Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość kasia130285
O i Ty balbinko odpisałaś;)dziękuje...tak to jest jak czlowiek się nie interesuje takimi sprawami. Ja robiłam test na obc.glukozą kilka dni temu.Nie jest to az tak straszne,wypiłam duszkiem i po sprawie;)wyniki b.dobre ,bardziej to bałam sie pobierania krwi a tu pani nie mogla jeszcze na zyłe trafic;)w takich sytuacjach to najbardziej pomaga myslenie że to wszystko dla dobra malęństwa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hałaśliwa ale ci zazdroszczę. Gdyby moja przyszła teściowa przygotowała coś do jedzenia i dałaby nam od tak, to chyba byłby koniec świata. Nie wspomnę o tym, że w ogóle nie spytała się czy w czymś mi pomóc odkąd jestem w ciąży. nie mówię, że przyjełabym jej pomoc, bo sama sobie daję radę ale miło jest jak ktoś się o ciebie troszczy, zwłaszcza, że mamę mam daleko. A ona nie zaproponowała nam pomocy nawet jak na początku ciązy miałam plamienia i musiałam leżeć, Ech. No to sobie ponarzekałam i na faceta i na teściową i nie powiem żeby mi ulżyło. Jeszcze dzisiaj się dowiedziałam, że ona jest taka dobra dla mnie, że powinnam ją po rączkach całować. A powiam Wam, że tyle przykrości co ona mi zrobiła to jeszcze nikt mi nie zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia130285
e sie cieszy,lub ze gratuluje;(kurcze kazda rodzina jest inna.Moja mamcia zanim jeszce poszlam do lekarza a wiedziala ze testy wyszly pozytywnie obdzwonila caląa rodzinke bo taka szczesliwa byla;)a wdwa tyg temu jak bylam na urodzinach u tesciowej i byla cala jej rodzina to kazdy patrzyl na moj brzuch ale nikt nawet nie zapytal o samopoczucie;)normalne dziki;)ale nie ma sie czym przejmowac,wkoncu mamy wlasne rodziny a za niedlugo juz w komplecie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia130285
ups;)ucielo mi poczatek tekstu a moze tak sie zakręciłam że sama coś popsulam;)w kazdym bądz razie nie ma co sie przejmowac mamusiami naszych chłopów;)to tylko dodatkowy stres przynajmniej w moim wypadku,bo wiadomo ze w kazdej regule są wyjątki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie nie ma co dziewczyny ja tez nie dostalam ani jednego telefonu o pomocy czy spytaniu sie jak sie czuje ale sie do tego przyzwyczailam ze najwazniejsze sa tesciowej dzieci teraz jak jest w ciazy jej jedyna cora siostra mojego meza to juz wnuczki i ciezarne nie maja czego tam szukac najwazniejsza jest jej corka jej dziecko i trzeba jej pomuc i nosic na rekach a ja to huj wielki jak dwa babelki ;-) hiiiihihihi ale wale to jeszcze zadzwonia jak beda potrzebowac jakies dokumenty wypelnic do urzedu lub jakie kolwiek bo tak jest zawsze robilam za sekretare hiihh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawi mnie czy do szpitala przyjedzie hihhhhhhihii w dniu slubu jej corki bede miec 36 tydzien ciazy ale beda jajca ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam odwrotnie. Mnie z kolei szlag trafa, bo moja tesciowa jest tak dobra (mowie bez przekasu) ze nic mi nie chce pozwolic robic... Jak bym chciala przy niej poodkurzac, albo gary pomyc - zapomnij! od razu mnie wyrecza. To tez nie jest dobre... Tym bardziej, ze ja lubie sprzatac... No ale wole jej sluchac, bo jak - nie daj boze - cos sie gorzej poczuje, od razu teksty: no mowilam nie rob, nie stoj, nie klecz, ubierz szalik, wez parasol... O matko!!! Jest nadopiekuncza, ale zlote ma serce i zawsze mozna na nia liczyc, niezaleznie od wszystkieg: rzuca wszystko i przychodzi. W sumie duzo zawdzieczamy jej pomocy. Ale tak zle i tak niedobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nazekam na tesciowa, zadko ja widuje:)nie slucha nigdy co do niej mowie,czasami mam wrazenie,ze mnie nie zauwaza...ale jesli chodzi o zarelkowe sprawy jest genialna...zawsze cos nam daje lub przywozi..np jajka(bo ma kurki)przesyla nam zawsze w ilosciach niedoprzerobienia,wie ze smakuje nam pewien rodzaj chlebka wiec zawsze przysyla ze dwa bochenki do zmrozeni..itd..za to maoja mam choc jest blisko to ogranicza sie do telefonow iz apraszania nas do siebie na obiadki...nie daje nam nic "na wynos"...to chyba i dobrze, bo zabradzo talentu do gotowania nie posiada hehehe:)))))mam nadzieje,ze bedzie przydatna jako babcia...mojego brzuachalka dotknela jak narazie tylko raz...w sumie troche mi z tego powdu przykro...ale ...wiem,ze wylewna w uczyciach nigdy nie byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbina mój facet jest jedynakiem!!!!! Hałaśliwa moja teściowa namiętnie dotykała mojego brzuszka ale wystarczyło jej żeby synek jej powiedział "swój brzuch tak pomacaj" i od tego momentu mam spokój, chociaż wiem, że bardzo ją korci. Ta moja teściówka to nawet młoda babka, stylizuje się na bardzo młodzieżową ale jeżeli choci o ciąże to jest tekst jak ja byłam w ciąży to... Wyobraźcie sobie, że ona się mnie nawet spytała czy lekarz już mi brzuch centymetrem mierzył!!! Bo jak ona była w ciąży to mierzyli ją na każdej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja moge sie pochwalć cudowna teściową i jedna i druga mama mnie rozpieszczają, robią od czasu do czasu dobre jedzonko, służą radą, wiem ze zawsze moge na nie liczyć, nawet finansowo nas będą chciały mamuśki wesprzeć z okazji przyjscia na świat maleństwa - dla nich to przyjemność kupowac dla wniusi, a dla nas... wiadomo zawsze odciąża kiedy wydatki takie duże. Przez pierwszy tydzien po porodzie będa przy mnie na pewno - chyba że mi sie odwidzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze?wszyscy pytaja na odpierdol sie jak sie czujesz zeby miec to juz za soba...i nie interesuja ise mna...jedynie siostra mojego cudownego to ciocia "dobra rada"wysluchuje i puszczam drugim uchem..w sumie ciesze sie ,ze nikt nie skacze naokolo mnie ni nie interesuje ise malenstwem bardziej niz ja... bo to moje dziecko w koncu bedzie:)cieszy mnie ,ze Cudowny jest zainteresowany ...z drugiej strony nie mam kolezanek z malymi dziecmi, oprocz mojej przyjaciolki, ktora na temat ciazy dzieci itp tez nie jest zbyt wylewna...wiekszosc spraw ciazowych zaskakuje mnie i spada na mnie jak grom z jasnego nieba , bo nigdy nie mialam mozliwosci chocby sluchac opowiesci ciazowych od kogo kolwiek...moja rodzina jest zbyt mala i zbyt "stara" by o tym rozprawiac...jestem w tym wszystkim sama i chyba za mocno nie narzekam:)od czego mam internet i Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Mia zazdroszczę Ci, że potrafisz tak pięknie mówić o teściowej:-). Moja mama też jest najlepsza. Będzie ze mną przez pierwszy tydzień po porodzie i na pewno wcześniej przed rozwiązaniem przyjedzie i w szpitalu będzie mi pomagać. Jest jeden problem ja nie chcę zeby nikt poza nią i przyszłym tatusiem odwiedzał mnie w szpitalu. Już wczoraj narzeczonemu coś o tym napomknęłam. Nie wiem jak jego mama to przełknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki! Ja jeszcze odnośnie materacy. Kupiłam piankowo-kokosowo-piankowy czy jakoś tak. Ten kokosowo-gryczany wydawał mi się zbyt twardy,a miałam w pamięci sugestie pana specjalisty z telewizji,aby nie brać materaca za twardego.Wg niego te z pianką są godne polecenia.Ale oczywiście każdy wybiera to, co uważa za najlepsze. Pytanko do tych,które nie chodzą do szkoły rodzenia,więc tym samym nie odwiedzają oddziałów: czy można samemu pojechać i obejrzeć porodówkę? Kiedy najlepiej się wybrać? Wczoraj tak o tej siarze się naczytałam,ze zadziałało chyba podświadomie.Budzę się o 6 rano i mam mokrą poduszkę.Myslę i myślę, macam,skąd ta plama? Jeszcze nie byłam dobrze obudzona,więc przyszło mi do głowy,że dach przecieka i kapnęło na łóżko.Wstaję, biegnę zapalić światło, a tu po drodze kap na nogę.No jak nic dach przecieka! Ale sufit suchy.Obejrzałam się cała dokładnie no i okazało się,że to ta osławiona siara. I teraz tak myślę:czy będzie mi się to pojawiało co noc? Czy już powinnam zakładać na noc wygodny stanik i wkładki laktacyjne? A co z dotykaniem piersi przez faceta: czy może to pobudzić większy \"wyciek\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik mówię o tesciowej pięknie bo to super babka – wiem ze miałam dużo szczescia ze mi sie taka tesciówka trafiła. Moja mama z tesciówką sie zaprzyjaźniły i widuja sie regularnie wiec obydwie babeczka sa zaangażowane w moje sprawy – nie chce zeby któras poczula sie pominieta choć wiadomo ze z mama ma sie blizszy kontakt. Rosołku piankowo kokosowy mówisz? Kupujecie materacyki w necie czy w sklepach – ja nie wiem kogo sie doradzic i gdzie po taki materac sie wybrac – w zwykłych sklepach meblowych? A jakie wypełnienie do kołderki bedziecie kupowac – bo jak ogladałam posciel to mi sie jeszcze taki temat nasunął :) kregosłup mi zaraz odpadnie - ide do łóżka - wezme lapka i bede was podczytwac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale przecież Hałaśliwa nie wszyscy Cię olewają. My na pewno nie i Twój cudowny też nie. Widzisz ja tu jestem sama, samiusieńka. Jakieś dwa lata temu przyjechałam tu za miłością mojego życia i zostawiłam wszystko rodzinę, z którą byłam bardzo zrzyta, przyjaciół wszystko. I przyjechałam tutaj a tu takie traktowanie. Ale nic to był mój wybór...Chyba nbawet mój narzeczony nie spodziewała się ,ze jego mama jest taka. No cóż już nie narzekam, tak jest i już. Rosołku ach ten "dach" :-P Mi tam jeszcze nic nie leci. A może zadzwoń do szpitala w którym będziesz rodzić i spytaj się czy będziesz mogła pooglądać porodówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosołku miałam ci jeszcze odpisac odnośnie ogladania porodówki - ja dzwoniłam do szpitala gdzie chce rodzic i pytałam czy moge bez szkoły rodzenia przyjechac zobaczyc oddział i poznacpersonel - pani mnie serdecznie zaporosiła - oczywiscie jak beda porody to jest mały problem, ale mówiła zebym przyjechała - tylko zadzwonic wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rany ale mi sie brzuch zdeformował - mała cos mi tak straszliwie wypięla ze szok!!!!!!! ciekawe co to - moze pupcia - dawniej miała w tym miejscu głowe - ale to za duze jak na głowe... moze sie przekreciła - śmiesznie to wyglada - szkoda ze nie ma męża hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze dal;ej coś tak wypycha - dziwnie jakośc.... ciekawe co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to laze po tej chalupie imam sie roznych sparaw a w tle wlaczony jest teli...w teli rozmowy w tloku...i na koniec pokazali dzieci \'bez twarzy\"...loj matko jakiego stresa zlapalam....mam nadzieje,ze na usg mozna zobaczyc brak noska lub zdeformowana buziulke...i przygotowac sie psychicznie, na taka \'niespodzianke\"...loj ale myslenie sie zalaczylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hałaśliwa przecież widziałaś buźkę swojego dziecka, ja też ją widziałam. Nie myśl za dużo i się nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem,ze juz widzialam buziulke ...ale mimo wszystko mam stresa...pewne programy w telewzizorni powinny byc zabrnione!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) po dluzszej nieobecnosci oddzywam sie:) czytam w miare regularnie, ale nie zawsze jest czas,zeby odpisac:/ Wizyty u lekarzy, praca (wciaz na caly etat), do tego pisanie magisterki no i zakupu skutecznie zabieraja czas. Jako,ze pracuje przed komputerem w domu staram sie minimalizowac ilosc czasu spedzanego przed moniotrem, no chyba, ze pisze mgr. Bylam na usg, pani powiedziala,ze bedzie synek!! Oj, a poprzednio miala byc dziewuszka na 98 % :) ( na badaniu polowkowym). Juz nie moge doczekac sie nastepnego usg, ciekawe co powie lekarz:] Zakupy juz czesciowo zrobione, lozeczko kupione, wanienka z wkladka plastikowa,rozek, no i ciuszki:):) Waga nie szaleje, poki co tylko 4,3 kg na plusie. Glukoza jeszcze przede mna, az sie boje;) aktualizacja Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......28......25.01.09.. ... +8,5/córcia karenk..........33....łódzkie...........25.. ...28. 01.09........+7/synek Kluska=)........26....łódzkie..........28...02.02.09... .+9/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25....31.01-04.02.09 ........synek gryzmoł........30....Warszawa.......17.....01.02.09. ...................? igmik............26....pomorskie.......30....01.02.09.. .........+6/Pola piksip...........29....śląskie.........27.....01.02. 09..........+4,5/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek belucci.........28...niedaleko wawy.. .20....?.02.09......+4...synek i ? sabotażystka….30.....warszawa.....19.....02.02. 09....................? kasiula29.......29....Frankfurt........28.....02 .02.09........+5...synek gruel............20....East Kilbride....18.....02.02.09.............+3 .....? fusyta......33....podlaskie.......30.....02.02.09 ....+17!!!/babsztylek *iwonka*......28....lubelskie.........30.....02.02.09.. ...+10..córeczka Monia...........22....lubelskie.........28.....04.02.09. ......+10...córcia claribelka......21....lubuskie..........21.....04.02.09. ............synek? rosołek.........26....lubuskie.........29.....05.02.09. .....+5/córeczka agnesita........20....śląskie...........17.....05.02.09. .......+3 /synek Karella.........27....mazowieckie.....25.....06.02.09.. ......+7 ..Jaś ? LafyTaffy.......24...kolbuszowa......18......07.02.09... ..........synek Szklana Głowa.27...mazowieck......28..... 07.02.09....+12!/córeczka katia-84........24....małopol./Krk....27....08.02.09......+4,3/ ???? mandzia.........28....łódzkie.........28.....08.02.09.. ....+7/córeczka malinova......35....śląskie............27......09.02.09 ........+7 córcia? Mia 82.........26....podkarpackie....29..... 09.02.09......+7 / córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..28...ok.09.02.09.... .+6/synek Andzia1234...31....warszawa........21.....09.02.09..... .+6/córeczka Mama3.........39....świętokrzys...28.....10.02.09 ..........+5/córcia Olka_..........28......kuj-pom.......28......10.02.09 .............+7,5 /? adulka.......31....podkarpackie....28....11.02.09. . ....+12 /córeczka asia 26 łódzkie..26...łódzkie.......28....11.02.09.......+6,5/córec zka Ewi785.........30....Lubuskie.......15.... 6-12.02.09.....................? lamamma......30....Pomorskie......19......12.02.09... .......Mania/ek? helka...........30....mazowieckie.... 16......14.02.09....................? *Iskierka*......28....wlkp...............23..... 14.02.09........+3/synek Wazka.........29....Rosja.............27......14.02.09 ....+11/Malyszka julka2384.....24.....lubuskie..........26.....15.02.09 ............+7/syn doddotka......25.....wielkopolskie...26....12.02.09.. .......+10..synek Nadia277.......27.....śląskie...........27....15.02.09 ..........+7/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........27.....16.02.09........+11co rcia PrzyszlaMama23...MannheimDE..... .28..16.02.09..+7/Niespodzianka Habcia..........23.....małopolskie.......19....17.02.09 ......+1,5/synek Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..28....18.02.09... ..+6/Nadine balbiina ........23 ....Częstochowa......27....18.02.09......+5/Kacper kasia130285...24....małopolskie........27.....21.02.09.. .+5/Sebastian Kathey............27....Warszawa.....25.....22.02.09.. ...+5/córeczka kamasutra......21.... wielkopolskie.....27....23.02.09.......+13/synek dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........27.....25.02.09. .........+12...? Zabajona.......31.....warm.maz.......24.....26.02.09.... .....+6/synek konwalia9......28..... Dublin.............24.....26.02.09........+3synek up-83...........25......Kraków..........26......26.02.0 9........+8/synek monis30........29.....Warszawa........25......27.02.09.. ....+9/Agusia myszkinson.....26....Gdańsk.........22.....28.02.2009... .+5/Kazik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane Moja teściowa codziennie kupuje mi pączki i do niczego się nie wtrąca. Na razie mieszkamy z mężem trochę u mnie trochę u niego. Masakra, ale od stycznia wracamy do Warszawy, więc nie ma sensu gdzieś na dłużej się zagnieżdzać. Trochę mnie to juz męczy. Dopadła mnie jakaś alergia :( Zawsze miałam z tym problemu, ale brałam Alertec i był spokój. A teraz niestety oprócz wapna nic nie można :( Ogólnie to czuję się lepiej, ale męczy mnie straszny kaszel i już mam dosyć. Może znacie jakieś skuteczne metody na kaszel? Za tydzień mam wizytę u mojego ginka więc może jakoś temu zaradzi, ale nie wiem czy do tego czasu ten kaszel mnie nie wykończy. Mia82 dzięki za uspkojenie mnie jeśli chodzi o szyjkę. Masz rację ze możliwe jest że sprawdza to przy USG tak standardowo. Zobaczymy co bedzie przy następnej wizycie Jeszcze takie pytanko. Nie mam zameldowania jeszcze w Warszawie, czy nie będzie problemów z przyjęciem mnie do porodu? Czy mogę sobie wybrać sama szpital?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula 29
Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......28......25.01.09.. ... +8,5/córcia karenk..........33....łódzkie...........25.. ...28. 01.09........+7/synek Kluska=)........26....łódzkie..........28...02.02.09... .+9/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25....31.01-04.02.09 ........synek gryzmoł........30....Warszawa.......17.....01.02.09. ...................? igmik............26....pomorskie.......30....01.02.09.. .........+6/Pola piksip...........29....śląskie.........27.....01.02. 09..........+4,5/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek belucci.........28...niedaleko wawy.. .20....?.02.09......+4...synek i ? sabotażystka….30.....warszawa.....19.....02.02. 09....................? kasiula29.......29....Frankfurt........30.....02 .02.09........+7...synek gruel............20....East Kilbride....18.....02.02.09.............+3 .....? fusyta......33....podlaskie.......30.....02.02.09 ....+17!!!/babsztylek *iwonka*......28....lubelskie.........30.....02.02.09.. ...+10..córeczka Monia...........22....lubelskie.........28.....04.02.09. ......+10...córcia claribelka......21....lubuskie..........21.....04.02.09. ............synek? rosołek.........26....lubuskie.........29.....05.02.09. .....+5/córeczka agnesita........20....śląskie...........17.....05.02.09. .......+3 /synek Karella.........27....mazowieckie.....25.....06.02.09.. ......+7 ..Jaś ? LafyTaffy.......24...kolbuszowa......18......07.02.09... ..........synek Szklana Głowa.27...mazowieck......28..... 07.02.09....+12!/córeczka katia-84........24....małopol./Krk....27....08.02.09.... ..+4,3/ ???? mandzia.........28....łódzkie.........28.....08.02.09.. ....+7/córeczka malinova......35....śląskie............27......09.02.09 ........+7 córcia? Mia 82.........26....podkarpackie....29..... 09.02.09......+7 / córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..28...ok.09.02.09.... .+6/synek Andzia1234...31....warszawa........21.....09.02.09..... .+6/córeczka Mama3.........39....świętokrzys...28.....10.02.09 ..........+5/córcia Olka_..........28......kuj-pom.......28......10.02.09 .............+7,5 /? adulka.......31....podkarpackie....28....11.02.09. . ....+12 /córeczka asia 26 łódzkie..26...łódzkie.......28....11.02.09.......+6,5/córec zka Ewi785.........30....Lubuskie.......15.... 6-12.02.09.....................? lamamma......30....Pomorskie......19......12.02.09... .......Mania/ek? helka...........30....mazowieckie.... 16......14.02.09....................? *Iskierka*......28....wlkp...............23..... 14.02.09........+3/synek Wazka.........29....Rosja.............27......14.02.09 ....+11/Malyszka julka2384.....24.....lubuskie..........26.....15.02.09 ............+7/syn doddotka......25.....wielkopolskie...26....12.02.09.. .......+10..synek Nadia277.......27.....śląskie...........27....15.02.09 ..........+7/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........27.....16.02.09........+11co rcia PrzyszlaMama23...MannheimDE..... .28..16.02.09..+7/Niespodzianka Habcia..........23.....małopolskie.......19....17.02.09 ......+1,5/synek Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..28....18.02.09... ..+6/Nadine balbiina ........23 ....Częstochowa......27....18.02.09......+5/Kacper kasia130285...24....małopolskie........27.....21.02.09.. .+5/Sebastian Kathey............27....Warszawa.....25.....22.02.09.. ...+5/córeczka kamasutra......21.... wielkopolskie.....27....23.02.09.......+13/synek dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........27.....25.02.09. .........+12...? Zabajona.......31.....warm.maz.......24.....26.02.09.... .....+6/synek konwalia9......28..... Dublin.............24.....26.02.09........+3synek up-83...........25......Kraków..........26......26.02.0 9........+8/synek monis30........29.....Warszawa........25......27.02.09.. ....+9/Agusia myszkinson.....26....Gdańsk.........22.....28.02.2009... .+5/Kazik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×