Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam w ten leniwy dzień Ja też mam straszny problem z zasypianiem. Tłukę się w łóżku i strasznie mnie to drażni. Też Was bolą nóżki jak kładziecie się spać? Szklana fajnie że się trochę rozerwałaś. A to już się nie nadaję na imprezowanie. Jak do kogoś gdzieś idę posiedzieć to zaraz jestem zmęczona. Moja mała też dzisiaj leniwa. zero odzewu :( Nie wpadam jeszcze w panikę ale mi smutno :( Może ta pogoda taka. Mój mężulek stwierdził że będę nadopiekuńczą matką, ale dobrze że go mam to będzie mnie stopował. Pora coś zjeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej już wstałam lecę zrobić makaron z jajkiem na śniadanie bo M znów do pracy i o 22 wróci to dobrze jak zje coś ciepłego. Moje udka też ocierają:) wczoraj koleżanką mi opowiadała ze najlepsza figurę w swoim życiu miała 5 miesięcy po porodzie! Talia osy i cyce pameli! U nas to będzie latem kochane! :) sexy mamy!!! :) juhu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem, nie mierzyłam, ale chyba mam 100 w pasie + nie wiem co to mięśnie brzucha, wstając podpieram się rękami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomaranczowy gość
Moja mała miała 2 dni leniucha, ale się stresa najadłam, a potem w nocy 2h szalała i dzisiaj od rana też. wiem, że teraz tych ruchów będzie mniej, bo nie ma miejsca, nie wiem jak ja to przezyję. Któraś pisała o kłuciu w pochwie, ja też tak mam, pytalam gina i to normalne, dziecko uciska i czuje się taki dyskomfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomaranczowy gość
Moja mała miała 2 dni leniucha, ale się stresa najadłam, a potem w nocy 2h szalała i dzisiaj od rana też. wiem, że teraz tych ruchów będzie mniej, bo nie ma miejsca, nie wiem jak ja to przezyję. Któraś pisała o kłuciu w pochwie, ja też tak mam, pytalam gina i to normalne, dziecko uciska i czuje się taki dyskomfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny w niedzielne przedpołudnie :) Jeśli chodzi o spanie,to jak tu się dobrze wyspać przed porodem,nowymi obowiązkami,itd. skoro nie idzie? Hmmmm...... Szklana posłodzę Ci trochę,dziewczyny pisały o Twoim uśmiechu,ja napiszę,że masz świetną fryzurkę ;) Ważko,Ty niebawem udajesz się w długą podróż...uważaj na siebie,bądź dzielna i postaraj się być z nami na bieżąco :) w miarę możliwości,oczywiście.My tu wszystkie będziemy o Tobie myśleć cieplutko.No i gratulacje wspaniałego Aligatora ;) Mia teraz wystarczy prawie nic by się wzruszyć,prawda?Film opowiadał o tym co dziecko czuje,słyszy w brzuszku.Tylko za krótki troszkę był. Igmik nie martw się o sylwestra,pewnie większość kobietek w naszym stanie spędzi go w domku,tylko z najbliższymi.Odbijesz to sobie w przyszłym roku.Fajnie mieć kotka,też zawsze miałam,a teraz pies by go chyba zjadł w pierwszej chwili,gdyby go zobaczył...eh Monis moja dzidzia ma różne okresy ruchów,że tak to nazwę..Wczoraj wyczytałam,że ważne jest że w ogóle się rusza i żeby się nie zamartwiać..Czasem cały dzień szaleje,a czasem cisza..jakby niedźwiadek zapadł w sen zimowy. Balbinka pochłonięta filmami,dla Ciebie 🌻 Hałaśliwa może nam też porobiłabyś jakieś zakupki ;) Edycia też biedna się nie wysypia..🌻 Jeszcze parę dni,dni parę...a po świętach zleci do sylwestra.. :) Życzę wszystkim miłej niedzieli 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia, ruskie sasiadki pewnie widziały pierwszy raz w zyciu ze chłop okna myje i to przy takiej minusowej temperaturce.Bedzie Gierojem ulicy :) Uda, na co na to poradzic, po porodzie bedziemy wszystkie biegac na fitnes.Moje uda maja sie podobnie. Dziwne, zeby tak od mandarynek.... IGMIK, osdtaw kota od meża. Kot jest cieplutki to nie chcił z wyrka wylezc. Jakby zmarzł to szybko przypomniałby sobe o Tobie, Monis, mnie nie bola ale kregosłup jak sie kłade to tak..Przewracam sie na boczek i jest ok. Szklana, podoba mi sie Twoj optymizm.Czesciej chodz na imprezki.Figura ala Pamela.No,no,no. To bede szprycha. Adraianna, to miesnie. Smiesznie to wyglada. Basienia, dziekuje slicznie. Ja tez bede ciepło myslec o Was i postram sie miec dostep do internetu. Umyłam lazienke dwa i przedpokojowe mebelki. Mam juz slicznie i czysciutko. Teraz musze poskomlec do mojego Aligatorka o ubranie choinki.Ja bede wiazac niteczki a on bedzie wieszac lampki i babeczki. i oczywiscie cukierki czekoladowe.Bedzie tak swiatecznie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basienia, sobie własnie uswadomiłam ze jestem w 8 miesiacu ciazy.Masakra.Ja ciagle w głowie mam 7. Licze sobie tygodnie ale nie miesiace.Dalej nie wierze.....Wczoraj tez troszke dotarlo do mnie ze to miejsce w sypialnie to o musi byc bo urodze niebawem dziecko. Mialam wrazene ze ciaza bedzie sie ciagla i ciagla a mala bedzie zawsze w moim brzuszku.Moze brak przygotowań(ubranka, mebelki) sprawia ze o tym nie mysle tak intensywnie.Moze w nastepnym miesiacu mi sie troszke pomieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Ważko czas leci tak szybko,ja mam następną wizytę 07.01 i to już będzie początek 37 tygodnia,więc torba musi być już wtedy spakowana..Zastanawiam się czy brak mi będzie brzuszka?He he w końcu tyle czasu się z nim już funkcjonuje :) Dziś najkrótszy dzień w roku,jedynie 7 godzin i 42 minuty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka U mnie mega świątecznie w domku. Choinka stoi i dziś dwa pierniki upiekłam z przyjaciolką więc zapach boski :) Jadę dizś do teściowej na przedświątecznę kolację bo wigilię spędzamy u moich rodziców we wrocławiu. Trzymajcie kciuki...mam dobre nastawienie, dam się podotykać po brzuszku, będe się uśmiechać i przetrwam tą wizytę dzielnie :) Basienia - dziękuję za komplement, Komplementy jak się człowiek czuje taki duużyy są zawsze w cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ale puściutko na forum - u wszystkch pewnie przedświąteczne przygotowania :-) U mnie choinka też już ubrana. Wysłałam fotki na naszego maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia!! muszę to powiedzieć chociaż jak powszechnie wiadomo wolę mężczyzn... Jesteś śliczna! Piękne zdjęcia. :) Cały dom pachnie piernikiem choinka świeci świczki zapalone siedzimy z M i jest już tak świętecznie i spokojnie. Jeszcze dwa dnie i jedziemy do rodziców. Jejku boję się trochę tej podróży bo lekarz nie za bardzo się zgodził... ale odpikać czuję się lepiej i tak często brzuszek się nie stawia. Do jutra brzuchatki. O ile któraś wpadnie.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Priviet Królewny Brzuchatki. Widizałam fotoski Mia, maz sie bardzo postarał i zdjecia przesliczne.Bardzo ładnie wygladasz. Dzis Aligatorek zaserwował mi na śniadanko zapiekanki i parówki i kakao. Jak wiec nie przytyć :) Zapomniałam napisac ze mamy od wczoraj kilka polskich kanałów. Jest tak wspaniale, światecznie. Niesamowita radosc podłączyc tv na świeta :) Trudno to nawet opisac.Beda polskie kolendy. Kanałów jest 5 ale sa(tv polonia, puls, tvn warszawa, tv kultura, wiwa polska) i mamy wszystkie popularne polskie stacje radiowe. Nawet nasza ksiezniczka nie spi od rana bo słucha polskiej muzyczki ;) achh. jda świeta. NAprawde IDA! Miłego dnia :) Szczesliwa Wazka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Jestem już mocno zaniepokojona brakiem brzuchatek na forum. To przedświąteczny szał was wymiótł mam nadzieję... ? :) Ważka ja dziś podobne śniedanie :) U nas leje deszcz ale i tak w domu dalej pachnie piernikiem więc tochę klimatu jest :) Wieczorem jest najfajniej jak choinka jest zapalona. Chyba dziś jeszcze coś upiekę na święta. Tylko co... zaraz przepisy przewertuję. Odzywajcie się! Acha... zaczęłam 34 tydzień... hmmm który zleci jak z bicza strzelił bo będą atrakcje świąteczne a potem nowy rok i bach 36 tydzień... ups... zbliżamy się. Nie chce mi się wierzyć to takie nierealne jeszcze dla mnie, że już bliżej niż dalej i zobaczę nasze dziecko. :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ale okropna pogoda :( Miałam jechać do REAL-a ale mam jeszcze dzisiaj wizytę u lekarza więc to za dużo. Tym bardziej że zmaganie się z parasolką nie należy do przyjemności. Przespałam wczoraj cały dzień i oczywiście w nocy nie mogłam zasnąć. Mała jak zwykle o tej porze ma lenia a potem chulaj duszo do rana. Mężulek dzisiaj wychodzi ze szpitala i jest ok :) Jutro się z nim zobaczę. Ale się stęskniłam. Mia super foteczki i super brzusio. Szklana fajnie że u Ciebie świątecznie bo ja Świąt nie czuję :( Oj leci ten czas leci. Już niedługo zaczniemy się rozdwajać. Po prostu szok, a niedawno były dwie kreseczki na teście. A mnie się ciągle wydaje że mam mały brzusio i przez to mam doła. Zaczyna mnie wkurzać że każdy ze znajomych mi mówi że jak na 7-my miesiąc mam mały brzuch i przez to ja się tylko denerwuje. Chociaż wczoraj zauważyłam że z prawej strony jest On większy niż z lewej. Ok dość marudzenia. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Piękne! Wszystkie zabiegane i czasu na forum brak :) ja tez dziś niegałam od rana bo sobie na ostatnią chwilę zostawiłam badania krwi do jutrzejszej wizyty. Jeszcze musiałam o kancelarię zachaczyc i dopiero teraz kończe śniadanko - aż mnie głowa z głodu rozbolała :) jeszcze troceh porzadków mi zostało - ale posprzatam po łebkach ;) chce sie dziś jeszcze za dyanikiem wybrac, a wieczorkiems potkanie z psiapsiółkami. Jutro rano skończe porządki, w południe mała wigilijka w kancelarii, a o 18 wizyta u ginka :D Dziękuję za komplementy :-) to bardzo miłe z Waszej strony, mąz obiecał pstryknąc jeszcze pare fotek co by lepiej brzuszek boczkiem wyeksponować ;) U mnie deszcz rownież leje (gdzie ta zima - słyszała jak panowi w przychodni mówili ze ma byc 7 stopni na minusie w świeta - no zobaczymy ), piernikami niestety nie pachnie - nie ma u nas tradycji pieczenia pierniczkó, ale jak sie już mała urdzi to za rok bedzieky wypiekac razem :) ja jutro zaczynam 34 tydzień i tez nie moge pojąc ze to juz bliżej niz dalej - jakos nie moge w to uwierzyc, przyzwyczaiałm sie do ciąży i tak mi sie wydaje ze juz zawsze bede z brzuszkiem - hehe lepiej tak nie bede mówić - bo wykraćz i albo mała nie bedzie sie spieszyc na świat i bede jęczeć po termine, albo - co może gorsze ;) po porodzie ten urokliwy brzucholek mi zostanie hehehe ja ciągle się trzymam myśli ze lato jest nasze i bedziemy piekne, a wizja Pameli z talią osy - dodaje mi skrzydeł :P miełgo dzionka babolki - zbieram sie papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis ciesz się że masz mały zgrabny brzuszek - mie jedni mówią, że wielki, inni ze malutki - ale jakie to ma znaczenie? Im mniejszy tym szybciej wrócisz do figury,a przecież z dzidkiem jest wsio ok. Szklana - dopytaj lekarza czy możesz zażyc no-spe na podróż - ja jak jechałam w dlalsza trase, to zgodnie z zaleceniem ginka łykałam no-spe żeby sie brzuszek nie spinał, bo bujanie w autku temu sprzyja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewcznki szukam czegos w necie o ozdobach swiatecznych bo chce przystroic domek.Nie moge nic fajnego znalezc.Macie moze jakies swoje stronki z poradami.Wiecie cos powiesic na drzwi cos na sciane-zrób to sam, bo tu nie bardzo jest.... Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki, ja tylko się witam i aktualizuję trochę spóźniona. Mąż ma już wolne,więc zapewnia mi moc atrakcji i zajmuje cały mój czas :) Wszystkie pewnie jesteście bardziej lub mniej zajęte przygotowaniami do świąt,ale to bardzo miłe zajęcia :) Mia, jesteś bardzo sexowną mamusią i kto jak kto,ale Ty na pewno nie powinnaś narzekać na nadmiar kilogramów :) A propos, parę dni temu śniła mi się śliczna dziewczynka,taka 2-latka i ona była Twoja! Zupełnie nie wiem dlaczego Twoja,a nie moja.Też bym taką chciała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick..............wiek....woj..............tc......data porodu.....+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie....32......25.01.09.. .......+10/córcia karenk..........33....łódzkie..........25......28. 01.09.........+7/synek Kluska=)..26....łódzkie.......33.......02.02.0 9.........+9/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25......31.01-04.02.0 9 .....synek igmik............26....pomorskie.......33.......01.02.09 .........+9/Pola piksip...........29....śląskie...........34......01.02. 09.........+7/córka LUTÓWKA......24....świętokrz......23......04.02.09...... +1,20/synek kasiula29.......29....Frankfurt......30.......02 .02.09.........+7/synek fusyta..........33....podlaskie....30.....02.02.09 ...+17!!!/babsztylek *iwonka*.......28....lubelskie...32........02.02.09 ........+12/córeczka Monia..........22....lubelskie........28.......04.02.09. ......+10/córcia basienia.......28....śląskie......34.......04.02.09. .......+11/Wiktoria rosołek........26....lubuskie.....34........05.02.09 ........+7/córeczka stokrotkaa2...25.....Warszawa....33......05.02.09..... +9/coreczka Karella.....27....mazowieckie...31........06.02.09.. .......+7/Jaś ? SzklanaGłowa.28...warszawa.....33..... .07.02.09.....+15! /córeczka katia-84........24....małopol./Krk..33........08.02.09.. .......+7/ ???? salwia..........28....wroclaw.........33........08.02.09 .......+16/synek malinova......35....śląskie..........32........09.02.0 9......+9,8/córcia? Mia 82.........26....podkarpackie...33..... 09.02.09........+10/córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..28...ok.09.02.09.... +6/synek Mama3.........39....świętokrzys...29.....10.02.09 ..........+5/córcia Olka_..........28......kuj-pom.......28......10.02.09 .........+7,5 /? adulka.......31....podkarpackie....28....11.02.09. ......+12/córeczka asia 26 łódzkie..26...łódzkie.......28....11.02.09.......+6,5/cór eczka lamamma......30....Pomorskie.....19......12.02.09....... ....Mania/ek? edycia86r.....22....podkarpackie....32....14.02.09...... ....+8/córcia *Iskierka*......28....wlkp..............23..... 14.02.09.......+3/synek Wazka.........29....Rosja.........30......14.02.09 .......+15/Malyszka julka2384.....24.....lubuskie..........32.....15.02.09 ........+10/syn doddotka......25.....wielkopolskie...30....12.02.09..... ..+12,5/synek Nadia277.......27.....śląskie...........27....15.02.09 .........+7/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe.......32.....16.02.09........+14/Maj a PrzyszlaMama23...MannheimDE....32..16.02.09..+8/NIcol as/Mikolaj Haydi.........22......Gliwice............32.......16.02. 09......+16/synuś viola nowa.....23.....mazowieckie.....32....17.02.09.......+14/Maj a Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..32.....18.02.09... ....+7/Nadine balbiina ........24 ....Częstochowa....31.....18.02.09.......+5/Kacper kasia130285...24.....małopolskie......30....21.02.09. ....+6/Sebastian Kathey..........27.....Warszawa.......30....22.02.09 .....+7/córeczka kamasutra.....21....wielkopolskie....27......23.02.09.. .....+13/synek dota25........29.....pomorskie.......21.......24.02.09 .........? halasliwa.......27.....Warszawa.......31........25.02.09 ......+15/niespodzianka Zabajona.......31.....warm.maz....24.......26.02.09.. .....+6/synek konwalia9......28......Dublin.......30.......26.02.0 9.......+7/Oliverek up-83...........25......Kraków....31.......26.02.0 9.......+11/synek monis30........29.....Warszawa...30.......27.02.09. .....+10/Agusia alicja 111 .....27.....WLKP.........29.......27.02.09.......+12/Emi lka myszkinson ...26.....Gdańsk........27.......27.02.09.......+5/Kazik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Brzuchatki U nas dzisiaj nielepsza pogoda. Pada od rana, jest szaro, ciemno i strasznie wieje. Ja od rana sprzątam i gotuję. Już nie mam siły. Teraz odpoczywam i czekam na przyjazd moich rodziców. Wieczorem jeszcze pojedziemy do galerii kupić ostatnie prezenty. A od wczoraj u nas bardzo świątecznie mamy choinkę i lampi powieszone na meblach kuchennych. Moja malutka od wczoraj też jakby spokojniejsza. Wczoraj mój N mi powiedział, że jak mi brzuch opadnie to na pewno będzie widział, bo na razie mam go strasznie wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) u mnie tez dzis pada i wieje, mam nadzieje ze ten wiatr przyniesie snieg :) wszyscy sa pewnie zajeci przygotowaniami swiatecznymi :) no a ja nadal leze.... ja juz po swietach mojemu namarudze zeby spakowal mi torbe do szpitala mniej wiecej... bo to roznie bywa... tymbardziej ze lekarz powiedzial ze moja ciaza wyglada na dojrzalsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia wyglądasz ślicznie!!! Ciekawa jestem jak będziesz wyglądała na zdjęciach, z których będziesz zadowolona. Masz dziś bardzo zaganiany dzień. Baw się dobrze z przyjaciółkami. Moinś dziś wraca mężuś- to się będzie działo. A brzuszkiem się nie martw. Sama widzisz na zdjęciach, że jedne z nas mają duże a inne maleńkie brzuszki. Najważniejsze, że dzidzia zdrowa. U Szklanej pachnie świętami, Ważka szuka czegoś żeby domek pięknie wyglądał(niestety nie znam stron Ci przydatnych), Mia ma już choinkę, Rosołek cieszy się mężusiem- normalnie święta zbliżają się do każdej z nas wielkimi krokami. Dla większości z nas to będą ostatnie święta we dwoje...Za rok cuda naszych miłości będą z nami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka ty sobie leż i tylko dobrze nadzoruj aby wszystko dobrze mężuś przygotował na święta i do szpitala i dla dzieciątka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGMIK hehe co do przygotowan na przyjscie dzidzi to musze mezusia pospieszyc chyba.... bo mu sie wcale niespieszy.... a ja oprocz poscili i paru ubranek niemam nic... a ja nielubie na ostatnia chwile... albo wiem ! zrobie liste zakupow razie gdybym wczesniej wyladowala w szpitalu hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki, rzeczywiscie pustki dzisiaj i cisza jakaś. U mnie atmosfera świąteczna narazie w szczątkowej formie;) choineczka jeszcze schowana, okna ślicznie umyte przez mojego męża właśnie moczy paskudny deszc:( a gdzie ten śnieg?? gdzie ta biel za oknem?? bleeeeee Śliczne zdjęcia Mia. Wazko, niestety też nie znam stronek z poradami ozdobowymi.... sama mam w domu tylko ich namiastkę. Noc znowu bezsenna:( mala szalała do 2 !! przed 6 pobudka na tabletkę i juz po spaniu.....a deszczyk powinien coś zdziałać i uspać mnie troszkę.....;( Spróbuję troszkę odespać, ale nie za dużo, żeby znowu noc nie była za ciężka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazka,juz wiem jakie lancuchy,maz mnie uswiadomil,fajna rzecz. Te pustki na forum to chyba rzeczywiscie przez swieta.Ja mam teraz chorego mezyka w domu-straszne to jest jak facet choruje;) A dzis przywiezli nam telewizor nowy,wielki jest,ale bardzo fajny,LCD,plaski Phillipsa- w koncu swieta ida,wiec taki sobie prezent zrobilismy:) Ja mam jutro probe glukozowa i USG-juz sie ciesze,ze zobacze znow moja dzidzie,tylko o 8 musze byc u lekarza,a ja ostatnio strasznie nie lubie rano wstawac.. Oki,lece gotowac rosol dla chorego. Pozdrowionka i milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważka - wpisałam do wyszukiwarki \"ozdoby swiąteczne zrób to sam\" i jest tam trochę stronek. Więc pobuszuj sobie może coś cię zainspiruje :) Są np fajne rzeczy z masy solnej, z papieru. :) Pimboli - super że macie nowy tv. Mi też się marzy ale ciagle coś innego na tapecie. Teraz samochód...więc na razie musimy zaczekać. Ale pewnie się wyrobimy zanim mała będzie bajki oglądać :) Julka - lista to podstwa, szczególnie dla panów. Polecam jeszcze zciągnąć zdjęcia z internetu i dołączyć do listy... bo to bardzo pomaga :) Piksip ja też dziś się budziłam. Ale najgorzej jest mi zasnąć nawet koło 1 w nocy mam problemy. :( ale w dzień też nie śpię bo się boję że w nocy znów nie będę mogła i błędne koło :) Czy wy też macie napady euforii nieoczekiwane? Ja mam albo euforię albo czasami zadumę :) Zadnych stanów normalności tylko albo góra albo dół. hehe hormony hormony. Obecnie euforia! ale za 5 minut może być już inaczej.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×