Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość samotny tatus

bardzo sucha skóra niemowlaka, co uzywac

Polecane posty

Gość agnieszkakrakow12345
mysmy kapali w oilatum a i tak skorka schodzila ale wtedy byla noworodkiem wiec to bylo normalne tak mowila polozna -kiedys zalecali smarowac zwykla oliwa z oliwek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi pediatra jeszcze w szpitalu zalecił stosowanie maści alantan . skórka po dwóch tygodniach była głaDKA I miękka a na początku mała miała tak suchą skórkę że w zgięciach rączek i nóżek robiły się ranki . alantan i nic innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córcia ma skazę i suchą skórkę, samo oliatum nie pomagało, więc teraz myjemy wodą i smarujemy kremem emolium, który ma bardzo bogaty skład i naprawdę nawilża. Oliwka nawet z hippa nie pomagała, a tak jak pisały dziewczyny oliwka natłuszcza, a nie nawilża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suche gacie na dnie morza
moj synkeek mial uczulenie na oliwki Johnson's a luszczyla mu sie skora jakos kolo 1-2 miesiaca, lekarka kazala mi smarowac malego parafina ( kupisz w aptece, nie pamietam ile kosztuje, ale byla tania), jest super i daje szybkie efekty. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś wyjaśni, o co chodzi z tym oilatum i tym podobnymi środkami. Ich podstawowym składnikiem jest paraffinum liquidum, czyli ciekła parafina - olej mineralny uzyskiwany z ropy naftowej. Dokładnie ten sam środek jest głównym składnikiem większości oliwek (pomijając oliwki zawierające wyłącznie naturalne olejki, np. hipp czy rossmann). Dlaczego więc tak jak pisze wiele z was, oliwka nie nawilża (a jedynie natłuszcza) i się nie sprawdza a oilatum nawilża i generalnie cuda ze skórą czyni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama co radzi na kafe
oliwe z oliwek da kapieli anie parafina paprac. Ja tez nie rozumiem sukcesu oilatum. Tzn rozumiem: maja dobrych marketingowcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nam tez położna i pediatra powiedziała żeby oliwki nie stosować bo zatyka pory. A ja dostałam od pediatry tydzień temu próbkę Cetaphil Restoraderm - emulsja do mycia ciała i balsam do całego ciałka. I to ma być ponoć jakiś rewolucyjna produkt własnie dla dzieciaczków które mają suchą, podrażnioną czy swędzącą skórę. Jeszcze nie próbowaliśmy ale może ktoś inny też to dostał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze raz ja. Produkt wypróbowany i muszę się pochwalić że strzał w dziesiątkę. Działa naprawdę bombowo. Nawet zaczęłam stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja używam zwykłego mydla dla dzieci na zmiane z oliwka bambino, po oliwce ma super nawilzona skore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobry tata
mój synek ma bardzo suchą skórę, parę dni temu lekarz polecił mi restoraderm, mam wrażenie że po paru użyciach jest lepiej. proszę napiszcie czy wy stosujecie restoraderm i jakie są efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emolium krem specjalny
natłuszcza, alergicy moga używać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też położna powiedziała, ze oliwki dla dzieći to sama chemia i mam smarować synka jakimś zwykłym olejem spożywczym - używam olejku z migdałów (nierafinowany, tłoczony na zimno), zakupionego w sklepie z produktami do robienia samemu kosmetyków. Jestem z niego bardzo zadowolona. Smaruję nim synka mniej więcej po co drugiej kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja używam balsamu oillan rewelacja, mała jest alergiczką i ma po nim piękną mięciutką skórę na buźce :-) absolutnie powyżej 1 m-ca nie stosuje się oliwek bo są za ciężkie i zatykają pory!!! tylko balsamy i mleczka o lekkiej konsystencji !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile miesięcy ma Twoje
dziecko? Bo po urodzeniu(przez miesiąc, dwa) skóra dziecka się łuszczy, po prostu schodzi ta z życia płodowego i to sprawia wrażenie skóry suchej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena1984
Polecam balsam, który nazywał się restoraderm. Dobrze nawilża skórę dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmmm123
O też używaliśmy tego kemu u naszego małego! :) Jeszcze jak mieszkaliśmy w UK, fajnie, że jest teraz w pl :) Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DobraRada123
Resotraderm to rzeczywiście bardzo dobry środek! :) Również polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hury7
Ja stosowałam balsam do ciała restoraderm, świetnie sprawdza się na przesuszoną skórę a w naszym przypadku pomógł gdy pojawiła się wysypka (alergia) . Powinien pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinkaTa1
oliwka stanowczo nie !!! ona tylko zatyka pory ale nie nawilża!! Oilatum do kąpieli i oilatum w balsamie, a na mocno wysuszone miejsca Elobaza ( w aptece bez recepty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamama gfg
oilatum do kapieli a potem parafina ciekla. u nas to zlikwidowalo sucha skore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duży obwod
Miałam identyczny problem. Myślałam ze to moze od wody. Zredukowałam jasiek co drugi dzień. W końcu poszłao do lekarza. Powiedziała aby co najmniej 3 razy dziennie stosować emolienty. Tu na forum ktoś doradził mi maść Diprobase- rewelacja. Kapałam codziennie w Oiliatum, a przy każdej zmianie pieluchy smarowałam całe ciało ta maścią albo Parafiną. Problem zniknął po kilku dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam diprobase i tez pomagalo:) ale zapach to ma bardzo intensywny w porownaniu to innym emolientow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kulka 82
Witajcie:) Jestem tutaj po raz pierwszy. Mam coreczke 2-miesieczna i od 2-ch dni pojawilo sie zaczerwienienie i luszczenie skory na uszach. Skora jest sucha i popekana. Smaruje jak na razie oliwka i kremem nawilzajacym, ale bez rezultatu. Napiszcie kobitki prosze czy mialyscie podobny problem. Dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mango__
NA NAPRAWDĘ PROBLEMOWĄ SKÓRE TYLKO SVR TOPIALYSE SENSITIVE! żadne oilatumumy i inne cuda-niewidy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliza_222
emolium, ale nie plyn do wanny tylko emulsja do ciala. U nas super. Nie wiem w jakim wieku masz dziecko ale u noworodkow skora sie zluszcza troche nie wazne czym bedziesz smarowala ten naskorek sie troche bedzie luszczyl na stopkach zwlaszcza i raczkach. A jak wieksze dziecko to probuj balsamow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jcpenny
jestem mamą 2 alergików pokarmowych więc wiem co to znaczy sucha skóra. Myję w oilatum a nacieram parafiną. Taką zwykła kupioną w aptece za 3 zł. Alergolog sama pytała czym natłuszczam dzieci bo mają piękną skórę. Jak jej powiedziałam to stwierdziła ze świetne rozwiązanie: tanie, nie podrażnia, nie ma zapachu, nie powoduje uczuleń. Buzi nie smaruje parafiną. Polecam: Nova Baza (tłusta, bez zapachu) lub półtłustą Elo Baze. Kto ma dzieci z AZS wie jak skóra potrafi być sucha i szorstka. Ja tymi kremami wyprowadziłam buzie swoich pociech. kupuje je w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość algezetyyte
uwazaj na alergeny, proszki do prania i takie tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kulka 82
Moja córeczka ma 2 miesiące. Na samym początku przez kilka dni miała łuszczenie skóry na tułowiu i stópkach, ale po kilku kąpielach w emoliencie zniknęlo. Od tamtej pory miała idealną gładką skórę, bez żadnej nawet krostki. Kupiłam emolium krem i zobaczę, chociaż dziś zauważyłam że robią jej się jakieś czerwone plamki na główce i drobne krostki na twarzy. Obawiam się,że będę musiała wybrać się do pediatry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama leo
Mój mały ma niecały tydzień i od urodzenia schodzaca skórę na raczkach, stópkach i wokół oczek, teraz też na brzuszku zaczeła ... kąpię w oillanie, po smaruję olejkiem ze słodkich migdałów, mam nadzieję, że to pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×