Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość MartaANP
Ja mam 20.45. Nie narzekam. Od poniedzialku do piatku, walk in centre, jeden weekend w miesiacu do 12. Pracuje jako Advanced nurse practitioner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B___N
kaczuszkaq1232 Stekiem bzdur to może i Ty jesteś !!!!! Proszę bardzo, tu jest artykuł http://www.portsmouth.co.uk/news/health/local-health/overseas-recruitment-brings-in-64-new-nurses-1-5917484 w którym napisane jest "The new members of staff were taken on following a recent visit to Bilbao by senior nurses at the trust" !!! Także zanim się na jakiś temat wypowiesz, upewnij się najpierw, że masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B___N
jolaska83 jakiego ogłoszenia ?? :) aska5678 wytrwalosci życzę ,ale dobrze, że już jest lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
B___N czy podasz jakis kontant do siebie? chcialabym zaczac moja przygode w UK jako HCA (do czasu otrzymania PIN) dlatego mam kilka pytan:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to chyba zalezy akurat od sytuacji :) www.youtube.com/watch?v=dwA2eq3m_c0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B___N
gość podaj swojego maila to postaram się odezwać. Nie będę tutaj podawać swojego ,bo kiedyś tak zrobiłam ,a potem miałam zawaloną skrzynkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej! jeśli chodzi o pracę w UK to zapraszam na stronę www.facebook.com/ihrgroup Tam znajdziecie również dane kontaktowe. Pozdrawiam Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolaska83
do B___N Myślałam , że krytykująca Cie osoba chociaż popatrzyła w internecie czy są może tego typu ogłoszenia , jeśli nie wierzy na słowo :) ja pracyje w miejscu , gdzie nie mam ani jednej angielki pielęgniarki. I wiem, że firmy też rekrutują za granicą dla szpitali nhs Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość położna bez doświadczenia
Witam, moze przeoczylam dana wypowiedz..... chcialabym sie dowiedziec czy polozna bez doswiadzczenia moze dostac prace w Anglii? W czerwcu koncze magistra, dodatkowo ukonczylam fizjoterapie, chcialabym wyjechac, jednak niegdy nie pracowalam, czy mam sznase dostac prace w Anglii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurse uk
do położnej bez doświadczenia Nie było tu jeszcze wśród nas położnej. Ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Położna w UK pracuje w szpitalu albo jest tzw. community midwife, która jest w przychodni i przychodzi na patronaże do 2-3 tyg po porodzie. Później zastępuje ją Health Visitor czyli pielęgniarka pediatryczna. Musisz wiedzieć, że położna w UK to prawie jak ginekolog-położnik. Całą opiekę nad ciążą bez komplikacji sprawuje ona-wykonuje usg (tylko w ok. 20 tyg ciąży wykonuje radiolog lub lekarz), na odziałach MLU (midvifery led unit) położna jest sama podczas porodu, nie ma lekarza, ona podejmuje wszystkie decyzje i czuwa na przebiegiem porodu, wykonuje nacięcia krocza i zszywa rane. Czy w Polsce jest podobnie? Czy masz na tyle wiedzy, żeby rozpocząć pracę w szpitalu w UK bez doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polozna bez doswiadczenia
W Polsce zakres obowiazkow jest na pewno mniejszy. Myslalam aby na poczatku pracowac na oddziale, polozniczym albo noworodkowym lub oddziale ciazy powiklanej gdzie tez sa zatrudniane polozne. Bo jesli chodzi o blok porodowy to niestety moje doswiadczenie nie pozwoliloby mi na prace na takim oddziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurse uk
do położnej bez doświadczenia Zawsze możesz próbować aplikować ale może być trudniej i zajmie Tobie więcej czasu poszukiwanie pracy. Rozejrzyj się na stronie NHS czy mają jakieś oferty. Ciągle się słyszy, że położnych brakuje w UK. Jednak jak masz możliwość pracy w Polsce to na Twoim miejscu popracowałabym jakiś czas. Nabierzesz doświadczenia i pewności siebie. Ja sama w Polsce nie pracowałam i żałuję trochę, ale nie miałam wyjścia (nie będę się wdawać w szczegóły). Było mi ciężko znaleźć pracę w UK, dostałam w końcu w domu opieki i już lecą kolejne lata. Aplikację do szpitala jak na razie bez powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
położna bez doświadczenia, Wszystko mówi,że praca dla położnych jest ,natomiast fizjoterapeuci mają przechlapane,ponieważ w UK bez nostryfikacji dyplomu nie dostaniesz prawa wykonywania zawodu jako fizjoterapeuta.Zresztą w UK jest nadprodukcja fizjoterapeutów,więc o pracę b.trudno. To czy szybko dostaniesz pracę jako położna zależy od wielu czynników, w tym także i tych pozamerytorycznych.( jak np umiejętność "sprzedania się " na rozmowie kwalifikacyjnej.) W swojej sprawie spróbuj może skontaktować się z jakąś agencja rekrutującą w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaki podatek placa piel w uk?20% band 5.bo mi cos duzo odciagaja I wyglada jakbym placila 24%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość Nie sposób odpowiedzieć na tak zadane pytanie.W pytaniu brak jest podstawowych informacji. To ,jaką płacisz zaliczkę na podatek dochodowy (domyślam się ,że o to chodzi) zależy od wielu rzeczy. Między innymi: 1.Czy masz jedno miejsce zatrudnienia czy może więcej. 2.jakie dochody osiągałaś w poprzednim roku podatkowym. 3. Jaki Tax Code przydzielił Ci HM Revenue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurse uk
A nie zmieniałaś miejsca pracy ostatnio? Ja zostałam przeniesiona w inne miejsce ale w ciągle pracowałam dla tej samej firmy i też zaczęłam płacić wysoki podatek. Zadzwoniłam do Revenue i okazało się, że dla nich pracowałam w dwóch różnych miejscach. Zwrócili mi cały należny podatek. Zadzwoń do Revenue i się zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do Agnieszka9876 mam pytanie odnosnie zwrotu pieniedzy wplacanych corocznie na NMC. Czy trzeba do nich zadzwonic czy moze wyslac jakies pismo z prosba o taki zwrot? Czy orientujesz sie w tej kwestii?jak cos to do nich zadzwonie i dam odpowiedz na forum. Ja dalej tkwie w moim domu opieki, ile lez wylalam jeden Pan Bog wie, ale to ostatni rok tam, tak sobie obiecalam. do Poloznej - zgadzam sie z przedmowcami ze polozna tutaj (z reszta pielegtniarka rowniez) ma znaczenie wieksza odpowiedzialnosc niz w Polsce-radze Ci najpierw nabyc wiekszego doswiadczenia a potem przyjedz tutaj pozdrawiam wiosennie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happynurse1986 Coroczna opłata na rzecz NMC to opłata za prawo do wykonywania zawodu pielęgniarki na terenie UK. Wniesiona opłata nie oznacza,że możesz ubiegać się o jej zwrot ,gdy możesz pracować jako pielęgniarka a pracujesz np jako architekt. Nie wiem jaki może być sensowny powód wystąpienia do NMC z wnioskiem o zwrot wniesionych opłat, a może mam luki w przydatnej wiedzy w tym względzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
jeju chce cos napisac ale wyskakuje komunikat ze wiadomosc uznana jako SPAM i nie moge wyslac;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
juz znalazlam na stronie NMC. Tam wszystko pisze. 'Claiming tax relief' z oplaty za rejestracje. Poczytam o tym. Co o tym sadzisz Agnieszka9876?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happynurse1986 ...Tego nie wiedziałam, Tam pisze,że osoba płacąca podstawową stawkę podatku dochodowego w UK (najniższą stawkę podatku) może ubiegać się o obniżenie opłaty za rejestrację w NMC o 20 funtów. Osoby nie płacące podatków w UK nie kwalifikują się do tej ulgi.W praktyce oznacza to,że ktoś ,kto stara się o rejestrację w NMC a nie pracuje w UK ( wszystko jedno w jakim zawodzie) takiej ulgi nie otrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata uk
Witam Czy sadzicie,ze stawka 12 funtow za h w nursing home na oddziale opieki paliatywnej to malo?Dodam,ze pracuje tylko w systemie nocnym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata uk
Oczywiscie wykonuje prace pielegniarki i carer jednoczesnie i odpowiadam kazdej nocy za dwa oddzialy...lacznie 40 rezydentow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
..ujowo jak beret, mam 12.50 nie dotykam sie zajec carerow i 38 rezydentow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TROCHE MALO,TERAZ STAWKI ROSNA,bo dziewczynynie chcqa zarabiac 12/h. Ale to tez zalezy pewnie gdzie. W nursing home moja kolezanka zarabia 15/h jako nurse ale juz w innym za 15£/g pracuja senior nurse... wiec to zalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki dziewczyny,zadzwonila do revenue,bo mialam kod BW cos tam i mam duzo zwrotu zmienili mi na 1000L,ale to chyba tez czasowo i docelowo bede miala ten 944l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, już się tu wcześniej wypowiadałam, teraz regularnie tu wchodzę i czytam Wasze wypowiedzi. Za trzy miesiące się bronię, pracę mam "nagraną" na OIOM-ie noworodkowym, mama pielęgniarka, choć w tym zawodzie nie trzeba znajomości, tutaj jest sporo pracy, znajomości pomagają w dostaniu tej lepiej płatnej. Mam pytanie czy jest możliwość, żeby pielęgniarka ogólna (bo taki dostajemy tytuł rejestrując się w NMC?) mająca licencjat i roczne doświadczenie na OIOM-ie noworodkowym dostała pracę na NICU lub na jakimkolwiek oddziale noworodkowym/pediatrycznym? W brytyjskim systemie podczas studiów wybiera się "specjalizację" (pediatryczną, dla dorosłych i zdrowia psychicznego), tutaj nie. Czy stanowi to przeszkodę podczas aplikacji na taki oddział? Bardzo proszę o odpowiedź, to jest ważna dla mnie kwestia. Ach, i proszę darować sobie komentarze w stylu "nikt Cię do szpitala z marszu nie przyjmie" itp. Chcę tylko znać odpowiedź na moje pytanie, bo tutaj wypowiadają się mądre głowy w tej kwestii. :-) Pozdrawiam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonecznikowa_buzia, W NMC zarejestrują Cię jako General Nurse i,o ile dobrze kumam, wszędzie tam,gdzie niezbędna do pracy jest specjalizacja angielska ( inna jak General Nurse) to według angielskich przepisów nie będziesz spełniała wymogów formalnych i taką aplikację (raczej) odrzucą. Jak już napisał ktoś wcześniej Twoje doświadczenie zawodowe z PL ,pomimo tego,że nie uznawane oficjalnie w UK stanowi atut na rozmowie kwalifikacyjnej i możne Ci pomóc w otrzymaniu dobrej pracy. Nie jest prawdą ,że do szpitala nie przyjmują "z marszu"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×