Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Zuczeq NMC introduces new application fee for EU trained nurses and midwives If you request an application pack and submit the pack to us, the NMC will charge a 110 evaluation fee. This fee has been set at 110, and has been calculated to cover the administration costs of the application process. Payment is only required when you have completed the application pack and returned it to the NMC. Information about how to pay is included in the pack. http://www.nmc-uk.org/Registration/Joining-the-register/Trained-in-the-EU-or-EEA/ Wyglada na to, ze trzeba zaplacic po wyslaniu wypelnionego pakietu aplikacyjnego, zeby NMC sie w ogole tym pakietem zajela. Strona NMC byla uaktualniona w kwietniu tego roku, wiec byc moze sa to jakies nowe zasady, o ktorych Twoje posrednictwo jeszcze nie wiedzialo. Z tego co tu jest napisane, to jest to oplata za proces rejestracyjny, wiec za rejestracje (pin), na pewno placi sie osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wam dobre kobiety :-) Z tą płatnością jak czytałam w instrukcji którą przysłało mi NMC to też byłam przekonana, że powinnam dowód wpłaty wysłać im od razu. Niestety zaczęłam rejestrację, kiedy weszły w życie te zmainy NMC... Szkoda, że wszystko podrożało a nie potaniało... ;-) Co do czeku walutowego, czy potrzebuję numer konta NMC? Bo mam tylko adres. Nigdy nie wykonywałam takiej płatności, jak rownież płatności telefonicznej :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolaska83
nie potzrbujesz numeru konta, wpisuje sie tylko adres nmc i już , ja na drugiej stronie czeku napisalam olowkiem moje imie i nazwisko i numer rejestracyjny nadany w nmc. idz tylko do duzego oddzialu swojego banku, bo nie wszedzie umieja taki czek wystawici beda sie chcieli ciebie pozbyc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to już po prostu jakaś masakra :-( Byłam w banku i powiedzieli mi, że NIE WYSTAWIAJĄ CZEKÓW WALUTOWYCH (największy bank w centrum Gdańska - BZWBK) Na stronie NMC znalazłam https://www.onlinepayments.nmc-uk.org/ gdzie po prostu można zapłacić za rejestrację 110 f płatnością kartą Visa, wszystko było ok, a na końcu ERROR I PAYMENT DECLINED. Znów wizyta w banku, powiedzieli mi, że problem leży po stronie NMC. Jeszcze mnie nastraszyli, że NMC mi teraz dwukrotnie pieniądze zablokuje (ponieważ tyle razy spróbowałam wykonać płatność)... Czy wy dostałyście w pakiecie rejestracyjnym jakiś blankiet do przelewu? Ja nie otrzymałam. Dlaczego po prostu nie podadzą numeru konta :-/ Chyba nie jest mi dane zostać pielęgniarką w UK ;-/ zaraz mi napiszą, że dokumenty się przeterminowały :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuczeq Nie sadze, zeby Ci pobrano pieniadze skoro platnosc zostala odrzucona, a nawet gdyby, to na pewno nie bedzie problemu ze zwrotem. Moze popelnilas jakis blad przy wypelnianiu formularza online: PRN albo kod do karty (3-4 cyfrowy), albo moze data waznosci karty. To nic wielkiego. Zadzwon tam i dowiedz sie. Mozesz zaplacic przez telefon. Placilam w ten sposob dziesiatki razy i nic sie nie stalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ŻUCZEQ Ja właśnie jestem po rejestracji w NMC.Miałam dokładnie taką samą sytuację-też przysłali mi first reminder, a to dlatego, że my tutaj myślimy po polsku:)Nienormalne dla nas jest płacenie za coś, za co nie mamy pewności, że się udało, że doszło i że zostało zaakceptowane:) Co do płatności to owszem, możliwa jest płatnośc przez tel ale to i tak musi być karta kredytowa-dzwonisz i podajesz namiary na karte, w taki sam sposób jak przy płatności on-line tyle tylko, że przez tel pani pyta Cię bezpośrednio o dane karty.Nie ma możliwości płatności taką kartą jaką wypłacasz pieniądze w bankomatu.Ja też nie miałam karty kredytowej ale poprosiłam kogoś z rodziny i mi jej użyczył.Jeśli będziesz korzystała z karty kogoś innego i będziesz chciała płacić przez tel to właściciel karty będzie musiał być przy Tobie bo pani będzie chciała porozmawiać z właścicielem karty dlatego polecam zrobić to on-line, taniej i szybciej i bez angażowania osób trzecich. Pierwsza opłata wynosi 120 funtów, później spodziewaj się jeszcze ankiety, i zapłaty kolejnych 76 funtów.Dopiero po tym wszystkim dostaniesz PIN.Ale spokojnie, jak się okazało nie trwało to tak długo jak mnie ostrzegali-jeśli będziesz robić to o co Cię proszą to pójdzie gładko. Co do podwójnego ściągania z konta to bzdura! A tak na marginesie-do wszystkich niedowiarków: uwierzcie w siebie i nie słuchajcie ludzi, którzy tylko narzekają i wszystko negują.To nie prawda, że póki nie przepracujesz jaiegoś czasu w nursing home to nie dostaniesz się do szpitala.Ja byłam teraz w Anglii na rozmowie od razu do szpitala i chcą mnie, mimo, że nie mówię po angielsku super dobrze.I jest to prywatny szpital, idę tam gdzie chciałam-na blok operacyjny.Tak więc uwierzcie w siebie i próbujcie!!Powodzenia!! PS.I tak mimo, że się udało to jestem przerażona ale co tam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka 9876
krwi_nka Gratulacje z powodu otrzymania pracy takiej jaką chciałaś dostać. Widać ,że jesteś "farciara",bo znalazłaś się w odpowiednim miejscu i czasie.. A tak na marginesie,odnoszę wrażenie,że wszystkie te ,które będą dopiero szukały swojego miejsca w UK mają już odrobinę "przetarte szlaki" przez te,które już tam pracują. Bardzo dobra opinia o pielęgniarkach z Polski ,która jest faktem,działa w ten sposób,że następnym dziewczynom z Polandii jest trochę łatwiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
witajcie troche nadziei mam czytając takie posty jak powyżej. dziekuje :) ja wciaz czekam na pin...moze nie bedzie tam w UK tak żle, jak tu w PL (albo przynajmniej jak w moim OKROPNYM szpitalu) dobrej nocki wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orientujecie się może czy w okolicy Manchesteru są miejsca pracy w nursing home lub gdziekolwiek indziej. Nie mam jeszcze pinu, więc mogę pracować jako career

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kastel25
Do justyna2511 Hej, ja też się wybieram do Manchesteru ale koło września-października, po ślubie. Mój narzeczony już tam jest i też za niedługo zacznę się interesować od czego zacząć szukania pracy (pomijając rejestrację) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Ale miałam stresa, przed chwilą przelałam pieniądze za rejestrację z karty mojej siostry przez TELEFON :-) moja pierwsza rozmowa telefoniczna po angielsku przez telefon ;-) No i oczywiście sto pytań. Bedzie jakieś potwierdzenie płatności które muszę wysłać do NMC? Czy już automatycznie mnie odnotowali, że przelałam? Jak to się odbywa dalej? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do ZUCZEQ a ile im płaciłas? tylko te 110? czy cos wiecej? oni Ci pewnie będą kazali potem zaplacic reszte (co bedzie oznaczać, że pierwszą część "FEE" otrzymali). Ja będę w tej samej sytuacji za jakis miesiąc myślę. A wyjazd do UK planuje na wrzesien 2012. No chyba, ze znajde jeszcze tutaj jakąs dorywczą prace i podszlifuje język

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapłaciłam 110 :-) juz siostrze sciagnelo z konta :-) ale tak w ogole to zalamka z tymi platnosciami... Internetowo sie nie udalo, ciagle error. U mnie w miecie (50 tys. mieszk.) kiedy pytałam o wystawienie czeku robili wielkie oczy :-/ Tylko nie wiem czy jeszcze muszę im coś przesyłać, jakieś potwierdzenie, że kase wzielo z konta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do zuczeq mam pytanko dzwonilas na ten nr 020 73339333 aby zaplacic. Ja jestem w plecy 1.5 temu wyslalam dokumenty i nie zauwazylam tej oplaty, jestem po rozmowie i na 95% byli na tak ale teraz przez te dokumenty to nie wiem czy sie uda. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mam pytanko czy zaplata karta kredytowa przez tel jest w konkretnych godzinach czy obojetnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przejmuj się, wyślą Ci first reminder ;-), ale swoją drogą ciekawe, że jeszcze Ci nie przysłali, mi przysłali miesiąc od wysłania dokumentów. Dzwoniłam właśnie na ten numer, dodając numer kierunkowy. Od razu sciagneli pieniążki siostrze z karty. A napisz proszę jak przebiegła rozmowa kwalifikacyjna :-) ja się teraz uczę do rozmowy, dostałam jakieś tam przykładowe pytania np. dlaczego chciałaś zostać pielęgniarką i jak długo chcesz zostać w uk ;-) jest masakra. A przeciez na rozmowie to dużo większy stres, że nie zrozumiesz czegos itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GHAH sr81 666 sBIG JWWD! 69
a zdrowia umiera, a powinna być zdrowa! Yebać karetki pogotowia und straż POżarną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GHAH sr81 666 sBIG JWWD! 69
Służba zdrowia umiera, a powinna być zdrowa! Yebać karetki pogotowia und straż POżarną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko ile sie czeka na karte pin po zapłaceniu 76 funtów i odesłaniu tej ankiety? dziekuj za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do zuczeq powiedz mi prosze w jakich godzinach mozna tam dzwonic bo ja pracuje do wieczora i dopiero po 19 moge zadzwonic. Rozmowa stres niesamowity pytania bardzo proste dlaczego chce wyjechac co teraz robie w pl dlaczego chce pracaowac ze starszymi pacjentami. Do przejscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do Karola 1704 o jakiej ankiecie mówisz? ja wlasnie szukam banku, ktory wystawia czeki walutowe.co za kraj. szukam i nie chcą wydawac takich czekow...istne średniowiecze... milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do Sylwiakrk8 a nie myslalas o czekach waliutowych? wypelniasz czek i wysylasz pocztą... i mam pytanie-Jesli nie znajde takiego banku, to musze miec konto w funtach i potem do takiego konta karte i dopiero wowczas moge z takiej karty podawac pin i dzwonic i płacic? ja rowniez troche sie boje tak przez telefon placic...nigdy wczesniej tego nie robilam...najlepiej zaloze konto na ktorym bedzie malutka suma pieniedzy i wowczas niech pobieraja ile chcą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można właśnie 9 - 18 dzwonic... Przeszłam całe miasto w poszukiwaniu banku, który wystawia czeki walutowe, bo właśnie nie chciałam płacić przez telefonicznie ;-) Banku takiego nie znalazłam. A teraz az mi sie smiac chce, że nie zadzwonilam od razu ;-) Ale rzeczywiscie trochę się stresowałam Jak dzwonisz to wybierasz numer do odpowiedniego działu (bodajze 4). Mówisz ze chcesz zaplacic registration fee 110 f. Potem chcą numer pin/prn. Date urodzenia i nazwisko. Potem karta kredytowa - tu powiedzialam ze jest mojej siostry - jej nazwisko (przeliterowac), wszystkie dane z karty. Na końcu się zapytałam o jakieś potwierdzenie. Podała mi jakiś numer transakcji. I wszystko. Wchodzimy zaraz na konto i juz nie ma szmalu ;-) jakies 600 zlotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zapłacisz 110 funtów i twoje dokumenty zostaną zaakceptowane dostaniesz kolejna ankiete ale tylko imie i nazwisko oraz adress i kolejne 76 funtów trzeba zapłacic powodzenia a ja właśnie taka dostałm i zastanawiam sie ile trzbea czekac jeszcze na ta rejstracje od momentu ostatniej wpłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem, czy 76 tylko. Póki co tak, ale co będzie wkrótce? Oto mail, jaki dostałam od swoich związków zawodowych: NMC urgent information on fees increase have your say On the 24th August the NMC will close its consultation on the proposed fee increase from 76.00 to 120 per annum, in addition they want to move towards an annual inflationary level increase. This will directly affect all nurses and midwives, who are already facing a pay freeze and pension contribution increases. To help UNISON formulate its submission to this consultation we are conducting an online survey - it will take you three minutes to complete. Please go now to the survey and tell us what you think https://www.surveymonkey.com/s/NMC_fee_increase It's also important that the NMC hears directly from you about their proposals, they are only asking two questions so it will be really quick for you to tell them https://www.snapsurveys.com/sol1/swh/surveylogin.asp?k=133838818964 On the 3rd July the Council for Regulatory Healthcare Excellence published a damming report on the NMC stating it was failing at every level, you can read the report in full at http://www.chre.org.uk/media/18/484/ UNISON welcomed the report and called for its findings to be implemented urgently and in full. However we also reflected on the reports concern about financial management at the NMC and have publicly said that registrants should not have to pay for the NMC failings to manage its own finances

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrem78
Moja siostra teraz tez ma wyjechac i zapisała sie na kursy do Speak up, ale angielski zna na pozioie średnio zaawansowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dziekuje Wam wszystkim za odpowiedzi na moje pyt jA postaram sie znaleźć jednak taki bank ktory ma do czynienia z tymi czekami walutowymi. telefon do Anglii bedzie ostatecznoscią... Zaraz sie roztopie...ale upały...:) a teraz w UK to pewnie deszcze...albo i nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×