Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość gość
dziękuje :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jesli wyjade zaraz po studiach bez zadnego doswiadczenia w pracy to jak im zapewnie zaswiadczenie o przebiegu pracy zawodowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kddds
Nie masz studiow przynajmniej licencjackich ukonczonych, ze ci kaza jakies zaswiadczenia o pracy dostarczac? Nie zarejestruja cie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kddds, Zmieniły się przepisy UE. Teraz w NMC powinni zarejestrować pielęgniarkę także po liceum medycznym jak tez po pomaturalnym studium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kddds
Tyle jesli idzie o teorie, a jak to sie ma w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kddds, Niestety,różne "nowości " do UK docierają z opóźnieniem. Ci ,którzy są tutaj już długo doskonale pamiętają ,że z cudem graniczyło otwarcie rachunku w banku przez Polaka.Teraz to jest piece of cake. Najciężej będą mieli c****erwsi,co nie znaczy ,ze nie da się tego załatwić. Tylko dłużnej będzie to trwało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilla93
Witam, mam pytanie, trochę nie związane z wątkiem, ale liczę na to że jakaś dobra duszyczka udzieli mi rady. Otóż razem z koleżanką mamy okazje wyjechać na 3 miesiące w ramach Erasmusa (międzynarodowej wymiany studentów) na praktyki pielęgniarskie do wybranego kraju europejskiego i padło na UK, po pierwsze żeby szlifować język i po drugie żeby zobaczyć pracę pielęgniarki w UK. I teraz pytanie zasadnicze, czy na tych takich praktykach będę mogła np. zakładać wkłucia, pobierać krew, cewnikować (pod nadzorem oczywiście) bo w PL na praktykach nie ma z tym problemu. Może ktoś się orientuje. Proszę o wszelkie informacje dotyczące nursing student. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilla93, Nic z tego o czym napisałaś.Mnie przypadki dopuszczenia studentów do tych czynności znane nie są..Dla pocieszenia dodam,że studenci z UK też tego nie robią. To ,czy się zyska mało czy dużo zależy od indywidualnego zaangażowania studenta oraz od szybkośc**przyswajania wiedzy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilla93
Agnieszka9876, dziękuje za odpowiedź ! Dzięki tobie już poznałam jakieś konkrety, bo na uczelnie nie mam co liczyć, nic nie wiedzą ale to już swoją drogą. Tak myślałam, że owe czynności manualne w UK dla szarego studenta (jeszcze z Polski) będą bardzo ograniczone. Chyba jednak zdecyduje się na Włochy lub Hiszpanię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilla93 Jeśli Twoim głównym kryterium decydującym o wyborze kraju w którym będziesz odbywała praktyki jest "wolna amerykanka" w zakresie tego co student możne wykonywać przy pacjencie to mam przekonanie graniczące z pewnością ,że w Hiszpanii i we Włoszech jest identycznie jak w UK. Takie obostrzenia,inaczej jak w PL, obowiązują wszędzie tam,gdzie za błędy personelu szpitale płacą poszkodowanym pacjentom naprawdę duże odszkodowania a wyspecjalizowane kancelarie adwokackie tylko na takie zgłoszenia czekają.. Nikt nie chce ryzykować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myslalam ze aby pracowac w NHSP nalezy miec jakies doswiadczenie a szpitalu w Uk, przynajmniej carer musi bodajze min 3 miesiace. Co do studentow to cewnikowanie moga wykonywac pod okiem mentora (u mnie to jedna ze skills w portfolio) a zastrzyki to tylko SC i IM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na jakiej uczelni studiujesz ze masz szanse na 3 miesiecznego erasmusa z pielegniarstwa? na UJ nie ma najmniejszej takiej mozliwosci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.youtube.com/watch?v=j_3QkU8rxQc w jezyku angileskim www.youtube.com/watch?v=9mxFP5G8CW4 w języku ojczystym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"na jakiej uczelni studiujesz ze masz szanse na 3 miesiecznego erasmusa z pielegniarstwa? na UJ nie ma najmniejszej takiej możliwości" To dziwne bo na wielu uczelniach jest taka możliwość m.in. Warszawa, Wrocław, Rzeszów...Jest opcja praktyk lub też wyjazdu na studia (min 3 miesiące max 1 rok). Warunkiem jest dobry wynik z egzaminu językowego i wysoka śr ocen. A potem wybierasz sobie: Francja, Włochy, Hiszpania, Norwegia, Portugalia... można też samemu znaleźć uczelnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coz, coraz bardziej sklaniam sie ku opinii, ze jednak Collegium Medicum UJ to nienajlepszy wybor. Owszem wysoki poziom nauczania, ale dla pielegniarstwa nie oferuja zadnych wymian (a nawet jesli sama cos znalazlabym to stracilabym rok ze wzgledu na praktyki), robia problemy z zaliczeniem praktyk, kolezanka jak zlamala noge to miala sporo klopotow, zeby zdazyc wszystko zaliczyc. Praktyki wakacyjne w wyznaczonych miejscach w Krakowie, bez mozliwosci odrobienia ich w innych szpitalach. Plany zajec praktyk wysylane w ostatniej chwili wiec nic nie zaplanujesz.. a jak rozmawiam z dziewczynami z innych uczelni to maja wiecej swobody wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do pielegniarek
Hej mam pytanie do pielegniarek.Czy wasza praca jest bardzo ciężka i jak mniej wiecej wygląda? Chodzi mi glownie o pielegniarki w uk.Pytam bo zastanawiam się nad studiowaniem pielegniarstwa i zastanawiam sie czy to dobry wybor.Po studiach chcialabym pojechać do uk. Powiedzcie mi czy warto studiować ten kierunek i napiszcie szczerze czy praca pielegniarki to tez praca fizyczna (typu podnoszenie pacjentow,przebieranie ich itp) bo ja mam troche problem z kregoslupem i nie wiem czy to dla mnie.Czy zdecydowalybyscie sie drugi raz na ten sam zawód.Dziekuje wszystkim ktorzy zechca odpowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj pytanie do pielegniarek W Polsce w czasie praktyk miałam sporo dźwigania. Częste zmiany pozycji u pacjentów leżących cały czas w łóżku też obciążają kręgosłup (oddziały neurologiczne, geriatryczne, internistyczne-najwięcj godzin praktyk). W UK pracuję w domu opieki i na dniówce rzadko się zdarza, że kogoś dźwigam, nie mam czasu, żeby pomagać opiekunom. Mam za dużo swoich własnych obowiązków, leków do rozdania, opatrunków, papierkowej roboty, dzwonienia po lekarzach itd. Na nocnej zmianie muszę pomagać bo jest mniej pracowników. Używamy hoistów-dźwigów do podnoszenia większości rezydentów, którzy nie są w stanie chodzić, zmieniamy pozycje w łóżkach. Nie wiem jak jest w szpitalu, ale przypuszczam, że jest podobnie i pewnie więcej personelu pomocniczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak juz masz problemy z kregoslupem to nie polecam kariery w pielegniarstwie. W pracy pielegniarki jak i opiekuna plecy siadaja najszybciej, to jak choroba zawodowa:o Niby sa hoisty ale nie zawsze jest czas aby je uzyc niestety..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chcesz przez to powiedzieć ze dzwigacie pacjentow? przecież w ten sposob można sobie zrobić krzywdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracuje jako opiekun w szpitalu na roznych oddzialach i czesto zdarza sie ze podciagamy (z pielegniarka czy nawet siostra) pacjenta w luzku przescieradlem, "pomagamy" wstac jak pacjent normalnie jest w stanie to zrobic a tu nagle leci do tylu. Wiadomo nie chcesz zeby upadl ci na podloge wiec dzwigasz go... Wiele pielegniarek zalatwilo sobie w ten sposob plecki. Czasem jeden epizod wystarczy. W szpitalu nie jest jeszcze tak zle ale pracowalam wczesniej w care homach. Tam to sie cuda dzieja, aby szybciej:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed rozpoczęciem pracy a później raz do roku musisz odbyć obowiązkowe kursy w zakresie bezpieczeństwa (także własnego) w pracy.Dużo jest na nich o tym,że nie wolno dźwigać pacjentów ( dźwiganie w polskim rozumieniu).Na końcu takiego szkolenia podpisujesz dokument stwierdzający ,że te zagadnienia są ci znane i będziesz przestrzegać zasad bezpieczeństwa.Ten papier ważny jest ,ale tylko dla firmy ubezpieczeniowej,która odmówi wypłaty jakiegokolwiek odszkodowania,gdy z powodu przeciążenia kręgosłupa doznasz wypadku w pracy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszyscy to wiedza ale rzeczywistosc czesto wyglada inaczej. Szczegolnie na oddzialach geriatrycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawno mnie tu nie było
Cześć, mam pytanie czy ktoś z was pracował w UK jako instrumentariusz / ka? Czy uznają tam polskie kursy kwalifikacyjne vs spacjalizacje. Jak to jest u nich, czy najpierw kurs później zatrudniają, czy też można robić ich specjalizacje w trakcie pracy na bloku? Z góry dzieki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co jak ktos bedzie za kazdym razem odmawial dzwigania przenoszenia itp..strac**prace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie ze nie straci. Tylko nie zawsze chodzi tu o planowane dzwiganie czy podnoszenie (chociaz podciaganie pacjenta w luzku na przescieradle to standard w moim szpitalu - majacym dobre opinie swoja droga..) ale czesto ktos upada, trzeba przytrzymac,pomoc wstac. Uwazam po prostu ze nie jest to praca dla osob z problemami z kregoslupem. Moze ktos myslec inaczej, dla mnie to tak jakby wybierac sie na studia nauczycielskie z problemami z glosnym mowieniem. Niby da sie..ale wczesna emerytura gwarantowana. Poza tym jak kogos bola plecy to dlugo stac tez nie moze,o czym my mowimy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ituitam
do: dawno mnie tu nie było re: instrumentariuszka Nie sądzę, aby polskie kwalifikacje (specjalizacje) miały większe znaczenie w UK, poza tym, że są dowodem, że naprawdę się czymś interesujesz. Na pewno są dużym plusem podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a jeśli trafi się na dobrych przełożonych, to entuzjazm i dodatkowe doświadczenie i wiedza, pozwalają złapać wiatr w skrzydła. Koleżanka i kolega z Portugalii, którzy wcześniej pracowali na traumie i mieli dodatkowe kwalifikacje, po roku pracy w Anglii awansowali z łatwością na team leader (junior sister/band 6). Kompetencje zdobywa się po rozpoczęciu pracy. Poza tym, różne szpitale mają różne oczekiwania i przenosząc się do innego szpitala na podobną pozycję czesto trzeba wszystko (szkolenia i kompetencje) zaczynać od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska5678
Witajcie, NO dalej trzymam sie w tym moim care homie.Juz sie wdrozylam z praca papierkowa i rutyna,choc wiadomo ze zawsze znajdzie sie cos czego nie wiesz.Mowilam wam na poczatku jake tam cyrki sie dzieja-ale jakos wytrzymam -do konca marca mam kontrakt wiec bede miala 6 mies doswiadcz i juz latwiej bedziemi znalezc cos innego. nasz cudowny manager dreczyciel wlasnie od chodzi za kilka dni .Zobaczymy coz za nowego kwiatka nam wybrali.Postaram sie napisac jutro wiecej i opowiemo kilku przypadkach.jestem ciekawa jak jest u was -celem porownania :) pozdrawiam serdecznie i milego dnia !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mawiają ,że "co cię nie zabije to Cię wzmocni". Pasujesz jak ulał do tego powiedzonka. Oczywiście traktuję Cie za "wzmocnioną" a nie "zabitą" :) Po jakimś czasie stwierdzisz,że nie potrzebnie aż tak to przeżywałaś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pielegniarek w uk
mam parę pytań do pielegniarek -wybrałybyście ponownie ten zawód gdybyście mogły cofnąć czas? -jak oceniacie swoją sytuację zawodową i finansową w porównaniu do innych imigrantów w uk? -Jak was traktują w pracy w uk ? czy spotkalyscie sie kiedykolwiek z dyskryminacją nieuprzejmym traktowaniem itp bo jesteście polkami -planujecie powrót do polski? -planujecie emigrację do innych krajów niż uk? -czy praca pielegniarki jest stresująca? Bardzo proszę o szczere odpowiedzi.Planuje studia pielegniarskie a potem emigrację.Chcialabym byc pielegniarką ale nie w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×