Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość Ujadający Piesek Leszek
zgadza sie ale jak jestes nie u siebie to jakos sie okazuje ze wydatki masz wieksze. generalnie bez dyskusji ze tam sa lepsze zarobki - tylko czy dzis ta roznica niweluje koszty przeprowadzki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. A może orientujecie się jak wyglądają poszczególne stopnie w hierarchii np. w szpitalu (oczywiście w grupie zawodowej pielegniarek). I jakie kryteria należy spełnić na poszczególnych szczeblach (wykształcenie, ew. dodatkowe kursy oraz staż pracy)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ujadający Piesek Leszek
podatki. ale tak na ok podaje. prog podstawowy -> 22% podwyzszony (powyzej 33tys) -> 40% obnizony (ponizej 2tys) - 10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katechinka.
Pieniadze sa wazne i nie ma co zaprzeczac. Bez pieniedzy nie mozna nawet zachorowac. Jedna z przyjemnosci zycia jest realizowanie swoich pasji, a one tez kosztuja, nawet jak ktos lubi tylko czytac ksiazki(Wczoraj kupilam ksiazke za 38zl, ktora raz przeczytam i odloze, czy to nie przesada). Poza tym ja nie potrafie czerpac radosci z zyia zamartwiajac sie czy starczy mi do I lub mowiac sobie po raz setny: nie stac mnie na to. Wole mieszkac za granica, cieszyc sie zyciem bez zmartwien i rozwijac swoje zainteresowania bez ciaglego patrzenia na ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej ty no do ciebie mówię
Wg mnie nie opłaca sie wyjeżdżać pielęgniarkom za granice, za duże koszty kursów, tłumaczeń, biur pośrednictwa pracy itd. Lepiej na miejscu się przekwalifikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ujadający Piesek Leszek
wyksztalcenie - w sensie formalne uprawneinie do zawodu, doswiadczenie i jezyk - to sa najwazniejsze rzeczy na ktore oni tam patrza. ale to jak pisalas wyzej juz masz wszystko.:) geenralnie nei znam branzy medycznej - weic ci nei powiem. ale oni duza wage przywiazuja do doswiadczenia. al etwoje raczej bedzie dla nich bardzo dobre jak tu pracowalas w szpitalu w duzym miescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swietnie to ujęłaś Katechinko. Nic dodać nic ująć. To co dzieje się w naszym kraju, jest jakąś paranoją. Elita rządząca zarabia krocie praktycznie za nic, a ludzie uczciwie pracujacy śmieszne sumy. No, ale przecież srednia krajowa, to całkiem pokaźna sumka. Tylko warto zastanowić się, w jaki sposób wylicza się taką średnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ujadający Piesek Leszek
Elita rządzaca wcale nie zarabia u nas kroci jesli jest uczciwa. dobrze zarabiaja ci co robia szemrane interesy na styku polityki a nie uczciwi politycy. Moim zdaniem 12tys. zl brutto/mies. dla posła czy ministra "naszego mocarstwa" :P to nie jest zdecydowanie za mala pensja. To nawet troche wstyd. To sa ludize którzy rzadza ogromnym majatkiem, a a zarabiaja niekiedy gorzej od dyrektora szpitala czy wlasciciela dorzbe proseprujacej restaurcaji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ujadający Piesek Leszek
"to jest zdecydowanie za mala pensja" mialo byc!. "nie" sie wkradlo przez pomylke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ujadający Piesek Leszek
Ja tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W każdej branży są ludzie uczciwi i nieuczciwi. Tak było, jest i chyba niestety będzie. W kwestii polityki zbyt dużo do powiedzenia nie mam, ponieważ nie pracuję w tej branży. Tylko tyle, co usłyszę w telewizji, którą oglądam rzadko z braku czasu. Ale to co słyszę, czasem po prostu poraża. Jeśli zarządzają uczciwie i w zgodzie z własnym sumieniem, to niech też zarobią godnie. Z tą nieuczciwością to pewnie wiesz, co mam na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aby uzyskac prawo pracy w zawodzie pielegniarki w uk musisz: - byc fully registered w tym zawodzie w Polsce, - zarejestrowac sie w Nursing & Midwifery Council- a do tego potrzebny jest zaliczony egzamin IELTS akademicki, ukonczony odpowiedni program szkoleniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy orientujesz się z czego zdaje się ten egzamin akademicki i co kryje się pod pojęciem dodatkowe szkolenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ujadający Piesek Leszek
IELTS to egzamin z angielskiego do celów akademickich. taki sam zdaja ludzie ktorzy chca studiowac w uk/australii/nz. w british council w polsce powinni ci wszytsko powiedziec. tylko poinformuj ich do czego ci top potrzebne (rejestracja jako pielegniarka w uk) - bo moze jest jakas medyczna wersja, ale raczej watpie. Mozesz go zdawac w Polsce lub uk. terminy sa dosc czeste - w kazdym razie czestsze niz FCE/CEA/CPE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.ielts.org/ http://www.nmc-uk.org.uk/aFrameDisplay.aspx?DocumentID=3332 http://www.21stcenturynurse.com/UKSalary.htm http://www.aippg.com/ielts/ielts-downloads.htm Kilka przydatnych linkow, mam nadzieje, ze znajdziesz tam potrzebne informacje + mozesz ocenic swoj poziom angielskiego, jesli podane przyklady testow wydaja Ci sie proste to zdasz IELTS bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulka tylko jeszcze zapomnialas ze bedzie musiala ten egzamin nie tylko zdac ale to na odpowiednim poziomie - znajoma pediatra musiala go zdac na 7 a jest to juz nie lada wyczyn dla kogos kto nie uczy sie angielskiego caly czas. Moze pielegniarka bedzie musiala miec np 6.5 a to juz o wiele latwiej uzyskac. ja w kazdym razie chodzilam przez rok na kurs przygotowawczy do IELTSa - moj nauczyciel powiedzial ze mam swietny angielski, slownictwo i akcent a zdalam na 6.5...ale i tak potrzebowalam tylko 6 wiec sie ciesze. egzamin w UK kosztuje 100 funtow a w polce to nie wiem. wyniki mialam po 2 tygodniach w polsce chyba po miesiacu bo przesylaja je gdzies do sprawdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolinka
odnosnie pytania o zarobki pielegniarki.Ja pracuje w szpitalu.Moge powiedziec.ze o prace samej pielegniarki nie jest tak proste, jedyne na co moga liczyc pielegniarki wyksztalcone w polsce to na bycie salowa, ktora myje pacjetow i podaje sniadanie oraz mierzy cisnienie. ich podstawowe zarobki to 6.80 f na godzine. aby byc ta staff nurs, trzeba poddac sie takiemu , nie wiem jak to nazwac szkoleniu, ktore potwierdzi dyplom pielegniarski -polski. Niestety takiego szkolenia juz niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyznam, że trochę się dziwię kwestii potwierdzenia dyplomu. Przecież jesteśmy członkami Unii Europejskiej i, wydawać by się mogło, ze takie potwierdzenie potrzebne nie jest. Przecież podobno polskie plg. mają bardzo dobrą opinię na świecie. Uważam, że dlatego tak to wygląda, gdyż Anglicy chyba nie zyczą sobie polskich pielęgniarek w swoich szpitalach. Widocznie, wbrew temu co się mówi, mają ich dość dużo. A TY pracujesz jako plg. w brytyjskim szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolinka
nie ale moja kolezanka jest dyplomowana i pracuje ze mna jako health care assistant i tak mi mowila. Boli ja ta troche, poniewaz ja z wyksztalcenia jestem nauczycielem a robie to samo co ona. Z nauczycielami jest tak samo, ja od wrzesnia zaczynam prace w szkole i tez musialam wypelniac forme, do ministerstwa , aby potwierdzili moj dyplom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolinka
Jak sie czegos dowiem w tej sprawie wiecej, to dam znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolinka
Acha. Moze ktos wie, gdzie mozna zrobic kurs asystentki stomatologa, czy moze mozna to zrobic przez internet. Mam male dziecko, wiec codzienna szkola nie wchodzi w gre. Z gory dziekuje za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolinka
Osoby, ktore po wejsciu Polski do Uni ukonczyly studia pielegniarskie moze nie musza tych dyplomow potwierdzac, bo wiekszosci szkol wydaje juz certyfikaty w j. angielskim, ale jesli ktos skonczyl duzo wczesniej to tak. Moja siostra skonczyla studia kosmetyczne w tym roku i ma juz certyfikat w j. angielskim jest to dyplom unijny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ujadający Piesek Leszek
Zapytaj o wszytsko tam gdize sie masz zarejestrowac jak podala ci MadziulkaM (Nursing & midwifery council). Mysle ze z tym nieuznawaniem kwalifikacji to dotyczy raczej pielegniarek bez studiow. Cod o IELTS to slyszalem ze lekarze maja zdac na 7, a do przyjecia na studia formalnie wymagane jest 6, wiec mzoliwe ze pielegniarki tez 7, to faktycznie jest nielatwe -> bo to juz poziom chyba proficiency.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajawiem
Pracowlam w UK,bardzo blisko przy pielęgniarce.Jej stawka godzinowa to ok.11-12 ł,ale to bylo w prywatnym zakladzie(36 lub 48 h na tydzień).W szpitalu mozna mieć wiecej. Ucz sie angielskiego ,i wyjeżdzaj bo warto. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolinka
Moja kolezanka ma akurat magistra. a w szpitalu wcale wiecej nie maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×