Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ete elitia

zniszczyli mi dziecko albo jato zrobiłam.Imię

Polecane posty

Gość ete elitia

Witam Niespodziewałam się ,że dzieci mi powiedzą"zniszczyłaś nas, zniszczyli nas ludzie". Chciałam byc oryginalna i swoje bliżniaki nazwałam Makary i Metody.Nie chciałam miec Jasia czy macka czy Krzysia. Moi synowie mają 16 lat i od lat łyszę ,że takie imiona im dałam,ze śmieją sie z nich i nazywają ich Mroczkami M....Z makarego się śmieją wyzywając go od Mającego Kary"jaką masz karę Makary? itp. Z metodym jest jeszcze gorzej"Meteody jaką masz metodę itp... Ignorowałam to jedak synowie są juz w technikum i widzę ,że się zamykają w sobie, wymyslają sobie inne imiona, przezwiska i niechca by wołac ich po imieniu. Czuję się winna. Tak bardzo podobały mi się te imiona. Widze ,że takich imion nie uzywa się. Moze powinnam była dac im imiona Jan i Michał?Wtedy było by dobrze? Niestety dopiero dostrzegam to teraz.A co najgorsze za pózno -jezeli chodzi o moją córeczkę. Ludzia ma 6 lat i narazie do imienia nikt nie przyczepia się, aczkolwiek kazdy ze znajomych dziwi się temu imionami. Czy znów miałam dac jej na imię Ania, czy Jola? Ludwisia mi się podobało,ale widze ze teraz bedzie z nią to samo co z blizniakami. Im starsze dzieci tym większy kłopot z imionami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania to najpiekniejsze imie swiata:) a co do chlopakow zwyczajnie moze z nimi pogadac? albo psycholog? nie sa to jakies smieszne imiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niech żyje polska tolerancja Nie martw się Twoje dzieci mają piękne imiona, bardzo oryginalne, o ładnym brzmieniu. Teraz może przez to cierpią, bo dzieci (za sprawą rdzoiców) bywają okrutne, ale kiedyś w przyszłości będą z dumą się przedstawiały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ete elitia
rozmawiałam delikatnie, ale nie chcę czuc się winna.te imiona bardzo mi się podobają, ale te dzieciaki są okropne. Co moze w Ludwisi sie nie podobac? tylko to ze jest rzadkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /./././../../..
a co do Ludzi to napewno beda za nia lodzia wolali i bedzie miala jeszcze gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaWiktora
Nieeee, no kobieto! Dziewczynce to naprawde krzywdę zrobiłaś! Ludzia - co to za imię, jestem pewna że chłopaki będą za nią wołać Ludzia zrób lodzia! - zgadzam się z przedmówcą! A co do Makarego i Metodego - brrrr - nie podobają mi się te imiona, wogóle jak ktoś wymyśla jakieś twory potwory to jakoś tak z dystansem do tego podchodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ete elitia
całe zycie masz na imię metody i nagle w wieku 20 lat masz byc jankiem? bez sensu. yle jest naprawde okropnych imion i ludzie z nimni zyją,a te sa ładne,ale te dzieciaki potrafią uprzykrzac zycia innym.Martwię sie teraz o Ludwikę. Gdyby była chłopakiem byłaby Ludwikiem.Juz sobie wyobrazam chłopaków atakujących moje dziecko. Z córką mam nadziej az tak żle nie powinno byc.Jej kolezanka jest Petronelą więc nie jest sama w tym odosobnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwykła tradycjonalistka
Czasu nie cofniesz jak i podjętych decyzji. Przykre jest to, ze chłopaki mają nieprzyjemności :-o Niemniej powiem szczerze, ze nawet jeśli by mi się podobały te imiona, to własnie nie nadałabym dzieciom takowych, których jest mało, są niespotykane, albo brzmią tak, ze można je brzydko przeinaczać. To fakt, rodzice wybierają imiona jakie im sie podobają, ale niestety powtarza sie pewna prawidłowość, ze to co sie podoba rodzicom, cześto uprzykrza dzieciom życie jak dorosną. Masz tego przykład i wierzę, ze też to przezywasz, zwłaszcza, ze jak wywnioskowałam, twoi synowie mają żal do was o te imiona. DLatego ja jako stereotypowiec nadałam moze popularne imię, ale mam nadzieję, ze córka kiedyś nie będzie miała o nie do mnie żalu. Nie chcę by była oryginalna imieniem, ale żeby dobrze się czuła wywoływana w szkole do tablicy, czy podpisująca się gdziekolwiek. U mnie w mieście jest chłopak Ariel, choć imię w kalendarzu jest, to nie muszę pisać jak fajnie dzieci go kojarzyły swojego czasu (la odmiany wołały OMO :-o), mamy też Virginię, Vanessę, Jessicę ... niby ładne imiona, ale takie nie nasze ... a przecież jest tyle ładnych polskich imion, spójrz do kalendarza i pomyśl o chłopakach .. na pewno cos byś dopasowała nawet te nascie lat temu. Tyle, ze jest za późno :-o jedyne co mogą zrobić to chyba złozyc wnioski jak beda pełnoletni, ze w zwiazku z tym ze te imiona przysparzają im przykrosci to chcą zmiany ... to jest mozliwe ... tyle ze trwa i papierologia i biurokracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ete elitia
jaka lodzia? Ludwisia ludzia ....ale częsciej wołam na nią wisia. Wogóle nie skojarzyłam z robieniem loda tego imienia.A co do wiktora- jest zbyt twarde i niepodoba mi sie a tez miałam w planie takie imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marna prowokacja...
3/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro komus nie podoba się metody i wymysla sobie przezwiska ma z tego powodu problemy i źle sie czuje z tym imieniem to lepiej niech bedzie jankiem. Znam kobietke - starsza ktorą rodzice nazwali Kunegunda. Miala problemy z tym imieniem i sobie zmienila na Józefa. wszyscy sie przestawili i mówili na nia pani Józia... a jej sie podobalo. Bez sensu meczyc sie z powodu swojego imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prowokacja nie prowokacja. ludzie zmieniają imiona zmieniają nazwiska bo im sie nie podobają i żyją dalej szczesliwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ete elitia
prowokacja?a niby co ?ze dzieci się wysmiewają z synów to jest prowokacja? bys sie wstydziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ete elitia
Kinga to zdrobnienie Kunegundy.Jednak w polskim kalendarzu Kinga i Kunegunda to dwa osobne imiona.I dobrze bo Kinga tez bardzo mi się podoba,a Kundegudna juz nie. Kunia Kinia, KInga..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super ktos
wytłumacz swoim synom, choc to juz duze chlopaki i sami powinni to wywnioskowac, ze sa dla Ciebie wyjatkowi i jak kazda matka chcialas ich wyjatkowo nazwac. Moim zdaniem to super imiona a dzieci zawsze cos wymysla. Wierz mi ze nawet jak dziecko ma "normalne" imie to idzie cos wymyslic. Tym bardziej wsrod dzeci, powinni sie Oni nauczyc to zlewac a samo minie. Podam Ci przyklad na sobie. Mam na imie Małorzata, chociaz to calkiem pospolite imie i woła sie do mnei Gosia, Goska to dzieciaki w szkole musialy cos wymyslec, no bo jak to tak bez przezwiska, wiec wolali na mnie golas... co bylo totalnym bezsensem :) Teraz sie z tego smieje ale nei zamknelam sie w sobie tylko sama wrecz nauczylam sie albo to zlewac albo smiac sie razem z nimi. Pogadaj z synami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzicie, tu siedzą matki a nie dzieci a już wymyślają o robieniu loda, i wszystko jasne skąd potem dzieci biorą takie pomysły. To nie jest wina autorki topiku że dała takie imiona, ale rodzicó tych dzieci które potem wymyślają przezwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super ktos
poza tym teraqz takie mam wrazenie ze wszytsko i tak sie zmienia na lepsze (tolerancja)> Jest co raz to wiecej nowych nieznanych imion, ludzie prtzestali sie tak tego bac. Sama wiesz bo córka ma kolezanke z niespotykanym imieniem. Nie martw sie, musisz przez to przejsc. Z czasem synowie juz nei beda mieli o to pretensji, wyrosna. No ale do psychologa nei zaszkdozi jesli zauwazylas ze sie w sobie zamykaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kghk
Dzieci są okrutne. Jak mają się czegoś doczepić, to doczepią się tego bez względu na wszystko. Ja miałam ładne imię, byłam wyjątkowo ładnym dzieckiem, a w szkole nie miałam życia, ponieważ mam odstające uszy.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super ktos
czarownica na odkurzaczu.. zgadzam sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojć
Imiona ładne i orginalne, chłopcy kiedyś to docenią. Dzieci każde imię potrafią obrzydzić dziecku. Pamiętam jak za moimi koleżankami i kolegami złośliwcy wołali np. \"Marta gówno warta\" albo \"Michał zdychał jaja wpychał\". Dzieci są złośliwe bo tacy są ich rodzice. Niestety tego nie przeskoczysz. Co do córki imię Ludwika bardzo mi się podoba, ale zdrobnienie Ludzia już nie, bardziej Lusia. Pozdrawiam i trzymaj się ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super ktos
mam jeszcze inny przyklad choc dosc odmienny. Mianowicie moja kuzynka i kuzyn (rodzenstwo) maja na imie Inez i Zachariasz, dokuczali im strasznie w szkole, ale wyobraz sobei ze na nich to podzialalo odwrotnie. Sa bardzo pewni siebie, mowia ze dieki tym imionom czuja sie lepiej dostrzegani, zwracaja na siebie uwage przez co sa wyjatkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ete elitia
Ludzia moze faktycznie nie jest piekne ale wybrałam imie Ludwika bo pieknie brzmi i to zdrobnienie Ludwisia ,Ludwiczkami sie spodobało a często i Wisia mówię -bo szybko jest:) Ludwika podobne się do Monika, Moniczka, Monisia,Weroniczka, Weronisia, Dominika, Dominisia. Oba sa podobne i śliczne.Z tymze Monia nie jest rzadkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woo woo o
o corke sie nie martw. teraz jest moda na nadawanie dzieciom starych imion np Antonina, Maria, Irena, Helena to i Ludmilek sie kilka znajdzie ;) Zreszta moj tatus powiedzial kiedys cos takiego- nie wiem skad sie wziela teraz ta moda na Julki, za moich czasow same stare kobiety sie tak nazywaly ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to jest, kiedy rodzice chcą być ORGINALNI. Sorry, ale autorka potraktowała dzieci jak zabawki. Chciała, żeby się wyróżniały, to ma. Jest wstrętną egoistką :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luuuuuk
ale chore imiona nie wiem gdzie ty sie chowalas jesli nie zakladalas ze beda sobie jaja robili z twoich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super ktos
persymona, a cóż jest chorego w nadawaniu imion? Kazdy ma jakos na imie i skoro takie imiona istnieja to dlaczego ich nie nadawc swoim dzieciom, wlasnei dzieki takim ludziom jak Ty trzeba walczyc z brakiem tolerancji. Jednym sie takie imie podoba innemu nie i nic nikomu do tego aby az kogos obrazac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ete elitia
dokładnie Stefania Julia to były imiona rzadkie ale u starszych pań. Nigdy Julka mi się nie podobało.No ale te imiona zakończone na - lia sa sliczne i stąd ta moda. Emilia, Amelia, Julia, Kornelia, aurelia Wiktoria,Klaudia, i tez sa zakończone na na i na la: MIlena, Manuela,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrz ma moją stopkę, co do tolerancji. Chore jest nadawanie dziwacznych imion :O Znam takiego jednego chłopaka, który musi ukrywać swoje imię i nazwisko, bo cholernie głupio brzmią razem. I to nie przeze mnie ukrywa, bo przecież ja je znam i się nie śmieje (przez przypadek się dowiedziałam). I nie myślę o nim źle, raczej myślę w jakimś szaleństwie rodzice mu wybierali imię. Wybierając imię dla dziecka, nie bierze się TYLKO pod uwagę, co komu się podoba, ale też funkcjonalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... fakt faktem, ze trochę skrzywdziłas dzieci, bo to one bedą zyć z tymi imionami, a nie ty... No, ale to nie ich wina, ze mama dała im takie imiona :P Widocznie dokuczają im jacyś niedojrzali rówieśnicy, a twoi chłopcy niech również się z tego smieją, wtedy tamci w końcu dadzą spokój :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×