Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

flamasterka

No i chyba mam tę cukrzycę ciężarnych.

Polecane posty

odebrałam wyniki 75g i są podwyższone: na czczo- 71 (min- 70/ max- 110) po 1 godz - 132 (max jest 110) po 2 godz - 137 (max jest tez 110) najgorsze, że ta glukoza po drugiej godzinie jest wyższa a powinna się spalać, więc i wynik powinien być niższy. czy to jednoznacznie oznacza, że to cukrzyca ciężarnych? czyli teraz już sama dieta tzn. ograniczenie cukru nie pomoże? mam kontrolę u ginki dopiero w pon. 23. czerwca, czy teraz iść do niej od razu skoro wyniki są takie złe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najwcześniej mogę do niej iść w najbliższy poniedziałek, bo w tym tygodniu już nie przyjmuje. jestem przerażona, żeby tylko dziecku nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie dzisiaj idebrałam wyniki na czczo 78 po godzinie 124 po 2 mi nie badali byłam u lekarza i wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyu
Wykonanie między 24-28 tygodniem ciąży u wszystkich kobiet testu przesiewowego po doustnym podaniu 50 g glukozy i oznaczeniu jej stężenia w 60. Min w surowicy krwi żylnej (GCT). Test przesiewowy może być wykonany bez względu na porę doby i czas, jaki upłynął od ostatniego posiłku.(nie musi być na czczo !) Wynik testu po 1 godzinie od podania glukozy mniejszy od 140 mg% oznacza wartość prawidłową. Jeżeli stężenie glukozy po 1 godzinie będzie równa lub większa od 140 mg%, ale mniejsze od 180 mg% należy wykonać test diagnostyczny z doustnym obciążeniem 75 g glukozy. Warunki wykonania testu z doustnym obciążeniem 75 g glukozy zalecane przez WHO są następujące: test powinien być wykonywany na czczo; co najmniej przez 3 dni przed wykonywaniem testu badana kobieta powinna mieć nieograniczoną dietę zawierającą minimum 150 g węglowodanów na dobę przy normalnej aktywności fizycznej; 75 g glukozy należy rozpuścić w 250-300 ml wody i wypić w ciągu 5 min. Poziomy cukru oznacza się przed wypiciem - na czczo; po 1 i 2 godzinach.Cukrzycę rozpoznajemy jeżeli przynajmniej jedna wartość glikemii przekracza podane normy : 105 mg% na czczo, po obciążeniu 75g po jednej godzinie 180 mg% i po 2 godzinach - 140 mg %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flamasterka, przecież to normalne wyniki. Idź do lekarza, nic się nie dzieje :). Najwyżej sama dieta :). Spokojnie :). Ja ci pisałam, że po 1h miałam 179 po 2 h 173 czyli spadek niewielki i ja też nie mam cukrzycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okokokokokokoko- chyba spanikowalam! nawet facet w przychodni gdzie odbieralam wyniki spojrzal i powiedzial, ze wynik jest zly i musze pedem do lekarza i mnie tez udzielila sie panika. mam wizyte za 2 tygodnie, czekac na nia czy isc wczesniej? w sumie to lekarka nie mowila, ze gdyby wynik byl wysoki to, zeby od razu przyjsc. diete cukrzycowa mam juz od kilku dni i staram sie uwazac na to co jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te wyniki sa prawidlowe nie ma cukrzycy... ale wiesz jak zastosujesz diete cukrzycowa to ci napewno nie zaszkodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana11
uważajcie z dietą niskocukrową w ciąży. konsultacja lekarska wskazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flamasterka, ja mam cukrzyce i mialam po 100 gr wyniki ponad 200 po 1 i 2 h, spadlo dopiero po 3 h. twoje wyniki sa w normie weldug tego co ja wiem, nie wiem skad te normy i taka niska wartosc po 1 h ? U mnie mozna bylo miec 180.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem surfitka, moze to zalezy od jednostek. na moim badaniu jest jednostka mg/dl cokolwiek to oznacza i min jest 70 a max 110. a do lekarki nawet nie mam nr tel, tylko do przychodni, wiec zadzwonie w pon i dowiem sie co i jak, choc i tak mnie pocieszylyscie. skoro dieta wystarczy to nie jest tak zle jak myslalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak jest napisane na tym badaniu, choc jak bylam ostatno u lekarki z wynikiem 50g to przeliczala na kalkulatorze jakos te jednostki, wiec moze one jakies nietypowe czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo sa jeszcze mini mole :). Dlatego, może łatwiej jej operować w tych jednostkach. U mnie lekarze liczą w tej co ty masz. Możliwe też, że te normy, które masz na kartce są dla ludzi, ze tak powiem nie w ciąży. W ciąży te normy troszke sie zmieniają :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flamasterka, dieta nie zaszkodzi, ale wedlug mnie po 75 gr i po godzinie wynik 137 jest super !!!! Okokokokokoko..tez bylam ciekawa i sie dowiedzialam ;) :P Ale tu gdzie mieszkam, robia taki test i to jeszcze 3h. A te wyniki w molach to chyba oscyluja cos kolo 4-7 jako norma na czczo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na molach się nie znam :D Mogę tak przełączyć glukometr, ale wtedy głupieję :D Wolę tradycyjne jednostki :). No tak skoro 75 robi sie po 2 h to setkę po 3. Ja się już na szczęście w tej ciąży nie dowiem :). Wystarczy 75 :). Zgadzam się z Surfitką, ze ten wynik jest dobry i nie rozumiem skąd głupie gadanie osoby w labolatorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie przeczytalam w ksiazce \"Ciaza zdrowa i bezpieczna\", ze norma jest przekroczona, jesli stezenie cukru wynosi MINIMUM: 95 mg/dl na poczatku badania czyli na czczo 180 mg/dl po uplywie godziny 155 mg/dl po uplywie dwoch godzin jesli wyniki z co najmniej dwoch pomiarow sa podwyzszone to stwierdza sie cukrzyce ciazowa. u mnie zaden pomiar nie jest podwyzszony, wiec wg tej ksiazki moge byc spokojna, oczywiscie diete cukrzycowa zachowywac dalej trzeba ale powodu do niepokoju nie ma? kurcze nastraszyl mnie ten facet, bo w sumie spojrzal tak na te wyniki, ze mialam ochote stamtad zwiac :( zadzwonie w poniedzialek do lekarki, zeby sie upewnic na 100%, ze nic nie zagraza dziecku, bo lepiej dmuchac na zimne. gdyby jemu cos sie stalo przez moje zaniedbanie to nigdy bym sobie tego nie wybaczyla. ale z tego co piszecie dziewczyny to chyba moge byc spokojna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz być spokojna. Ja mimo, że przekroczyłam tą drugą normę, to ani w poradnii cukrzycowej ani mój lekarz nie stwierdził cukrzycy ciążowej. Także nic się nie martw :). Ja mam ciążowe obniżenie tolerancji glukozy :D hehehe, ale dietę musze mieć i sprawdzać cukier, żeby się cukrzyca nie rozwinęła, ale wszystko jest ok. Głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff, naprawde mi ulzylo, bo w pierwszej chwili przestraszylam sie na zarty :) dzieki :D w takim razie moge chyba spokojnie isc na wizyte w oznaczonym terminie czyli za 2 tygodnie, no i uwazac na diete. dzieki dziewczyny za pocieszenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okokokokokokoko- dzieki wielkie, naprawde bardzo mi pomoglas za co jestem Ci strasznie wdzieczna! :) surfitka- Tobie tez dziekuje! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flamasterka nie ma za co. Sama wiem jak to jest :). Sama niedawno szukałam pomocy. Hmmm niedawno juz ponad 2 miesiące temu :D Ale ten czas leci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie, dobrze, ze na kafe mozna spotkac normalnych, pomocnych ludzi, choc i chamskich tu nie brakuje niestety :( ja mialam szczescie trafic na tych zyczliwych :) jak niewiele Ci zostalo do przyjscia maluszka na swiat! zazdroszcze Ci, ze juz niedlugo bedziesz go mogla przywitac na swiecie, ja juz sie nie moge doczekac, choc od jakiegos czasu drecza mnie koszmary, ze porod bedzie wczesniej a ja nie wszystko zdaze kupic :( brrrr dlatego torbe do szpitala spakuje juz niedlugo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehe, chyba każda z nas to ma :) Ja tez panikuję, że urodze wcześniej, za dwa tygodnie, też już będe pakować torbę :). Co ma być to będzie. Czas strasznie leci, także niedługo się doczekasz :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×