Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Znalazłam! "You'll need to be a registered adult nurse, children's nurse or midwife to work in neo-natal nursing. After a period of six months of relevant experience, nurses and midwives should be encouraged to undertake continuing professional development." Informacja z tej strony: http://www.nhscareers.nhs.uk/explore-by-career/nursing/careers-in-nursing/neonatal-nursing/ Może komuś się przyda. :-) Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałam i wystarczy być zarejestrowaną Adult Nurse (a tak nas rejestrują w NMC), żeby pracować na jakiejkolwiek neonatologii. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzięki
Cześć, głupie pytanie z mojej strony. Czy niewypełniony formularz aplikacyjny do NMC przepada totalnie, czy można go wysłać w dowolnym terminie? Dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Expire 6 months

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Happynurse1986, Od jakiegos czasu sledze twoje watki. Nie chcialabys aplikowac sie do szpitala? Na moim oddziale szukaja pielegniarki (onkologia, Londyn) i fajnie by bylo pracowac z rodaczka jesli sie poszczesci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy możecie napisac ile zarabia pielegniarka w szpitalu?CZY TO JEST 12, 13 F NA GODZINE CZY WIECEJ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy pielegniarka na oddziale robi to samo co wpolsce to znaczy zakłada wenflony pobiera krew cewnikuje czy na to musi mieć kurs? czy kurs na wenflony tez? U mnie na oddziale 50 pacjentow i 3 czasami 4 pielęgniarki. Ile przypada w UK ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość, Zarobki pielęgniarek w NHS pod tym linkiem :http://www.rcn.org.uk/__data/assets/pdf_file/0008/444941/Pay_Scales_2012_Final270312.pdf Oczywiście są to stawki 'gołe' -bez dodatków za noce,święta,soboty,niedziele itd. Jak widać bardzo się różnią. W Londynie np otrzymuje się dodatkowo dodatki za to ,że pracuje się/mieszka w miejscu o wysokich kosztach utrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość, Te "kursy" najczęściej oznaczają ,że musisz wykonać prawidłowo daną czynność w obecności uprawnionej osoby.Jeśli wszystko było ok ,to ta podpisuje Ci zgodę na wykonywanie danej czynności i tyle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melody16
Czy rekrutowałyście się może przez firmę No.1Recruitment i czy ktoś może mi coś o tej firmie powiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzięki
Aha, a co mam zrobić w takim układzie, żeby móc się zarejestrować skoro formularz, który mam już wygasł? :) Przepraszam, że tak zawracam głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pielegniarka w NHS zaczyna na band 5: Point 16 21,478 Point 17 22,016 Point 18 22,903 Point 19 23,825 Point 20 24,799 Point 21 25,783 Point 22 26,822 Point 23 27,901 W praktyce oznacza to, ze za prace od poniedzialku do piatku i w social hours taka pielegniarka dostaje po skladce na NHS pension on 1200 do 1700 na reke. Te ktore pracuja 5/7 czyli takze w weekendy, unsocial hours lub nocki zarabiaja odpowiednio wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość, Tabele podane przez Ciebie nijak się mają do tego co czytających posty w tym wątku interesuje najbardziej.Po prostu są bezwartościowe jeśli chodzi ustalenie realnych miesięcznych zarobków netto. Dla przykładu podam,że obecnie jestem Band5 point 19 czyli po odprowadzeniu podatków i zapłaceniu ubezpieczenia powinnam otrzymać 1700 netto. Jest jednak tylko "goła" pensja bez wszystkich "ustawowych" dodatków ( za noce,soboty ,niedziele,święta,bank holiday). Razem z tymi dodatkami i czterema dodatkowymi dyżurami jest to jakieś 2700 netto .Zakładając,że rodzina (dwie pracujące osoby) ma łącznie 5400 funtów netto co miesiąc to nieomal od ręki otrzyma się kredyt na nowy dom w wysokości 200 tys funtów lub więcej. Jego spłata pochłonie 1500 ,czyli ułamek tego co mamy do dyspozycji. Proszę teraz porównać to do realiów polskich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość, W tych tabelach są jeszcze wynagrodzenia z pułapu Band 6,Band 7. Są to kwoty sięgające 40k/rocznie.Na takie zarobki trzeba jednak poczekać.trzeba się kształcić,mieć wiele lat praktyki i..znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agnieszko chce tylko zauwazyc ze w procesie aplikacji o kredyt na dom liczy sie tylko podstawa, bez zadnych dodatkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agnieszka9876: Ty przeczytalas calego mojego posta? Bo z twojej odpowiedzi wynika ze umknela ci znaczna jego czesc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość, W procesie aplikacji o kredyt liczony jest tzw credit score a na to składa się wiele różnych składowych.Jedną z nich jest kwota kontraktu.Ta jednak rozpatrywana w oderwaniu od pozostałych czynników ryzyka miarodajnym wyznacznikiem zdolności kredytowej nie jest.Stąd np przedstawicielom dwóch różnych profesji przy tej samej kwocie rocznych dochodów mogą zaproponować różne wysokości kredytów lub zażądać różnej wysokości wkładu własnego.Ostatecznie wszystkie zgromadzone dane na temat danej osoby ocenia komputer i w przypadku "wyplucia"odmowy udzielenia kredytu nawet pracownik banku może nie znać przyczyny takiej rekomendacji. Statystyczna pielęgniarka jest postrzegana przez bank jako rzetelny kredytobiorca ( to wynika z różnych statystyk),więc jej możliwości w tym zakresie są relatywnie większe. Zapewniam Cię, że banki interesują wszystkie źródła pozyskiwania dochodów a nie tylko te kontraktowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość, Przeczytałam cały Twój post i uznałam,że osoby nie znające tutejszych realiów, z Twojego sposobu pokazania zarobków pielęgniarek w UK wiele nie wywnioskują. Zdecydowałam się więc Twoją myśl uzupełnić o brakujące watki,które mają przecież duży wpływ na ostateczny poziom dochodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agnieszko, twoja potrzeba uzupelnienia kompletnej informacji wziela sie stad, ze blednie zalozylas, ze inni, podobnie jak ty maja problemy z czytaniem ze zrozumieniem. W efekcie napisalas po prostu innymi slowami dokladnie to samo, co zostalo juz napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość, Nie będę się odnosiła do twojej diagnozy moich umiejętności czytania ze zrozumieniem,bo ocena taka zawsze będzie nosiła znamiona braku obiektywizmu.(nieelegancko być sędzią w swojej sprawie). To niech na swój użytek zrobi każdy z czytających nasze posty. Stawianie takich tez po przeczytaniu nawet kilku zdań, moim zdaniem w żadnej mierze nie daje podstaw do wyciągania takich wniosków ,jak Twoje.To jest po prostu nieeleganckie i w powszechnym przekonaniu źle świadczy o ich autorze. W takich sytuacjach jak ta zawsze pamiętam,że ważniejsze od tego co zostało o tobie napisane jest co reprezentuje sobą autor wpisu. Sorry ale jakoś mnie nie olśniewa ani Twój poziom wypowiedzi ani ich spójność ani także wartość merytoryczna. Twój wkład w ten wątek taż nie jest nie jest porażająco duży,no chyba ,że zsumujemy wszystkich "gości" i przypiszemy ich wypowiedzi tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agnieszko, uwazasz za nieuzasadnione wyciaganie wnioskow co do twojej umiejetnosci czytania ze zrozumieniem, pomimo tego,ze wyraznie nie zrozumiales bardzo krotkiego, konkretnego przekazu i to nie podlega dyskusji, a jednoczesnie czujesz sie upowazniona do oceny tego, co reprezentuje soba dana osoba, wylacznie na podstawie jednego zdania, ktore nie tyle bylo nieeleganckie ale z jakiegos powodu, o czym wnioskuje na podstawie twojej zaskakujacej reakcji, nadwyraz mocno uderzylo w twoje ego. Pozwole sobie rowniez na male sprostowanie. Szczerze mowiac, piszac moje posty, w zadnym momencie nie mialem na celu olsniewanie cie poziomem czy tez spojnoscia moich wypowiedzi. Mialem zas na celu udzielenie odpowiedzi na pytanie zawarte w temacie i jestem przekonany, ze moj post, pod wzgledem merytoryczny, ten cel wyczerpal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość, Wielu 'gości" lub jak kto woli osób osób 'no name ' w jednym miejscu ma taką wadę, że czytający i odpowiadający na posty mogą mieć rozliczne kłopoty z identyfikacją osób,którym się odpowiada.Ponadto każdy "gość' może sądzić ,że to właśnie do niego jest kierowana odpowiedź pomimo tego,że faktycznie tak nie jest. Zastanawiam się czy aby nie było tak,że komu innemu odpowiadam a kto inny ma pretensje,że odpowiedź jest "be",bo to czy tamto. Takie odpowiedzi nie do końca wiadomo komu rodzą różne sytuacje,których wyjaśnianie-nie nie mieści się w tematyce tego wątku i poprzez takie tematy poboczne jak ten szkodzi jego celom edukacyjno-poznawczym. Kończąc informuję,że zamierzam już więcej prowadzić z tobą tej "akademickiej dyskusji",bo nic wartościowego z niej się już nie urodzi.Lepiej będzie ,gdy swoją wiedzę przydatną do zaprezentowania w tym wątku przekaż innym pisząc mnóstwo mądrych i ciekawych postów,wszak jesteś tutaj (chyba) na samym początku tej drogi.Tym a nie czym innym zdobędziesz uznanie i wdzięczność czytających.Wdawanie się w bezsensowne dyskusje zwłaszcza z nieumiejącymi czytać ze zrozumieniem stawia cię na równi z nimi i powinno być poniżej twojej godności. Nie wiem ,czy ci to w czymś pomoże ale ze względu na dobro twojego ego napiszę,że uznaję się za pokonaną. Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plg ewelina
Dzięki Agnieszko, troszkę oświeciłaś mnie, jeżeli chodzi o zarobki w uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja dziękuję Agnieszce za przybliżenie realiów zarobkowych. Wszelkie dostępne tabele płac faktycznie nie odzwierciedlają rzeczywistości. Przydatne są dla początkujących szukających pracy, aby sprawdzić czy oferowana płaca podstawowa jest zgodna z tym co zapewnia pielęgniarkom NHS. Jednak rzadko, ale bywało, że natknęłam się na oferty pracy, które oferują zarobki poniżej gwarantowanej minimalnej stawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika 123
Ja tez jestem Agnieszce wdzieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Post powyżej na odległość śmierdzi reklamą. Nie znam szkoły językowej, którą zachwala autor postu,ale żadna szkoła ( w tym językowa) niczego nie nauczy jeśli uczeń nie ma silnej motywacji do nauki. W przypadku języka nie mniej ważne są indywidualne zdolności do nauki języków.Przecież konia angielskiego nie nauczysz...Z pewnością zetkniecie się z wieloma Polakami,którzy pomimo spędzenia wielu lat w UK angielskiego nie znają wcale... Jakby tego wszystkiego było mało zetknięcie się z żywym językiem,nawet dla tych co sadzą ,że angielski znają , bywa zaskakujące.Sama pamiętam jak nie mogłam zrozumieć mowy potocznej Anglików będąc po raz pierwszy w UK. Prawdziwa nauka jest nie w szkole językowej lecz na miejscu - w UK.Oczywiście znajomość podstaw bardzo przyspiesza dochodzenie do satysfakcjonującego poziomu angielskiego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin35345346356453463
czy ktos moze mi wytłumaczyc, co sie liczy do tych 35 godzin przy odnawianiu rejestracji? Notification of Practice ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz udokumentowac min 450 h pracy i 35 h treningow, po prostu deklarujesz ze tyle odbyles, nmc wierzy lub nie, jesli nie przedstawiasz payslipy i certyfikaty treningow lub prosisz pracodawce o potwierdzenie godzinowe z o***tych treningow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza OAiIT
Witaj Agnieszko :) Chciałam podziękować za pomoc, porady zarówno Tobie jak i innym osobom które tworzą ten watek. Moge powiedzieć tylko, że swoje dokumenty przesłam do NMC 17 stycznia a na początku marca uzyskałm PIN. Na chwilę obecna pracuje jako opiekunka w Nursing Home ( jednak nie jest to praca moich marzeń). W okolicach czerwca przechodzę na etat pielęgniarki. Wtedy będe podawać, "aż" tabletki i od wielkiego dzwona iniekcję podskórną. Pewnie już dawno poszłabym do szpitala gdyby nie fakt, że mój angielski zostawia wiele do życzenia :)... Moim marzeniem jest iść do pracy na ICU albo jako Anaesthetic Nurse. W tym celu chciała bym iść na kurs w tym kierunku w UK. Podejrzewam, że polskich kursów kwalifikacyjnych nie uznają. Aha dodam jeszcze, że po moim odejściu z Oiomu w Polsce moim dziewczynom został zabrany dodatek za prace na oiomie, tak więc dziewczyny zarabiają z nockami ok 1900zł Przykre to jest, jednak obecnie cieszę sie z podjętej decyzji. Mimo tego, że zarabiam ok 7 GBP za godz. Dodatkowo szef dopłaca mi za mieszkanie!!! Gdzie w Polsce jest to nie spotykane!!! P.S. Na tej stronie znajdziecie krok po kroku jakie dokumenty są potrzebne do NMC. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×