Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

rosolek ja patrze na firme a nestle robi duzo innych rzeczy nie tylko mleko dla dzieci wole chyba kupic od firmy co zajmuje sie tylko robieniem mleka i jedzenia dla niemowlat .bebilon pepti tez troszke smierdzi i jest nie dobry w smaku ten hipp lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Pimboli co do witaminy k maly mój dostal zastrzyk zaraz po urodzeniu i na tym się skończylo ja nie podaje wit k tylko d3 wydaje mi się ze wszystko zalezy od pediatry co który przepisze Szklana udanego weekenu tez ci zycze, ciebie to nic nie powstrzyma w domu fajnie tak trzymaj Linka witaj pozdrowienia dla zuzki Julka ja nie posiadam foczki chyba szkalna ma bo kiedys mówiła ze kapie malutka w niej Przyszla ja uzywam mleka aptamil jest to polski odpowiednil Bebilonu ta sama firma i opakowanie tylko tu sprzedaja pod inna nazwa ja uzywam jedynki ale widziałam ze maja dwojke która jest dla extra hungry baby to może sporobuj ta dwojke jak znajdziesz u siebie i w tedy nie będziesz musiala dodawac kleika żeby maly się wiecej najadal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszla - chyba bylysmy na tej samej imprezie hi hi... moje dzieciatko tez sie poczelo 1 czerwca, a urodzilo sie 1 dzien przed Twoim szkrabikiem :-) Tak sie cieszylam, ze problem ciemieniuszki nas nie dotyczy... a tu...no wlasnie dzisiaj zauwazylam ze mu sie zrobila taka skorupka na glowce. Posmarowalam oliwka i po kilku godzinach wyczesywalam, ale nie wiem czy to sie usunie calkiem i czy sie bedzie odnawiac. Gabrysiowi to sie zdecydowanie nie podobalo :-( Dzieciaczek ktorejs z Was mial ten problem, prosze wiec o porade co jeszcze mozna stosowac? Z ciekawostek - to powiem, ze dzisiaj moj urwisek posikal mamusi twarz i cycki... :-) a potem zaczal sie z tego smiac... A mi nie bylo do smiechu ...ojjjj nie ;-) Acha, fajna rzecz znalazlam dla naszych maluszkow na lato - oczywiscie jak juz beda siedziec - http://allegro.pl/item626367107_basen_brodzik_mata_miekka_podloga_intex_56438.html I mam jeszcze pytanie, czy Wy tez logujac sie na nasza poczte musicie kilka razy wpisywac login i haslo? Bo mi jeszcze sie nie udalo nigdy zalogowac za pierwszym podejsciem i nie wiem czy to wina portalu, czy mojego kompa... Ok, dzis juz tak dlugo nie posiedze, milego weekendu i duzo sloneczka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hipek ja stosowalam na ciemieniche oliwke ta ktora mialam a mianowicie bambino i zaparzone platki owsiane tak na przemian i po ok tygodniu przeszlo ale trzeba smarowac oliwka kilka razy dziennie i wyczesywac a najwazniejsze to przed kapiela dobrze zeby namoklo od tej oliwki . a te platki to ja zalewalam wrzatkiem i postaly tak az przestygly i tym opodczas kapieli smarowalam glowke . platki dzialaja tez kojaco na skore wiec dwie korzysci na raz.t a to sposob na sikanie do buzi mamusi :) http://allegro.pl/item634568446_absolutny_hit_nakladka_na_siusiaka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach dziewczyny, dziewczyny... i znow narzekacie na swoich mezow? mowie wam ze macie szczescie bo macie jakies wsparcie chocby nic nie zrobili ale sa z wami i wiecie ze zawsze jest ktos obok kto w trudnym momencie pomoze wam na pewno a ja niestey ciagle czekam az moj wroci ( w lipcu!!!). radze sobie sama (musze!) ale najbardzeij to mi brak jego obecnosci - nie pomocy przy dzieciach - choc czasami bym o nia nawet blagala- ale takiej zwyklej bliskosci , rozmowy , przytulenia. takie tam... no i sexu oczywioscie. tak wiec nie narzekajcie moje panie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te nocne budzenia co chwilkę u nas to chyba była pełnia:) Od kilku dni jest z powrotem pobudka o 1-2 i potem ok 5 rano. Już się tak przyzwyczaiłam że nawet nie jestem zmęczona. Ja karmię na leżąco w nocy i nie odbijam, chyba że sporadycznie podaję butelkę( zadżyło się może ze 3 razy w nocy) to wtedy tak. Hipku- u nas ciemieniucha byłą straszliwa, ale jak się okazało to też był objaw skazy. Długo dość z nią walczyłam, najpierw zwykłą oliwką i wyczesywałam a potem wysalam męża do apteki żeby kupił coś na ciemieniuchę. Kupił najdroższy preparat svr za ponad 50 zł-facetowi to wszystko wcisną, Opieprzyłam go straszliwie że to pewnie i tak niewiele pomoże ale o dziwo było super skuteczne:) Szklana- po jakim czasie od podawania żelaza zauważyłaś problemy z brzuszkiem?? Ja daję jej ferrum lek i acidum folicum. Na razie dostała wczoraj i dzisiaj ale nie widzę żeby coś się działo. Podobno kupa zielona po tym?? Ja dokarmiam bebilon pepti. Nutramigenu wcale nie chciała. Mogę pocieszyć mamy maluszków które nie chcą butli- próbujcie do skutku. Martynka nie chciała wogóle butli, próbowałam 4 rożnych, avent, nuk, lovi i campol i nicpotem zaczęłą jeść ale maks 30-40 a od kilku dni jak widzi butlę to już woła tak jak na cycusia( właśnie czy wasze dzieci też tak jakby krzyczą, wołają cycaa albo butlę jak np. cyca wyjmujecie?? u mnie jest takie łooo łooojakby:) Teraz nawet 150 zje, ale nigdy sama butla, musi być cycuś choćby na 2 łyki potem. Mamy karmiące w nocy piersią- zdarza wam się przysnąć??? Mi czasem ale teraz włączam radio i staram się śpiewaś sobie cichutko pod nosem- może głupie ale pomaga.Bo jak przysypiam to potem cyc jej wypada i za chwilkę znów się budzi i tak możemy się pół nocy bawic. Nam też udało się zorganizować wyjście-idziemy jutro na imprezę -może chociaż do 1 się uda posiedzieć . Co do główki to Martynka ładnie trzyma. W ogóle ostatnio pani doktor sprawdzała w różnych pozycjach-na brzuszku i na pleckach jak się rozwija i powiedziała że super. Podciągnęła ją za raczki i trzymała sztywno główkę więć ok. Ale mam jej nie pomagać sama zacznie sieę podnosić w swoim czasie. piksip- super że małą już lepiej przybiera. Hipku- popłakałam się prawie ze śmiechu tym grzebanie w gaciach:) Przyszłą maminko- zazdroszczę tych przespanych nocy. Podobno mój brat był takim dzieckiem jak twoj Nicolas. Rodzice go budzili do jedzenia a jak podrośl to też sam się bawił i wogóle zlote dziecko. Za to ja -koszmarek- niejadek(hehe nikt by nie powiedział), chorowitek i do tego histerie nocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA 17LUTY mi tez mojego brakuje moze nie mam 2dzieci tylko slodka grubaske, ale pogadac to sie z nia na razie nie da a jego nie ma dopiero 3 dzien a wroci dopiero po 3 miesiacach i rozumiem Cie doskonale dlatego tak rzadko jestem na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ tak dlugo nie odzywalam sie do was mamuski krotko opisze co u nas: Mala jest kochana ,wazy juz 7200g i jest wieeeelka ,co niestety odczuwa moj kregoslup niestety nie moglysmy sie zaszczepic, bo troche kaszle tragedia, bo kupilam szczepionke na rotawirus i jest to ostatni moment aby Jej podac 1wsza dawke CZY WY SZCZEPICiE dzieciaczki na rota? a jak szcze[icie państwowo czy prywatnie? ja prywatnie - szkoda mi Jej kłuć 3razy, ale mam wrazenie, ze przychodnia ze mnie zdziera ILE PLACICIE ZA ZWYKLA SZCZEPIONKE?(Blonica, tezec) Zocha trzyma juz ladnie glowke i podnosi ja wysoko lezac na brzusiu nadal ma dlugie geste wlosy niestety ciemieniucha wrocila, ale nieszczotkowalam jej ostatnio tak intensywnie - wiec mea culpa swietnie juz reaguje na ludzi:) na szczescie mnie poznaje, bo wczesniej bylo Jej wszystko jedno kto sie kolo niej kreci z powodu przeziebienia jestem uziemniona w domu pogoda pod psem -zimno, ale nie pada, ale tez nie swieci nawet 1promyczek slonca ,smutno tym bardziej, ze same jestesmy buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dokarmianm Nestle Nanem i moj dzidzius tylko takie toleruje. Po Bebilonie robil brzydkie kupki, innych wolalam nie sprawdzac bo nie bede eksperymentowac na dziecku, skoro z tym jest ok. Lekarz mowil, ze Nan jest bardzo dobry i dostal jakas nagrode i pokazywal mi te papiery. Nie wiem na ile to prawda, ale ostatnio wszystkie produkty maja jakies nagrody. Przyszla mnie tez brzuch boli juz dwa tygodnie (tak jakby na okres), ale moze ja sama wywoluje sobie te bole, mysleniem ciagle o nim. Lekarz na usg nic nie widzial, a ja wkrecam, ze moze za wczesnie, a od ostatniego sexu minelo 3 tyg, czyli gdyby np. dodac dwa tyg, od okresu, to byloby widac chociazby pecherzyk. Chyba naprawde powinnam sie leczyc, ale nie u ginekologa tylko psychologa;) Mia ja mialam raz sytuacje zaraz po porodzie, kiedy wstawalam w nocy do malego a on wiecznie cos chcial, powiedzialam wtedy ze mnie denerwuje (ostrym tonem) i od razu pozalowalam tego. Przez najblizsze dni czulam sie podle i chcialam mu to wynagrodzic. Ogolnie zdarzyly mi sie jeszcze 3 takie podobne sytuacje. Czasami gdy on plakal, ja plakalam razem z nim, ale krotko pozwalalo mi to uwolnic zle emocje i za 3 min bylam juz wesola mamusia. Ja sama praktycznie robie wszystko przy dziecku, karmie, przewijam, kapie (kiedys kapal maz), usypiam, sama wstaje w nocy. Pomimo tego jestem szczesliwa i jesli maz nie czuje potrzeby przykladania sie w wychowanie dziecka, to jego strata. Spedzam z maluszkiem kazda chwile i wiem, ze kiedys mi tego zabraknie, jak juz bedzie duzy, dlatego staram sie w pelni wykorzystac to. Maz gdy naprawde musze wyskoczyc, obiad ugotowac, zajmie sia malym, zwykle bawia sie i chichocza. Lubi chodzic z nim na spacery. Sam rzadko kiedy wyjdzie z inicjatywa, ze moze gdzies wyskoczylabym a on zaopikuje sie. Dagusia moj jak widzi cyca lub butelke to usmiecha sie, a z ciala mozna wyczytac \"jak mi zaraz nie dasz to zwariuje\":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj dzidzia podnoszony za raczki do pozycji polsiedzacej, nie podnosi glowki :( moze ma za ciezka;) na brzuszku ladnie podnosi a gada przy tym jak najety:P w pozycji pionowej trzyma glowke sztywno, a jeszcze musze asekurowac bo czasem mu sie chybotnie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konwalia, faktycznie ten Twoj basenik o wiele lepszy! Mama 17 luty - dziekuje za rady, jednak prosze opisz dokladniej jak z tymi platkami? Czy smarowalas tym glowke podczas kapieli i zaraz zmywalas? Czy musi na dluzej pozostac? Nakladke na siusiaka - widzialam juz dawno... czego to ludzie nie wymysla... Ale jak wiadomo potrzeba matka wynalazkow. Dagusia mi sie tez zdarza przysnac w nocy z cyckiem w buzi Gabcia, ale juz coraz mniej... za to on ostatnio ma klopot ze ssaniem w nocy, chyba myli cycka ze smoczkiem, bo chwile potrwa zanim sie zorientuje, ze trzeba wlaczyc \"wolniejszy\" naped\" :-) Lamamma, gratuluje wagi dzidziolka :-) dobrze ze tak fajnie przybiera. Ja niestety nie szczepilam na rota, z braku funduszy :-(, z tego samego powodu moje dzieciatko musialo przyjmowac potrojne serie szczepien, jakie bezplatnie gwarantuje NFZ - pocieszam sie ze jeszcze tylko jedna seria... Kuruj sie i zdrowiej, polecam mleko z czosnkiem i miodem - ochyda w smaku, ale super skuteczne na przeziebienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konwalia u nas w niemczech tez bebilon nazywa sie aptamil ale chyba 2 jest po 6 miesiacu a u was pisze ze dla dzieci z duzym glodem? to jedno z najdrozszych mozliwych mlek modyfikowanych .ja sie zapytam w poneidzoalek lekarki jakie poleca bo po 4 miesiacu lub5 chce przejsc na sztuczne i chce jakies najlepsze wybrac.ja daje tak samo jak pimboli witamie codziennie d a k dostal w szpitalu i na wizycie .co do kleikow ja jezscze nie dodawalam nic do mleka i patrzylam dzis w sklepach i wszytsko jest po meisiacu wiec sie wstrzymam hipek hehe fajnie ze mamy ta sama date poczecia:).u mnie nie bylo problemu ciemieniuchy i od urodzenia dolewam plyn do mycia do wanny(hipp albo penaten) i duzzzo oliwki (penaten)myje w tej wodzie malego potem glowke szamponem i spokuje ta sama woda wiec wloski ma czasami tluste ale jak nie dam raz oliwki do kapieli to ma sucha skore na glowie wiec widze ze trzeba tak robic zeby sie nie zrobily te strupy.ja mam zel z avene na ciemieniuche ponoc dobry ja go dostalam ale nie uzywalam bo nie mialam takiej potrzeby ale duzo opini pozytywnych slyszalam moze kup go.moj maly mnie juz kilka razy posikal jak bym mniejszy ostatni raz posilal mnie na smingusa dyngusa hehe dagusia a nei bylo by ci latwiej karmic w nocy mleczkiem odciagnietym? szybko by dzidzia wypila poszla spac i ty tez .ja tak robilam przynajmniej wiem ile zje i ze nie obudzi sie za chwilke znow czarna owieczka ja pojde w przyszlym tygodniu do lekarza ale ciaze wykluczam hehe chodz ciagle mam obsesje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hipek ja masowalam tymi platkami glowke tam gdzie ciemieniucha byla i splukalam normalnie woda. one chyba dzialaja jak peeling jakis albo cos w tym rodzaju a na dodatek maja wlasciwosci lagodzace. ktos mi to polecil i u mnie sie sprawdzilo. jak juz sie chwalicie to i ja sie pochwale. moj karolek juz dawno podwoil wage urodzeniowa i wazy 7kg. a moze juz nawet wiecej bo dawno go wazylam. przekreca sie z brzuszka na plecki. jak lezy na pleckach to przekreca sie na boki. robi mostek, lapie zabawki , wklada je do buzi , gaworzy: gii, geee, guuu, gli, agha, bu, bee, ma, me mu, buba, i jeszcze takie inne nieokreslone dzwieki wydaje, no i krzyczy i sie kloci i kaszla zeby zwrocic moja uwage, zaczepia mnie placzem takim na pokaz , tym kaszlem i pieknymi cudnymi usnmieszkami od ktorych mieknie serce i. lezac na brzuszku podnosi wysokom glowe, probuje sie podczolgac do zabawek przed nim, \" raczkuje\" tzn.- prawa reka , lewa noga. podciagniety za raczki probuje siadac, lapie sie czegos np. pieluszki lub kolderki i tez probuje usiasc.wodzi wzrokiem za mna, no i juz poznaje obce osoby. wiec co to bedzie jak tata wroci? duuuuzo placzu!!! lamamma dzieki za zrozumienie. przyzwyczailam sie juz ale nie pogodze sie z tym nigdy. nie bylo go w najwazniejszych momentach naszego zycia, mojego zycia (ciaza, porod, pierwsz miesiace zycia karolka) i juz nic tego nie wroci, zal mi tych straconych chwil i kurcze chce mi sie plakac!!! maz ma kontrakt na jeszcze conajmniej 2 lata , przyjedzie w lipcu pewnie znowu na dwa tygodnie i ...kurde, nie wiem jak ja znowu zniose rozstanie. na rota ja szczepie -dwie dawki . sczepionke tez mam w lodowce juz ponad tydzien ,mialam szczepic w zeszly poniedzialek ale ma;y mial katar i ide w ten. ja szczepie tez na pneumokoki i 5 w 1 . za szczepienie nie place tylko za szczepionki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła, Konwalia dziękuję za powitanie ;) Rosołek ja karmię piersią ale wśród znajomych króluje właśnie Bebilon. Moja Niunia z 25.05… Jeśli chodzi o witaminy to wszystko zależy od lekarza. Lekarka z przychodni kazała podawać Wit. D, Wit. K przynajmniej do końca 3. miesiąca oraz Cebion, natomiast pediatra ze szpitala mówił, że mamy wybrać opakowanie Wit. K do końca skoro już kupiliśmy i na tym poprzestać tylko D dawać a było to jak mała miała 1,5 miesiąca. Hipek my wprawdzie mieliśmy bardzo delikatną ciemieniuszkę ale oliwka i wyczesywanie do końca nie pomogły. Któregoś dnia posmarowałam na próbę Alantanem i problem zniknął. Ważne jest też żeby myć główkę szamponem dla dzieci a nie mydłem i spłukiwać czystą wodą nie tą z wanienki. Mama 17 luty współczuję braku męża. Ja swoim mogę się nacieszyć chociaż wieczorami i w weekend. Nie wyobrażam sobie jakby to było gdybym musiała zostać sama z mała. Dagusia 82 Zuzia też pierwsza pobudka ok. 1-2 ale kolejna już po 4 a później o 6. Ponieważ u mnie maleństwo w dzień śpi tylko podczas spaceru zazwyczaj wieczorem i w nocy jestem już tak zmęczona, że często karmię „na śpiocha”. Lamamma my też szczepimy prywatnie. Pierwsza szczepionka u nas kosztowała 180 zł kolejne dwie po 135 zł. Co do szczepionki na rotawirusy to ten sam lekarz, który mówił, że podawanie Wit. K nie jest konieczne, odradzał ponieważ w szpitalu zetknął się z dziećmi zaszczepionymi a jednak chorymi. My jednak i tak zaszczepimy bo w razie czego nie chcę później żałować… Czarna owieczko moja dzidzia podobnie jak Twoja na brzuszku ładnie trzyma główkę. W pozycji pionowej raczej też trzyma już sama choć czasami jeszcze jej się kiwa, natomiast podnoszona za rączki nie trzyma wcale. U nas dzisiaj pada więc ze spacerku nici a co za tym idzie ze spania również 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
linka- to mamy podobne pobudki:) A czy wasze dzieci zasypiają przy karmieniu cycusiem. moja PRAWIE PRZY KAŻDYM KARMIENIU USYPIA ALE NIE DOJADA I JAK BIORĘ DO ODBICIA TO SIĘ BUDZI I OD NOWA:) CZASEM SIĘ TAK BAWIMY GODZINKĘ ALBO I DŁUŻEJ:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ale czemu wy sobie nie ulatwicie zycia i nie podajecie przez noc odciagnietego mleka? przy cycusiu dziecko mniej sie naje i zasypia stad czeste pobudki bo sie nie najada a tak podac mu moim zdaniem odciagniete i napewno by dluzej spalo a wy byscie nie byly takie zmeczone i mialy wiecej czasu dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla mamo - ja karmie Bebilonem zwyklym, comfortu nie chcial moj synek pic w ogole, dosypuje kleiku ryzowego Bobovita. Moj Maly dzis szalal, nauczyl sie bardzo glosno gaworzyc i wolal dzis do wszystkich caly dzien z przerwami na spanko. Niemozliwy jest, a te usmieszki, mmmm .... moglabym go schrupac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, popieram to, co mówi Przyszła mama. Na własnej skórze przekonałam się,że karmienie z butli to to,co w nocy najlepsze.Po powrocie ze szpitala czekałam 2 dni na zamówiony przez Allegro laktator. I to były jak dotąd 2 najgorsze noce od narodzin Zuzi.Jadła z piersi,ale w związku z tym,że nie bardzo potrafiła i bardziej traktowała cyca jak smoka,nie miała siły ciągnąć, budziła się co 15-30 min. Kiedy wreszcie dostałam laktator zaczęłam odciągać na noc i o wiele lepiej spała,w końcu się najadała. Oczywiście każda postępuje jak uważa,ale może warto spróbować. Słomiane wdowy podziwiam Waszą wytrwałość i siłę. Macie rację,trzeba doceniać trochę tych chłopów jacy by nie byli... Wybrałam się dziś do sklepów celem zakupienia stroju kąpielowego (chcielibyśny iść z małą na basen,a i nad wodą głupio siedzieć w ubraniu...)Moje wnioski: jestem tak gruba,że nie wchodzę w największe rozm. A jak już wchodzę to wylewa się z każdej str.Te staniczki śmieesznie małe szyją! Dlaczego nie myśli się o karmiących matkach.Poza tym moje piersi upodobały sobie południe i ciągną w tamtą stronę :) Tragedia grecka... Wczoraj Zuzanna napędziła mi takiego stracha,że myślałam,że zejdę z tego świata. Tak strasznie zwymiotowała wieczorem,że pół łóżka zmoczyła. Już się bałam,że to początek jakiegoś rotawirusa,bo cały dzień tak mocno ulewała. Ale okazało się,że to wina smoczka. Zmieniłam na ten od 3 m-ca i widocznie za bardzo leci. Dziś, po założeniu smoka 0-3 m-ca wszystko wróciło do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iskierka znam to ja bym tez mojego zjadla zaczynajac od tych slodkich paluszkow:) moj zjadl 200ml mleka i poszedl spac tzn padl bo tak sie najadl . nawet smoczka nie potrzebowal do zasniecia (bo z tym mamy problem bo maly zasypia ze smoczkiem i potem go wywala ale jak sie obudzi i nie ma smoczka placze i trzeba mu tak wsadzac po kilka razy ostatnio jak ma ten skok a czytalam ze to zle przyzwyczajenie i go teraz odzwyczajac zaczelam i dzis poszedl spac bez ,mysle ze on tak ssal tego smoka przez to ze chyba za malo sie najadal bo teraz zjadl 200 i o smoczku nawet nie myslal ) on ma wielki apetyt jak byl maly kilku dniowy jadl juz 100,120 teraz widocznie mu te 140-180 za malo i musze mu dac 180-200 .nie jest gruby robi kupki codziennie wiec chyba wszystko w porzadku .Moja mama mowila ze ja tez duzo jadlam jako niemowle potem jako kilkulatek malo i teraz jem tez duuuzo.Mysle ze jak zaczne mu wprowadzac po 4 miesiacu inne jedzonka to bedzie lepiej bo moze mleko juz mu nie starcza albo musi go jesc duzo zeby sie najesc sama neiw iem pogadam z lekarka. co do mleczka modyfikowanego czytalam duzo opini i chyba po 4 miesiacu zdecyduje sie na kupowanie humany poniewaz jest to firma ktora zajmuje sie 60 lat produkcja mleka dla dzieci,jako pierwsi wymyslili sztuczne mleko dla niemowlat ,maja wlasne krowy itd ich mleczka maja jeszcze dodatek LcPUf ktory tez wystepuje w mleku matki i jest dobry na rozwoj mozgu wzroku itd .wiecej na stronce www.humana.pl moja mama jak skonczyla mnie karmic piersia tez mi kupowala humane extra wtedy trzeba bylo ja sprowadzac bo mialam skaze bialkowa i uczulenie na gluten.dobry tez jest bebilon bo zawiera probiotyki .hipp,bebiko maja tylko witaminy ,nan tez ma jakies tam dodatki ale duzo dzieci po tym robi brzydkie kupki i ulewa . tak czy tak wiem ze kazde dziecko jest inne i trzeba pod nie dopasowac mleczko ja sprawdze po 4 miesiacu ta humane czy bedzie dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosolek trzeba sobie ulatwic zycie i dziecku tez ja sobie nie wyobrazam siedzenia z malym w nocy przy piersi tez tak siedzialam pierwsze dni i to byl koszmar . odciaganie na noc to najlepsze co mozna zrobic zobaczycie potem ile dziecko zje i potem tylko podac tyle i tyle i dzidzia bedzie spac dobrze moze cala noc przespi.moj maly karmiony z piersi przez kilka pierwszych dni jadl co 2godzinki placz co chwile a od 2 do 4 ciagle placz i oboje z mezem na nogach z suszarka wlaczona bo tylko to go uspokajalo a problem byl jeden byl glodny .ja juz nie wytrzymywalam bo mialam tak twarde peirsi a on nie umial tego sciagnac to zaczelam odciagac i tak mialam tak poranione piersi ze kazde jego przystawianie powodowalo bol (nie umial dobrze zassac bo mam wklesle sutki).co do zasypiania przy piersi tez nie polecam bo jak dziecko sie obudzi bedzie plakac bo w innym miejscu poszedl spac a w innym sie budzi powinno sie klasc swiadome dziecko do lozka i ma samo zasnac .moj zasypia sam ale ze smoczkiem wiec tez robie blad ktory od dzis probuje wyeliminowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze no ja już sama nie wiem co z tym mlekiem. Jest ogromny wybór,a chciałabym dawać najlepsze. Niby Zuza pije ten NAN i nic się złego nie dzieje.. A może ja po prostu za bardzo kombinuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hipek ja nie mam żadnych problemów z logowaniem się na naszą skrzynkę. konwalia zarąbisty ten basenik. Ja chyba też taki kupię, tylko jak mój M nie będzie widział. Jak myślicie, czy nasze dzieciaczki w te wakacje będą już się pluskały na dworze? Ja mam nadzieję, że mój Piotruś będzie siedział na tyle pewnie by mógł w takim baseniku się popluskać :) lamama ja nie szczepię na rota ani pneumo. Jakoś mi te szczepionki nie leżą. Czarna popieram z tym mleczkiem. Nie ma co eksperymentować. Skoro je, lubi i mu służy to niech tak zostanie. Mama 17 co robi Twój luby, że tak długo go nie ma w domu? Moj mąż niby obecnie jest ale zwykle w tych ważnych momentach mego życia też go nie było. Da się z tym żyć. W przyszłym tygodniu szczepienie i też idę sama z małym :(. Taki to pożytek z nich.Co do Karolka to życzę wszystkim naszym dzieciaczkom by tak ładnie się rozwijały. Ja już się nie mogę doczekać, kiedy Piotruś pokarze mi coś nowego :) Oglądałam zdjęcia. Śliczne te dzieciaczki Oliwier wykapana mamusia. Nawet nosek tak samo zadarty:) U Gabrysia pierwsze co to oczka widać. A jakie śmieszne minki. Zuzia ma śliczną sukienkę. Prawdziwa dama. Włosków to nawet ja nie mam takich ładnych :( Rosołku ale się strachu najadłaś. Ja też bym się bała o maleństwo. Za dużo najwidoczniej zjadła Zuzienia.Strój kąpielowy po raz pierwszy od paru lat mam jednoczęściowy. Jeśli chodzi o dwuczęściowe to rzeczywiście są problemy z wielkością miseczki. Przed ciążą nosiłam miseczkę 75f lub g i tylko z jednej firmy takie znalazłam. Poszukaj z firmy :gaia Teraz troszkę o dniu dzisiejszym. Piotruś prawie cały dzień przespał. Wstawał tylko na jedzenie i nawet bawić się bardzo nie chciał. W sumie to może ze 2 godziny zabawy dziś były. To u niego nigdy się nie zdarzało. Ciekawe co będzie robił w nocy. No i zaczął z powrotem jeść. 180 i 150 na okrągło.Naprawdę już nie mogę się doczekać kiedy go zważymy. Jest taki duży, że niedługo w wózku na leżąco mi się nie zmieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sie dzisiaj poplakałam ze złości na małą.Co zasnęła to się budzila z okropnym wrzaskiem.Łzy zalały jej body i śpiochy więc i musiałam ją całą przebrać.Najpierw jak zwykle nie mogła zasnąć w swoim łóżeczku po karmieniu nocnym (cały dzień nie spała,no może godzinę i wyła o 17.00 i mąż zabrał ją na spacer i kurde mała spała 1,5 godziny do 18.30 i pewnie tym razem dlatego nie mogła zasnąć.) i jak zasnęła to wycie okropne za pół godziny.Chyba obudzili ją mąż i synek głośnym gadaniem.A potem to darła się co kilkanaście minut ze 2 godziny aż ją znowu musiałam nakarmić.Po karmieniu mocno ulała serwatką więc mokrymi chusteczkami wytarłam jej buzię i rączki,zwymiotowała na prześcieradło a ja na to położylam rozek i wszystko jest zarzygane.W końcu ze złości się popłakałam i prawie nią potrząsnęłam.Znowu teraz mam wyrzuty sumienia ale nigdzie nie mówili,że ta metoda Tracy Hogg jest taka łatwa.Męczę się bardzo ale może za parę dni będzie łatwiej usypiała w swoim łóżeczku.Nie wiem.Mąż się złości na mnie,że brak mi cierpliwości w usypianiu.Boję się pójść wykąpać wieczorem,bo boję się,że mała w każdej chwili może się obudzić i znowu będzie chciała jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj Adasko tez dzis rano zjadl niechcialo sie odbic i po godz w lozeckzu zwymiotowal :( wszystko mokre i jeszcze na dodatek mial troche kaszelek ale mam nadzieje ze to od gilkow w nosku. Teraz zjadl i sie odbilo i narazie jest dobrze ahh sa dobre i zle momenty robur ja cie rozumiem ja tez czasami trace cierpliowsc i nieraz placze szczegolnie jak strasznie synek placze i ja niewiem jak mu pomoc. a co do mleka modyfikowanego to ja dokarmiam bebilonem 1 bo nan ha nielubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robur pewnie mala placze z niewyspania musisz ja klasvc gdy widzisz ze ziewa lub trze oczka lub jak marudzi mimo zmian miejsca zabawy ,co ile karmisz ? bo to jest najwazniejsze zeby karmic z odstepami 3-4 godz wtedy sie wie ze dziecko nie placze z powodu glodu, kladz mala w swoim lozeczku gdy jeszcze nie zasnela musi sama zasypiac i budzic sie w tym samym miejscu bo inaczej bedzie placz,przychodz do niej caly czas jak placze potem wychodz z pokoju raz wytrzymaj 2min raz 4 min bez wchodzenia do niej ale musisz zawsze przychodzic i sie pokazac malej zeby wiedziala ze mamusia jest tutaj i wszystko jest w porzadku .z czasem sie uspokoi i zasnie u mnie jest problem zasypiania ze skoczkiem musze sie zabrac za jego rozwiazanie ale po egzaminach zaczne to robic.moj maly ma ten skok spi od 20 lub 21 do 5.30 ale o 3 cos sie przebudzil dostal smoczek i spal dalej.ile trwa ten skok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze dziewczyny ciesze sie jak glupia dzis od rana *************MAMY PIERWSZY ZABEK !!! :))) *************** HURA ! HURA ! juz drugi tez widac pod dziaselkiem wiec albo dzis wieczor albo jutro bedzie na wierzchu. wczoraj widzialam u malego dwie biale kreseczki na dolnych dziaselkach ale nie spodziewalam sie ze juz dzis bedzie zabek na wierzchu. tak sie ciesze jak dziecko z cukierka. jak sie uda to zrobie zdjecie i wysle. a jak nie bedzie ten zabek widoczny to za kilka dni. kurde ciesze sie. :))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×