Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość marynika_81

spuchnięte nogi - 6 miesiąc ciąży. Pomocy!

Polecane posty

Gość marynika_81

Od kilku dni bardzo puchną mi nogi i troszkę dłonie! Przytyłam 15 kilo, może to jest powodem. Gin mówi, że to normalne, jednak kogo nie pytam każda mówi, że w ostatnim miesiącu im puchły, ale nie w 6! Co sądzicie?? Jak radzicie sobie z takiml problemem??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabzykał mnie na smierc
to co ty jesz? w 9 tym miesiącu sie tyle tyje anie w 6stym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marynika_81
pytałam o spuchniete nogi..... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomagam......
jak najmniej spozywac soli i pic wode , mozna tez truskawkami sobie pomoc bo sa moczopedne a wieczorem nogi do gory i lezec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marynika_81
dzięki... Może powinnam zrobić badanie na obecność białka w moczu ?? Ciśnienie mam w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomagam......
jak uwazasz :) teraz mozesz nastawic sie na to , ze nogi beda ci puchly prawie codziennie , taki urok ciazy niestety , a sluchajac \'\'kolezanek\'\' tylko stresu sie najesz i tyle kazdy przechodzi ciaze inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mi rowniez bardzo wczesnie zaczely puchnac nogi i rece ale u mnei przy kazdej wizycie sprawdzaja obecnosc bialka w moczu zeby pomoc opuchliznie ja po prostu lezalam, i lezalam i w miare opuchlizna ustapila, ale jak zaczynam chodzic czy siedziec to opuchlizna wraca, jestem juz w 32 tc spuchnieta jestem. polecam ci ze 2-3 dni odpoczynku jak nawiecej lezenia, i na pewno troche zejdzie opuchlizna a jesli cisnienie masz oki, i czujesz sie oki i niemasz zadnych bolow glowy, mroczkow przed oczami czy jakis dziwnych rzeczy wszystko na pewno jest oki. tylko trzeba wiecej lezec pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) Zrób właśnie wynik moczu na obecność białka, dodatkowo kwas moczowy (z krwi) 2) A opuchlizna schodzi po odpoczynku? Jak nogi wyglądają po nocy? Jesli sa normalne, wracają do siebie to spokojnie, nie martw się, ale obserwuj dokładnie przyrost wagi, zbyt duze skoki mogą swiadczyc o patologii (zagrozenie gestozą), ciśnienie niekoniecznie musi byc wysokie, ja mialam obrzęki i białkomocz, ciśnienie skoczylo mi tylko raz do 140/90 ale samo opadło i potem nie bylo takich ptaszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marynika zrób badania moczu i nadal co jakis czas mierz ciśnienie;) Całkowicie wyeliminuj sól.W razie czego skontaktuj sie ze swoim ginekologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena no własnie:),dużo leżec z lekko uniesionymi nogami:),zapomniałam dopisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marynika_81
opuchlizna nie schodzi po nocy.............. Kurde, problem jest taki, że jak nie umiem leżeć...... ;) Zaraz się kładę z nogami do góry!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyzby
zrob badania moczu,jesli opuchlizna nie schodzi po nocy to moze byc to zatrucie ciazowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie prawda ze od razu zatrucie, spuchniete nogi to nie objawaz od razu zatrucia, wazniejsze jest cisnienie a najwazniejsze bialko w moczu. puchniecie to generalnie normalna sprawa. a jesli ktos sie dobrze czuje i wogole to tym bardziej. nie am co sie denerwowac no ja tez nie umiem lezec i to jest najokropniejsze. ale trzeba, elzec lezec i lezec a nogi musza byc wysoko, wyzej od lini serca, jakos tak sie mowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marynika_81
właściwie cały dzień przeleżałam, opuchlizna nie zeszła za to od leżenia dostałam max zgagi................. Jutro lecę na badania, które i tak miałam zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podbijam wątek, a stosował ktoś krem z Bielendy na opuchnięte nogi? z Serii dla ciężarnych Sexi Mama? jak czytałam ma w skłądzie takze mentol, działa na pekające naczynka no i na opuchnięte, zmęczone nogi własnie http://bielenda.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi super sprawdza się krem z serii mamas.. ogólnie mają całą gamę produktów pod tym kątem i na piersi czy rozstępy też stosuje, są tanie a skuteczne i dają ulgę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IKZE

Polecam Efektima MAMA CARE  na nogi dla kobiet w ciąży. Działa szybko i skutecznie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama843

Niestety ja też miałam problem ze spuchnietymi nogami. Nie pamietam w którym miesiącu c. się to zaczęło ale coś chyba w okolicach 7. Najgorsze było to, że na wadze przybierałam z m-ca na m-c zgodnie z normą, a nogi itak puchły. Lekarz mówił, że to normalne. Niestety nawet po odpoczynku czy nocy ta opuchlizna nie schodziła. Pod koniec ciąży miałam nie nogi, a banie- dosłownie. Musiałam kupić szersze buty. Na porodówce wstydziłam się pokazać nogi a luźne klapki które zakupiłam do wyprawki okazały się za małe. Na szczęście z dnia na dzień po porodzie opuchlizna była coraz mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasmina

Ja mam wysokie cisnienie obrzeki nog i rąk ,mam37 lat i to pierwsza ciąża.jestem w 6 miesiacu nogi jak balony a lekarz mówi że to normalne, zaczynam myśleć o zmianie lekarza nie chcę mi dać zwolnienia na razie dostałam go od lekarza rodzinnego ale nie wyobrazam sobie teraz pracy jako kelnerka pòzne godziny i na nogach ciągle.po pòł godziny spacerze  nam nogi jak bańki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie też było duże ciśnienie w sumie do samego rozwiązania na lekach byłam, nogi i ręce popuchniete. Miałam taki żel z Bielendy właśnie Wegański kojący krem-żel na ociężałe nogi.Polecam, bo nie jest drogi, a naprawdę pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mi też zaczęły puchnąć dosłownie dzień czy dwa przed porodem. I też w ciąży przytyłam 15 kg. Wydaje mi się że to normalne. Podobno mojej koleżance puchły od samego początku ciąży. Ale żeby uspokoić twoje nerwy może zapytaj lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×