Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ale jakiej

Drogie Mamy! Nauczcie sie zasad ort!

Polecane posty

Gość ale jakiej

Zostaniecie, lub jestescie juz, mamami. Dzieci rosną, zadają pytania, idą do szkoły... A Wy pisac nie potraficie! Szlag mnie jasny trafia jak widze "muj", "pomuc", itp. itd. I nie tlumaczcie sie dysort., dysleksja, albo "nie chce mi sie zwracać uwagi, to tylko net". Nie wymagam poprawnosci gramatycznej, tylko tych bledow nie robcie, bo wstyd :o p.s. Nie twierdze, ze wszystkie mamy robia bledy ;) p.s.2. Pozdrawiam mame, ktora przyzwyczaila dziecko do spania przy suszarce ;) p.s.3. To moje ulubione forum odmóżdżające [cfaniak]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maly ptaszek
ta mama z suszarka to faktycznie niezla :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waze.linka
Ojcowie chyba tez mogliby pisac zgodnie z zasadami ortografii, prawda ? Nie kazdy musi posiąść wiedze w każdej dziedzinie. Nie kazde dziecko musi od rodziców otrzymac pełne wsparcie w odrabianiu lekcji. Ortografii jeszcze nikt nikogo nie nauczył. ortografie przyswaja siesamemu - czytajac ksiażki, gazety, odrabiajac zadania i zagladając do słownika. Matka nie musi byc wszystkowiedzaca, po to dziecko idzie do szkoły, żeby się nauczyło, skąd czerpac wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jakiej
Nie wymagam wszechwiedzy. Pisanie po polsku, kiedy jest sie Polakiem, to chyba nie za duze wymagania? 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpisuję się
Autorka ma rację. Zasady pisowni języka polskiego wcale nie są trudne. Wystarczy tylko pomysleć nad tym co się pisze. Niezależnie od tego gdzie i na jaki temat się wypowiadamy, róbmy to poprawnie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waze.linka
Sporo moich kolegów w klasie maturalnej nadal sadziło byki. Dla jednego to zaden problem, dla innego jest to problem. Jak do matury sie nie naczył, to nauczy sie później ? Znajdź sobie jakies zajecie, bo chyba sie nudzisz, skoro takie rzeczy cie draznią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpisuję się
waze.linka nie zgodzę się z tym, ze ort. nie da się nauczyć. Owszem dużą część przyswaja się poprzez czytanie. Ale zasada np. NIE z czasownikami piszemy oddzielnie, albo UJE się nie kreskuje itd. Przecież to ułatwienia. Wystarczy tylko znać wyjątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waze.linka
a czy ja napisałam, że nie da sie nauczyć ? Da się, ale nie wszystko i nie na stówę. Czytałas kiedyś tekst tego dyktanda, gdzie się szuka polskiego mistrza ortografii czy jakos tak ? Ty tez nie wszystkie zasady polskiej pisowni znasz. Tam sie zgłaszają i poloniści, i inni spece, a na sto procent i tak nikt nigdy nie daje rady. Ja po prostu nie wiem, dlaczego apeluje sie tu do matek, że mają sie nauczyc ortografii. Odkąd to jest obowiazek matki - znac ortografie ? Tak samo można powiedziec - sraj na ortografię - naucz się fizyki, bo to wstyd nie wiedziec, jak funkcjonuje swiat. Debile, nieuki i wszyscy inni tez mają prawo miec dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpisuję się
Każdy ma prawo mieć dziecko, ale nie o tym ta dyskusja. Wszystkich zasad rzeczywiście ciężko się nauczyć, ale wiedzieć jak zapisać takie słowa, które są w codziennym użytku to chyba żaden problem. Np. ten nieszczęsny "mUj", ktUry, pUjdO" aż oczy bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się - można się nauczyć zasasad poprawnej pisowni - sama mam stwierdzoną dysortografię - i gdy chodziłam na zajęcia i z tym walczyłam to mature zdałam z polskiego na 4 - bez zwolnień, zaświadczeń itp., ale że od tego czasu mineło kilka lat to teraz widzę sama u siebie "nawroty choroby" :( i u słuchowca czytnie książek nic nie daje :( ale ja choć z tym walcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waze.linka
Dobrze, to jest prawda i racja. Tylko nie widze powodu, dla którego taki apel wystosowuje się do matek, a nie generalnie do wszystkich Polakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
zanim zaczniesz pouczać innych, zadbaj proszę o własną ortografię:O cWaniak, nigdy cFaniak:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najgorsze sa ą om

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jakiej
Dzieki za wsparcie ;) Irytuje mnie też "nie rozumiĘ" zamiast "nie rozumiEM" :P Tak, każdy ma prawo mieć dziecko, ale wydaje mi sie, ze rodzic to tez wzor do nasladowania. Przynajmniej na poczatku ;) p.s. Tak, nudzi mi sie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najgorsze sa ą om
mamusiom a nie mamusią etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jakiej
Mam emotikonke, ktora wyskakuje jako cFaniak ;) Wiem jak poprawnie pisze sie ten wyraz- przykro mi ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najgorsze sa ą om
i jeszcze kompiel zamiast kąpieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waze.linka
w takim razie rodzic powinien równiez znac matematykę, języki obce, fizykę, umieć grać na instrumentach - bo w końcu jest wzorem do nasladowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
ja nie widzę emoktionu tylko błąd ortograficzny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
waze.linka-------> bez paranojek;) matematyka nie jest nam potrzeba na codzień, a słowo pisane jak widać tak;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jakiej
Zrozum, mieszkamy w Polsce, wymagam pisania po polsku. Ojczysty język, którym posługujemy się codziennie. Znać matematykę? Jak najbardziej. fiziak150 Pozwij do sądu tych, którzy stworzyli moją emotikonkę 🌼 Powtarzam, umiem poprawnie napisać CWANIAK. O, widzisz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tez uwazam ze pisanie
z bledami i obrazanie sie jak ktos zwroci uwage to juz szczyt chamstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waze.linka
no niekoniecznie pododawać ceny w markecie, policzyc, ile to bedzie, jak gacie za 150 zł maja obniżkę wysokości 20%, ile masła trzeba wykroic z pudełka, żeby upiec ciasto, gdzie potrzeba 150g, a w pudelku jest 500 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
chyba to Ty - jako stróż ortografii na Kafe - powinnaś ich pozwać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jakiej
Nie mam czasu :). Tylko dzisiaj mi sie nudzi :D Postanowiłam więc zmienić świat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
waze.linka---------> ale takiej niewiedzy nikt Ci nie wytknie i tylko sama sobie możesz zaszkodzić jeśli nie znasz podstaw matematyki, bo dla mnie to co wymieniłaś, to podstawy;) natomiast błędy w pisaniu - wręcz przeciwnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja Cię przepraszam
Oj, podpisuję się obiema łapami. Nigdy nie miałam problemów z ortografią, a po kilku latach czytania wypowiedzi w internecie sama już się momentami gubię, co się jak pisze :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
ale jakiej--------> mnie się już nie chce:D choć przyznaję, że szlag mnie trafia czasem:D ale przez te kilka lat na Kafe zdążyłam się przyzwyczić do tych wszystkich dziwolągów;) w każdym razie nikt tutaj jeszcze nie pobił mojej koleżanki z podstawówki, która napisała wyraz "ŻE" przez "RZ":O mistrzostwo świata:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×