Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lucyjka

ile ml mleka modyfikowanego w 7-8 miesiacu?

Polecane posty

Ile mleka (lacznie z daniami na tym mleku) dziennie zjadaja wasze dzieci w 7/8 miesiacu zycia? Bo moja corka ok. 820 ml nutramigenu 2. (w tym raz dziennie kaszka (bezmleczna),ktora robie na nutramigenie i kleik kukurydziany na mleku). Moja pediatra powiedziala, ze to za duzo mleka dla malej i nie jest to dla niej zdrowe :O Corka je zupki ale malo pije miedzy posilkami (tylko wode) i nie chce jesc deserkow owocowych. Jedynym wyjsciem dla mnie jest szukanie kaszki zupelnie bezmlecznej. Sinlacu mala nie chce jesc za bardzo. Chleba jeszcze nie zje. Co podac? Czy wasi lekarze tez kaza wam ograniczac podawanie mleka modyfikowanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córka ma 8,5 miesiąca i wypija na dobę 400-450 ml mleka i zjada 150-220 ml kaszki mlecznej. Ale w jej przypadku to mało, bo baaardzoooo kiepsko przybiera na wadze, przez 2,5 miesiąca przybrała tylko 400 g :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofikowa, a co twoja corcia je poza mlekiem i kaszka? Napisz prosze jak wyglada jej dzien. Moja corka je: 6 rano: 230 ml mleka (lub 200 mleka z kleikiem) 11: 100 ml kaszki ryzowej na mleku + 150 ml mleka za 2 godziny (lub 200 ml kleiku jesli rano bylo samo mleko) 15: obiadek ok 200 ml 17: 120 ml mleka (rozcienczam 4 lyzeczki mleka w 150-180 ml wody= 19.30: 200 ml mleka z kleikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5.00 mleko 120-140 ml 8.30 kaszka mleczno-ryżowa 150-160 ml 13.00 zupa - 100-150 ml jak sama ugotuję lub 190 ml jak ze słoika 16.00 deser - cały słoiczek 125 g 18.00 mleko 120-140 ml 21.00 mleko z kleikiem, robię 240 ml, zjada 150-180 ml, a do reszty dosypuję kaszkę ryżową i i ile się da tyle wciskam łyżeczką :o 80 ml sok + 140 ml woda, 40-100 ml herbata (jak mało zje to daję więcej pić ok. 300 ml, a jak w miarę dobrze je, to daję tylko 200 ml picia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym sie az tak nie przejmowala. Moja dzis rpawie 2 letnia corka tez w tym okresie bardzo malo pila. a wlasnie mlekiem zaspokajala pragninie i uzuepleniala plyny. Do tej pory tak lubi mleko ze dopomina sie o mleko w ciagu dnia - lacznie wypila jakies 650 ml. Do tego oczywiscie obiady, desery, warzywa i wszystko inne. Moze sprobuj po prostu czesciej podawac stale pokarmy? jak nie lubi owocow, sproboj podac innej foirmy, moze musy posmakuja? moja do teraz uwielbia owoce gerbera - dania stworzone rpzez mamy. Pozdrawiam,:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kpiotrowicz, troche mnie pocieszylas. Moja cora nie chce owocow w zadnej postaci, ani soku, ani musu, deseru, ani w kaszce. Nic. Chetnie je obiadki/zupki, kaszki roznie. Upal u nas ostatnie dni, a mala tylko pare lykow wody robi :( Za to rozcienczonego mleka wypilaby cala butle, wiec pic jej sie chce, tylko uparciuch nie chce nic poza mlekiem. Jakie inne posilki stale wprowadzic? Kaszki robi sie tez na mleku :O Dawac 2 razy warzywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhcn
tofikowa: a ile dzidzus wazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo vita
Trochę z innej beczki ale na temat;-) Kupiłam dzis kaszke ryżową z Bobo-Vity i jest wyraznie napisane:"Gotowa po dodaniu mleka lub wody", w tym kółeczku,wiecie na opakowaniu . Obracam na tył i co widzę, przyklejona karteczka z instrukcją ile kaszki na ile mleka, właśnie MLEKA, o wodzie juz nie piszą. I teraz mam problem bo czyżby na wodzie nie była wskazana?Skoro przykleili instrukcję do mleka:-O Jak myslicie,o co chodzi?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Julcia wypija wypija około 360ml mleka zagęszczonego kaszką ryżową bo z kleikiem nie chciała jeść czasem wypija tylko 180ml jak nie ma apetytu zjada zupkę owoce wypija około 300 ml herbatki i na kolację robię jej 230ml kaszki mleczno-ryżowej ale nie zawsze zjada całą. A jej dzień wygląda tak 7 herbatka 150ml (jak wstanie nie chce pic mleka najpierw herbatkę pije) 9-10 180ml mleka z kaszką ryżową 12-13 180ml mleka z kaszką ryżową 16 zupka i owoce 20 kaszka mleczno-ryżowa 230ml w między czasie jeszcze jedna herbatka czasem flipsy albo biszkopciki poje nie zawsze chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fhcn - teraz waży 8660 g, przez ostatnie 2 tygodnie przybrała tylko 60 g :( bobo vita - kaszki ryżowe dla niemowlaka należy przygotowywać na mleku, tylko wtedy są odpowiednie pod względem kalorycznym, odżywczym i takie stanowią samodzielny posiłek. Ale czasem się zdarza, że dziecko jest z jakiś powodów na diecie bezmlecznej wtedy można mu podać kaszkę ryżową na wodzie - mój 2 letni bratanek miał tak po zatruciu pokarmowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Moja mała ma niecałe 8 miesięcy. Nie pochłania takich ilości jedzenia jak wasze dzieciątka . Tofikowa - dziecko w tym wieku nie przybiera już tak szybko na wadze. Wydaje mi się , że waży odpowiednio. Moje mała zjada : 7 - 160 ml kaszki na mleku 10-11 160 ml kaszki na mleku 14 - 150 ml zupki + 60 mleka 17 120 ml owoców + 60 mleka 20 - 21 200 ml mleka z kaszką Przez cały dzień wypieje może 50 ml , nie ma ochoty na picie a ja się tym nie przejmuje tak, jak przy pierwszym dziecku. Wtedy poiłam syna na siłe, bo nie mogłam zrozumieć jak się może nie chcieć komuś pić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coca cola - lekarz powiedział mi, że dziecko od 6 miesiąca do 12 miesiąca powinno przybierać min. 400 g na miesiąc. Tymczasem przez 4 tygodnie na przełomie marca i kwietnia mała nie przybrała ani grama, potem trochę nadrobiła w 3 tygodnie i znowu kiepsko przybywa, bo 60 g na 2 tygodnie to stanowczo za mało. Pediatra teraz każe mi chodzić do przychodni i ważyć córkę co 2 tygodnie, zrobiłam już badanie kału na pasożyty i bakterie, badanie moczu i morfologia. Taki niejadek mi się trafił :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofikowa, mała rzeczywiście trochę mało ostatnio przybrała. Moja na razie waży ok 8900, Przybrała przez ostatnie dwa miesiące 900 gram. Ale wydaje mi się, że teraz nie będzie już tak tyła. Dziecko w tym wieku więcej się rusza - zresztą twoja nie je aż tak mało. Dziecko w wieku 12 miesięcy powinno potrojić swoją wagę. Nie wiem ile twoja malutka ważyła przy urodzeniu, ale dla rocznej dziewczynki średnia waga ( 50 centyl) to \" tylko\" 9,5 kg. Nie wszyscy muszą być \"grubi\". U mojego syna w książecce znalazłam wagę po 9 miesiącach - 9950, a po 12 - 10,5 kg. Więc dziecko przybiera różnie. Jeżeli córcia jest zdrowa to nie przejmuj się tak wagą, zapewne niedługo sama zgłodnieje i nadrobi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mój Miki ma ponad 8 miesięcy ale jego jadlospis nie rózni się bardziej od tego wcześniejszego 6-7 - 210 ml mleka 9-10 kleik ryżowy na wodzie z jabłkiem startym lub bananem 12-13 obiadek 15-16 mleko ok 140-180 ml 18 - owoc lub kisielek z bobofruta 20- 210 mleka z kleikiem ryżowym Mały nie lubi slodkich kaszek, jest na bebilonie peptti, staram sie aby jadł dużo owoców. Pije sok bobofrut z wodą w proporcji 1 do 3, samego soku do buzi nie weźmie. W tej chwili waży ok. 9200 i ma 80 cm długości Więc kawał chłopa z niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje wszystkim za wpisy. Widze, ze wasze maluchy lubia owoce i pija herbatki lub soki. Moja niunka ich nie chce. Mama podsunela mi pomysl, zeby w poludnie dac dziecku zupke (rosolek np. z kaszka manna) do butli, a potem za 3 godziny obiadek na gesto z mieskiem. To jedno mleko do picia mi odpadnie. Ktoras z was probowala tak? Zadzwonilam do pediatry. Ona twierdzi, ze dziecko to nie cielak i tyle mleka juz nie potrzebuje. Kupilam dwie nowe kaszki, ktore mozna robic mieszajac mleko z woda pol na pol. Ale wychodza jakies wodniste i niezbyt sycace :O Ostatnio mala jakby wyszczuplala. Wiecej sie rusza, to fakt, probuje siadac i raczkowac. Ale widze, ze jak nie dostanie mleka pelnego, to glodna :( Kaszki zjada tylko z 100 ml. Pewnie chetnie by zjadla biszkopta, ale one na mleku i z jajkiem, wiec odpadaja ze wzgledu na skaze bialkowa. Macie jakis pomysl na przekaske nieowocowa? Aha, zeby nie bylo, ze sie nie staram :P Od 4 miesiecy podsuwam malej owoce, rozne, najpierw miala wysypke od prawie wszystkiego, a teraz wogole nie chce tknac. Normalnie, ostatnio przemycam lyzeczke owocow z zmieniakami :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej skoro twoja mała lubi smak kaszek owocowych to ja bym zrobiła jej taki kleik na wodzie na gęsto i dodała do tego owoce i dokładnie wymieszała, myślę że może jej posmakować.Ja robię prawie wszystko na wodzie kleik, kaszkę kukurydziną one same w sobie są wystarczająco kaloryczne , robie je na gesto i dodaje do tego różnych owoców. A co do rosołku to mój jest alergikiem i może dlatego zabroniono nam używa wywaru mięsnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zerkanna, moja cora tez alergiczka, ale sloiczki obiadowe z mieskiem i nawet ryba wcina i nic jej nie jest. Reaguje natomiast na najmniejsze ilosci mleka, jajek i ostanio sie zastanawiam czy tez na gluten :O Co do kaszek owocowych, roznie z tym. Prowalam dodawac owocow (1 lyzeczke) do kaszki, ale zaraz po skosztowaniu zaciskala usta. A jak robisz taki kleik na gesto? Ile dajesz kleiku na jaka ilosc wody? Na oko? Bo ja mam tylko kleik nestle i przepis na opakowaniu nadaje sie tylko do butli: 3 lyzeczki na 100 ml. (albo 7,5 na 200ml)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem szczeże nie wiem ile miarek daje, bo wlewam wodę do miseczki i mieszając dosypuje tego kleiku aż mam taką konsystencję trochę rzadszą niż chce bo i tak jeszcze zgęstnieje.Ja też używam Nestele albo Bobivitę. Mój też jest uczulony na mleko, soję i gluten ma odstawiony na miesiąc bo skóra fatalnie zareagowała. On ma atopowe zapalenie skóry więc wiecznie coś jest nie tak. Nie wiem jak ci pomóc bo mój to uwielbia owoce. Może kup jej taki słoiczek z Hippa maliny, jabłka z kleikiem ryżowy to ma inną konsystencję może do tego się przekona. Ja to daje mu czasami nawet possć ćwiartkę jabłka to później mam problem żeby mu ją odebrać. A ile twoja mała waży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak przeczytałam jadłospis Twojej małej to mój z takich ilości mleka sam zrezygnował w wieku 5 miesięcy. Jak zaczął dostawać nowe jedzenie to nie ma siły. Na początku miał 4 porcje mleka i 2 inne posiłki i stopniowo zeszliśmy do 2 albo 3 porcji to zależy od której nie śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zerkanna, dzieki za odp. nie wiem ile mala wazy akurat teraz. Mamy kontrole w czwartek, to sie dowiem. No a moja tylko mleko i mleko. A duzo twoj synek duzo zjada zupki/obiadu? Kaszki? Owoce chyba nie podchodza ze wzgledu na kwasny smak (chociaz banan tez nie ma powodzenia), bo za pomidorami tez nie przepada :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość v___Doti___v
A mój ma 10 mies i mleko pije tylko rano i wieczorem po około 180ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej sorry że dopiero teraz odpisuję. Więc mój zjada od 100 do 120 ml zupki, a kaszki nie je wogóle, kleiku z jabłkiem to pół jabłka i ok 60 ml kleiku tego gęstego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zerkanna, to nieduzo tej zupki i kleiku zjada twoj chlopczyk. A moja niunka taka zarloczna?? Kaszki dzis zjadla ok. 120 ml, a obiadku (na gesto) je 180-200 ml. Za to sie zmartwilam, bo ostatnie dni dawalam jej pare lyzeczek kaszki pszennej (z glutenem) i dzisiaj paskudnie raczki wygladaja :( W czewonej egzemie. Obawiam sie, ze gluten odpada narazie. Moglabys mi jeszcze napisac jak robisz kisiel z bobofruta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam u gastroenterologa bo młodego ręce też wyglądały paskudnie po glutenie to kazał odstawić na miesiąc i teraz mam kolejną wizytę zobaczymy co powie. Kisiel robię tak. gotuje bobofruta (nie całą butelkę) najlepiej malinowego i w kubku rozrabiam kilka łyżek (2-3) mąki ziemiaczanej z wodą. Jak się zagotuje bobofrut to zdejmuję z gazu i mieszając dodaję zawiesinę z mąki ziemiaczanej intenstywnie mieszając (wlewam tego tyle aż się ściśni). później ponownie na gaz i gotuje jeszcze chwilkę, Ja do tego daję jeszcze trochę startego jabłka. Najlepszy do tego jest sok który jest przecierowy u nas sprawdził się malinowy bo jest fajnej konsystencji i słodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zekanna, przepraszam najmocniej za blad w nicku. Cos mie sie w oczach mieni. Moze przez pobodki o przed 6 rano 😴 💤Sorry, nie chcialam. Dziekuje za przepis na kisiel. Sprobuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej i jak tam przekonywanie do owoców? Powiedz co teraz dajesz swojej małej może coś od ciebie ściągne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Probuje przemycic lyzeczke musu do kaszki, bo samego nie tknie. Daje kawaleczek owoca do polizania. Malej podoba sie mozliwosc trzymania czegos w rece i gryzienia, nawet owocu, ale nie potrafi jeszcze pogryzc i polknac kawaleczka :O Wczoraj w zamian za probe z owocami, dostala ciut pomidora i chyba ten smak lepiej jej podchodzi ;) Zrobie kisielek jak slodki sok dostane. (Mieszkam w Norwegii. Nie mam bobofrutow). Poza tym mala pije mleko, mleko zageszczone kleikiem kukurydzianym lub ryzowym. Kaszki nestle (malinowa), sinlac baaaardzo rzadko i niewiele. Ostatnio tez kaszke orkiszowa (rodzaj pszenicy - stad egzema po glutenie jak sadze :O) i kaszke jaglana (ona bez glutenu). Robie je pol na pol z woda i z nutramigenem albo z mlekiem ryzowym. Obiadki daje sloiczkowe, ewentualnie z dodatkiem wlasnym typu burak, brokuly, awokado (bo to niby owoc, ale smakuje bardziej jarzynowo ;) ) miesko z rosolu itp. Zupka do picia tez nie miala powodzenia :O Wlasnie znalazlam przepis na kruche ciastkeczka bez mleka, glutenu i jajek ;) Jak wyprobuje to dam przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o super na przepis się pisze. Ja jeszcze do zup daje ryż biały, młody bardzo lubi. Ostatnio próbowałam z kalarepką, ale rezultat było totalne przeczyszczenie więc odstawiona. Ja obieram jeszcze brzoskwinię i młody wyssie ją prawie całą ja trzymam a on się przysywa -bardzo mu się to podba. Na tej stronie fajnie jest opisane co i kiedy wprowadzić http://www.osesek.pl/co-kiedy-w-diecie-dziecka/produkty-spozywcze-w-diecie-dziecka-ktore-ukonczylo-7-miesiac-z-3.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×