Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eelllllllaaaaaaaaa

Kto robił glukoze ???????????

Polecane posty

Gość eelllllllaaaaaaaaa
ja swojego nie mam:) a mozna to kupic w aptece też?ile to kosztuje glukometr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
a jak wy pamietacie kiedy mija 2 godz???/ kurcze.....to non stop z dzegarkiem trzeba chodzic??? jak bede akurat w sklepie to tez mam sie tam nakuwac, mierzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrzyłam na Allegro, kosztują od około 40 zł w górę. Ale i tak musisz iść po paski, nakłuwacze itd. :). W sumie jak chcesz :). Ale skoro mozesz dostać z poradni, to po co ci własny :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_77
te paski na recepte kosztuja okolo 3 zł jak jest na recepcie ifno ze to choroba przewlekla , a jak to jest choroba ( taka ktora ma sie do konca zycia ) to jest inny symbol i te sa po 1 gr . Tak na prawde w tych aptekach sami nie wiedza , recepte zawsze mam wypisywana tak sama a raz te paski kupowalam w cenie 3 zł a raz po gr . W aptekach pracuja chyba niedouczeni farmaceuci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
he he:) dziewczyny sorki za takie glupie pytania ale naprawde duża wiedze mi juz dzis przekazalyscie:) i juz jestem spokojniejsza:) dzienki wam..... a tak bałam sie....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehe, Karola tak ma bo ma cukrzycę, ja mam mierzyć o różnych godzinach, po różnych posiłkach. Nie codzinennie. :). Mniej więcej 2 godziny po :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehe, Karola, wiesz że nawet nie wiedziałam. Dostałam receptę i słyszałam, że zapłacę 3 zł, a tu się okazało że 1 grosik. Mi to w sumie nie przeszkadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_77
jesli chodzi o mierzenie , mnie diabetolog powiedział ze jak nie bede mogla zmierzyc cukru po 2 h bo gdzies akurat bede to moge zmierzyc po 1 h po godzinie jest norma 140 a po 2 h po jedzeniu to 120 . na czczo dobrze zeby bylo do 95 , ale tez nie moze byc za niski cukier ( a niektore kobiety maja obnizony bardzo cukier na czczo i tez musza to kontrolowac )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość analityk kliniczny od krzywej
nie wiem, gdzie Wy robicie badania i jakie osoby pracują w tych laboratoriach, ale absolutnie nie można pić niczego podczas badania na krzywą glukozy. Nie można pić nawet wody (gazowana, czy nie żadna różnica), należy również unikać wysiłku, w tym marszu. W ten sposób wynik będzie zaniżiny. J eśli chodzi o celowe fałszowanie wyniku, to współczuję. Byłam świadkiem niejednej tragedii na oddziale noworodkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość analityk kliniczny od krzywej
i bardzo dobrze, prawidłowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość analityk kliniczny od krzywej
takich osób jest niestety sporo na forum, szkoda tylko, że ich niewiedza może czasami zaszkodzić innym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość analityk kliniczny od krzywej
oczywiście nie mam na myśli Ciebie okokoko, tylko tych "zakrzykiwaczy" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh domyśliłam się :). Dzięki, to też jest ważna informacja. :). Ale dziwie się, że w labolatoriach tego nie mówią. Słyszałam jak laborantki mówiły, że można się przejść itd. Ale co tam :).,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_77
do analityka klicznego od krzywej mam pytanie jakich tragedii bylas swiadkiem na oddziale noworodkowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeellllaaaaaaaaaaaa
odebrałam wyniki........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeellllaaaaaaaaaaaa
od swojego dinekologa dostałam cos takiegie, i powiedział jak się zmieszcze to ok, jak nie to skierowanie jak najszybcziej i.........szpital:( DTO6 75 NORMY na czo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeellllaaaaaaaaaaaa
cholera!!! wcielo mi tekst:( tyle sie napisałąm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość analityk kliniczny od krzywej
Dzieci rodzą się duże, ale ich narządy są niedojrzałe. Często występuje niewydolnoćś oddechowa. Mamusie często bagatelizują chorobę, a jest ona niebezpieczna (oczywiście mówię o cukrzycy nieleczonej!!!!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeellllllllllllaaaaaaaaaaa
Najpierw robilam na 50 gr-----------po godzinie wyszlo 165:( czyli nie zmiescilam sie w normie ( gdzie norma do 140) lekarz wyslal mnie na krzywa 75gr, jezeli wyniki wyszly by nie zadawalające, czeka mnie skierowanie do szpitala na dwa dni, gdzie w najlepszym wypadku, dieta, mierzenie cukru, w najgorszym insulina, ech!:( na kartce ktora mi dal , napisal wyraznie cos takiego; DTO6 75 NORMY na czczo---< 95 po 1H-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeellllllllllllaaaaaaaaaaa
no nie znow mi zjadlo tekst...wrrrrrrrrrrrrrrrrr..............cholera chce napisac jakie mam wyniki czy dobre?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eelllllllaaaaaaaaa to dziwne ze lekarz cie chce do szpitala klasc... teraz sie z cukrzyca nie kladzie do szpitala no chyba ze oprocz tego jeszcze cos sie dzieje... ja tylko bylam w szpitalu na takim przeszkoleniu jak sobie mierzyc cukier i jaka diete stosowac i wio do domu... nawiasem mowiac ja po 50g mialam cukier 200 i 75g juz nawet nie robilam bo diabetolog powiedziala ze napewno cukrzyca ciezarnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tylko mi powiedzieli w szpitalu ze jakby cukier bardzo przekraczal normy to zebym zadzwonila do szpitala to mi zrobia przeszkolenie nt insuliny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeelllaaaaaaaaa
asiu też sie przerazilam ...poco szpital????????? tlumaczyl ze w tym czasie miala bym mierzony cukier po kazdym posiłku, czy cos takiego? miala bym tam byc dwa dni.....jak by poszlo ok to dieta jak nie insulina:( ale mam nadzieje ze daremnie panikowalam .....dzis odebralam wyniki 75 gram i chyba zmiescilam sie w normie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrrwwwwww
ja ide dziś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×