Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eelllllllaaaaaaaaa

Kto robił glukoze ???????????

Polecane posty

Gość eelllllllaaaaaaaaa
wzasadzie to jeszcze nie zweryfikowałam te 75 gram ale juz sie boje.....w poniedzialek ide na 75 to sie dowiem czy czeka mnie szpital:( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
zrobie zrobie :)bez oszustw ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
tak powiedzial mi ginekolog ze jak wyniki po 75 beda zle to 2 dniowy szpital , i cos tam.....potem powiedzil no wzasadzie to pani tak malo nie wazy juz:( zalamał mnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_77
to ze jadla duzo rzeczy niezdrowych to wcale nie znaczy ze ma cukrzyce . w ciazy zwykle jest tak - tak mowil lekarz - trzustka nie wydziela prawidlowej ilosci insuliny ( to jest hormon ) a w ciazy bardzo czesto sa zaburzenia hormonalne i stad ta cukrzyca ciażowa , ktora mija zaraz po porodzie . Moj diabetolog powiedzial ze ta diete musze stosowac do konca ciazy a po porodzie mam juz normalnie jesc . Przez miesiac mam jeszcze miec ten glukometr zeby sobie sprawdzac poziom cukru a po 3 miesiacach mam zrobic krzywa cukru zeby sprawdzic czy cukrzyca znikneła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
no i tu mnie macie ......jak slysze szpital......to umieram:( nie chce do szpitala:( juz wolala bym do diabetyka.......jakiegos...a wy jak mialyscie tez do szpitala ....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
i te nakuwanki......i co potem insuline sie wkuwa w brzuch??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_77
mnie do szpitala nikt nie chciał wysyłac mimo ze miałam taki wysoki cukier tylko lekarz gin skierowal mnie do poradni diabetologicznej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
to nawet jak bede miec zle moge sama sie udac do jakies poradni ?????bez wiedzy mojego gina ? po diete cukrzycowa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie musiałam iść do szpitala, bo miałam własny glukometr i sama sobie zrobiłam krzywą dobową. Co 2-3 godziny sprawdzałam poziom cukru i zapisywałam. Dlatego nie musialam iść. A ile ważysz? Dzidziuś waży normalnie. Karola mi jeszcze lekarz powiedział, że oprócz hormonów to jest wina uciskania malucha na trzustkę :). Ile w tym prawdy nie wiem :). JA dietę też mogę stosować do końca ciąży. Ale ja nie mam cukrzycy. Tylko nietolerancję. Ale na diecie mam być :). Ale nakłuwaki? To tylko w palec do pomiaru glukozy, nie boli, można sie przyzwyczaić. Insulona jest potrzebna, naprawdę w niewielu przypadkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_77
do poradni diabetologicznej trzeba miec skierowanie no chyba ze pojdziesz gdzies prywatnie . ale nie panikuj byc moze nie masz tej cukrzycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
ja waże 56,8 dzidzis 1200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
okokoo---to ty masz dobrze , tez wolala bym miec nie tolerancjie niz ta cukrzyce:( powiedzial ze do szpitala, na dwa dni gdzie beda mnie badac , jak krolika....jak bedzie wszystko si...to dieta jak nie to insulina:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
hmmmmmmm.....jakies 12, 8:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eee nie denerwuj się, bo to najgorsze co może być :). Mnie lekarz straszył, że insulina jak będe miała cukry powyżej 120 :D Norma to do 140 po posiłku :). Także oni straszą. Nic się nie martw. Naprawdę w większości przypadków da się zapanować nad tym dietą. A te badania jak królika :D To tylko badanie krwi co jakiś czas, żeby zrobić profil dobowy. :) Jak będziesz miała glukometr to możesz zrobić sama w domu. Mnie też do szpitala nie wysłali bo stwierdzili, ze to za duży stres. A jak wiadomo, przy stresie też są wyrzuty cukru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
okokoko-----nie wiem czy gdzieś pisałaś jakie ty mialaś wyniki po 50gr....? oraz 75gram???? jezeli mozesz to napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
co za dupek:) wogule mnie nie oszczedza!!!!!! no to jednak poszukam prywatnej poradni....ale nie ....hmmmmmm bo przeciez skierowanie musi byc.......cholera!!!! nie wiem jak wywinac sie ze szpitala......tak ogólnie z innej beczki , jescze nigdy nie bylam w szpitalu....nigdy....pierwszy moj raz bedzie jak bede z tym cukrem....jak nie to dopiero na porodowce zobacze jak to wyglada w srodku:)stad ta obawa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie miałam robionego 50 :). Miałam od razu 75 norma do 180 ja miałam 179, więc na dwoje babka wróżyła. Na wszelki wypadek wysłali mnie do poradni, badam cukier itd. Coś jest nie tak bo czasem przywali mi cukrem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
no wlasnie tez mam napisana norma przy 75 do 180....mam nadzieje ze sie zmieszcze ...dam znać w poniedzialek .....oby mialam tylko nie tolerancje:( mimo to dziekuje bardzo za pomoc.....🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
jak narazie postaram sie nie myslec o tej cukrzycy bo po nocach mi sie sni:) tylko wezme sy szaliczek wywiesze za okno....oraz uszykuje ubranka czerwono -biale żeby Polska wygrała:) he he:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_77
tak dla wiadomosc to glukometr dostalam z panstwowej poradni diabetologiczenej i mam go oddac do miesiaca po porodzie - wiec nie musialam nic płacic , a najdrozsze sa paski a na recepte to groszowa sprawa bez recepty to bardzo duzy koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelllllllaaaaaaaaa
karola ja stąd nie wyjde dziś:) jakie paski? ile to kosztuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego trzeba iść do gina, i w razie czego w katę wpisać cukrzycę :). Paski sa do glukometru, to taki paseczek, gdzie dajesz kroplę krwi. Kosztują do mojego glukometru około 50 zł za 50 sztuk a na receptę 1 grosik :). Ja glukometr miałam swój, także luzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_77
do mierzenia cukru potrzebny jest glukometr , paski ( jeden pasek to jeden pomiar ) kupujesz je w aptece jesli masz recepte to zwykle jedno opakowanie ( 50 paskow ) to koszt około 3 zł . bez recepty kosztuja prawie 50 zł . Ja mierze cukier 4 razy dziennie- na czczo , 2 h po sniadaniu , 2 h po obiedzie i 2 h po kolacji . No i trzeba miesc igly ja dostalam z poradni i trzeba je zmieniac max po tygodniu nie wiem ile one kosztuja w aptece bo jeszcze ich nie kupowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×