Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość samanta18

Kto szuka?kolezanki mlodej mamki?

Polecane posty

ale bardzo dobrze wyszło ;-) szkoda żeby taki piękny tekst psuł taki byk ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha ha ha ha ha
polonistki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze Was.
Mamka to osoba która karmi cudze dziecko-tak dla formalności. Prosze to na dowód tego,że nie zmyślam: Mamka - kobieta zawodowo trudniąca się karmieniem własną piersią cudzych dzieci (noworodki i niemowlęta), które nie są z nią biologicznie spokrewnione. Zwykle pełni też rolę ich niani i opiekunki i pobiera za te czynności wynagrodzenie. W związku z taką funkcją okres laktacji mamki bywa znacznie przedłużony w stosunku do okresu typowego dla przeciętnej matki. W dawnych czasach była to dość rozpowszechniona funkcja ponieważ duża część zamożnego społeczeństwa nie chciała trudzić się osobiście wychowaniem swojego potomstwa. Popularny był zwyczaj (zwłaszcza na zachodzie Europy) oddawania noworodka (niedługo po urodzeniu) na kilka lat na wychowanie i "odchowanie" przez mamkę. Czasami w takich przypadkach tworzyła się silna więź uczuciowa pomiędzy mamką a jej wychowankiem. Obecnie w Polsce zawód ten praktycznie zaniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdając sobie sprawe że zawód ten zaniknął już dawno temu, można przyjąć że obecnie słowo "mamka" jest po prostu zdrobnieniem, pieszczotliwą formą na mamę - podobne jak mamcia mamik mamusia mamunia - a w przypadku mojej Mamy - mamutek i musia czy musimy grzebać w etymologii słów? nie możemy po prostu się zrelaksować? wrzuć na luz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze Was.
Oczywiście,że możecie.:) Ale odniosłam wrażenie,że nie wiecie,co to słowo tak na prawdę oznacza.Ja np.nie chciałabym,aby ktoś mnie nazywał "mamką":O Dlatego to tu wyjaśniłam. Jezeli Wam to pasuje-to cool:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tochaaaa 24
poczytaj co ty wypisujesz a pózniej się madrzyj ha ha trzeba szanowac j polski .......to szanuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×