Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Hej mamuśki A jabłuszko jakie dajecie? Obieracie same i ucieracie czy ze słoiczka? Bo ja gotowe słoiczki kupuję bo one są takie płynne bo gryżć jeszcze nie umie maluch. Ziemniaczka rocieńczałam bebilonem. Muszę się gdzieś też dowiedzieć co i jak podawać bo tak trochę na własną rękę działam a nie chcę zaszkodzić :( Jak to podawać kto wie? Help! Wow! Boela ale zacna waga! Ciężko nosić? Hehe zaraz zacznie chodzic twój silny chłopak! Nie pomogę w kwestii kupek bo Frania dostaje żelazo więc są zawsze ciemnozielone i śmierdzące! Ale dobrze że są!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik fajnie ze spacerówka zaskoczyła!Wozisz Polcie w rozłozonej na płasko? Ja myslałam ze moja można n płasko rozłozyc, ale jednak nie, jest ciut zgieta – wiec na razie odpada. Gaba rzeczywiscie sie bardzo zmienia, wg mnie coraz bardziej podobna do mamusi ;-) Igmik moja gaba tez wcale nie trzyma zabwek tak porzadnie, jak wisz robi to co Polcia, a jak je wsadze w raczke to szybko „gubi” byl momen ze trzymała dłuzej, czasem pomahca ale zazwycza jej wypada – a co do przekładanie miedzy raczkami to – nawet mi do głowy nie przysżło ze mogłaby tak juz robic ;) Pimboli dobrze ze zasieki postawione :) Boela ja codziennie z utesknieniem czekam na powrót M – zeby mnie odciazył ;-) dobre z ta asekuracja z włosami w raczce :) ja mam zwiazane w kuca wiec sie nie da złapac. Hipku ja jestem pewna ze gaba ma swojego aniola stróza w moim tacie – na prawde czuej ze on nad nami czuwa. O i np. taka sprawa co roku o tej porze zakuwam do egazminów, miałam ogromny stres jk ja sie bede teraz uczyc, bo zawsze to był miesiac wyjecty z zycia i wiecie co – nie musze sie uczyc – ni z gruszki, ni z pietruszki odpuscili nam w tym roku egzaminy!!!!!!! Huraaa – no i co – przypadek? Wyprodukowanie takiego wspaniałego posta musiało Ci troche zajc – nie dziwne ze doba Ci sie skurczyla hehhe Trzymam kciukiz a prace, oby szybko natrafiła sie ciekawa oferta! Malinova jak dobrze ze juz fgrejka coraz rzadziej! Trzymam kciukiz eby to był juz koniec problemów! Pomarańczowa gratuluje przespanej nocy!!!!! A ja nawet nie mysle odzwyczajac teraz od smoka bo mi zycie ułatwia :D Przyszła no no szalejecie z jedzonkeim :) Ja zazywam sumigre – lek cud! Ale teraz karmię, więc odpada :O przed ciaża miałam takie migreny, ze tragedia a ból głowy taki ze płakałam, nigdy nie wymiotuje ale starasznie mnie muli – ta „aura” przy migrenie jest potworna. Boela a co leakrz mówi na te zielone kupki? Szklana Franie sie jabłusko spodobał super :) A mi lerkarka powiedziała ze na razie tylko cycus, a w 5 miesiacu pomyślimy Dziś miałam swietny dzięń – ale padam na cyce... zmykam kochane, słodkich snów! Posłuchałam Szklanej i teraz czasu na forum brakuje ;) ch jak ja uwielbiam \"mieć loty\" i jak sie dużo dzieje - tylko jak to gaba zniesie ;) buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za lietrówki, no i ze nie do Wszystkich sie odniosłam ale wpadlam ekspresem i zmykam pod prysznic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia jeśli chodzi o kupki to jak mówiłam lekarce na poprzedniej wizycie, że są zielone to nawet nie zwróciła uwagi. Konsultowałam z koleżankami które też karmiły nutramigenem i u nich była taka sama reakcja dziecka. Może Twoja córunia dziedziczyła temperamencik po mamusi i będzie jej się podobał taki właśnie schemat dnia.Prześpi całą noc by mamusia mogła odpocząć i mieć siłę na kolejne szalone dni. Szklana rzeczywiście ciężko nosić Piotrusia. W foteliku samochodowym to już całkiem ręce odpadają .uf Jabłuszko dałam z hipa. Na razie niech takie je. Przynajmniej są przetworzone a co za tym idzie lekkostrawne. Na surowe, tarte przyjdzie jeszcze pora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki :) Hipku,trzymam kciukasy za robotkę. Ja też szukam i czarno to widzę. A tu zaraz koniec macierzyńskiego. A powiedz jak szukasz? Chodzisz osobiście czy wysyłasz oferty? Malinova lekarz stwierdził asymetrię bioderek,jedna nóżka inaczej się odwodzi. Pieluszkuję małą (wkładam jedną pieluchę prócz pampersa),kładę na brzuszku (ale ona wytrzymuje góra 5 min.) i nie wiem czy to,co robię, wystarcza. Na usg wszystko wyszło ok. Mam nadzieję,że u Was szybciutko wszystko wróci do normy :) Co do ubierania to już napradę czasem nie wiem, co Zuzi założyć. Jutro np. ma być 25 stopni i myślę,czy założyć kr. rękaw i sukienkę bez rajstopek,ale nigdy jeszcze nie była taka rozletniona i trochę się obawiam. Chociaż byłyśmy dzisiaj na balkonie bez czapki. Ona ma tyle kłaczków,że wciąż poci jej się główka. Boela, o jakiej nagonce medialnej piszesz? Zaintrygowałaś mnie. Czyżbyś była osobą publiczną :) ? Dagusia,my nie szczepimy. Tylko rota,bo strasznie się tych wirusów boję. Nie wiem, co o tych szczepionkach myśleć, mam mętlik w głowie.Może to tylko nabijanie kieszeni firmom farmaceut.? Mia,ale fajnie,że tyle skarbów wyszperałaś. Ja nie mam smykałki do takiego buszowania. Igmik nic się nie martw,Zuza też nie przekłada zabawek z rączki do rączki. A jak już złapie to szybko wypuszcza. Odechciało jej się siadać nawet. Zwracacie uwagę na to którą rączką dzieciaczki chwytają grzechotki? Moja gł lewą. Słyszałam,że dzieci z ciąż bliźniaczych,gdzie jeden zarodek się nie wytworzył,są leworęczne. Odważna teoria,ale chyba triochę naciągana,chociaż do mojej sytuacji pasuje. D\\iewuszki no i co z tym jedzonkiem? Jak najlepiej robić? Najpierw słoiczki? Bo ja myślałam,żeby dać najpierw trochę soku z marchewki surowwej, potem z jabłka,później troszkę papki z jabłuszka,ale teraz to już zwątpiłam i nie wiem jak postąpić. Pomarańczowy fościu,przypomnialaś mi o moim ,nieodebranym wyniku cytologii :) Nie martw się,skoro lekarka mówi,że to nic groźnego,to na pewno tak jest. Boela Twój synuś to silny chłopak,tylko patrzeć jak zacznie chodzić :) Boże dziewczyny, Wy tu piszecie,że miło spędzacie dni,a ja wciąż w kieracie. Tylko sprzątam,gotuję,zajmuję się dzieckiem.Zero przyjemności (prócz jedzenia). Na nic czasu. Mąż pomaga,ale i tak mam full roboty. A jak nie posprzątam albo nie zrobię obiadu to mam straszne wyrzuty sumienia. No to idę,dobrej nocy i do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosolku-ja tez tak mialam,ze jak nie bylo wszystko w domu zrobione,to meczyly mnie wyrzuty sumienia i przez to chodzilam rozdrazniona,bo wiadomo,ze przy dziecku nie da sie tak prowadzic domu jak wczesniej,przynajmniej na poczatku,ale pogadalam z mezem(wlasciwie on pogadal ze mna;) i odpuscilam.Owszem,obiad musi byc,mniej wiecej ogarnieta chalupa i juz.Teraz to juz pikus,daje rade ze wszystkim,ale jak mi sie czasem nie chce to tragedii nie ma.I jest super. Boela-moja tez potrafi pociagnac,ale ja w domu mam wlosy zwiazane,wiec rzadko ma okazje.Wlasciwie kazde dziecko jakie mialam okazje miec na reku ciagnelo mnie za wlosy,wiec Nadine nie jest wyjatkiem.Mozna sie przyzwyczaic:D A tak w ogole to zaczynaja mi wypadac,tragedii nie ma,ale juz zauwazam. Dagusia-u nas ta szczepionka na pneumokokki i meningokokki jest obowiazkowa.W piatek szczepimy.Mysle,ze warto. To tak jak z usg nerek,u nas kosztuje ekstra,nie musisz robic,ale ja sobie mysle,ze co?zaoszczedze jak nie zrobie?A jak cos bedzie nie tak,to wyrzuty sumienia mnie zjedza. Mia-gratuluje udanych zakupow.Fajnie,ze nie musisz zakuwac,widzisz,masz opieke tam u gory:) Igmik-moja tez nie przeklada zabawek z raczki do raczki,chyba,ze przypadkiem,po prostu jak trzyma cos w dwoch raczkach to jedna pusci i zostaje w tej,co nie byla na poczatku.Za to grzechotka potrafi sobie niezle przylozyc w glowe. Gratuluje udanego spaceru.Ja mam raczke przekladana w wozku,wiec nie bedzie problemu i rozklada sie na plasko,ale jak pisalam na razie malej wystarcza jeszcze gleboki. Pomaranczowy gosciu-ja na razie zostawiam mala u nas w sypialni i nie planuje jej wyprowadzki,za wczesnie jak dla mnie.Dopiero pare dni temu skonczyla trzy miesiace. Nie martw sie na zapas cytologia,jesli lekarka mowi,ze to tylko stan zapalny,to pewnie tak jest.Ja mam cytologie w czerwcu. Hipek-tekst z linku dobry.Musze podeslac paru mamom. Ja mam karmic mala do szostego miesiaca tylko mlekiem swoim,wiec na razie nie pochwale sie eksperymentami jedzeniowymi. Dzis bylo u nas bardzo goraco i cos te moje dziecie spac nie moze.Dalam jej pic,ale kreci sie,wzdycha przez sen,moze jej okno uchyle.Swierszcze tak fajnie cykaja pod domem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama 17 piękne te ząbki. A jakie zdrowe :) Ciekawe co Karolek by powiedział na to, że tyle kobietek ogląda jego uzębienie. Na szczęście nie mówi i możemy podziwiać. Ja też zrobię takie zdjęcia Piotrusiowi jak już doczeka się tych pierwszych. Rosołku nie bój się tak ubierać. Nic niuni nie będzie. A na główkę kapelusik nawet nie jest potrzebny skoro ma bujna czuprynę. Co innego u dzieciaczków które włosków nie mają. Łysy łebek na słoneczku i udar gwarantowany. Muszę cię zawieść. Na szczęście dla mnie i mojego Skarbka nie jestem osobą publiczną. Na media muszę uważać niestety. Szukają sensacji, a nasza sytuacja obecna daje im pole do popisu. Ostatnie 1,5 roku to ciągłe telefony z telewizji, radia i prasy. Człowiek nauczył się odmawiać. Przynajmniej zawsze jak mój M wyjeżdżał to wiedziałam czy coś nabroił czy nie :) Śmieje się, że jakby poszedł na bok to z gazet bym się dowiedziała. Oczywiście przesadzam. No ale co. Niech uważa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie kupilam lezaczek dla malej na ebay. No nic,zmykam do wanny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konwalia, dziekuje za namiary (juz wyslalam maila) i stronke monster - zalogowalam sie i zostawilam swoje CV w bazie. Moze jednak...? Mia, ja tez lubialam zawsze \"poszperac\" w szmateksach, ale niestety kilka fajnych zlikwidowano, a teraz u nas zostaly tylko takie juz 5 razy przebrane i drogie :-) Za to fajnie, ze Tobie sie udalo i Gabcia bedzie \"szpanowac\" na spacerkach :-) Igmik to chyba nie powod do zmartwien, moj Gabrys tez nie utrzymuje dlugo zabawek w raczkach, zreszta jeszcze ich sam nie podbiera, dopiero jak mu sie je wlozy do raczki to utrzymuje chwilke, albo pogryzie, ale tez nie przeklada ich z raczki do raczki. Dopiero co opanowal sztuke trafiania do buzi z raczka lub gryzaczkiem :-) Pomaranczowa, gratuluje przespanej nocki. Ja tez dopiero co nauczylam synka ssac smoczka, wiec jeszcze nie bede oduczac, chociaz widze od paru dni ze on juz chyba preferuje swoje raczki. Zreszta smoczek dostaje tylko do zasypiania, dla niego to taki srodek przyspieszajacy sen ;-) Co do wyprowadzki z sypialni to ja chyba bede miala najgorzej, bo nie dosyc ze maly spi ze mna w pokoju, to jeszcze w moim lozku - przyznaje to dla mnie wygoda, ze nie musze czesto wstawac po nocy, ale juz czuje ze bedzie ciezko... Boela, moj syn ma tak samo jak Piotrus ze smoczkiem, jak pluje nim - znaczy ze jeszcze nie jest spiacy - jak go wsunie, to znak ze pora na spanko :-) Poza tym w nocy, po karmieniu nawet go nie potrzebuje, bo zasypia przy cycku i juz go nic wtedy nie rusza... Szklana, fajnie ze Frani zasmakowaly te nowosci, oby na zdrowko jej wyszlo! :-) W ogole to zazdroszcze mamusiom, ktore juz karmia dzieciaczki owocami i warzywami, ja juz nie moge sie tego doczekac! Mia, cos w tym jest co mowisz o tych egzaminach... Moja Mama wtedy zmarla w piatek, a ja w sobote mialam pierwsze egzaminy w sesji na ostatnim roku i pojechalam myslac, ze i tak nie zdam bo nie mialam czasu na nauke, jedynie sprawdze jakie sa pytania... Zreszta nauka to byla ostatnia rzecz jaka mi chodzila po glowie...A tu cud..Zdalam i to najlepiej z grupy - tak ze i ja wiem komu to wowczas zawdzieczalam. Niestety najgorsze jest to, ze Mama zmarla doslownie pare tygodni przed moja obrona i nie doczekala sie mojego mgr... :-( Mama 17 luty - sliczna zabkowa buzia :-) Karolek cudny... Rosolku, Mia, dzieki za duchowe wsparcie moich poszukiwan pracy, dzis pol dnia sledzilam oferty w necie i wpisalam sie do bazy na infopraca i monster. Zobaczymy co z tego bedzie. Ja glownie wysylam oferty mailem, ale niektore, zwlaszcza te do administracji panstwowej wymagaja dostarczenia osobiscie, tak ze kilka zloze na papierze. A u Ciebie Rosolku cos juz drgnelo? Jezeli moge spytac, to jakie stanowisko czy branza Cie interesuje? Ja najchetniej widzialabym sie w administracji - najlepiej panstwowej, bo to w sumie najbardziej pewna praca, ale znowu czy taka dobrze platna? Hm...cos za cos... Dzis Gabrysiowi ubralam body z krotkim rekawem, na to cienka bluzeczke z dlugim i ogrodniczki + skarpetki. Na wszelki wypadek wzielam tez czapke, ale szybko ja zdjelam bo tak cieplo bylo. Oczywiscie caly czas byl osloniety od slonca w wozeczku. Mysle ze tez mozesz zrezygnowac z czapki w tak upalne dni, ewentualnie jak silniej zawieje ja zalozysz... Ok, dobrej nocki, spadam - czas zmienic pampersa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szklana ja narazie tez daje sloiczki te co pisze ze od 4 miesiaca ja kupuje rozne hipp,nestle staram sie te bio czyli z ekologicznych upraw.zaczynam od marchewki potem marchewka z ziemiakiem potem pasternak potem wszystkie warzywa takie juz mieszanki warzywne .jak juz sprawdzimy wszystkie warzywka to zaczne dawac marchewke z jabkiem potem bananz jablkiem (jesli te deserki dotrwaja bo juz 3 malemu zjadlam hehe) na koncu kaszki. jesli dzidzia jest tylko na cycusiu to wprowadza sie nowe potrawy po 6 miesiacu jesli jest karmione mieszanie lub tylko sztucznie to po 4 . Moj maly jest karmiony pieriom ale tez dokarmiam go gdy mam migrene ,zle sie czuje nie mam mleka itd .On juz podwoil swoja wage chyba zabki mu ida bo sie slini to taki zarlok i mysle ze mleko mu juzu nie starcza a nie chce dawac mu tego po 6 miesiacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha moj maly robi od dzis takie normalne kupki tzn twardsze w kawalkach a nie wodniste czy to dobrze czy nie ? co polecacie na zabkowanie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszyscy sasiedzi ,osoby nieznajome zaczepiajace mnie w parku czy na spacerze mysla ze mam dziewczynke hehe a on nigdy nie poszedl na dwor w rozowym zawsze meskie zbranka mu ubieram a oni i tak mysla ze to dziewczxyneczka . mam pelno rozowych ale raz mu moze w domu ubralam na chwilke i odrazu przebralam bo mi nie pasowal musi miec niebieskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mia ja mam migrene z wymiotami wiec nic nie jem i stad brak mleka i musze dokarmiac rosolek soczkow kupnych ja narazie nie bede dawac a jak zaczne to trzeba szukac zeby nie mialy cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy gość
Wczoraj nakarmiłam Małą ok. 22.00 przez sen jak ostatnio, licząc , że do rana pośpi:), ok. 4.00 cmokanie palców, dałam jej smoczka i spie dalej, a ta dziumga ten smoczek i dziumga a nie śpi :), w końcu myslę - może jednak głodna - rzuciła się na cycka - 17min. jadła, odkładam ją do łóżeczka, a ta oczy jak 5zł :) . No i zaczęło się gadanie : aguu, guuu. Wzięłam ją do nas do łóżka, a ta jeszcze bardziej rozochocona - i gada i gada, coraz głośniej:D W końcu położyłam ją do łóżeczka włączyłam karuzelę i po ok. 20min. usnęła. A ja 2,5 h w nocy nieprzespane:) co za Szkrab :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Boela skoro u innych dzieci po tym pokarmie kupki wygladaja tak samo, to raczej nie ma sue czym martwic, a swoja droga ciekawe co tak barwi kupki :) Rosołku a jak wkładasz tetrówke? Ja sie nauczłam pieluszkowac jak Gaba miała odparzenia i była w tetrze – wykorzystuje sie dwie pieluszki – jedna w prostokat jak pampers a druga w trójkat i tym sie zawija jak w chuste – szersza czesc na pleckach, wezsza miedzy nózki i zawinac boczki – wtedy rzeczyiscie nózki sa rozstawione szerzej.U nas jest jeden lumpeks gdzie raz na miesiac jest taki superancki towar- wcale sie trzeba natrudzic zeby zdobyc fajne szmatki :) a ja sie nie przejmuje jak nie ma obiadu – M sobie radzi, a ja w końcu zaczynam choc troszeczke łapac oddech – wystarczy ze posprzatam i sama zjem :P ale ja nigdy nie gotowałam codziennie. Ja juz nie zakładam czapki, tylko kapelusik zakładam jak ja nosze po ogrodzie albo jak w ogrodzie lezy na lezaczku. Nie wiem z kolei jak ubierac w nocy – jak ma samego pajaca to ma raczki jak lód, jak ma pod spodem cieniutkie body to plecy mozno rozgrzane, choć nie mokre to mam wrazenie ze przegrzane – przykrywam ja bawełnianym kocykiem – takim z tesco, hm ma tez takie- ale często go z siebie sciaga. Zsypało gabci buziaka bo sie czekoladay ozarłam jak świnia :O oj głupia ja głupia... a moze to od ogórków, sama juz nie wiem mnie tez to zainteresowanie mediów Boelą zaintrygowało :) u mnie jest 24 stopni! no to probujemy krotki rekaw i spódniczke, ale z rajstopkami :) kurka nie mam cienkich! Przyszła twój maly taki sliczny – moze dlatego mysla ze dziewczynka :D pomarańczowa no to ładna nocka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy gość
Mia - jesteś wielka :D ( czekoladka - smakowała ?) Ja też ciągle coś jem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znow mnie dzis glowa boli ahh a taka ladna pogoda ja w upaly trzymam malego w samych body po domku kapie go codziennie czasami przynosze wanne do pokoju i sie pluska siedzac na takiej wkladce do wanny .ja dostalam okres chyba dziewczyny ktore juz maja napiszcie jak to wyglada u mnie krew jest bardzo ciemna nie taka zywa jak normalnie przy okresie no i na poczatku duzo skrzepow nie wiem czy to normalne czy cos jest nie tak.aha no i czy boli jak przed porodem? bo ja mialam bardzooo bolesne miesiaczki przed i nawet musialam wymiotowac wiec praktycznie poczatkowe skurcze przy porodzie to byly takie same jak moje miesiaczkowe wiec wole rodzic i przez 9 miesiecy nei miec okresu niz miec takie bole co miesiac .ale slyszalam ze po porodzie bole sa mniejsze czy to prawda nie wiem licze na to mia dzieki ,twoja mala tez sliczna, ja nie bralam jeszcze sumamigra ale jak skoncze karmic piersia to napewno sprobuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobitki Byliśmy dzis na szczepieniach, Nika waży 6160 czyli w ciągu 6 tygodni przybrała 1250 gram. Mały leniuszek z niej bo podczas badania nie chciała się przewrócić z plecków na brzuszek ale za to pokazała jak pięknie zabiera się do siadania. Gorzej szczepeinia zniósł mój pięciolatek, który nie chciał otworzyć buźki na drugą kroplę szczepionki doustnej, że o ukłuciu w ramię już nie wspomnę ile musiałam sie go naprosić, naobiecywać no ale już po wszystkim. Pytałam lekarkę czy mozna już wprowadzać coś nowego w diecie oprócz mleka ale powiedziała, że dopiero po skończonych pełnych 4 miesiącach. Zgadzam sie z jej opinią, że zbyt wczesne wprowadzanie stałego pożywienia fizycznie może nie zaszkodzi ale może mieć wpływ na apetyt w późniejszym okresie np. kiedy niemowlę odrzuca pokarm na które nie jest jeszcze gotowe. Rosołku jesli moge Ci doradzić to staraj sie jak najwiecej układać Zuzię na brzuszku na żabkę z odwiedzionymi nóżkami, ta pozycja świetnie wpływa na rozwój stawów biodrowych. Weronika też z początku troche marudziła ale teraz potrafi bardzo długo w tej pozycji przebywać i zwiedzać łóżeczko wzdłuż i wszerz :) praktycznie opierając się na przedramionach. A z takich podstawowych zasad na które uwagę zwracała nam ortopeda to podkładanie rąk po pupę i podnoszenie pupy do góry przy zmianie pampersa, uważać żeby pampers nie był za ciasno zapięty, szerokie noszenie - ja noszę ją na biodrze. Trzymam kciuki żeby bioderka Zuzi szybko wróciły do normy. Boela dzięki i Wam również życzę zdrowych bioderek u Piotrusia na pewno na kontroli będzie wszystko ok. Mia i Igmik dzięki dziewczyny za wsparcie duchowe. Ja cały czas się zastanawiam czy to dobrze, że ona teraz przez 4 tygodnie bedzie bez poduchy i dopiero do kontroli a co jeśli okaże się że dalej trzeba leczyć to wówczas jesteśmy te cztery tyg. do tyłu :( Igmik ja przy ocenie rozwoju dziecka zreszta juz kolejny raz korzystam z świetnego poradnika \"Pierwszy rok życia dziecka dziecka\" takie opasłe tomisko i tam autorzy w każdym miesiącu wskazują co dziecko powinno umieć, co pradopodobnie bedzie umiało, co być może będzie umiało i co może nawet umieć i tak według tego poradnika dziecko po kończeniu czwartego miesiąca powinno umieć; - unieść głowę o 90 stopni,leżąc na brzuchu - smiac sie głośno (od 2 i 2/3 miesiąca) - podążać wzrokiem za przedmiotem odległym o około 20 centymerów od twarzy, obracając główkę o 180 stopni z jednej strony na drugą, jezeli nie opanowało tych umiejetności nalezy skontatowac się z lekarzem. Natomiast w kolejnej kategorii czyli \"prawdopodobnie bedzie umiało\": - trzymane pionowo, mocno trzymać główkę - leżąc na brzuchu podnieść klatke piersiową opierając sie na przedramionach - przewrócić z bruszka na plecy lub odwrotnie - chwycić grzechotke lub Twoje palce - z uwagą wpatrywać sie w cos malutkiego - wyiągać rączkę po przedmiot - piszczeć z zadowolenia Dalszych kategorii nie przepisuję chyba, że bedzie takie zapotrzebowanie :) A z tego co czytałam na forum o kolejnych osiągnięciach Poli to chyba nie ma powodu do zmartwień :) Od paru dni Weronika ma nową zabawe - ssanie kciuka a co ciekawe smoczka nie chce. Dziś taki upał że na spacer pójdziemy dopiero po południu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick..............tc.....ur.....por...waga/wzr.....imię. ..sk .tyg..akt.waga Ważka...............35...08.01...cc...1560/41......Anast azj a...10...4050 julka2384............35...09.01...sn...3350/54......Adaś ...? ...5220 piksip.................37...12.01...cc...2650/51......Em ilka ...17...5600 Igmik.................37...14.01...cc...2675/49......Pol a.. .3 m 2 d...5050 Haydi.................37...22.01...sn...2800/51......syn uś. .. Agagaguś............38...23.01...cc...2950/54......Piotr uś. .. kasiula29............39...24.01...sn...3660/53......Erwi n.. . Mama3...............39...26.01...cc...2970/53......Kamil ka. ..7 SzklanaGłowa.......37...26.01...cc...2750/51......Franka ... 13...5960 edycia86r...........37...26.01...cc...2770/51......Milen ka ...11...4850 Iskierka.............37...28.01...sn...3160/52......Mich aś ... czarna35 ...........38...29.01...sn...3050/54......Marcel... Mia 82 ...............39...29.01...cc...2990/56......Gabrysia...14. ..5 400 Adulka................38...30.01...cc...2500/53......Mil enk a... Stokrotka...........39...30.01...cc...2920/54......Laura . .. Mandzia..............39...30.01...cc...3120/55......Agat ka ... Kasiulkapb...........40...31.01...sn...3690/57......Mari ka ... Lutówka.............40...01.02...cc...3700/55......Kubuś . .. *iwonka*.............40...02.02...sn...3580/53......Magd a lena..3m4d..5800 Rosołek...............40...03.02...cc...3040/57......Zuz ia ...14...5200 Sikorka...............39...05.02...??...3250/52......Maj a. .. dagusaia82..........41...05.02...sn...3970/61......Marty n ka...10...5600 Kluska=)..............39...06.02...sn...3250/54......Maj a. .. czarna owieczka...40...06.02...sn...3675/55......synek...7...5200 mama17luty.........38...06.02...sn...3200/51......Karol...1 2...7000 Malinova.............40...07.02...sn...3500/54......Wero n ika...14...6160 hipek.................38...08.02...sn...3150/53......syn e k..12...6060 PrzyszlaMama23...40...09.02...sn...3100/50......Nicolas ..13...6000 kasia130285........39...09.02...cc...3150/55......Sebast ian... Basienia.............40...10.02...cc...3660/56......Wikt oria...13..5900/63 Hałaśliwa............38...10.02...cc...2720/51......Leah ... fusyta................41...10.02...sn...3100/59......Nat asza...6...4690 Nadia277............39...10.02...sn...4010/56......Filip ... gruel.................39...12.02...sn...3600/53......Nat alka... Adrianna29.........39...13.02...cc...3850/57......Jagna ... klonik22.............40...14.02...cc...3300/53......Han ia... Salwia...............40...15.02...sn...4350/59......Szy muś..12...7400 Olka_................41...15.02...sn...4150/55......Iza bela...8...5110 asia26łódzkie......40...16.02...sn...3230/56......Wikto ria... viola nowa forum..40...16.02...sn...4010/56......Majuś... doddotka...........40...16.02...sn...3770/58......Nikod em... Pimboli..............40...17.02...cc...2450/47......Nad ine... basia4379..........41...17.02...sn...3720/57......synu ś... lamamma...........37...17.02...sn...3600/57......Zosia. .. up-83...............39...19.02...cc...3160/55......Kub uś...11...5490 Boela.............. 40...19.02...cc...4100/56......Piotruś..13...8000 Zabajona ..........40...24.02...sn...3750/57......synuś... balbina ........... 41...24.02...cc...4050/58......Kacper...12... 6850 robur.............. 39...26.02...cc...3550/56......Mil ena ... marteczka1980..41...02.03...sn...3550/50......Caloge ro..11..6150 Alicja111..........40...02.03...sn...3700/56......Emi lka... monis30...........40...04.03...cc...3400/55......Wero nika...4...4010 konwalia9.........41...05.03...sn...3825/52......Oliv er...9...6017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Malinova-uspokoiłaś mnie. Bukiet 🌻 dla Ciebie. Pozostałym kobietkom też dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick..............tc.....ur.....por...waga/wzr.....imię. ..sk .tyg..akt.waga Ważka...............35...08.01...cc...1560/41......Anast azj a...10...4050 julka2384............35...09.01...sn...3350/54......Adaś ...? ...5220 piksip.................37...12.01...cc...2650/51......Em ilka ...17...5600 Igmik.................37...14.01...cc...2675/49......Pol a.. .3 m 2 d...5050 Haydi.................37...22.01...sn...2800/51......syn uś. .. Agagaguś............38...23.01...cc...2950/54......Piotr uś. .. kasiula29............39...24.01...sn...3660/53......Erwi n.. . Mama3...............39...26.01...cc...2970/53......Kamil ka. ..7 SzklanaGłowa.......37...26.01...cc...2750/51......Franka ... 13...5960 edycia86r...........37...26.01...cc...2770/51......Milen ka ...11...4850 Iskierka.............37...28.01...sn...3160/52......Mich aś ... czarna35 ...........38...29.01...sn...3050/54......Marcel... Mia 82 ...............39...29.01...cc...2990/56......Gabrysia...15. ..5 400 Adulka................38...30.01...cc...2500/53......Mil enk a... Stokrotka...........39...30.01...cc...2920/54......Laura . .. Mandzia..............39...30.01...cc...3120/55......Agat ka ... Kasiulkapb...........40...31.01...sn...3690/57......Mari ka ... Lutówka.............40...01.02...cc...3700/55......Kubuś . .. *iwonka*.............40...02.02...sn...3580/53......Magd a lena..3m4d..5800 Rosołek...............40...03.02...cc...3040/57......Zuz ia ...14...5200 Sikorka...............39...05.02...??...3250/52......Maj a. .. dagusaia82..........41...05.02...sn...3970/61......Marty n ka...10...5600 Kluska=)..............39...06.02...sn...3250/54......Maj a. .. czarna owieczka...40...06.02...sn...3675/55......synek...7...5200 mama17luty.........38...06.02...sn...3200/51......Karol...1 2...7000 Malinova.............40...07.02...sn...3500/54......Wero n ika...14...6160 hipek.................38...08.02...sn...3150/53......syn e k..12...6060 PrzyszlaMama23...40...09.02...sn...3100/50......Nicolas ..13...6000 kasia130285........39...09.02...cc...3150/55......Sebast ian... Basienia.............40...10.02...cc...3660/56......Wikt oria...13..5900/63 Hałaśliwa............38...10.02...cc...2720/51......Leah ... fusyta................41...10.02...sn...3100/59......Nat asza...6...4690 Nadia277............39...10.02...sn...4010/56......Filip ... gruel.................39...12.02...sn...3600/53......Nat alka... Adrianna29.........39...13.02...cc...3850/57......Jagna ... klonik22.............40...14.02...cc...3300/53......Han ia... Salwia...............40...15.02...sn...4350/59......Szy muś..12...7400 Olka_................41...15.02...sn...4150/55......Iza bela...8...5110 asia26łódzkie......40...16.02...sn...3230/56......Wikto ria... viola nowa forum..40...16.02...sn...4010/56......Majuś... doddotka...........40...16.02...sn...3770/58......Nikod em... Pimboli..............40...17.02...cc...2450/47......Nad ine... basia4379..........41...17.02...sn...3720/57......synu ś... lamamma...........37...17.02...sn...3600/57......Zosia. .. up-83...............39...19.02...cc...3160/55......Kub uś...11...5490 Boela.............. 40...19.02...cc...4100/56......Piotruś..13...8000 Zabajona ..........40...24.02...sn...3750/57......synuś... balbina ........... 41...24.02...cc...4050/58......Kacper...12... 6850 robur.............. 39...26.02...cc...3550/56......Mil ena ... marteczka1980..41...02.03...sn...3550/50......Caloge ro..11..6150 Alicja111..........40...02.03...sn...3700/56......Emi lka... monis30...........40...04.03...cc...3400/55......Wero nika...4...4010 konwalia9.........41...05.03...sn...3825/52......Oliv er...9...6017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Dzis po raz pierwszy Gabrys byl na spacerku w samym cieniutkim rampersie z krotkim rekawem, pod spodem tylko body z krotkim rekawem i skarpetunie, wiec jego udka pierwszy raz byly odsloniete na spacerku. Czapeczki oczywiscie nie zakladalam... A na noc tylko taka pizamka-rampers, z odkrytymi nozkami i krotkim rekawkiem, pod spod dalam tylko pampersa, bez body - bo u nas strasznie cieplo. Mia, ja tez jestem straszny lasuch i uwielbiam slodycze, ostatnio tez upieklam po raz pierwszy w zyciu ciasto, szarlotke, a dokladnie te ktora polacalyscie tutaj wczesniej na forum - \"szarlotka sypana\". No i powiem...prosta a niczego sobie!!! Fajnie ze mi wyszla, bo pierwszy raz i mialam obawy. W sumie to zjadlam ja cala w ciagu 48 godzin - masakra!!! Ale jak wiadomo wszystko co najbardziej lubie, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczace... ;-) Przyszla, u mnie jeszcze sie okres nie pokawil, wiec Ci nie pomoge. Malinova, czy Twoja Nika potrafi juz sie przewrocic z pleckow na brzuszek? Jestem w szoku, ze tak szybko :-) Moje dziecie narazie sie przewraca tylko z brzuszka na plecy, ale pewnie i tamto w koncu opanuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamusie!! Nie poodpisuję na posty, bo ostatnio nawet nie mam czasu czytać. Zaganiana jestem, bo za tydzień chrzciny i masę załatwień a niestety wszystko na mojej głowie :( A na dodatek same problemy, a to sukienka za duża, a to czapeczka nie pasuje...I jeszcze mój mąż mnie wkurza, bo pojechaliśmy dzisiaj do księdz załatwić formalności i na miejscu okazało się że zgubił zaświadczenie chrzestnej i dupa :( trzeba znowu w przyszłym tygodniu iść. Zaczęłam podawać Madziuli marchewkę i jabłko i jak narazie oki :) więc mam już ziemniaczka i dynię :) Wam dzieciaczki też już nie śpią na spacerach?? Bo moja mała śpi pół godziny i koniec spaciu, więc już nawet laptopa nie biorę ze sobą :( Buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hipku Nika nie umie jeszcze sie przewrócić z plecków na brzuszek ani z brzuszka na plecy ponieważ od 5 tygodnia życia była zapieta w poduchę Frejki więc nawet nie próbowała - to lekarka sobie żartowała, że z niej taki leniuszek ;) Teraz bedziemy pomału nadrabiać zaległości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Widzę że rozmowy o tym jak ubierać niuńki na spacer. Ja ubieram nie za ciepło dziś np było 23 stopnie i Frania miała krótkie cienkie płócienne spodenki ( od kolenek gołe nóżki trochę bez skarpetek a czasem ze skarpetkami, body z krótkim i cieniutką bluzę. Bez czapeczki. W wózku nigdy nie ma czapki bo jej spada :) jak ją wyjmuję z wózka do karmienia albo do oglądania świata z poziomu siedzenia na ławce to albo kapturek albo kapelusik żeby sie glaca nie przypiekła :) A wczoraj miała body na ramiączkach i w wózku bez bluzy. Sprawdzam co jakiś czas stan ciepła ciałka i jestem pewna że ok. Kocyka nie używam ale jest w pogotowiu w koszyku. :) Pimboli dotrł już leżaczek? Leżaczek to super sprawa! Franka codziennie w nim siedzi w łazience jak ja biorę prysznic a potem na stole jak jem śniadanie :) ale już krzesełko do karmienia kupuję bo na stole niebezpiecznie bo już się rusza bąbel a nie jak kiedyś siedzi i się gapi :) A w krzesełku będzie wysoko i bezpiecznie. Ale leżaczek na długo pewnie jeszcze nam i tak wystarczy :) Acha karmię często butelką w leżaczku też. Boela chyba wszystkie nas zaciekawiłaś bo tak skrycie piszesz że nie wiadomo o ci kaman :) Może na naszym tajnym mailu coś więcej zdradzisz bo sama jestem ciekawa :) Mia - super że taki łupy w lumpiku! W wawie są super lumpeksy i też rzeczy z metkami. Muszę się wybrać ale najpierw wyciągnąć od koleżanek z dziećmi tajne adresy :) Hipek to karmienie jabłuszkami itp to jest bardziej zabawa na razie i wszystko usmarowane :) Także nie spiesz się hehe. Ja się śpieszę bo Frania ma anemię i chcę jak najszybciej witaminki i mięsko jej podawać, ale do mięska to jeszcze hoho. Dziewczyny czyli słoiczki dajecie? Te po 4 miesiącu? Bo ziemniaczków takich nie ma prawda? Tylko zupkę jarzynową widziałam z tych po 4 miesiacu i owocki raczej? A może żle szukam? Powidzcie plis co dajecie. A soczek jabłkowy to chyba z wodą na razie rozcieńczę nie? Soczek chcę dawać bo przy nim żelazo się lepiej wchłania. Dagusia - o matko jeśli nie pomyliłam...to dajesz żelazo tak? Jak tam? Chyba dobrze toleruje bo alarmu nie widzę na forum :) Jeśli pomyliłm dziewczyny - przepraszam! :) Przyszła u niemca to pewnie inne te słoiczki są niż u nas? bo ja z ziemniakiem nie mogę znależć :( Pomarańczowa - no tak 4 czy 5 rano to najfajniejsza pora na zabawy i zaczepki :) Franka czasem jak strzeli uśmiech jak mnie zobaczy o 5 to wymiękam! Fajnie że usnęła przy karuzeli, moja to musi mieć spokój bo się denerwuje jak chce spać a coś jej lata :) Mia jak tyle stopni to nie zakładaj może rajstopek. JA robię tak że zakładam jak nie jetstem pewna czy nie za zimno skarpetki z hm takie wywijane i robię jej podkolanówki :) Polecam :) TY czekoladowy potworze! :) Przyszła Mia - współczuję tych migren - masakra! Wrogowi bym nie życzyła chyba. No może co poniektórym...heheh Malinova - no to super przybiera :) A co lekarz powiedział jak zobaczył że chce siadać? pozwalać czy nie? Ja już nie wiem,... Franka jak nie usiądzie w najbliższym czasie to chyba cholery dostanie! Dziś na leżaczku łapała się zabawek na pałąku i się podciągała. nie wiem czy jej pozwalać? ale jak zatrzymać z drugiej strony?! Ho ho i obroty... u nas brak :) ani w jedną ani w drugą. Ale to kwestia dni myślę. Już leżenie na brzuszku nie jest nam straszne i robimy postępy :) Co obiecałaś pięciolatkowi za szczepienie heheh? Zabaweczkę jakąś? :) Cholera też bym się bała odpuścić na 4 tygodnie...ale pewnie po tych 4 już nie trzeba będzie nosić! Trzymam kciuki!!! Hipek - no i fajnie ubierasz Gabrysia. Ja jeszcze na noc jakoś się boję z tymi krótkimi rękawkami bo noce jeszcze chłodne ale w dzień świecimy gołymi nogami i rączkami po całości :) No brawo za szarlotkę! Prawda że pycha?! i nie da się jej zepsuć to najfajniesze! ja też nie jestem dobra w pueczeniu ciast, chociaż w ciąży się podciągnęlam... Ja ją nazywam igmikową szrlotką bo od Igmika ten przepis. Zresztą IGMIK - musimy pogadać... bo w ciąży robiłam tą szrlotkę co 3 dzień i utyłam ponad 20kg!!! Heheh Iwonka - tylko spokój cię może teraz uratować...! Dasz radę i zaraz będzie po wszystkim. Jeju ja bym najchętniej te chrzciny zrobiła tak że tylko my, rodzice chresni i dzadkowie i koniec, kościół obiad i koniec. Ale się nie da bo się rodzina poobraża. U nas masakra bo ja z innego miasta, M z innego a rodzina po całej polsce i noclegi im trzeba opłacić... grrr nie chcę! Iwonka skąd masz ziemniaczka? Ja tropię i nie mogę znaleźć...:) Franka różnie śpi na spacerze. Dziś 4 godziny! a czasem 2 zależy, ale więcej śpi niż nie śpi na razie. Dziewczynki nie będzie mnie cały weekend bo jedziemy do domu w lesie. Będą moi rodzice i siostra z młodym (4 tyg) Ach odpoczniemy i powietrza świerzego się nawdychamy i raj dla franki. Ojej muszę pamiętać o moskitierze! Idę pakować rzeczy bo chcemy jutro pojechac około 11 a tam 3,5 godz drogi. Miłego weekendu! Pewnie zajrzę z komórki ale dużo nie bedę pisać bo przez komórkę nie lubię. Chyba że mama weżmie laptopa... hehe już kombinuję jakby tu się za wami nie stęsknić. Acha! Moja przyjaciolka jest w ciąży! czyli urodzi jak my podobnie! ale się cieszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana ja mam ziemniaczki z marchewką i ziemniaczki z dynią oba z HIPPA, są jeszcze z brokułami i szpinakiem, ale u nas w sklepie nie było. Udanego weekendu życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy Gość
Dziewczyny - ja jeszcze nie wprowadzam jedzonka, bo Mała jest tylko na piersi. W nocy ok. 4.30 jednak chce jej się jeść i potem ładnie śpi do ok. 7.30-8.00. Czytałam , że warto karmić nocą bo pokarm jest bardziej tłusty i dostarcza maluszkowi energii na następny dzień. Z drugiej strony kiedyś dałam jej smoczka i było dobrze - no zobaczymy. Jestem troszkę przeziębiona...:( Jeżeli chodzi i ubiór - to u nas nie jest tak gorąco - więc ubieram: body na krótkim rękawku i na to pajac i lekka czapka i lekki kocyk albo tylko stópki przykrywam. Dziewczyny - Wy już powprowadzałyście piżamkę na noc? U nas Mała spi w tym w czym jest w dzień, no chyba , że ma sukienkę to nie - ale jak jest w pajacu lub luźnych spodenkach to potem ją w tym kładę. O piżamce ( osobnym pajacu ) myślałam, ale już? Ostatnio jak jej założyłam pieluchę i pajaca bez body, to siuski wylecialy bokiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczowy gościu,odkąd Zuzia skończyła miesiąc za piżamki robią u nas pajacyki (jak jest ciepło, to samo body z dł rękawem i skarpetki albo i bez nich).Na dzień nosi zwykłe ubranka,np. spodenki, bluzeczki. Już od dawna w dzień nie zakładam śpiochów czy pajaca.A nawet gdyby jeszcze nosiła tego typu ubranka, to na noc zakładałabym świeże,bo wychodzę z założenia,że skoro ja przebieram się na noc po kąpieli, to i dziecko powinnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×