Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

czesc dziewczynki:) Staram sie nadrobic zaleglosci w czytaniu ale to nie takie proste:) Moj malutki synek raczej grzeczny czasem w dzien troszke marudzi w nocy spi w miare ladnie ok 4 do 6 godzin ciagiem:) na razie dla mnie najwiekszym problem jest to,ze malenstwo nie zawwsze umie dobrze zassac piers i wtedy sie denerwuje i placze i czasem to trwa nawet 20 min zanim mu sie uda zassac szczegolnie prawa piers lewa jakos nam idzie no i kiepsko jak to wypada w nocy bo sie wtedy wybudza, wy tez tak macie? narazie problemow brzuszkowych nie mamy ja pije koperek i rumianek no i dietka ale kupki i baczki sa wiec jest ok:) Za to moj starszy synek jest okropnie zazdrosny, ciagle chce zebym miala dla niego czas, ja tego czasu w ogole nie mam:( jak przychodzi wieczor to jestem nieprzytomna Gratuluje wszystkim nowym mamusia🌼 a przyszlym zycze cierpliwosci jeszcze troszke i bedziecie mialy swoje malenstwa:D buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś w biegu - nawal gości!;) Balbinka i Up gratulki dla innych Mamuś takze!🌻 Pomarnczowyy gościu ja już sie przyzwyczailam Moja Mała w nocy je z zegarkiem w ręku co dwie godziny 21;30,23:30,1:30,3:30,5:30,7:30 a w dzień rzadziej bo tak koło 11,15 i 17, ale w dzień to róznie bywa. Nie wiem czy to normalne że je tyle razy ale jak na rządanie to na rządanie;) Nie martw sięna zapas. A co do rączek to nasza też ma czesto zimniutkie. Tez mam w domku chustę, ale jeszcze nie wypróbowałam, ale jutro testujemy!Szklana zobaczymy jak to u nas będzie ja mam taką na jedno ramie. Z tymi biszkoptami to szkoda, ze trzeba zrezygnować, to były jedyne słodycze na ktore sobie pozwalałam;( Mia ja o mleku słyszałam to samo poza tymktośjużna forum kiedys pisał albo mi ktos mówił chyba ze poczatkowo lecace mleczko to kompocik a później jest schabowy;) Ale prawda jest taka ile położnych tyle opinii fakt czasem sa zbiezne ale czasem bardzo rozne, mi ostatniomoja powiedzialaze moge jesc dzem truskawkowy... zaskoczyla mnie i to bardzo bo truskawki przeciez uczulaja aleponocprzetwory typu dzem czy kompot nie... Ale sie powstrzymalam i nie wiem czy ryzykowac chociaz radzila to polozna i w szpitalu po porodzie do obiadu podawali kompot truskawkowy... Stokrotkaa Super ze z Laurą wszystko oki! Mia dzięki za komplemencik w imieniu Kluseczki! Wszystkie dzieciaczki wyglądają na zdjeciach cuuuuuuudownie!do schrrrrrrruuuuuuupania!;0) Wazka super facet z twojego Aligatora!;) Czarna ja Ciniestety nie wiem co poradzić...:( Up gratuluję szybkiego powrotu do formy! Stokrotkaa my dzien butelkowy bedziemy mieli jutro ale moim pokarmem bo musze przyzwyczaic Małą bo od poniedziałku wracam do pracy, ale ciesze sie bo 3 dni w tygodniu mam race na miejscu i na karmienia bede mogla podjechac do domku;) Czarna owieczko to jest zestaw jaki mam dla Małej na wyjscia:kaftanik lub body i pól spioszki, na to spodenki polarkowe i bluza z polarku i u góry futerko, czapusia, rekawiczki i skarpetko butki takie cieplusie. Mała wkladam w spiworek i do wozka. swoja droga spiworek to ekstra sprawa na takie pogody! Pozdrowienia dla Dwupaczków! trzymamy z Maja kciuki!🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franka dziś kończy miesiąc! dokładnie o 21.25 i waży 3480!!! juhu! postaram się karmić teraz jak najwięcej samą piersią a bebilon jak już bedzie trzeba. :) ciekawe jak dzisiejsza noc będzie wygladać,,, tfu tfu... Czarna owieczko - każda z nas ma takie załamki. proponuję ci jak najbardziej wyjść!!! ja wychodzę i wracam stęskniona z nową energią! idz na początek do sklepu obok domu a potem coraz dalej.. :) inaczej będzi ci coraz ciężej. Ja byłam ostatnio na spotkaniu z koleżankami i mleko po godzinie zaczęło mi wyciekać bo myślałam cały czas o małej :) ja ubieram w body, spodenki jakieś lub śpiochy i bluzeczkę, jeden taki misiowy kombinezonik, czareczkę bawełnianą dwa kapturki i kombinezonik taki puchowy. kocyk pod plecki i jeden na górze ale dziś było rak ciepło że zdjęłam ten z góry. Salwia może jakieś nakładki? kapturki czy coś na tą drugą piers? kluska no to niezłe masz nocki! chyba kluseczka ma zamieniony dzień z nocą. a dzień jak nie je to spi czy marudzi czy co? może budź ją w ciągu dnia? ja jem dżemik jagodowy :) ale uważam, że te granulki homeopatyczne dziłają. Mia zauważyłaś jakąś różnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY DORADZCIE MOJ SYNUS DZIS SKONCZYL 4 TYG JEST ZYWOTNYM I NERWUSKIEM JAK NA TAKIEGO MALEGO CZLOWIECZKA PORADZCIE ON MI NIE CHCE SPAC ANI W DZIEN ANI W NOCY JEST NIE DO ZDARCIA WIDZE ZE MA BARDZO PLYTKI SEN JESTEM JUZ UMECZONA CHOC SZCZESLIWA POWIEDZCIE CZY PARE KROPELEK MELISY NA USPOKOJENIE I SEN MOGO MU ZASZKODZIC NIE MOWIE TU O PELNEJ BUTELCE TROCHE NA DNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje dziewczyny za odp. na Was zawsze mozna liczyc:) za rada szklanej jutro wybywam na zakupy, a tak jak piszesz jak pomysle o synku to ja czuje najpierw takie dretwienie pod pachami a po tym wiem, ze za sekunde beda plamy na bluzce:) i tak wtedy mysle kurcze powinnam maluszka przystawic do cycka bo mleko sie marnuje:) moj maluszek dzis skonczyl 3 tygodnie, ogolnie jest spokojnym dzieckiem jak jest najedzony i ma zmieniona pieluszke, nie mecza go kolki, czasami tylko powrzeszczy jak chce zrobic kupke ale nie trwa to dlugo... jedyne co to od dwoch dni ulewa mu sie, nie jest tego duzo ale jest, mysle ze to z jego lakomstwa no coz uczymy sie siebie nawzajem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna, mysle ze mozesz kupic herbatke z Hippa jest taka uspakajajaca i mozna podawac od ukonczonego 1 miesiaca, kosztuje chyba 10zl ale czy podziala to nie bardzo wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, u nas bez zmian. KOlki takie ze az 37,5 temperaturki. Piszczenie i płakanie. Kupy robi-2 na dzien, baczki puszcza ale cos tam paskudnego siedzi w brzuszku i boli. Powiem Wam ze kolki poprostu sa i nie ma srodka \"NIE MA\" zeby je zlikwidowac. Jesli dziecko ma prawdziwe kolki to je poprostu ma i mozna masowac, pic rozne swinstwa, stosowac diete, rozgrzewac brzuszek(jesli dziecko wogole da bo boli) i wogole 1000 roznych bzdur a kolki poprostu sa. U nas przypominam sa wynikiem antybiotyków.To skutek uboczny niestety, bo antybiotyk byl bardzo potrzebny na rozwój w mozgu.Uwazajcie wiec z antybiotykami bo bedziecie cierpiec jak cioteczka Wazka i mała Ksiezniczka.Marzymy o chwili ze nasze dziecko obudzi sie lub bedzie jadło i nie bedzie sie wilo z bolu. Musiałam sie wygadac bo nocka nieprzespana a dzidziolek sie meczy.Nie wspomne juz ze konsekwencja kolki jest noszonko a noszonko jak sie zasmakuje to sie chce caly czas. Jak nie ma to placze jak placze to lyka powietrze i tak kolko sie zamyka. Najwazniejsze ze mamy piatek a ja mam nadzieje ze malej spadnie ten stan podgoraczkowy.Fuck!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Buziaki i duzo usmiechow Waszych maluszkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbliżający się poród
Powiedzcie mi proszę czy te objawy świadczą o zbliżającym się porodzie: -biegunki -twardnienie brzucha -ból jak na okres promieniujący do krzyża -ból w udach termin mam za kilka dni Będę wdzięczna za odpowiedz. Pozdrawiam Mamy i Maluszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważko kochana,współczuję kolek i Tobie i Nastce.Mam nadzieję,że szybko miną.Ja też spotkałam sie z opinią,ze na kolki nie pomoże nic.Niestety.A serce mamy pęka, bo nie może nic zrobić. Moje maleństwo coraz grubsze- 3600.Taka nasza Rysia Kalisz :) Dziś w nocy obudziła się tylko raz,nawet nie zapłakała.Mogę więc powiedzieć,że się wyspałam (jeśli to w ogóle możliwe przy dziecku).Od paru dni Zuza budzi się mniej więcej o tych samych godzinach.Liczę,ze reguluje sobie rytm dnia (i nocy).I oby tak zostało. Co ciekawe-Sab wywołuje u niej ulewanie \"pod ciśnieniem\" jak to ktoś trafnie ujął. Kobitki,czy Wy też robicie wszystko w biegu,macie wrażenie,że Wasze życie to kierat i jesteście wciąż zajęte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello ;) Przede wszystkim gratulacje dla Up i Balbinki 🌻 👄🌻 👄🌻 👄🌻 👄🌻 👄🌻 👄🌻 👄🌻 👄🌻 👄 Monis już nie długo....życzę cierpliwości i trzymam kciuki byś jak najszybciej trzymała w rękach swoją kruszynkę. Salwia ja też miałam problem z przystawieniem,tak jak radzi Szklana kupiłam nakładki super sprawa,tylko musisz mieć pokarm,żeby dziecko nie łykało powietrza,ja miałam mało,dlatego musiałam zaszaleć z laktatorem.Powodzenia. Szklana sto lat dla Franki 🌻 pierwszy miesiąc zaliczony,za nie długo będziecie zdmuchiwać świeczkę na torcie :) Ważko cóż można powiedzieć,by choć trochę poprawić ci humor. Przesyłam buziaczki i współczuję tych kolek wstrętnych.🌻 My po wizycie u pani doktor,nasza niunia waży już 3780.Mamuśka zakręcona zapomniała zapasowego pampersa i musiała córę w tetrową pieluszkę zawijać :p Wiki je co 3 godziny,miała dwa marudne dni,ale póki co spokój. I wyrasta mi już z najmniejszych śpioszków :) Pozdrawiam wszystkie Lutóweczki i życzę miłego dnia. My dziś śmigamy na pierwszy spacerek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry!!!! Ważko biedna ta Twoja Nastka:( Ale już niedługo. Niedługo wszystkie kolki pójdą w niepamięć i będziecie się tylko radować wspólnie spędzonymi radosnymi chwilami-bez płaczu. Rosołku ja nawet jakoś się organizuję. Najgorzej jak muszę gdzieś wyjść-to wtedy na wariackich papierach. To mogą być objawy zbliżającego się porodu, chociaż u mnie nic nie wskazywało na to, że się zacznie a się zaczęło. Moniś kochana-już niedługo. Na pewno jeszcze wytrzymasz. Teraz już pod koniec postaraj się zrelaksować i psychicznie przygotować na przyjście dzidziolka. Stokrotka no wczoraj butla:D Ciekawa jestem kiedy my rozpoczniemy tą przygodę. Pomarańczowy. Dzieci mają zimne raczki i nóżki i nie oznacza to, że jest im zimno-one mają po prostu słabsze krązenie w tych miejscach. Dotknij szyjki lub brzuszka-jak są ciepłe to jest ok. Czarna ja bym dodałą do Twojego stroju body, bo to tak dobrze do ciałka przylega a jak będzie cieplej to odkryjesz maluszka. Salwia a ja myślę, że synek nauczy się ssać z tej piersi. Pamiętaj to dziecko dostawiasz do piersi a nie na odwrót. Poczekaj aż dobrze otworzy dziubka i \"nałóż\" go na pierś. A jak się nie uda to tak jak pisała Szklana spróbuj z nakładkami. Kluska jeżeli Twoja malutka nie ma kolek, to nie musisz rezygnować z biszkopcików. Szklana no to Franka szaleje z wagą :) Czarna ja na własną rękę nie podawałabym melisy. Zadzwoń do swojej położnej albo do pediatry i to skonsultuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz co u nas. Mała nie została za szczepiona, bo musimy powtórzyć badanie moczu a w związku z tym, że ona niewiele waży, to zwłoka o tydz nie zaszkodzi. A teraz uwaga: Pola: 1. Waży już 4035 g!!!! 2. Wczoraj zaczęła się świadomie do mamusi uśmiechać:D Jaka ona jest wtedy słodka. Nocka nawet niezła. Niunia spała 22-4 ale jak wstała o 4 to zasnęła gdzieś o 6 i póżniej wstała 8:20. Ja znów walczę z pobieraniem moczu. normalnie porażka:( Można się załamać. Za to malutkiej podoba się mycie pupy w zlewie za każdym razem. Ale nie lubi leżeć za długo z gołym dupskiem i się po 10 min denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuśki dzisiejsza noc nie była taka bajkowa... ale bez dramatu... karmienie o 22, 1.50, 4.50, 7.20. często w porównaniu do poprzednich dwóch nocy. I straciłam dwa razy w nocy cierpliwość - najpierw jak przewijałam a malutka się wiła i krzyczała a potem jak próbowałam ją karmić na leżąco i było mi potwornie niewygodnie na boku. jak wy leżycie podczas karmienia w nocy na leżąco? mi jest potwornie niewygodnie :( potem miałam wyrzuty sumienia, że się denerwowałam tak. :( dziś jestem trochę niwyspana więc dzień będzie trochę cięższy... acha no i karmienia nocne z piersi trwały po godzinie. Wracam do karmienia odciągniętym mleczkiem z butli w nocy. Oczywiście z wygody...przyznaję się bez bicia. w dzień mogę się bawić z malutką półtorej godz ale w nocy nie daję rady :( brzydka mama... Ważka no w dupkę! biedne jesteście z malutką. :( bezsilność po prostu :((( na ile trwają ataki kolki u nastki? a dziś są imieniny Anastazji.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazko bardzo ci wspolczuje od sab simplex mocniejszy jest lefax moze go kup jesli sab nie pomaga dobre sa tez czopki kminkowe (carum sarvi supp 1 g 3 razy dziennie ) . Moj maly jest chyba przeziebiony czekam na polozna i zobaczymy co powie .W nocy spi jak zawsze 20 zasypia podbudki o 1 i 5 i potem o 8 wtajemy . do dziewczyn ktore odciagaja mleko ile dziennie odciagacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ja też miałam o to spytać. Ile dziennie odciągacie pokarmu? Iczy któraś z Was ma laktator avent isis? Podzielcie sie opiniami. I mam pytanko ile ml mleczka na raz z butelki zjadają Wasze Maleństwa na raz? I jeszcze jedno pytanko czy ta brązowa kreska na brzusiu która pojawia sie w ciąży znika później czy jużnamzostaje taki znaczek specjalny?;) Kluseczka dziś o 15.30 bedzie miała 3 tygodnie;) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik - no no polcia to już mała smoczyca :) ale zazdroszczę uśmiechu :) czekam niecierpliwie na swoj. A ile pola ma dokładnie tygodni? Przyszła - u mnie różnie z mlekiem. Raz odciągam prawie 100ml z dwóch piersi - ok 30min a raz 50ml a innym razem 70... nie ma reguły i nie wiem od czego to zależy ? A ty ile? Basienia - mieliśmy dokładnie to samo z pieluchą na pierwszej wizycie u pediatry... :) M zawiązał fachowo pieluchę terową a ja się wstydziłam że taka ze mnie mama... :) Igmik a ty na posiew ten mocz? Ja mam pobrać do woreczka. Muszę w końcu go kupić... jezu powinnam dawno to zrobić... jestem niezorganizowana. Idziemy dziś odebrać pesel i atakujemy po becikowe - na szczepienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana Pola w środę skończyła 6 tygodni. A mocz na posiew, posiew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!Właśnie tez chciałam o to spytać. Ile odciągacie dziennie pokarmu i ile na raz Wasze Maluszki zjadają ml mleczka z butelki? Bo nie wiem jaki zapasik zostawić na dopołudnie w domku? I drugie pytanie czy któraś z Was ma laktator avent philips isis? Jeśli tak proszeo Wasze opinie i z góry dziękuję🌻 A jeszcze jedno czy ta brązowa kreseczka która pojawia się na brzusiu w ciąży schodzi później czy zostaje nam taki znak szczególny;) ❤️Kluseczka dziś o 15.30. skończy 3 tygodnie!!!❤️ Idziemy na spacerku kupić taką fajną materiałową bajecznie kolorową książeczkę!Prezencik musi być:p Wczoraj od 16 była marudna na dobrą sprawę cały czas przy piersi aż do 23 co ją na chwilkę odłożyłam to się budzila z kwileniem i dopominała piersi a po paru minutkach przy piersi zasypiała. Pierwszy raz miała taki dzionek...Potrzebowała może więcej czułości;) Ale w którymś momencie to się zaczełam martwić ze się przeje! Asmoczka nie chciała,moze to wina smoka bo toavent silikonowy a nie miałayście chyba o nim za dobrego zdania. Dziś jak pójdziemy na spacerek to kupimy nuka lateksowego, może ten jej spasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś ściągałam ręcznym laktatorem i miałam 100 ml z jednej piersi ale myślę, że tam jeszcze coś było tylko ja nie miałam siły już pompować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja odciagam z 500ml-600ml jakos ,dzis o 8 odciagnelam 200 z dwoch piersi wiec do wieczora moze wiecej niz 500 ml odciagne .ja mam laktator ten z avent ale mi nic nie lecialo jak nim robilam mam teraz taki duzy z apteki wypozyczony elektryczny i bardzo szybko duze ilosci odciaga co mi zycie ratuje .ta kreska znika po porodzie u innych szybciej u innym wolniej stokrotka napewno nie masz malo pokarmu to czy masz mleko zalezy od ciebie musisz w glowie sobie ustawic ze masz mysl io dziecko i bedzie ok.ja przez 3-4 dni po porodzie mialam siare tylko potem mleko ale myslalam ze za malo bo maly plakal i szukal piersi a potem wypozyczylam laktator i odcisagam i jest duzo mleka i maly zadowolony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosołku, BasieniaIgmik, dziekuje za pocieszenie. Zawse lepszy rydz niz nic. Troche spanikowałam ale lepeij mi bo sie wyzaliłam. Mala jest zdrowa i postanowiłam nie poic ja wiecej koperkiem. Bedzie pic wode-duzo wody-zeby sie nie odwodnic i masowanko. Kolezanka mamusia poradziła mi zebym posmarowała oliwka brzuszek a potem spirytusem lekko. Rozgrzeje a nie podrazni. Wiec dzis ruszam po spiryt, Igmik, wies same dobre wiesci. Sama sie siwadomie usmiecha. No no no.ja juz nie moge sie doczekac tego u siebie Pewnie za jakis kilogram :)Mocz jest niczym w porownaniu z tym słodkim usmiechem do mamusi. Moja tez lubi myc dupsko pod kranem,...no nie płacze i nie marudzi. \\ Szklana , kolki trwaja od mometu jak sie obudzi...do momentu az zaśnie.Anastazja obchodzila imieniny jakos w styczniu. Przyszła, dzieki. Jednak wiem ze to na nic sie zdaje. Musimy to poprostu przejsc. Czopki malo daja (mam juz). Kolka to poprostu kolka.Ale mi sie trafiło.Pewnie bo cala ciaze sie byczylam w domku. Ja odciagam na dobe ok 400-500ml. Mleczka. Wychodzi mi tak co drugie karmienie. Czasem wypada dwa moje jedno z puchy. Powiedzicie mi czy mozna jesc casteczka herbatniki typu Litz??bez czekolady oczywiscie. Zjadam ostatnio ok15 dziennie..bo mi sie tak slodyczy chce ze szok!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej a cały czas wam leci czy raz leci a potem chwilę nie leci? jaki ty masz laktaror ważko? A ten z apteki co ty masz przyszła to nie boli jak odciągasz? moj elektryczny medeli jak ustawoę na max to czasem aż zaboli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważko ja wciągam ciastka maślane. Strasznie dużo ich wychodzi. Takie o których piszesz też jem. Potrafię zjeść pół dużej paczki dziennie. Szklana u mnie nie leci cały czas. M usiałam czasami chwile odczekać-no ale ja mam ręczny z medeli. Pewnie elektrycznym jest łatwiej. Ściągałam tak ok pół godz. Szklana a Ty mocz też na posiew pobierasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik -ja na zwykłe badanie do woreczka. i krew mamy pobrać. :( może dzis się uda, idziemy na spacer to wejdziemy do przychodni. szkoda mi franki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzeze poczatek posta mi sie zdublowal bylam pewna ze mi sie ten pierwszy nie wyslal bo mi strona wygasla i naskrobalam drugiego a tu prosze oba sie wyslaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też było szkoda Poli. Takie malutkie są te nasze dziewczynki. Idź będziecie miały to z głowy. Jak trzeba to trzeba-dacie radę. Dzieci szybko zapominają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie boli smaruje tez czesto masciami i jest ok .Wlasnie byla polozna u mnie maly nie jest chory i wazy juz 3800!!!!!! czyli 700 gram przytyl baa nawet wiecej bo jak sie urodzil mial 3100 potem jak wychodzilismy ze szpitala mial 2900 .Ja mojemu daje moje mleko czasami modyfikowane jak nie mam mojego odciagnietego i herbatke z koperku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×