ  TE   PODWYŻKI    ZA    CO?????      
W ten strajk toście się wjebali , dopiero teraz na wasze życzenie powinni wam się wziąść za dupy i powinni was pogonić do pożądanej roboty minimum 1/3 zwolnić pomylili się z zawodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Nauczyciele zawieszają strajk do września, a czemu nie zawieszą go tylko do końca czerwca? Niech sobie strajkują w wakacje, skoro tak im zależy na dzieciach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Nie mogę już tego znieść, co słyszę na okrągło w telewizji. Jestem rodzicem związanym z oświatą i wiem jak to wszystko wygląda z obu stron. Podwyżki, 30% za co. Naprawdę sądzicie, że nauczyciele tak mało zarabiają jak mówią w telewizji. Pokazują paski, ale często mają duże potrącenia nawet 1,000,00 zł miesięcznie z tytułu wziętych pożyczek w KZP, czy ZFŚS, a tego już nie mówią. Ko ma roczne płatne urlopy dla poratowania zdrowia i to 3 razy w ciągu świadczenia swojej pracy. Ciągle chodzą na chorobowe, a one są przecież płatne 80% pensji(niektórzy nawet 3 razy w miesiącu). Nauczyciela, do którego ma się zastrzeżenia nie można ruszyć i tak do emerytury. Ponadto, jeśli nauczyciel nie osiągnął odpowiedniego wynagrodzenia za dany rok gmina musi wypłacić dodatki wyrównawcze. Szanowna opozycjo tak walczycie o głosy potencjalnych wyborców, a ile sami daliście. To, co robicie jest po prostu podłe. Wy rządzący natomiast zróbcie wreszcie porządek w tej oświacie i zlikwidujcie kartę nauczyciela. Pora, aby nauczyciele byli wreszcie traktowani jak inni pracownicy, a nie te ciągłe przywileje i to jeszcze z pensją z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rena

Nauczyciele to najbardziej zadufana w sobie grupa społeczna. Pracują tylko 20 godzin tygodniowo, trzy miesiące w roku płatne wolne, wcześniejsze emerytury, długi urlopy na podratowanie zdrowia - kto tak ma!? .... A wszystko za nasze pieniądze!!!! 

Pracują tylko po 20 godzin tygodniowo! Tak skromnie dzielą się pracą! Czyli jest ich za dużo, na naszym, społecznym utrzymaniu! Należy co trzeciego zwolnić i dołożyć po 10 godzin pozostałym!  I już będzie troszeczkę sprawiedliwości, na początek. Ciągle z dumą, pychą podkreślają: "jesteśmy wykształceni". Znajdziecie sobie lepszą, godniejszą siebie pracę! I chociaż część z nich nie będzie już dużej pasożytowała na tej nie wykształconej części społeczeństwa, którą tak pogardzają. 

Za strajk nie należą się im żadne pieniądze! A na pewno nie ze skarbu państwa (czyli naszych społecznych pieniędzy). Może im płacić Związek Zawodowy Nauczycieli, ze swoich składek związkowych. W końcu tak wielu namówił do tej kpiny ze społeczeństwa, którą dumnie strajkiem nazywają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Uważam,  że pensum 18 godzin to aż za wiele,  gdy wycięto gimnazja i ubyło pracy dla nauczycieli. To 18 należy pomnożyć przez 3 -  to tyle pracy z różnymi dodatkowymi obowiązkami. A gdzie nasze nakłady na pomoce do pracy?  Kto do swojej pracy potrzebuje np.  własnego komputera? Nie oceniaj jeśli nie znasz -  to taka rada dla wielu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja do Reny -  biedna zazdrosna kobieto!  Jesteś zakompleksiona skoro myślisz,  że nauczyciele kimś gardza. Faktycznie,  to najlepiej wykształcona grupa zawodowa- posiadają często po kilka fakultetow. A 18 godzin w klasie to tak jak  40 w biurze,  możesz sama spróbować jeśli nie wierzysz.  Później ocenisz ich pracę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Czytając wypowiedzi niektórych osób odnosi się wrażenie,  że miały one do szkoły pod górkę a nauczyciele nieźle zaszli im za skórę. Biedactwa!  Może warto wrócić im do szkoły? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Warto żeby rodzice przyjęli do wiadomości, ze szkoła to placówka edukacyjna a nie opiekuncza. Za strajk nauczycieli odpowiada rząd,  do rządu te pretensje dotyczące opieki nad swoimi pociechami. A poza tym -  kto ma pszczoły ten ma miód,  kto ma dzieci ten ma smród... A szkoła ma uczyć,  proste! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ty powyżej, te Twoje "fakultety" nic Ci nie dały,dalej jesteś głupia! Jak tak Ci źle zmień pracę i rób w fabryce po 40 h wtedy będziesz zadowolona!Tak jak piszą inni,jesteście najbardziej zadufaną w sobie grupą społeczną...,no może po "najwyższej kaście"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

to miało byś do :22.49.58!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Ja tez jestem za tym aby nauczyciel pracowal 8 godz. Aby w tych godzinach odbywaly sie wywiadowki,dyskoteki,wycieczki do Warszawy,zielone szkoly,przrdstawienia ,szkolenia,rady pedagogiczne.Bo kto zajmuje sie dziecmi nauczycieli kiedy oni robia to popoludniami.I jeszcze podyplomowki .i urlop kiedy sie chce .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Gość Rena ma rację! SZACUN! Skoro ten wasz guru broniarz taki dbający o wasze interesy,to dlaczego siedział cicho jak "rządził"rudy oszust,teraz nagle się obudził?On gra wami, a wy takie wykształcone i wyemancypowane a dajecie się wodzić jak pierwsze lepsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojciec

Mój syn nauczył się pisać na korepetycjach a nie w szkole za co musiałem zapłacić

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Niech nauczyciele zarabiają nawet 6000 zł, tylko żeby uczniowie nie musieli później na korepetycje chodzić! Rozumiem, że jedna czy dwie osoby w klasie mogą z danego przedmiotu być zagrożeni,  ale jeśli 3/4 klasy idzie na korepetycje żeby zostać klasyfikowanym do następnej klasy, to coś jest nie tak z nauczycielem. I najgorsze że nikt nie może go ze stołka ruszyć. W innej pracy jeśli nie dajesz rady, to jesteś zwalniamy i tyle! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rodzic
12 godzin temu, Gość Gość napisał:

Warto żeby rodzice przyjęli do wiadomości, ze szkoła to placówka edukacyjna a nie opiekuncza. Za strajk nauczycieli odpowiada rząd,  do rządu te pretensje dotyczące opieki nad swoimi pociechami. A poza tym -  kto ma pszczoły ten ma miód,  kto ma dzieci ten ma smród... A szkoła ma uczyć,  proste! 

Szkoła jest ich placówka edukacyjna i opiekuncza tak się składa.  Kto ma dzieci ten na smród?  - no geniusz po prostu geniusz,  o ja.... A co sądzicie żeby nie pójść na zakończenie roku szkolnego a świadectwa odebrać w innym terminie i w ten sposób pokazać nauczycielom co sądzimy o ich strajku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rodzic
12 godzin temu, Gość Gość napisał:

Uważam,  że pensum 18 godzin to aż za wiele,  gdy wycięto gimnazja i ubyło pracy dla nauczycieli. To 18 należy pomnożyć przez 3 -  to tyle pracy z różnymi dodatkowymi obowiązkami. A gdzie nasze nakłady na pomoce do pracy?  Kto do swojej pracy potrzebuje np.  własnego komputera? Nie oceniaj jeśli nie znasz -  to taka rada dla wielu. 

To proszę zostać w szkole i ze szkolnego kompa korzystać a nie pędzić do domu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drogi nauczycielu

...i jest tak jak myslalam.Nauczyciel za niepowodzenie obwinia Ciebie moj Drogi Uczniu...a zadan i klasowek masz w te dwa dni 5 ...a przeciez niw moze byc w jednym dniu tyle...msciwys Ty Nauczycielu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drogi nauczycielu
22 godziny temu, Gość Gość napisał:

Ja do Reny -  biedna zazdrosna kobieto!  Jesteś zakompleksiona skoro myślisz,  że nauczyciele kimś gardza. Faktycznie,  to najlepiej wykształcona grupa zawodowa- posiadają często po kilka fakultetow. A 18 godzin w klasie to tak jak  40 w biurze,  możesz sama spróbować jeśli nie wierzysz.  Później ocenisz ich pracę. 

Alez mozna uczyc sie cale zycie ...ale nis kazdy z tych wyksztalconych ma predyspozycje by byc nauczycielem...wiec Ci powinni zmienic prace jako pierwsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drogi nauczycielu
22 godziny temu, Gość Gość napisał:

Warto żeby rodzice przyjęli do wiadomości, ze szkoła to placówka edukacyjna a nie opiekuncza. Za strajk nauczycieli odpowiada rząd,  do rządu te pretensje dotyczące opieki nad swoimi pociechami. A poza tym -  kto ma pszczoły ten ma miód,  kto ma dzieci ten ma smród... A szkoła ma uczyć,  proste! 

Jak do tej pory to szkola ma thle z edukacja wspolnego co pewna blondyna z opera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abdg

Miom zdaniem bardzo dobrze że wynagrodzenie nie dostaną nauczyciele za strajk jeszcze mają czelność się tego domagać????!!!!!! Wstyd!!!! Zachciało się strajku teraz są tego skutki ja na miejscu rządzących zawiesiła bym ich na określony czas lub całkowicie tych bardziej domagających się podwyżki.. Stare krowy uczą dzieci od X lat a młode nauczycielki bez pracy bo stare krowy siedzą w szkołach.. Zrobić selekcję i wynocha wnuki bawić a nie dzieci gnębić w szkole i jeszcze podwyżki chcą .. Teraz proszą dzieci że zamiast kwiatów na koniec roku to pomoc pieniężną chcą ponieważ wynagrodzenia nie dostaną.. Bezwstydni !!!! Jak tak można a po za tym złych zarobków nie mają jeżeli im się nie podoba w szkole zawsze mogą iść do innej pracy a stare krowy wnuki bawić bo do małych dzieci już się nie nadają jedynie to tylko straszyć dzieci nic więcej..

A ta pani siłaczka to trochę przesadza jeżeli ma takie podejście do uczniów to w ogóle powinni zabrać jej zakaz wykonywania nauczycielskiego zawodu i pozbawić ją jakichkolwiek uprawnień nawet do prywatnych udzielania lekcji.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Śpiewak

Top lista nauczycielskich piosenek strajkowych - Złoty Wyjec 2019 - na www.goniec24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafal

do lopaty leni  , ciagle zle jak ja w domu musze z dziecmi odrabiac prace domowe i niezrozumiale zadania nikt mi za to nie placi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×