Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość
DO Agnierszka9876 ja wypelnilam wniosek o karte debetową, bo pani z banku (mloda byla) mowila ze jak chce palcic przez telefon to karte debetową musze miec. w ogole to sie zdziwila jak jej powiedzialam ze nie mam numeru konta osoby do ktorej wysylam, i ona zdziwiona pytala, jak ja to chce więc zaplacic bez numeru konta. a ja na to ze mam adres i jakos zaplace. a ona wielkie oczy. no mloda była i niedoswiadczona jeszcze w sporawach bankowych, że ją tam zatrudnili to nie wiem... wiec czekam na debetową karte, chce juz zaplacic jakkolwiek, byle miec z głowy... dobrej nocki wszystkim PS. cos wspomniala jeszcze o 2% płatnosci od transakcji za przewalutowanie zł na funty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam problem z płatnością zwykłą kartą debetową, musiała być tłoczona kredytowa. Żadna płatność przez online mi nie wyszła. Może płatności online można dokonać jedynie na terenie UK? Zapłaciłam przez telefon, naprawdę nie ma się czego bać... Poszukajcie kogoś bliskiego z kartą kredytową, niech siedzi z wami kiedy będziecie rozmawiać, powiedziałam od razu, że karta jest mojej siostry i się jedynie jej zapytała "Do you agree?". Wcześniej sobie jedynie przygotowałam literowanie nazwisk, żeby sprawnie poszło. Nie, że nie umiem ale przez telefon nie chciałam się zaciąć albo co :-) Kasę sciągneło mi natychmiastowo. A też chodziłam od banku do banku w poszukiwaniu takiego co mi wystawi czek walutowy i się mega stresowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziagzgredzia Ja mam 1.5 miesieczne opóźnienie gdyz wyslalam dokumenty w maju a niestety nie zauwazylam ze trzeba najpierw zaplacic i tylko dzieki mojemu posrednikowi udalo mi sie dowiedziec o tym ze musze najpierw zaplacic zeby w ogole rozpatrzyli moja deklaracje, a nie dostałam zadnego first reminded a podobno wysylaja. Teraz wiem ze moja deklaracja jest ok kase maja wiec czekam na list i kolejne money z karty kredytowej. Ja płaciłam kartą kredytowa z citi handlowy chyba najpopularniejsza karta, wpisałam numer karty jest taki nr karty z tyłu 3 cyfrowy i moje dane tyle. Zajęło mi to dosłownie 5 min jedyne co to tydzien czasu zajmuje im ksiegowanie tej transakcji więc oni maja kase po tygodniu dopiero i dokładnie wyszło mnie 602, 76 zl . Wyjezdzam 9.08 koło Leicester,. dzisiaj zlozylam wypowiedzenie umowy. Coraz więcej stresu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwiakrk8 ale czy NMC wysłało Ci jakieś powiadomienie, że maja już te 110f zaksięgowane u siebie ? No u mnie na pierwszej stronie formy od NMC jest napisane o tych 110f więc ja od początku wiedziałam. Ja aktualnie mieszkam w UK, będę płacić kartą Visa Debit, mam nadzieję, że pójdzie gładko. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój pośrednik dzownił, a raz tam dzwonilam i pytałam na jakim jest etapie deklaracje wszytsko Ci powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Powiedzcie jak załatwić preceptorship w UK?Czy trzeba kontaktować sie z NMC czy wystarczy znaleść pracodowcę z uprawnieniami i dobrą chęcią?Po jakim czasie rejestracja w NMC wygasa i tracimy prawo do wykonywania zawodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaj
witam serdecznie wszystkie Panie!!!zaraz podam Wam telefon do P.Katarzyny,do ktorej smialo dzwoncie w sprawie pracy pielegniarki w niemczech!!!czy po liceum czy po studium papiery sa uznawane!!zadzwoncie same!Katarzyna Kropska tel.00491737447338

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytacz
czy ktoś z was po zarejestrowaniu z polski bezpośrednio po uzyskaniu dyplomu znalazł pracę w zawodzie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaj
witam serdecznie moja wczesniejsza wypowiedz odnosnie pracy w niemczech!!!w niej jest telefon do P.Katarzyny-wystarczy zadzwonic i dowiedziec sie bezposrednio!!!!dziewczyny!!!ogarnijcie sie!!pozdrawiam-pracujaca w niemczech!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapytacz ja jestem rok po dyplomie, stażu mam 3 lata. Pod koniec sierpnia jade na rozmowe rekrutacyjną do ttm... Zobaczymy czy mnie przyjmą ;-) Mogę pracować przez jakiś czas jako HCA. Nie zjadłam wszystkich rozumów, myślę, że praca z maluszkami różni się od pracy ze starszymi osobami i muszę się jeszcze duuużo nauczyć :-) Ale podchodzę do tego wyjazdu jak do przygody mojego życia :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapytacz, Ja po studiach nie przepracowałam w Polsce ani jednego dnia w zawodzie pielęgniarki. W trakcie studiów byłam w UK 2 razy po 3 miesiące podczas wakacji oraz kilkanaście razy po kilka dni -wtedy gdy miałam trochę czasu.Pracowałam poprzez agencję w szpitalach i nursing home jako Care Assistant. po studiach wyjechałam do UK i załatwiłwm rejestracje w NMC ( trwało to 4 miesiące),Na dostanie stałej pracy w szpitalu potrzebowałam ok 1,5 roku.Przed tym pracowałam jako pielęgniarka w nursing home ( Bupa) ,NHS Direct jak pracownik infolinii a potem także w szpitalu jako Bank Staff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peakstaff
Witam ŻUCZEQ, jesli poszukujesz pracy jako pielegniarka w Wielkiej Brytanii napisz do mnie na emiala jobs@peakstaff.co.uk skontaktuje sie z Toba i przedstwie wiecej informacji na temat ofert pracy. W chwili obecnej prowadzimy rekrutacje na stanowisko: Newly Qualified Registered General Nurse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jakie są mniej więcej zarobki HCA i pielęgniarki? Przygotowuję się do rozmowy i nie wiedziałabym co powiedzieć na temat oczekiwań wobec zarobków :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benefity w anglii dla takiej pracy są o wiele lepsze niż w Polsce. Samo ubezpieczenie zdrowotne. W razie gdy przytrafi sie wypadek w pracy można ubiegać się o odszkodowania w uk - to są na pewno powody, które zachęcają do pracy tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻUCZEQ, Informacje na temat zarobków znajdziesz w każdej ofercie pracy dotyczącej HCA i RGN nurse. W odróżnieniu od Polski zarobki nie są tutaj "tajne". Rozmawiając z pracodawcą wręcz nie wypada się nie zapytać o pieniądze i ew. dodatkowe benefity. Dla angielskiego pracodawcy dziwnym zachowaniem jest nie pytanie o kwestie finansowe.Wszak do pracy chodzi się przecież głównie dla pieniędzy... Każdy legalnie zatrudniony (na czarno się tu nie zatrudnia) jest ubezpieczony i korzysta z takich samych praw jak pozostali. Problemem jest jedynie to ,że płacą tylko za pracę tzn, gdy nie ma cię w pracy (choroba czy inny powód) to kasy nie dostajesz.Właściwie nie funkcjonuje forma L4 od lekarza-wystarczy telefon do pracodawcy z informacją ,że jesteś chora. U różnych pracodawców jest oczywiście w tej kwestii różnie. NHS na przykład płaci za absencje spowodowane chorobą.Odszkodowanie za wypadki w pracy są grubą wielokrotnością tego co w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
witam wreszcie zaplacilam (jakies 30 min temu) do NMC przez telefon. takie szybkie, a ja stracilam tyle dni na poszukiwaniu banku...Dziekuje wszystkim, którzy udzielili mi wskazowek jak to zrobic:) lece do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A że się tak zapytam: jakie benefity może otrzymać pielęgniarka w uk? z czystej ciekawości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczuskaaa
Żadne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edcvb56yuj
Jak pracujesz to benefitow nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnnaZ, W języku polskim słowo benefit ma trochę inne znaczenie jak w UK (ulgi podatkowe,zapomogi socjalne itp).O co więc chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co słychać? Tak tu się cicho zrobiło :-) ja się przygotowuję do rozmowy kwalifikacyjnej i robię wszystko, żeby się tylko angielskiego nie uczyć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pracowałam dla MHA półtora roku. Najlepszy dom opieki, w jakim mi przyszło pracować. Bardzo dobra organizacja, dobre pieniądze, możliwości awansu. Pracowałam w Ilkley, w 2007 roku. Moją podopieczną była brytyjska aktorka, wiązana z księciem Filipem, Pat Kirkwood. Bardzo lubiłam ten dom opieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naprawdę? :) pogratulować :) a czy pielęgniarki mają jakies inne ubezpieczenie zdrowotne z racji zawodu, czy takie samo jak wszyscy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie co do polskiej izby? jak to jest ze składkami. Jak studiuję a jestem zarejestrowana to muszę opłacać składki? A jak pracuje w innym zawodzie, to tez muszę opłacać składki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, pomoc prawna w uk nie jest moją mocną stroną, może jakieś polskie biuro księgowe w uk zna podobne przypadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justyna2511, Zadajesz pytanie na które wyczerpującą odpowiedź otrzymasz przez telefon w dowolnym oddziale Izb Pielęgniarskich.Jesli nie pracujesz w zawodzie pielęgniarki to z Izb można się wypisać i składek nie płacić.Gdy jednak nie powiadomisz o tym fakcie OIPiP składki będą ci naliczać wraz z odsetkami.Znam przypadek w którym pielęgniarka wyprowadziła się za granicę (UK ) i członkostwa w OIPiP nie zawiesiła.Po czterech latach dowiedziała się o sumie zaległości....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) Ja jak poszłam do swoich izb z tym zapytaniem to naliczyli mi ponad 300 zł za okres ponad 2 lat mimo, że nie pracowałam w zawodzie przy czym kobieta poszła mi na rękę i powiedziała, że mogę zapłacić 200 (?). Po roku poszłam do nich po zaświadczenie ,które jest potrzebne do rejestracji, była inna kobieta i nie kazała mi nic płacić za miniony rok i powiedziała, że tych 200zł też nie powinnam płacić, bo nie pracowałam w zawodzie i pytała kto mi kazał to zapłacić (?) Także wszystko chyba jest zależne, w której izbie jest się zarejestrowanym i kto siedzi za biurkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×