Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Hello :) Wklejam coś mądrego ;) o korzystaniu z nocnika... Korzystanie z nocnika wymaga opanowania wiedzy na temat sygnałów płynących z ciała i nauczenia się, jak na nie reagować. Zwykle dziecko jest na to gotowe pod koniec drugiego roku życia. Ale już około 12. miesiąca życia, kiedy dobrze siedzi bez podparcia, można zacząć uczyć je korzystania z nocnika. W tym okresie siad jest dla dziecka bardzo atrakcyjny, co ułatwia namówienie malca do pozostania na nocniku, a później bywa to trudne. Od rocznego dziecka nie można jeszcze wymagać, świadomego korzystania z nocnika, ale z reguły wczesne próby oswajania z nim ułatwiają późniejszą naukę. Igmik jakie ja miałam perypetie związane z tym łapaniem moczu....:D Ale mam sposób na Wiki,żeby mi siknęła jak potrzebuję,choć trochę mi zajęło poznanie go.Trzymam kciuki,żeby się powiodło.I buziak dla Poli za cierpienia.I mam pytanie.Czy Pola zapomniała o tym smoczku i czy nie wkłada paluszków do buzi? Iwonka 🌻 dla was za wizytę.I udanej wizyty życzę :) Robur kochana dużo wytrwałości życzę,za niedługo wszystko wróci do normy.A twojego M. trzepnij porządnie,może coś zrozumie.Buziaki dla was.I korzystaj jeszcze z urlopu :) Malinova chyba wszystkie pod wieczór już padamy :) Cały dzień coś.Ja jak wstaję o 7 to dopiero po godzinie,dwóch jem śniadanie,bo wcześniej karmienie małej,toaleta,zabawa i śmiać mi się chce ,bo czasami zapominam o sobie ;) W ogóle o wszystkim ostatnio zapominam i piszę sobie na kartkach,bo jestem tak zakręcona,że szok :D :D :D Konwalia fajne foteczki :) Zauważyłam właśnie w tabelce,że Oliver najmłodszy nasz bąbelek na forum :) Pomaga mamusi pisać na komputerku? Ale mamy komarów....wrrrrrrrrr 😡 Mój M.wczoraj zabił chyba z 20 gnoi :) Po co to istnieje w ogóle,ja się pytam ???? Dzisiaj chcieliśmy posiedzieć wieczorkiem na dworze i duuupa,po chwili nas napadły i uciekliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej Noce – kiepskie... dziś w dzien też mało spania, a juz sie cieszyłam, ze wszystko w normie. Słyszałam podobnie jak Kathey, że dzieciątko powinno najpierw poraczkowac, dopiero później wstawać. Przyjaciółka chodzi na rehabilitacje z synkiem i powiedziano jej, ze to ważne, jej córeczka, która praktycznie nie raczkowała ma teraz małe problemy z niektórymi ćwiczeniami, typu przewroty. Gaba garnie sie do wstawanie, raczkuje do mebli, czy do nas i chce sie wspinać, czasem sie jej uda stanąć, ale jej nie pozwalam – oczywiście spotyka się to z buntem małej panny, złości sie jak pieron jak jej nie pozwalam – ale zdecydowanie za wczesnie na wstawanie. 2 września mamy ortopedę – zobaczymy co powie. Pikspi no nieźle – super ze mała już tak rączkami operuje, brawo, papa – nalezą sie jej oklaski ;-) Igmik u Was ciągle goście :-) Ja tez bym sie chętnie pozbyła smoka, bo to nocne podawanie smoka mnie dobija... dziś wstawałam 8 razy – fakt że wkładam i wracam do łóżka, ale maszeruję tak często i w małych odstepach czasowych ze nie zdaze dobrze zasnąc... Kurka nie wiem co się z ta dziunią dzieje... tak pięknie spała, a teraz potrafi sie z płaczem obudzić. Dziąsła chyba nie są jeszcze rozpulchnione, ale może tam w głebi sie cos kluje, bo normalnie nocami masakra..., a i w dzien spanie gorsze. Iwnko no właśnie mama mi mówiła, ze nas sadzałana nocnki jak już załapaliśmy siadanie :) ale moaj znjoma, która ma roczna córeczkę tez tak zaczynała i mała kupkę na nocniku robi, a i siusiu sie zdaży. Dobrze byłoby coś poczytac na ten temat, ale ja ciągle nie mam czasu Pimboli – Nadine zdolniach radzi sobei z niekapkiem. Moja troche nie za bardzo – chyba za mocno sie jej leje, ale podaję codziennie do treningu, tylko ze wszystko mokre ;) Robur cierpliwości życzę 🌼 dziś znów nie popisze, bo jestem zmęczona i spodziewam się w nocy powtórki z rozrywki... jak nie skok, to zęby – ale dziecko mam grzeczne, to tylko „zawsze coś” :P buziole!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basienia napisz mi swój sposób na łapanie sików. Pola nie pcha paluchów do buzi tylko buczy. łzy nie lecą a ta buuuu i buuuu. A czy zapomniała to nie wiem. Ale w dzień się nie domaga.Najbardziej jej brakowało przy zasypianiu ale widać wyrabia sobie inny sposób na zasypianie. Obraca się na bok i tuli kubusia i usypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o proszę - w czasei kiedy produkowałam posta basienia zażyla wrzicię nocniczkowe wyjaśnienia :) Podpytam nianię jak robiła z innymi dziećmi i nich dziewczyny próbuję jak będą razem urzędować - może sie Gaba oswajac z nowym tronem :P ale ciężko jej będzie usiedzieć w miejscu hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) wiecie co kupilam dzis kubek treningowy ale niewiem czy bedzie chcial pic bo leci szybko z tego dziubka... moglam jednak kupic niekapka... moge otrzymac haslo? m2384@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik - chyba coś przegapiłam - zabraliście Polci smoka? Może to już rzeczywiście czas... jak się do tego zabraliście, tak po prostu nie ma smoka i juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julka ja kupiłam ustnik jak do kubka treningowego z canpola i założylam na buteleczkę, która miała taki ustnik z krzyzykiem , krzyżyka za wolno lepi i to żaden trening wg mnie, poza tym ten dziubek z canplla ma inny kształt... nie bardzo sie gabie podoba, ale musi trenowac ;) a jak wygladja ustniki niekapków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik dmucham jej delikatnie najpierw po buzi,a potem tam niżej i po chwili jest siku.Dwa razy mi się tak udało,bo wcześniej nic nie pomagało,ani mokra pielucha,ani picie.I tak sterczałam nieraz z małą na przewijaku ok.godziny. Mia dla Ciebie🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konwalio ja Ci nie wyślę, bo już zapomniałam... mam zapisane w pamięci kompa ale wyświetlają sie tylko czarne kropy :P musisz cierpliwie poczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raju ale ja po chińsku piszę hehe - wybaczcie, to ze zmęczenia, nie mam sil patrzeć w monitor :) idę ogarnąć chałupkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik od sprężynowania nóżki robią się w takie nawiasy ( ) Ogólnie mi nie zalecał tego typu zabaw, bo skoro jeszcze sama nie siada to na pewno nie będzie stawać. Kilka minut dziennie nie zaszkodzi, a moja mała mogłaby tak skakać przez cały dzień :) Basienia cierpliwości przy zwalczaniu tego gadostwa :) Mia ja nie raczkowałam a chodzić zaczęłam w wieku 9 miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jestem zmeczona jakis ciezki ten dzien! Igmik fajnie,ze Polcia daje rade bez smoka ja jeszcze nie mam odwagi zabrac go Szymusiowi,no i zeby wyniki byly ok i udlo sie zlapac siuski:) Basienia u nas tez duzo komarow i tez nie kumam po co one sa:) Mia oby nocki sie naprawily no i super,ze gabcia juz raczkuje:) A my dzis bylismy z Szymciem u fryzjera i dal sobie pieknie obciac loczka co go mial na czubku glowki i troszke za uszkami mu podcielismy i zastanawiam sie,czy teraz beda proste wloski czy nadal beda sie krecic jak urosna Wczoraj bylismu u lekarza na szczepieni moj synek nawet nie zaplakal byl taki dzielny:) wazy tylko 8200 ale lekarz powiedzila ze jest ok wiec sie nie martwie,tym bardziej,ze apetycik mu dopisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonko - nózki jak zawiasy!!! Oj wprowadzam bezwzględny zakaz sprężynowania!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P Salwia "tylko" 8 kg - to chyba niezły wynik :) zamykam kompa i zmykam do wanny dobranoc piekne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick..........tc.....ur.....por...waga/wzr.....imię. ..sk .tyg..akt.waga Ważka..............35...08.01...cc...1560/41......Anasta zj a...10...4050 julka2384............35...09.01...sn...3350/54......Adaś ...? ...5220 piksip.................37...12.01...cc...2650/51......Em ilka...17...5600 Igmik.................37...14.01...cc...2675/49......Pol a...7 m 2t...6570 Haydi.................37...22.01...sn...2800/51......syn uś... Agagaguś............38...23.01...cc...2950/54......Piotr uś... kasiula29............39...24.01...sn...3660/53......Erwi n... Mama3...............39...26.01...cc...2970/53......Kamil ka...7 SzklanaGłowa.......37...26.01...cc...2750/51......Franka ...5m1t...7500 edycia86r...........37...26.01...cc...2770/51......Milen ka...20...6400 Iskierka.............37...28.01...sn...3160/52......Mich aś... czarna35 ...........38...29.01...sn...3050/54......Marcel... Mia 82 ............39...29.01...cc...2990/56......Gabrysia...5 mies..6300 Adulka................38...30.01...cc...2500/53......Mil enka... Stokrotka...........39...30.01...cc...2920/54......Laura .... Mandzia..............39...30.01...cc...3120/55......Agat ka... Kasiulkapb...........40...31.01...sn...3690/57......Mari ka... Lutówka.............40...01.02...cc...3700/55......Kubuś ... *iwonka*.........40...02.02...sn...3580/53......Magdalen a..3m4d..5800 Rosołek...............40...03.02...cc...3040/57......Zuz ia...5 m...6000 Sikorka...............39...05.02...??...3250/52......Maj a... dagusia82........41...05.02...sn...3970/61......Martynka ...10...5600 Kluska=)..............39...06.02...sn...3250/54......Maj a... czarna owieczka...40...06.02...sn...3675/55......synek...7...5200 mama17luty.........38...06.02...sn...3200/51......Karol...12 ...7000 Malinova.............40...07.02...sn...3500/54....Weroni ka...14...6160 hipek.................38...08.02...sn...3150/53....Gabri el...4m8d...6760 PrzyszlaMama23...40...09.02...sn...3100/50......Nicolas. .13...6000 kasia130285........39...09.02...cc...3150/55......Sebast ian... Basienia.........40...10.02...cc...3660/56......Wiktoria ...6m2tyg 6800 Hałaśliwa............38...10.02...cc...2720/51......Leah ... fusyta................41...10.02...sn...3100/59......Nat asza...6...4690 Nadia277............39...10.02...sn...4010/56......Filip ... gruel.................39...12.02...sn...3600/53......Nat alka... Adrianna29.........39...13.02...cc...3850/57......Jagna. .. klonik22.............40...14.02...cc...3300/53......Hani a... Salwia...............40...15.02...sn...4350/59......Szym uś...6m...8200 Kathey..............38...15.02...sn...3260/53......Oliwia.....6m...6700 Olka_................41...15.02...sn...4150/55......Izab ela...8...5110 asia26łódzkie......40...16.02...sn...3230/56......Wiktor ia... viola nowa forum...40...16.02...sn...4010/56......Majuś... doddotka...........40...16.02...sn...3770/58......Nikode m... Pimboli..............40...17.02...cc...2450/47.....Nadin e...6m1t....6200 basia4379..........41...17.02...sn...3720/57......synuś. .. lamamma...........37...17.02...sn...3600/57......Zosia.. . up-83...............39...19.02...cc...3160/55......Kubuś ...11...5490 Boela.............. 40...19.02...cc...4100/56......Piotruś...13...8000 avinia...............40...23.02...sn...3350/57.....Łukas z...4m...8500 Zabajona ..........40...24.02...sn...3750/57......synuś... balbina ........... 41...24.02...cc...4050/58......Kacper...12... 6850 majaitosia........39....24.02...sn..3360/52......Ania... robur.............. 39...26.02...cc...3550/56......Milena... marteczka1980..41...02.03...sn...3550/50......Calogero.. .17...7200 Alicja111..........40...02.03...sn...3700/56......Emilka ... monis30...........40...04.03...cc...3400/55......Weronik a...4...4010 konwalia9.........41...05.03...sn...3825/52......Oliver. ..5m3tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia tak po prostu przestałam dawać smoczek. Ale ona miała smoczek tylko do spania i jak była maruda a teraz radzimy sobie bez tego. Dzięki basienia za sposób-spróbuję. Salwia dzielny synuś. Ja też uważam, że 8 kg to całkiem nieźle. Ja w nocy też walczyłam z jednym dziadem-komarem ale chyba przegrałam walkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby tak 8,2kg to nie malo ale biorac pod uwage,ze on sie 4350 urodzil i jak mial 3 mc to wazyl juz 7300 to teraz maluto przybiera ale moze to i dobrze bo nie milabym sily go nosic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik a Pola w nocy nie budzila sie zeby dac jej smoka? bo Szymus czasami jak sie przebudzi to daje mu smoka i spi dalej jedzonko dopiero ok 4-5 dostaje a tak to musialabym go karmic w nocy gdyby nie smok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salwia no budziła właśnie do smoka. A ostatniej nocy też się budziła ale dałam jej pić albo pogłaskałam po główce i było git, bo zasypiała. I zauważyłam,że czasami sie uspokajała sama a smoka trzeba było zawsze podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik powodzenia :) My też smoka tylko do zasypiania używamy,także chyba łatwiej będzie...chyba....aż się boję. Salwia teraz dzieci już chyba mniej przybierają.A niektóre maluszki niecałe 7 kg ważą,także Szymuś ok :) Wrzucam bo nowość jakaś. http://www.lovi.pl/produkty,kubek_360.html Uciekam pod prysznic i spać :) Miłej nocki,pięknych snów i do jutra :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to sie picia boje podawac w nocy bo moj starszy synek to sie budzil na picie do 3 lat,ale to glaskanie musze sprobowac moze tez zadziala,choc szymek na szczescie czesto sie nie budzi w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka laleczki u nas drugie uderzenie zębowe... tydzien był spokój i od wczoraj znowu afery. Pobudka o 3... zabawy a jak nie to ryk. do momentu aż mleka nie dam. Pediatra dziś mi pozwoliła dać po 30 min mleko jeśli smok i woda nie podziałają. zobaczymy... daję też czopki. Viburcol jest ok a najlepszy dla Franki eferalgan. Pediatra powiedziała że ten ząb nie musi teraz wyjść...to może jeszcze parę miesięcy trwac - superrr! I że właśnie takie sinusoidy są z tym wychodzeniem zębów, że atak a potem cisza a potem znów. przepraszam nie odpisuję bo padam na cyce, siostra u mnie spała wczoraj z małym swoim i wczoraj i dziś bylyśmy non stop razem, i dwójka dzieci, jak jedno nie placze to drugie zaczyna. Padam dosłownie i boję się już nocki. Uciekam do łóżka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I fajnie,że forum odżyło :) Mam nadzieję,że już nie będzie takich pustek jak ostatnio. Buziaki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja tez spadam pod prysznic i spac Oby nasze dzieciaczki tez ladnie spaly i daly sie mamusiom wyspac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja w tym roku pozakładałam siatki na okna i wreszcie mam spokój z komarami i innymi nieproszonymi fruwającymi goścmi. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salwia a starszemu synkowi dawałaś wodę do picia czy coś innego? Podobno do wody się dzieci nie budzą-podobno. Ja ze swojego doświadczenia nie mogę powiedzieć. Wypowiem się za 2 lata albo 3 hehe. Cześć Szklana. Dobranoc mamuśki. Zapraszam jutro na dyskuszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinova moi rodzice też założyli siatki. U nas raczej nie ma komarów. Czasami tylko jakaś dzaidówa się przyplącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×