Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Biale szalenstwo

Dlaczego Pierwsza Komunia Swieta

Polecane posty

Gość Biale szalenstwo

przeistacza sie z roku na rok w jakis pokaz mody, coraz drozszych prezentow, przyjecia w restauracji itd. Czy aby na pewno dorosli rozumia sakrament Pierwszej Komunii Swietej? Ja nie jestem zbytnio religijna, tzn. wierzaca a malo praktykujaca, ale to co sie teraz dzieje, to po prostu jest zenujace. Dlaczego rodzice wywalaja kupe kasy na komunie, jak na wielkie wesele? Przeciez jedyne z czym kojarzy sie dziecku teraz komunia , to tylko i wylacznie prezenty! Mnie osobiscie to przeraza, bo dzisiejsze komunie nie maja nic wspolnego z Bogiem. A co Wy o tym sadzicie mamusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sadze ze jest wrecz przeciwnie. to dawniej dziwczynki mialy bujne fryzury krecone 3 dni wczesniej na walki i suknie szyte na zamówienie w salonach slubnych... teraz raczej jednakowe stroje dzieci mają. proste skromne. jesli chodzi o ptrzyjecie to poprostu wygodniej jest zaprosic gosci do restauracji na obiad i usiasc przy stole razem z dzieckiem i cieszyc sie tym dniem niz stac w kuchni i mieszac rosól a potem zmywac gore garnków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest akurat trudno jednoznacznie ustalić, bo o ile stroje są skromniejsze ale np u nas to jest wymysł księdza że są jednakowe skromne stroje to przyjęcia na kilkadziesiąt osób są przegięciem , zreszta tak samo jak prezenty za 2 tys. zł:O ale to moje zdanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zależy gdzie
W niektórych kościołach jest obowiązek założenia alby, nie ma wystawnych sukienek, garniturów itd. I to jest ok. Ale są parafie gdzie królują kiecki ślubne w wersji mini i garnitury za pare tysięcy. I nie zgadzam się by kiedyś dziewczynki były strasznie strojone do komuni, ja do komunii szłam również w albie, nie miałam loków tylko normalną naturalną fryzurę. I moje koleżanki też. Później był obiad w domu dla rodziny najbliższej! A teraz to jak wesele rzeczywiście, zaprasza się 100 gości do restauracji i ważniejsza jest sama impreza niż sakrament. I góry prezentów, mało które dziecko rozumie po co w ogóle jest ten dzień, bo wszyscy skupieni są na fryzurach, prezentach i kasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialąm kiecke z salonu ślubnego bo dziadek postawil sobie za cel zyciowy ze musze miec najpiekniejsza kiecke w calym miescie... na zamówienie szyli. fryz mialam odpowiednio dobrany do kiecki... uwazamz e to glupota i tyle Podobają mi sie jednakowe skrome stroje. a co do prezentów za 2 tys ... to chyba od rodziny zalezy jak zamozna i ich stac to ok. Ja bylam hna komuni w tym roku i malemu po mniej wiecej 200 zl dawali a ludzi bylo w cholere bo rodzina duza. Nie dlatego ze zaprosili pol wsi tylko dlatego ze poprostu nasza rodzina juz jest liczna a robi sie coraz liczniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwszy komunizm
Slyszalem o przypadkach ze ludzie brali kredyty zeby tylko zrobic przyjecie w restauracji:o mimo ze mogli zrobic skromniejsze w domowych warunkach bez zaduzania sie. Tak samo znane mi jest sprawa ze pewna raczej biedna kobieta dlugo oszczedzala (glownie na jedzeniu) zeby tylko dac chrzesniakowi na komunie kilkaset złotych:o Komunie juz dawno zatracily wymiar duchowy, fakt oczywiscie ze dawniej sie wydawalo glownie na stroje dla dzieci a teraz czesto sa tansze alby ale za to jest silne przegiecie w strone prezentow i przyjec. To nic innego jak dawne zastaw sie a postaw sie:o nikt nie chce wypasc biedniej, nawet jezeli jest biedny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wal.entyna
No dobra, tak samo można powiedziec - kiedys to ludzie brali slub, a potem szli do pracy, a teraz harują 2 lata gdzies za granica, zeby zebrac kasę, albo biora kredyty i wyprawiają jakieś bale na 200 osób. Jak ktos chce robic dziecku wyjebiaszcza komunie, to co to przeszkadza komu ? Przyjecie jak przyjęcie - jedno wieksze, drugie mniejsze. Dla mnie to raczej gościom odwala, ze przynosza takie prezenciska - albo pare stów w kopercie, albo jakies laptopy czy inne wynalazki, za które płacą - tez pare stów. Ja jak ide na komunie, to daję stówkę plus jakiś drobiaz i gówno mnie obchodzi, co kto na ten temat mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość białymotyl
ja byłam ostatnio na komunii gdzie był tylko obiad i kawa. Z gości to tylko dziadkowie i chrzestni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas była najbliższa rodzina też - dziadkowie i chrzestni z rodzinami. Po co więcej osób? Obiad mieliśmy na te kilka osób w Rozdrożu, bez prezentów, bo prezentem od nas wszystkich było to przyjęcie, tort i rower.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile płaciliście tam za talerzyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukasz lokalu na chrzciny lub komunie ? sprawdź tutaj  https://chrzcinyikomunie.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×