Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

WALCZACAZWIATRAKAMI, Zadzwoń do NMC i zapytaj. To to o co ich prosisz najprawdopodobniej jest dostępne na ich stronie. W kwestii pobieranych zasiłków jako powodu odmowy wydania paszportu to jest to całkiem logiczne. Anglicy nie chcą u siebie takich,dla których paszport brytyjski umożliwi im wygodne życie na koszt podatnika brytyjskiego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WALCZACAZWIATRAKAMI
Z drugiej strony, nowym emigrantom nie powodzi sie nigdy za dobrze. Dziwi mnie szczerze mowiac takie podejscie. W Kanadzie duzo ludzi korzysta z pomocy ale nikt im z tego powodu nie odmawia paszportu. ale wszedzie inaczej. Nie ma wyjscia, jak trzeba czekac nastepne 5 lat to trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WALCZACAZWIATRAKAMI, Widać,że w UK taki emigrant,który swoje życie tutaj zaczyna od "odsysania kasy"pod postacią zasiłków zamiast płacenia podatków traktowany jest jak emigrant "niepełnowartościowy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurse :)
WALCZACAZWIATRAKAMI Pytalas sie o prace w Krakowie w szpitalach, Z tego co wiem od kolezanek ktore ukonczyly studia w zeszlym roku, nie ma wiekszych problemow z przyjeciami jednak CV trzeba zlozyc osobiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WALCZACAZWIATRAKAMI
O super. Dzieki wielkie za informacje. Jakbys miala jakies namiary od kolezanek gdzie ewentualnie sa najwieksze szanse to prosze daj mi znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emt81
Witam ponownie. WALCZACAZWIATRAKAMI, chciałem zaptyać o jedną rzecz. Dostałaś już application pack z NMC? Z tego co pamiętam, ja ( co prawda rok temu) na swój nie czekałem dłużej niż 2 tyg. Teraz wysłaliśmy prośbę ze strony NMC dla Żony, bo rok temu już aplikowała, ale z powodu braku kasy nie odesłaliśmy papierów, a z tego co czytałem aplikacja z numerem PRN jest ważna pół roku od daty jej otrzymania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do nurse2 Jakie 37 zl nalezy placic Izbom w PL jesli się nie pracuje w PL? Bzdura!! Mi w izbach powiedziano, ze jeśli ktos jest pielegniarką i nie pracuje w zawodzie, to NIE musi sie rejestrowac i NIE musi nic placic. Osobiscie znam taką osobę, która jest pielęgniarką i nie pracuje w zawodzie (pracuje w PL w zupelnie innej branży), NIE jest zarejestrowana w Izbach w PL i NIE placi skladek. Izby w PL potrafią skomplikować ludziom (pielęgniarkom) życie, byleby tylko zyskać pieniądze! -jeśli nie byłaś zarejestrowana w Polsce, to NIC nie musisz placic, no chyba, że bylaś zarejestrowana w PL, to wowczas należy zaplacic za wszystkie zaległe miesiące od daty zarejestrowania... :/ Jeśli komus osoba w Izbach w PL powiedziała inaczej ,to napiszcie na forum w jakim mieście pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WALCZACAZWIATRAKAMI
Dzwonilam do NMC i mojej prosby nie otrzymali. Wogole chcieli mnie potraktowac jako pielegniarke zza oceanu i pytali o IELTS. Powiedzieli, ze jak mieszkam w Kanadzie to jestem traktowana jako pielegniarka tzw. overseas. Tlumaczylam, ze mam licencjat z Polski i rejestracje, i ze nie pracuje w Kanadzie jako pielegniarka. Pani wygladala na mocno niezorientowana i kazala zadzwonic ponownie. Nie spieszy mi sie az tak mocno, bo chce po powrocie troche pobyc w Polsce, wiec nawet sie nie zdenerwowalam, ale rozumiem ludzi, ktorym zalezy na szybkiej rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WALCZACAZWIATRAKAMI, W NMC nic im nie mów o tym,że jesteś w Kanadzie. Jak(niedajboże) pod Twoim numerem referencyjnym w NMC ktoś napisze,ze jesteś z Kanady to odkręcanie tego może trwać baaardzo długo i wynik tego będzie do samego końca niepewny... Zanim coś powiesz dobrze się zastanów- głupota anglików jest czasem poza skalą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WALCZACAZWIATRAKAMI
Dzieki Agnieszka, w takim razie chyba wypelnie ta aplikacje w internecie o package z adresem w Polsce. Wtedy przejdzie automatycznie. Jak wpisywalam adres w Kanadzie odrzucalo mi wniosek. Teraz maja na swojej stronie automatyczny wniosek. Dzieki za rade. Dobrze wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda9999999999
hej dziewczyny mam prośbę. może mogłybyście mi pomoc. pracuje jako rgn juz 8 mc w nursing home. od 2 miesięcy aplikuje na rożne pozycje do szpitala przez stronę nhs. na jakieś 25 aplikacji dostałam 1 negatywną odpowiedz a na resztę żadną (czyli negatywnie). co robię źle? napisałam wszystko starannie, odnośnie swojej pracy i doświadczenia. Czy jest tak dużo chętnych czy ja mam za małe doświadczenie do szpitala? próbowałam i na bank i na regular staff. jeśli macie jakieś wskazówki będę wdzięczna. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaQ
NHS moze odpowiedziec Tobie nawet za pol roku,ja aplikowalam w listopadzie a zaproszenie na interview przyslali mi w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda9999999999, Tak między innymi objawia się pogorszenie stanu gospodarki w UK (nadchodząca nowa fala kryzysu) . Poczytaj moje poprzednie posty-tam pisałam,że do NHS należy aplikować poprzez regionalne strony NHS (tzw "internal").Na stronie ogólnokrajowej NHS zamieszczają oferty pracy,na które nie znaleźli pracowników poprzez internal NHS. Z tego względu jest ich b.mało i zazwyczaj są to oferty nie dla osób bez doświadczenia w NHS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dessssa
Witam! Przyznaje, ze watek czytam z doskoku jak mam czas.jestem pielegniarka, mgr pielegniarstwa, 3lata praktyki zawodowej w szpitalu.zaczelam rejestracje w angielskich izbach.zostalo mi do wypelnienia pole w formularzu 'good health'. Czy moge to zaatwic bedac juz w uk?czy GP podpisze mi to?wyjezdzalam do meza na przyslowiowe 'hura'. Czy zaswiadczenie o niekaralnosci moge zzalatwic przez tate ktory jest w Polsce? dziekuje jesli ktos mo udzieli informaccji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dessssa
Witam! Przyznaje, ze watek czytam z doskoku jak mam czas.jestem pielegniarka, mgr pielegniarstwa, 3lata praktyki zawodowej w szpitalu.zaczelam rejestracje w angielskich izbach.zostalo mi do wypelnienia pole w formularzu 'good health'. Czy moge to zaatwic bedac juz w uk?czy GP podpisze mi to?wyjezdzalam do meza na przyslowiowe 'hura'. Czy zaswiadczenie o niekaralnosci moge zzalatwic przez tate ktory jest w Polsce? dziekuje jesli ktos mo udzieli informaccji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emt81
Cześć. Jeśli chodzi o Supporting Declaration of Good Health to myślę, że nie sprawi Ci to dużego problemu, bo mi to podbiła i podpisała znajoma lekarka. Jeśli chodzi o sekcję 4 to tam wogóle nic nie wypełniałem (zgodnie z instrukcją miałem wypełnioną tylko Supporting Declaration). A zaświadczenie o niekaralności to, przynajmniej w Bydgoszczy kwestia 30 min. Więc raczej powinno Ci się udać w ciągu 1 dnia to załatwić :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurse2
37 zł za miesiąc to nie bzdura, bo płaciłam to wiem, oczywiście gdybym się wyrejestrowała lub zawiesiła prawo wykonywania zawodu to bym nie płaciła ,ale wtedy nie napisali by mi że posiadam aktualne prawo wykonywania zawodu, tylko ,że moje prawo jest zawieszone ,więc myślę,że miałabym kłopot przy rejestracji w kraju gdzie aktualnie pracuję. Rejestrujcie się jak najszybciej , bo od przyszłego roku może być bardzo trudno. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emt81
Nurse2 , czy możesz sprecyzować informację, że "może być bardzo trudno się zarejestrować"? Chodzi o ewentualne trudności z naszych izb czy ze strony NMC? Szczerze mówiąc, kiedy ja się rejestrowałem (PIN uzyskałem w czerwcu), to byłem miło zaskoczony, że poszło bez większych trudności... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurse2
Jeśli dojdzie do zatwierdzenia pewnych planów, to trudności o których wspomniałam nie będą ze strony polskich izb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nurse2, Bardzo enigmatycznie piszesz o tym, "że będzie bardzo trudno".Tu nie chodzi o to ,żeby straszyć,ale operować faktami- konkretną wiedzą.Podziel się ją jeśli masz w garści "jakiegoś asa w rękawie".. Polska( puki co) jest członkiem UE i to,że polskie pielęgniarki mogą pracować we wszystkich krajach Unii jest skutkiem negocjacji akcesyjnych a potem podpisanych umów międzynarodowych. "Stare" kraje Unii moim zdaniem nie będą zainteresowane w ograniczaniu dostępu do pracy polskim pielęgniarkom,bo po prostu jest u nich deficyt pracowników w tym zawodzie.Ponadto podkupienie wykwalifikowanego pracownika jakim jest pielęgniarka to duże oszczędności dla każdego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurse2
Chyba nie zostałam zrozumiana. Ja nikogo nie straszę ja tylko daję dobrą radę z której można ale nie koniecznie musi się skorzystać.Poza tym nigdzie nie napisałam,że polskie pielęgniarki nie będą mogły pracować, pisałam tylko ,ze może być bardzo trudno się zarejestrować, a to zupełnie coś innego. Pamiętajmy też .że czas płynie i wiele zmienia i to co aktualne jest dzisiaj nie musi być aktualne jutro. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emt81 a jaki jest Twój poziom angielskiego? Co do składek też otrzymałam informację z Izb Pielęgniarskich, że należy opłacać do nich 37 ziko miesięcznie - tyle co kontraktowe pielęgniarki :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emt81
Witam Żuczeq! Jeśli chodzi o mój poziom j. angielskiego to ciężko powiedzieć. W pracy kiedy mamy anglojęzycznego pacjenta to dogaduje się z nim pod kątem dolegliwości, wywiadu itd. Podczas rozmów kwalifikacyjnych z pośrednikiem (Irlandczyk) i menadżerkami domu opieki też się dogadywałem-rozumiałem 98% bez większych trudności, ale dość często się zacinałem np.szukając odpowiedniego słowa i na pewno gramatycznie to wszystko było kulawe.... Miesiąc temu byłem w siedzibie firmy, która nas wysyła i jeszcze raz pytałem czy zdają sobie sprawę z tego, że mój angielski jest jaki jest. Powiedzieli, że najważniejsze, że ich rozumiem i chcę mówić i na tą chwilę jest wystarczający. Osoby z gorszym językiem jadą na ok. pół roku na stanowisko opiekunów. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A przez jaką firmę załatwialiście wyjazd? Ja wyjezdzam za 3 tygodnie... Tez z pośrednika. Tez na stanowisko pielęgniarskie. Tez się dogaduję po angielsku ale moja umiejętność porozumiewania się w tym języku nie jest cudowna i wspaniała ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emt81
Firma to Evolving współpracująca z Promedica24. Pośrednik, który się z nami kontaktował ma na imię Paul, a umowa ma być podpisana jeszcze w Polsce z siecią Spring Care-domy opieki w okolicy Liverpool-u. Generalnie to ta firma nas tylko wysyła i nie podpisujemy z nimi żadnej umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) iskro_boża super, że Ci się dobrze pracuje !!! I fajnie, że będziesz kurs robić :) co do składek, tak jak już pisałam ,za pierwszym razem ,jak do nich poszłam, kazali mi zapłacić składki , po roku czasu od tego zdarzenia, gdy poszłam do nich z papierami do wypełnienia, nie kazali mi regulować nic i powiedzieli, że rok wcześniej nie powinnam nic płacić. Wypełnili mi formę i wystawili zaświadczenia bez problemu, bez konieczności regulowania składek... Ktoś pisał, by napisać w jakim mieście to było, więc piszę :Biała Podlaska. emt81 powodzenia życzę Tobie i Twojej żonie :) dessa mi nic żaden lekarz nie wypisywał. Wszystko wypisała mi Pani w izbie za jednym zamachem. Do zaświadczenia o niekaralności potrzebny jest dowód osobisty. Mi załatwiała to teściowa, ale tylko dlatego, że jej znajoma to wystawia. Zostawiłam jej wypełniony formularz tylko. Nie wiem ,czy da się to załatwić nie osobiście, bez znajomości. A ja dzisiaj dostałam decyzję z NMC, że moja aplikacja została przyjęta. Yuuuhuuuuuuu. wysłałam miesiąc temu :) teraz tylko zapłacić kolejne 76f ,odesłać jeszcze jedną deklarację i czekać na PIN :) ... Powiem szczerze, że byłam nastawiona na to, że potrwa to dłużej. A jak dostałam dzisiaj ten list, to normalnie aż się jakoś wystraszyłam, że to już, że tak szybko, że zaraz trzeba będzie zacząć szukać pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nurse2 takie pisanie, że będzie wkróce trudno , nie poparte niczym w zasadzie, to takie wiesz trochę mało wiarygodne. Jeśli coś wiesz na ten temat to podziel się z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nurse2 takie pisanie, że będzie wkróce trudno , nie poparte niczym w zasadzie, to takie wiesz trochę mało wiarygodne. Jeśli coś wiesz na ten temat to podziel się z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emt81
Dzięki edziazgredzia:) Teraz tylko czekamy na application form dla Żony. Wczoraj dzwoniłem do NMC i tam otrzymałem informację, że na ten pierwszy list z dokumentami, po wysłaniu prośby ze strony www można czekać nawet do 3 tyg. Pamiętacie ile Wy czekałyście? pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czekałam jakoś tydzień, ale ja jestem na miejscu w Anglii. Zapewne jeśli ma być wysłana do Polski, to trzeba troszkę dłużej poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×