Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eelllllllaaaaaaaaa

Kto robił glukoze ???????????

Polecane posty

Gość eelllllllaaaaaaaaa
tak ale ja nie mam czasu na latanie po laboratorium przez swoja głupote:( i co bede zrec nadal jak swinia, dadza mi insulinke zeby pomogla spalac ta glukoze,,,, skoro sama moge sobie dac rade zdrowo sie odzywiajac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co ty za bajki opowiadasz? Cukrzycę ciążową ma około 3-4 procent kobiet w ciąży. W większości wypadków jest wykrywana, bo badanie poziomu glukozy jest badaniem obowiązkowym, nie wykrywa się u kobiet, które się nie badają :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
okokooooo-----w którym tygodniu jesteś????bo jestes tez w ciazy???ile wazy Twój bobas????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w 34 tygodniu, waży około 2 kg. A czasu nie masz, ale to badanie jest obowiązkowe, a insulina, tylko w niektórych przypadkach, sama sobie też raczej diety cukrzycowej nie ustalisz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
glupoty????:) wyczytałam gdzies w necie przed chwila, wypowiadał sie pan dietetyk:) nie ja.......pytalam równiesz gina czym grozi i powiedział ze tylko otyloscia dziecka oraz zlym rozwijaniem sie......moja narazie wazy 28 tyd 1200......chyba nie jest zle?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
no ijak sie naczytałam o wodogłowiu to mi kopara opadla......myslalam ze wodoglowie jest przez duzo wody w brzuchu:(?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jest źle. A ja i w poradni cukrzycowej i od gina, i w wielu innych miejscach czytałam, że cukrzyca ciążowa dotyczy niewielkiej ilości kobiet, tak jak napisałam około 3-4 %. Nietolerancja glukozy dotyczy szerszego grona, ale nietolerancja glukozy to co innego niż cukrzyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
nasuwa sie nastepne [pytanie......jescze do niedawna nie bylo tego badania..czy dzieci rodzily sie zdrowe...........i jestem ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
zaraz poszukam jescze skad to wyczytałam i ci wkleje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadal rodzą się zdrowe, bo ten problem dotyczy tak samo jak dotyczył małej ilości kobiet :). O cukrzycy dowiadywały się tuż przed porodem albo wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
a przez co????? bo nazwy sa podobne do siebie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_77
DO AUTORKI TOPIKU nie wiem czemu chcesz zakłamac wyniki badan . Cukrzyca ciązowa to nie koniec swiata , czasami wystarczy odpowiednia dieta cukrzycowa i kontrola cukru pare razy dziennie . Jesli okaze sie ze masz cukrzyce to zostaniesz skierowana do poradni diabetologicznej , dostaniesz glukometr do domu - byc moze insulina nie bedzie potrzebna jesli wystarczy dieta . Na Twoim miejscu nie zaklamywalabym tych wynikow , gdyz podwyzszony cukier w organizmie nie tylko tobie szkodzi ale i twojemu dzidziusiowi i to bardzo . Wiec lepiej sie zastanow zanim popełnisz taką głupote .Cukrzyca po porodzie zwykle zaraz mija wiec mysle ze warto sie poswiecic dla dzidziusia , w koncu jego zdrowie najwazniejsze prawda ? No chyba ze jestes egoistka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przepraszam ile masz lat
Przepraszam, że zapytam ale ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
pewnie ze jest najwazniejsza:) ale wody sie napije po tym slodziku:) i dam znac jak mi te wyniki poszly>>>>>ale dieta itak od dzis juz jest...zamiast ziemniakow kasza greczana...zamiast całej babki jeden batonik z ,musli:) kurcze......okokok------nie moge znalesc tego gdzie wyczytalam ze co 4 kobieta w ciazy ma cukrzyce, ale znajde!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
26 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
ze niby taka stara i taka głupia :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ella ale badania po to sie robi zeby byly wiarygodne. bez sensu falszowac wyniki. cukrzyca to nie chodzenie na silownie. jak juz ją masz to uwierz mi ze chodzac na silownie jej nie zwalczysz. cukrzyca ciązowa nie ejst straszna ale naprawde trzeba to zbadac bo tu chodzi o twojego maluszka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.netklinika.pl/cukrzyca/cukrzyca_a_ciaza.htm Tutaj jest napisane o tych procentach. Kasza gryczana ma wysoki indeks glikemiczny, ziemniaki mają podobny. Nie ma więc za bardzo różnicy. Co do batonika z musli, miód niestety w diecie cukrzycowej jest wykluczony. Musli, szczególnie to z suszonymi owocami, też raczej nie powinno się znajdować. Także lepiej zrób badanie i w razie czego udaj się do specjalistów, którzy wytłumaczą ci co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_77
DO AUTORKI TOPIKU Jesli chodzi o diete cukrzycowa to Ci pomoge bo sama jestem na takiej diecie , tez jestem w ciazy na szczescie to koncówka jedz czesto czyli 5 lub 6 posiłkow dziennie - ale malo 1. zamiast jasnego pieczywa przejdz na ciemne 2 . zrezygnuj ze slodyczy , pij gorzką herbate , nie przesadzaj tez z mlekiem bo ma tez sporo cukru zamisast tego do posiłku zjedz sobie maly naturalny jogurt bez cukru 3. Wszystko musi byc chude - mieso wedliny , sery , mleko 4. mieso gotuj lub griluj nie jedz smażonego 5. zadnych deserow , ciast i smietany 6.uwazaj na makarony , ziemniaki , ryz - bo zawieraja duzo weglowodanow , spozywaj w malych ilosciach 7. mozesz jesc duzo warzyw 8. ogranicz ilosc pitych sokow , jedz jeden owoc ( maja duzo weglowodanów )do posiłku Np. na sniadanie zjedz dwie kromki razowego ciemnego chleba z dwoma plastrami sera zółtego odtłuszczonego ( np. holender ) lub z chuda wedlina , kilka rzodkiewek do tego 1 szklanka mleka na drugie sniadanie np. 1 kromka chleba , srednie jablko , mały jogurt naturalny itp.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_77
zadnego miodu , zadnych bananow i wiongron ( zawieraja duzo weglowodanow ) a co do zieminiakow czy makaronow , mozesz je jesc tyle ze w malych ilosciach . Jak bedziesz robila zupy na chudym miesku , zmiast smietany dodawaj jogurtu naturalnego Polecam zupy warzywne , nie podnosza zbytnio cukru . chude mieso mozesz jesc smialo bo potrzebe jest zelazo dla dzidziusia , a mieso nie podnosi cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola77. A tobie nie skacze cukier po pieczywie? Ja nawet po ciemnym mam skoki cukru :). Także jem go bardzo mało. Chyba, że się wysile i szukam takiego w którym nie ma słodu itd. :). Owoce np mimo tego, że nie powinnam jeść dużo jem i cukier mam w normie, pani w poradni powiedziała, że skoro tak jest to, żeby jeść :). Serów żółtych nie jem żadnych. Słodkie rzeczy od czasu do czasu mogę zjeść do południa. Mi kazali sprawdzać na początku cukier i wykluczać to co podnosi cukier. Np nie mogę jeść płatków kukurydzianych :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ziemniaków, makaronu i innych, to ja w książce dla cukrzyków i w poradni diabetologicznej doczytałam się: kasza, ryż - 3 łyżki stołowe :). A ziemniaki, 1 lub 2 małe :) oczywiście bez masła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_77
jak masz jeszcze jakies pytania to chetnie opowiem . Ja trzymam sie diety , czasem pozwole sobie na jakis batonik ale wszystko kontroluje glukometrem i wyniki mam w normie .Miałam ponad miesiac temu zrobiona krzywa cukru . na czczo mialam wynik w normie ale po wypiciu glukozy 50 g po 1 h miałam ponad 250 czyli dwukrotnie ponad norme Ale z tego piszesz to jeszcze nie robiłas takiego testu to na jakiej podstawie twierdzisz ze mozesz miec cukrzyce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lol Karola to troche tego cukru miałaś. Mam nadzieję, że maleństwo i ty dborze się czujecie :). Autorka napisała, po czym myśli że ma cukrzyce, bo jadła dużo różnych rzeczy niezdrowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_77
ja zamiast masła lub margaryny uzwyam do smarowania miss figura bo zawiera malo tłuszczu tylko 30 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
karola dzienki wielkie:) ......własnie ze robiłam ....na 50 gr mam 160 :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×