Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość mula
@emmetroad wielkie dzieki za wyjasnienia i ciekawe informacje, to trzymam kciuki za nową pracę. Ja powoli sklaniam sie do wyjazdu, fakt w polsce tragedia w wiekszosci szpitali w wawie -teraz jestem na bieząco po objezdzie - nie ma pracy i szansy na prace bo "kolejka chetnych" itp odpowiedzi. A jak jest to za 2000 brutto co jest chore w warszawie. A i tak szlifuje jezyk w szkole jezykowej (no wiadomo nie wyszlifuje i tak beda problemy na miejscu) ale od czegos trzeba zaczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem w którym domu ta praca. Napisał mi tylko, że do 13f/godzinę, dom ok 40 rezydentów, dobra opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malfield
witam wszystkich użytkowników kafeterii. Mam pytanie czy ktoś z Was był lub słyszał jak się pracuje na Malcie. W ostatnich ofertach kilku firm rekrutacyjnych pojawiły się oferty pracy w tym kraju. Klimat jest tam super ale chyba to niestety biedny kraj więc pewnie zarobić wiele się nie da.Czekam a nuz ktoś może mi coś podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z jakiegoś powodu nie działa mi od wczoraj poczta na WP, więc podaję alternatywny adres, jakby ktoś się chciał skontaktować ze mną 750dora(at)gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłam, że dużo forumowiczek wypowiada się tutaj negatywnie o domach opieki w UK. Planuję skorzystać z ofert pośrednictwa pracy i właśnie wyjechać do takiego nursing home. Niektórzy się wypowiadają, że to jakiś obóz pracy. Rzeczywiście tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawka
hej dziewczyny , dostalam dzis przyklasowe pytania na assesment day z drug test i jest to podzielone na 4 czesci: 1.use of resource material i.e BNF, 2. decision making skills 3.simple calculations 4 complex calculations. Z liczeniem nie mam problemy alenie rozumiem dwoch pierwszych działów, kazdy dział ma 5 pytań.. przykładowe pytanie z pierwszego działu: ad1, patient has a nosogastric tube in situ. please idicate which of following drugs may be crushed and administered via the tube, cicle yes or no. a) sodium valproate 200mg tablet, e/c b) isosorbide mononitrate 40mg tablet c) ibuprofen 800mg tablet i odpowiedz jest ze zadne.. przykladowe pytanie do drugiego: ad2) patient has been prescribed dipyridamole 200mg twice daily, on the drug trolley u find supplies of persantin 100mg tablets and persantin retard 200mg capsules, you must administer the morning dose to the patient. descibe briefly what would u do in this instance, state the reasons for you action. i odpowiedz: according to the prescription the medicine must be administered twice daily ie a lond acting drug, can administer the persantin retard formulation: m/r=long acting. persantin 100mg is administered three times a day ask doctor to rewrite prescription to make it les ambiguous. nie wiem jak sie przygotowac do tego testu ani skąd mam wiedzieć ze persantin100mg sie podaje 3razy dziennie, tak samo z lekami podawanymi przez sonde.. skad mam wiedziec ktore sie podaje a które nie?! moze wy będziecie potrafiły pomóc? dodam ze zeby sie dostac na interview trzeba miec z tego 70%, czy ktos zdawał taki test z dawek?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z moim angielskim
jest troche na bakier ale o ile dobrze zrozumilalam pytania to: sodium valproate i isosorbide nie wolno kruszyc takie sa zalecenia producenta a skoro nie wolno kruszyc to nie masz mozliwosci podania ich przez sonde. Mam troche watpliwosci jesli chodzi o ibuprofen, ale z koleii jdeyny ibuprofen w dawce 800 mg z jakim sie spotkalam to wersja depot, a tych lekow z zalozenia nie wolno kruszyc. Wiec odpowiedz, ze zadne jest prawidlowa. Tu po prostu chodzi o to, ze tych lekow nie mozna kruszyc ani miazdzyc. Niestety, trzeba przegladnac encylkopedie lekow. Co do pytania drugiego. Presantyne 100 mg podaje sie 3 razy dziennie. To sie wie albo z farmakologii na studiach, albo z doswiadczenia zawodowego. O ile dobrze zrozumialam pytanie to w zleceniu masz podane Presantin 200 dwa razy dziennie, ale nie masz wyszczegolnione ktora to wersja tak? Wiec tak widzac zlecenie Pr 200 x2 sklonila bym sie do wersji depot, ale najpierw poprosilabym lekarza o sprecyzowanie o ktora wersje mu chodzilo. Tak naprawde to mysle, ze musisz poczytac o dawkowaniu i sposobie podawania podstawowych lekow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawka
dzieki za odpowiedź... z moim brakiem doswiadczenia zawodowego i półtora roku przerwy po studiach bedzie ciężko.... ://///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawka Zeby sie nauczyc musisz wiedziec czego sie masz uczyc, wiec albo dostaniesz materialy albo wskazowki. Jezeli nie masz materialow, to wskazowki sa tutaj: 1.use of resource material i.e BNF- BNF to na pewno ksiazka i zapewne bedzie dostepna na tescie - naucz sie jak szybko i efektywnie z niej korzystac (use); nikt nie bedzie wymagal od Ciebie pamietania wszystkich lekow, moga co najwyzej wymagac jakichs ogolnych zasad i na pewno wazna bedzie terminologia (i moze ogolnie farmakodynamika). 2. decision making skills - to normalne zachowania w pracy w ciagu calego nursing process, gdzie decyzje podejmuje sie korzystajac z wszystkich dostepnych danych, a zawsze najwazniejsza jest komunikacja i logika 3.simple calculations 4 complex calculations - tutaj na Twoim miejscu, powtorzylabym wszystkie zasady po raz kolejny:) Poza tym jak zwykle, nalezy dobrze przeczytac pytanie, bo to polowa odpowiedzi. Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
witam ponownie u mnie nic ciekawego. nie bylam dawno na forum, bo stoje w miejscu...czyli cofam sie. mam juz 3 miesiac dola i tyle. problemy w zyciu prywatnym i okropnie wyczerpujaca praca nie pozwalaja mi na skupieniu sie na angielskim. MASAKRA. wyjscie z sytuacji jest jedno-wyjechac. w moim szpitalu nie da rady normalnie pracowac. istny szał, ciagle szybko i szybko i na już i to za taki marny grosz!! o Boże, nie wytrzymam PS. Do Lorka-dziekuje za odpowiedz.:) PPS. Do Iskra Boza- gratuluje zadowolenia z pracy. :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to wyjeżdżaj! A przeze mnie dziś jeden pacjent został skreślony z listy pacjentów. Wyrzucono go z poradni. Za rasizm. Boże, jaki był przykry dla mnie. Zapytał, czy już wszystkie angielskie pielęgniarki się pozwalniały i zostały same non- English. I że to dziwne, że Polka pracuje w angielskiej poradni. Zdenerwował mnie, odpowiedziałam mu, że jak sobie życzy, to może skancelować ten appointment i zabookować nowy, z Angielką! Odmówił, ale był opryskliwy i niesympatyczny. Na wejściu nawet dzień dobry mi nie odpowiedział. Wiedział, że jestem Polką, bo przysłuchiwał się mojej rozmowie z lekarką na korytarzu. Zanotowałam wszystko w komputerze w jego historii choroby i dziś manager do mnie przyszedł pogadać. W NHS jest zero tolerance policy, nie ma gadania, ma sobie szukać innej przychodni. Uhhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B. :)
Hej, czytam Wasze wypowiedzi od kilku lat. Byłabym zainteresowana wyjazdem do pracy na miesiąc, cyklicznie przez kilka lat, tylko tyle mam urlopu. Może jakieś zastępstwo za kogoś, najlepiej w miesiącach poza wakacjami. Gdybyście słyszały o takiej ofercie to proszę o informacje. Mam rejestrację w Irlandii teraz będę wyrabiać w Anglii. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurse123
Witam . Mam pytanie jak moge sprawdzic postepy mojej rejestracji online na stronir nmc ? jest to w ogole mozliwe? przeszukalam stronke juz kilka razy ale nie moge niczego znalezc.Dzieki za wszelkie wskazowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B. Zastanawialam sie nad tym co napisalas i taka forma pracy wydaje mi sie malo mozliwa. Troche ze wzgledu na kursy tj. manual handling, fire training, cpr itd, ktore trzeba odnawiac co rok lub dwa. Nie wiem czy pracodawca lub agencja byliby sklonni robic to dla pracownika, ktory pracuje tylko miesiac w roku, a gdybys to miala robic na wlasny koszt, to nie oplacaloby Ci sie to, chyba za bardzo. Zapytaj w agencji czy przewiduja taka forme zatrudnienia, bo ja prawde mowiac nie slyszalam o nikim kto pracuje w ten sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym Was się poradzić. Kończę teraz licencjat położnictwa. W mojej okolicy trudno będzie znaleźć pracę. Nie wiem czy iść na magisterkę i odłożyć szukanie pracy na 2 lata, a na pewno później nie będzie lepiej z pracą. Czy od razu po uzyskaniu prawa wykonywania zawodu, zarejestrować się w NMC i poszukać pracy w UK? Proszę o pomoc w moim trudnym wyborze. Poradźcie mi coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej justyna2511! Nie wiem w jakim mieście studiujesz, ja skończyłam mgr w Gdańsku. KAŻDY ze studentów równolegle studiował i gdzieś pracował... Jakbym nie miała perspektywy pracy w tym okresie, to myślę, że od razu bym wyjechała bo branie pieniążków na studia od rodziców, zwłaszcza kiedy wszystko jest takie drogie uważam za nieludzkie... Ja jestem jedynie zła na siebie że tak późno zaczęłam rejestrację NMC. Myślę, że trudniejszą decyzją jest zdecydowanie sie na wyjazd, niż dokończenie w poźniejszym terminie magisterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Żuczkq! Chciałabym z Tobą porozmawiać, jeśli nie masz nic przeciwko to mój mail jludwikowska@gmail.com interesuje mnie temat rejestracji NMC, jak wygląda magisterka w Polsce itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aAgnieszka 9876
justyna2511 Przeznaczanie czasu na studia magisterskie a potem ewentualny wyjazd do UK jest pomysłem całkowicie bezsensownym ,ponieważ dyplom magistra pielęgniarstwa zdobyty w Pl nie jest uznawany w Wielkiej Brytanii.I tak będziesz pracować jak "zwykła pielęgniarka" Koniec kropka. Jakbyś się "zaparła" to studia magisterskie musiała byś i tak powtórzyć w UK.Tutaj jest zupełnie inny tok kształcenia magistrów a w szpitalach jest ich śladowa ilość.Dodatkowo ,gdy w swoim CV napiszesz,że jesteś magistrem to możesz tym wprawić komisję rekrutacyjną w niemały kłopot i w konsekwencji nie przyjmą Cię do pracy ,bo uznają,że masz zbyt wysokie kwalifikacji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie koleżanki pielęgniarki. Otóż z przykrością muszę poinformować, ż nie odpowiadam już na żadne maile. Dostałam dziś parę i przykro mi, ale nie odpiszę. Wszystkie niezbędne informacje odnośnie rejestracji znajdują się na stronie internetowej NMC, oraz są ujęte na tym forum. Gdzieś. Przykro mi, ale co trochę dostawałam maile, na które sumiennie odpisywałam. W większości przypadków nie usłyszałam słowa dziękuję, osoba po otrzymaniu informacji ode mnie, więcej się nie odzywała. Nie chce mi się już poświęcać swojego czasu. Przykro mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aAgnieszka 9876
Witaj iskra_boża, Niestety, moje spostrzeżenia ,w kwestii ogólnie pojętej kultury są identyczne z Twoimi. Wyglądana to ,że szukający informacji na forach traktują mających interesującą wiedzę jak infolinię, której pracownik udziela informacji ,bo to jego obowiązek -praca. Ja już dawno wyzbyłam się jakichkolwiek złudzeń.. Przysłowiowa "słoma z butów" podobno wychodzi dopiero w trzecim pokoleniu,więc czas już najwyższy zająć się swoimi sprawami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Agnieszka, tylko że pracownik dostaje wynagrodzenie za swoją pracę i poświęcony czas. A człowiekowi po forumowych koleżankach po fachu, zostaje tylko niesmak. Trudno, nie ma się czym przejmować, prawda ;) Są dziewczyny, z którymi jestem w regularnym kontakcie mailowym i fajnie. I niech tak zostanie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wrócilabym
no cóż wychodzi tu brak kultury, przykre że właśnie ze strony pielęgniarek zresztą w pracy pielęgniarki w Uk nie raz spotkaja sie one z sytuacją że będa musiały czegos sie dowiedzieć same, chociażby odnośnie swojej praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duza baba i madra
Iskra boża nie rozumiem twojego oburzenia, ze czlowiek zdenerwowal sie, ze nie ma angielek . Musisz go zrozumiec i jego zal, ze chcial byc u Angielki a nie obcej kobiety z obcego kraju. Dziwne ze nie potrafisz tego zrozumiec, powinnas mu wspolczuc, ze on w swoim kraju jest zmuszony do oddania sie w rece kobiety z obcej kultury. To ty wlasnie jestes zadufana w siebie. Naucz sie pokory kobiet, bo wepchnelas sie do jego kraju i jeszcze przez ciebie wywalili go z przychodni, w jego wlasnym kraju!!! Puknij sie w czolko kobieto!!! Kim ty jestes zeby w jego kraju, na jego ziemi szarogesic sie, pamietaj - nie jestes w swoim kraju - to jest jego kraj a ty bedziesz tam zawsze obca. Przez ciebie on znienawidzi innych obcokrajowcow i bedzie pod nimi dolki kopal. Wydaje mi sie ze nie jestes zbyt lubiana przez pacjentow, bo nie jestes wyrozumiala i nie znasz gdzie twoje miejsce, wiec po pewnym czasie kazdy w pracy bedzie mial ciebie dosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to mówią, uderz w stół, a nożyce się odezwą. To pewnie ty do mnie pisałaś i nawet nie umiałaś napisać zwykłego dziękuję. No więc daruj sobie na przyszłość to twój problem, że rodzice cię nie nauczyli radzić sobie samej. I otóż jestem w swoim kraju. Mam podwójne obywatelstwo. Jak się komuś nie podoba, to niech idzie prywatnie się leczyć! A przez takie cwaniaczki, jak ty, Polakami się poniewiera na emigracji. Wychyl nos z Polski i przyjedź do UK, a potem pisz prostackie bzdury. Oh, ale po co, przecież ty nie umiesz się zarejestrować w NMC!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dużej niemądrej baby a ja studiuje pielęgniarstwo w Uk.I co? też mam współczuć swoim przyszłym pacjentom że będą musieli oddać sie w ręce "obcej"? I pozwolić się obrażać pozbawionym kultury ludziom którzy maja jakieś rasistowskie zapędy? Do przychodni (szpitala) przychodzi sie szukać pomocy od kompetentnej osoby a nie partnerki na wyjście:o niech taki pacjent wyjdzie sobie do knajpy wieczorem jak chce się "oddać" w ręce Angielki:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka 9876
do duza baba i madra, Miałam już dać sobie spokój,ale zbyt podniosłaś mi ciśnienie.. UK to Ty chyba znasz tylko z polskiej telewizji,bo gdyby Twoja wiedza pochodziła także z innych źródeł nie umknęłoby Twojej uwadze to,że są bardzo poważne powody dla których pracuje tu z powodzeniem tyle pielęgniarek 'obcych narodowości". Gdyby nagle wyjechały, to z dnia na dzień cała służba zdrowia w UK nie byłaby zdolna do pomocy ani jednemu choremu.Nie ma co im współczuć ,bo nie jest winą żadnego z emigrantów ,że Anglicy są w przeważającej większości zbyt leniwi ,żeby " tak długo studiować" a potem jeszcze ciężko pracować...". To z tego powodu w UK ciągle brakuje wykształconych,sumiennych i kreatywnych pracowników. Anglicy wolą żyć z zasiłków,na które w dużej części składają się właśnie ciężko pracujący tu emigranci. Co do reszty Twojego postu to nawet nie ma czego komentować. Dałaś popis żenady na całej linii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że trochę kwaśno się zrobiło w tym wątku... Ale może udzieli mi ktoś porady związanej z rejestracją NMC... Po wysłaniu wszystkich dokumentów po miesiącu odpisali mi listem zatytułowanym: FIRST REMINDER We are writing to remind you that the following items are still outstanding on your application for EU Application Assessment: EU Application Assessment Fee Pośrednictwo z którego korzystam, wyslało mi wskazówki do wypełniania rejstracji, w których było, że FEE opłaca się na końcu całego procesu. Czy to znaczy, że proces mojej rejestracji dobiega końca? Drugie moje pytanie dotyczy przelewu... Piszą o płatności telefonicznej kartą kredytową. Nie mam karty kredytowej, czy można taki przelew wykonać kartą VISA ELEKTRON? Nigdy nie wykonywałam przelewów telefonicznych - czy to jest bezpieczne? Jeśli ktoś przelewał niedawno za rejestrację bardzo prosze... o wskazówki na forum bądż na maila 34257@poczta.gumed.edu.pl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolaska83
jeśli chodzi o platnosc, to ja poszlam do banku i wystawili mi czek na nmc i pocztą go wysłalam. musisz tylko sie do wiedziec czy twoj bank wystawia zeki walutowe. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolaska83
jeśli chodzi o platnosc, to ja poszlam do banku i wystawili mi czek na nmc i pocztą go wysłalam. musisz tylko sie do wiedziec czy twoj bank wystawia zeki walutowe. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×