Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pszyszła mama

AVENT- zbieram opinie-co warto kupić, a czego nie

Polecane posty

Gość pszyszła mama

witam. niedługo zostanę mamą i zastanawiam się nad kupnem akcesoriów Avent bardzo proszę o opinie na temat tych produktów: LAKTATORA PODGRZEWACZA BUTELEK STERYLIZATORA ELEKTRYCZNEGO z góry dziękuję za odpowiedź🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam butelki z aventu i jak dla mnie sa rewelacyjne i polecam z czystym sumieniem. Teraz tez kupie aventową butelke na poczatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niczego nie polecam. Już kiedyś stworzyłam wypracowanie na ten temat na innym topiku. Wklejam poniżej swoją opinię. Ja się nasłuchałam zachwytów nad Aventem, kupiłam ich laktator, no i oczywizda kompatybilne z nim butelki. I szlag mnie teraz trafia jak na nie patrzę. Po 2 miesiącach codziennego odciągania pokarmu w pracy laktator AVENT ISIS zaczął nawalać. To znaczy podczas odciągania wypada z niego zaworek. Żeby pompować dalej muszę go poprawić, a w pracowniczym kiblu nie ma warunków by brudnymi paluchami grzebać we wnętrzu laktatora. Poza tym ten laktator wcale nie jest specjalnie dobry. Z nakładką masującą jest b. mało wydajny, trzeba pompować bez niej. Z drugiej strony, laktatora nie da się bez tej nakładki zamknąć, więc i tak muszę się z nią nieustannie użerać. Ponadto żeby odciągnąć znaczniejszą ilość w rozsądnym czasie (nie będę przecież publicznej toalety blokować przez godzinę) muszę oprócz zasysania laktatorem uciskać pierś jak do ręcznego odciągania. Butelki jak butelki, dla mnie minusem jest to, że nie ma szklanych. Szklane lepiej się ogrzewają. NUK ma szklane butelki. Smoczki od butelek. NUK ma takie profilowane, AVENT takie \"kłody\" proste. Niby to wygląda jak brodawka, ale brodawka w odróżnieniu od smoczków AVENTu ugina się, spłaszcza w ustach dziecka. Silikon jest twardy. Moja córka, karmiona piersią, nie chce tego ssać. Dlatego odciągam mleko do butelek AVENTu, bo inne nie pasują do laktatora, a potem mąż żeby podać dziecku przelewa do NUKa. 2 razy więcej butelek do sterylizacji. Za to AVENT ma lepszy system \"odpowietrzania\". I teraz rzecz najważniejsza. Jak wkopiesz się w AVENT, wydasz mnóstwo kasy. Będziesz chciała wypróbować ich smoczki, dziubki do niekapków, uchwyty do butelek - musisz kupić od razu 2. Chciałam kupić 2 kapsle do butelek - musiałam kupić 6, bo nie ma mniejszych opakowań. Już nie mówiąc o tym, ile one kosztowały i o tym że w butelkach innych firm kapsle sprzedawane są w zestawie z butelką. Ta część laktatora która mi się zepsuła kosztuje na allegro 13 zł + wysyłka 8 zł. A to kawałek gumy średnicy 1 cm. AVENT nie robi wielorazowych pojemników do przechowywania (mrożenia) mleka. Robi 4-razowe, z badziewnego plastiku, z którego pewnie coś się wydziela przy dłuższym użytkowaniu. 10 sztuk kosztuje 50zł. Co mam na miesiąc wydawać 30zł na same pojemniczki? Przykładów można mnożyć. Złodzieje. Dla przykładu Tommee Tippe potrafił znaleźć dobry plastik. 3 pojemniczki - 13zł. Do używania ile wlezie. Gdyby nie to, że nie stać mnie na kupno drugiego laktatora, to bym te wszystkie AVENTy za darmo oddała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam butelki aventu, smoczki, pojemniczki do przechowywania pokarmy, laktator, sterylizator i ze wszystkiego jestem bardzo zadowolona, więc też z czystym sumieniem polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszyszła mama
hmmm...teraz to już sama nie wiem:-( czekam na dalsze opinie a może polecicie mi coś alternatywnego? nie jestem zdecydowana akurat na Avent, więc Wasze opinie i sugestie są dla mnie bardzo cenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja moge polecic nuby :) widac ze co mama to opinia jak dla mnie avent jest ok za to nuk sie nie sprawdzil. z butelki sie za bardzo elje i cale lóżeczko zawsze jest mokre a smoczka nuk mala nie chciala wlasnie dlatego ze jest tak dziwnie wyprofilowany- taki splaszczony. za to smoczek avent jej spasowal odrazu :) butelki z nuby tez mają takie proste smoczki, ladne wzorki i sa naprawde fajne a nie jakies specjalnie drogie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszyszła mama
up :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Butelki - Avent Kubki niekapki - nuby ale z rurką Laktatoru nie miałam Smoczków uspokajających też nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a podgrzewacze mam dwa z Canpola - ta sama firma i ten sam model a zupełnie inaczej grzeją... z tym że pierwszy padł tydzień po gwarancji, a drugi ma jeszcze miesiąc gwarancji ale już zaczyna szwankować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam smoczki (moja corka nie chciala innych) i sterylizator (ktory wklada sie do mikrofalowki:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie smoczek NUK wygląda jak brodawka - każda karmiąca mama wie że jak dziecko fest wyssie cycka to brodawka jeszcze jakiś czas jest spłaszczona - ona jest miękka, w ustach dziecka się wydłuża i spłaszcza, a smoczek NUKa wygląda właśnie tak jak cycek w ustach. A smoczek Avent wygląda tak jak brodawka na wolności. I nic by nie było w tym złego, gdyby nie fakt że silikon jest twardy i nie sposób go spłaszczyć - spróbujcie palcami. A co dopiero niemowlęcy języczek. A odnośnie butelek no to jak każde inne, ani nie gorsze ani nie lepsze, wielkiej filozofii tu nie ma. A odnośnie laktatora to dodam, że nie tylko ja mam takie jazdy. Ogólnie o tym żeby odciągać bez nakładki masującej dowiedziałam się od znajomych z innego forum, bo ja już myślałam że mam jakiś skopany model :o Szczerze mówiąc to mi odciąganie idzie już lepiej takim laktatorem-gruszka. Tyle że z nim więcej babrania - przelewania itd, na wyjściach więc odpada. A w pracy męczę się 4. miesiąc Aventem, dzień w dzień, za każdym razem ten dziadowski zaworek wypada mi po 3-4 razy. Wrrrrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z mojego doświadczenia mogę Tobie polecić : Butelki , smoki, smoki trójprzepływowe do butelek ,niekapek to wszystko sobie bardzo chwale . Natomiast nie sprawdziły Si ęu mnie osłonki na pierś by zmniejszyć ból sutek w czasie karmienia . Jeśli chodzi o odciągacz pokarmu ręczny to mam mieszane uczucia gdyż albo to urządzenie jest do dupy albo ja nie umiałam się z nim uporać…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz nawał pokarmu to może pomóc lub ….zaszkodzić. Ja radze nie kupować przed porodem bo może się nie przyda. W szpitalu miałam nawał wiec od razu kupiłam a ze nie mogłam sobie poradzić z aventem i nie chciałam wydawać ful kasy na inny to mama kupiła mi w aptece taki zwykły za przeszło 10 zł – tam gdzie gromadziło się mleko było szklane! Mi w czasie użycia pękło te szkło .Całe szczęście nic się nie stało poważnego ale uraz i ból piersi długo mi towarzyszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laktator się przydaje jak karmisz piersią oraz: 1. wracasz do pracy, 2. masz ochotę zostawić dziecko pod opieką np. taty i laktatorem chcesz odciągnąć pokarm na czas Twojej nieobecności. Dla mnie to rzecz podstawowa. Ale wiele mam sprzedaje bo na przykład uznają odciąganie za tak kłopotliwe, że wolą ze sobą dziecko ciągnąć i karmić cyckiem na miejscu albo podać mieszankę. Albo w ogóle z różnych powodów nie karmią piersią, choć wcześniej zakładały, że karmić będą... Różnie się w życiu układa. :) Na czas nawału to można ręcznie odciągać, położna pokaże jak. Tylko tyle ile jest konieczne by odczuć ulgę, ilość pokarmu wyreguluje się wkrótce sama. Jak będziesz odciągać więcej to organizm będzie myślał, że tak dużo potrzeba i będzie stale tyle produkował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chemical ma w pewnym sensie rację. Faktycznie Avent to spory koszt, a ich laktator jest dla mnie gorszy od takiego z apteki za 20 zł. Miałam oba, a używałam tego taniego (plastikowy, Lakta czy cos takiego). Bajer Aventu tj nakładka masująca w rzeczywistości tylko utrudnia odciąganie. Kubki niekapki chwalę sobie z Canpola, nie tylko tańsze, ale i łatwiej z nich dziecku pić (lepiej picie leci). Ale żeby nie było że Avent to tylko dziadostwo - bardzo sobie chwale ich smoczki i butelki. Kupowałam też inne do wypróbowania, ale pozostałam przy Avencie. Podgrzewacza nie używałam. Zawsze miałam przegotowaną wodę do podgrzania w rondelku na kuchence:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wszystko avent jak do tej pory i tak butelki bardzo sobie chwale (chociaz czasami zle zakrece to ciekna) bo maly bez problemu je i z butelki i z piersi. sterylizator do mikrofalowki super sprawa smoczki, moj maly juz teraz nie chce innych (dostawal rozne, a ostatnio przestal inne brac do buzi) podgrzewacz- nie mam zielonego pojecia jak dziala bo ani razu nie uzylam, ,szybciej mi sie jakos wydaje wstawic w ciepla wode po prostu laktator - nie narzekam, uzywam bez nakladki i ciagnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie - czy do sterylizatora aventu można włożyć inne butelki, np. dr Brown\'s? To samo pytanie odnośnie podgrzewacza. A może pasują tylko aventowe? Na zdrowy rozum nie, ale wolałabym wiedzieć, żeby nie być skazaną tylko na butelki aventu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do sterylizatora Avent mozesz wlozyc obojetnie jakie butelki. Jesli chodzi o podgrzewacz to jesli butelka jest grubsza od tej z Aventu to moze sie do niego nie zmiescic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keba
Drogie mamy należy pamiętać że smoczki muszą imitować pierś podczas karmienia nie przed ,smoczki proste nie spełniają tej funkcji ,ponieważ dziecko nie jest w stanie samo wyprofilować sobie kształtu w silikonie. Jeszcze jedna ważna sprawa smoczki nuk posiadają dziurkę do pokarmu na szczycie smoczka tylko z boku ,chodzi o to ,żeby pokarm ,który poprzez ruchy żuchwy dziecka wypływa ze smoczka trafia nie bezpośrednio do przełyku tylko opada pod jezyk dzieki czemu zostaje wymieszany ze śłiną i jest lepiej trawiony, dziecko do 6 miesiaca życia ma bardzo słabo rozwinięty układ trawienny tzn jelito dziecka jest bardzo krótkie . Wazne nie polecam karnienia dzieci gestymi pokarmami do 6 miesiecy.Jeżeli chodzi o smoczki to zdecydownie polecam Nuka. pozdrawiam Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korzystając z pozytywnych opinii kupiłam butle aventa na allegro.znalazłam taką promocję że wychodzą taniej od najtańszych, więc nie mówcie że są drogie. 2x125ml za 15 zł 1x125ml+1x260ml za 21 zł koszt wysyłki 7 zł mówcie co chcecie, ale przewertowałam chyba wszystkie fora i nawet mamy z gorszą opinią o avencie pisały że faktycznie kolek dzieci nie miały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA MARTY
Ja używam butelki Dr Browna - rewelacja. Mała nie miała kolek co jest ważne w pierwszych miesiącach życia. Butelka ma specjalny system odpowietrzania. Polecili mi tą butelkę zmajomi. Kupiłam też butelki Aventu ale używam tylko do herbatek. Smoczek Nuk sylikonowy też się sprawdza. Pozostałych rzeczy nie używałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja uzywałam tomee tipp
Ja i butelek i podgrzewacza używałam z Tomee tippe, takie jak te http://pierwszyusmiech.com/product-pol-579-Butelka-closer-to-nature-150-ml.html http://pierwszyusmiech.com/product-pol-423-Podgrzewacz-do-butelek-Closer-to-nature-Tommee-Tippee.html Akurat ta butelka u nas sie bardzi dobrze sprawdzila, bo mala byla dlugo na piersi, a jak musialam gdzies wyjsc, to ta butelka najbardziej cyca przypominala ;-) jezeli chodzi o podgrzewacz, to kupilam dopiero jak zaczynałam słoiczki dawac, i najpierw miałam canpola, ale to całkowita porazka, a potem ten z tomme. Jak dla mnie ma duzo lepsza regulacje temperatury od canpola. Jezeli chodzi o avent, to duzo kolezanek uzywa i nie narzeka, ale wiem tylko o butelkach, o innyc sprzetach juz gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamama26
tez nastawiałam się na aventa a napisze ci jak to było u mnie butelki aventa - super bo małemu pasowały małe dziurki - a do butelek aventa pasują też smoczki lovi i ich używam np. do kaszek podgrzewacz mam aventa ale wydaje mi się że jakby był jakikolwiek inny to tak samo by grzał - co za różnica jaki jest ważne żeby woda była w środku ciepła smoczki do buzi dziecka - miałam aventa jako pierwszego ale lovi okazał sie lepszy laktator mam lovi i tt ale ani jeden jakos super nie był ale krótko karmiłam kubek niekapek mam z tt taki po 4 miesiacu - mały go uwielbia i tylko z niego pije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z czystym sumieniem mogę polecić laktator ISIS AVENTu oraz butelki :) Wg mnie szczególnie laktator zasługuje na pochwałę ;) Ładnie ściągał pokarm, nakładka masująca jest super ( nie boli szczególnie na początku ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitty8273
Witam. Gdybym miała jeszcze raz wybierać, na pewno nie kupiłabym butelek avent! Jedno co jest w nich fajne, to duży otwór, przez który bez najmniejszego problemu można wsypać mleko w proszku. A tak poza tym to STRRRASZNIE PRZECIEKAJĄ. Podam przykład: wsypuję do butelki mleko lub herbatkę, mieszam i nie cieknie, ale po jakimś czasie od zrobienia kiedy chcę Małemu podać picie i wyjmuję butelkę z termoopakowania, bo jesteśmy akurat na spacerze, to w termoopakowaniu jest mokro, ponieważ butelka przecieka! Masakra! I w trakcie podawania picia też przecieka tak, że muszę podkładać chusteczkę, bo w przeciwnym razie synek jest mokry. Ze smoczków uspokajających i z podgrzewacza avent jestem bardzo zadowolona, ale butelki to PORAŻKA! Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hej, jestem mamą 4 dzieci
Z twojej listy korzystam jedynie z butelek tej marki. Są to bardzo dobre butelki. Spoza listy dochodzą kubki treningowe i melaminowe naczynia stołowe - również bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam firmę tomee tippee mam butelki z tej firmy i laktator jest na prawde super smoczki od butelek maja kształt piersi dziecko ma nawet usta ułożone tak jak podczas karmienia piersią. Z aventu polecam jedynie smoczki, te z tomee tippee były za krótkie i wypadały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smoczek do uspokajania. Przypomina bardzo piers ,jest dlugi(najlepiej tez kupic taki dla 3 ms dziecka od poczatku)i dzieki temu jesli sie karmi piersia nie zaburza on odruchu ssania u dziecka i mozna uniknac kłopotow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fabiankaa
Miałam: PODGRZEWACZ BUTELEK, STERYLIZATOR I BUTELKĘ. W podgrzewaczu przepaliła mi się wtyczka, ale długo podgrzewał - myślę, że nie warto kupować. Pozostałe -tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×