Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość katarzynam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynam
nie mam rzej do kogo teraz wracac do u... poza tym jest recesja...w pl studia mam a wyciagnieciu reki a tam?? wielka niewiadoma i czy sobie poradze???oprocz tegojak nie wyjdzie to ja mam kolejny rok w plecy.. bylam na uniwerku w reading i tam mi pani powiedziala ze najpierw to musze miec jakis papierek ze szkoly jezykowej a jesli go nie mam to musze isc na roczny kurs angielskiego na uniwerku za ktory musze placici a jesli zdam egzaminy na zakonczenie to wtedy dopiero moge pomyslec o jakichkolwiek studiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Camden town
Sorry, nie wiedzialam ze juz uczeszczasz na studia w Polsce. Lepiej skoncz tam gdzie zaczelas. Tylko zrob licencjat! Powodzenia! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Camden town
Czy nie uczeszczasz? No, nie wazne po prostu zrob to co lepsze i bezpieczniejsze dla ciebie. Pielegniarstwo to wspanialy zawod!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Peakstaff
Pielęgniarka –(RGN Level 1) BATH- UK Dla Naszego klienta – prywatnej kliniki w Bath, poszukujemy Pielęgniarki z doświadczeniem (RGN Level 1), do opieki nad osobami starszymi. Praca 36 /40 godzin tygodniowo, możliwość prac w weekendy i na noce. Stawka godzinowa 11.50 Funta na godzinę ( dni powszednie) 14.39 Funta na godzinę weekendy, 12.22 Funta na godzinę (praca na nocki) oraz 15.28 Funta na godzinę ( praca na nocki w weekendy) Wymagana: - dobra znajomość j. angielskiego - doświadczenie - (RGN Level 1), - dyspozycyjność - referencje Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie do Nas cv na adres jobs@peakstaff.co.uk ref.nurse/bath lub kontakt +44 1454335860 lub +48 177850680

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Peakstaff
Witam Wszystkich, Posiadamy wiele ofert dla Pielęgniarek w Wielkiej Brytanii. Zainteresowane osoby proszę o kontakt praca@peakstaff.pl Dziękuje i Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, chcę się zarejetrować w NMC. Dzisiaj wysle meila odnośnie wysłania mi formularzy i informacji. I dalej co? Uzupełniam i wysyłam różne dokumenty. Jakie dokumenty? czy to mają być zwykłe kserokopie dyplomu wraz z suplementem, czy też potwierdzone notarialnie? Zaświadczenie o niekaralności z Polski, przełumaczone notarialnie czy tam na miescu mam je zdobyć? Ponadto, dostałam od OIPIP zaswiadczenie o kwalifikacjach do wykonywania zadowu pielegniarki. Jest ono ważne 3 mc. I co z tym zrobić? to również musze przetłumaczyć notarialnie czy się wysyła oryginał? Bardzo proszę żeby mi ktoś powiedział po kolei co wysyłam, co ma być kopią, zagmatwane to wszystko. Jestem w Polsce jeszcze kilka dni, dlatego chciałabym zdobyć wszystkie wymagane dokumenty. Acha i przeczytałam na stronie NMC że placi się 76 f za rejestracje i co dalej otrzymuje PIN i on jest ważny przez rok? Czy jezeli ja bym chciała pracować tylko rok to później mam sie wypisać z tej izby, żeby nie płacić tej składki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja sie tam nie znma
no ale jak mzesz wyslalc polskie papiery do angielskej firmy? to twoj obowiazek zeby je przeluamczyc,aco niby firma ma z nimi robic? znalezc sobie przysieglegotlumacza,zaplacici mu za tluamczenie a,potem np. stweidza zenie ejstes odpwoiend aosoba i co? sorry,ale troche rozsadku kobieto....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki ale widocznie nie zrozumiałas o co mi chodzi....... Wczoraj zdecydowałam się na rejstracje i dopiero zaczynałam zbierać info na ten temat. Fakt , NIE zaznaczyłam na początku ze mam dyplom i suplement z uczelni juz po angielsku. dlatego pytalam sie czy wystarczy zwykla kserokopia tego dyplomu czy musze z tym isc do notariusza. Skomplikowane wydawało mi się to, czy dokumenty mają zostać potwierdzone notarialnie czy też przez tłumacza przysięgłego. Chciałam, żeby osoba, która przeszła ten proces się wypowiedziała... A że ja jestem 'poczatkujaca" w tym temacie, zadałam pytania... co w tym złego? Poza tym, gdybym nie miała kwalifikacji to raczej bym się nie rejestrowała, nie sądzisz? Wczoraj zresztą wszystkiego sie dowiedziałam juz z ich strony. Skoro nie jesteś w temacie, to może darujesz sobie te uszczypliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merren
Do Figaa24 Przeczytaj proszę wcześniejsze wypowiedzi w wątku. Wiele rzeczy było już wcześniej wyjaśnionych. Sama wcześniej pisałam na ten temat. Pozdrawiam gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merren
Dokumenty wymagane przy rejestracji w NMC. Pojawiło się gdzieś wcześniej w wątku, ale wysyłam dla przypomnienia. - dyplom wraz z suplementem przetłumaczony,ale nie chcą oryginałów tylko ksero z potwierdzeniem wierzytelności. Problem w tym, że jeżeli robisz to w Polsce u notariusza musisz wtedy przetłumaczyć pieczątki na angielski) - wypełniony formularz, w którym jest pole do wypełnienia przez polską izbę piel. w której jesteś zarejestrowana (oczywiście pięczątka piel.naczelnej , itd. muszą być przetłumaczone na j.ang.) - ksero dowodu z potwierdzeniem wierzytelności jak wyżej - aktu urodzenia ode mnie nie chcieli, nie wysyłałam - zaświadczenie od mojego pracodawcy (wtedy pracowałam jako care assistant, więc szefowa napisała mi pięknie jakie są moje obowiązki) - zaświadczenie o niekaralności, ksero z potwierdzeniem wierzytelności jak wyżej Mam nadzieję, że nic nie pominęłam. Wszystkie dokumenty, które im wysyłasz jeśli są to dokumenty pierwotnie w języku polskim np.dyplom musisz także wysłać ich kopie z potwierdzeniem wierzytelności oczywiście:D Musisz się liczyć z dużymi kosztami choćby samych tłumaczeń... No i jak Cię zaakceptują będziesz musiała wpłacić im 76 funtów (chyba, że coś się zmieni) jako składkę członkowską roczną i dopiero po tym będziesz w pełni zarejestrowana. Pozdrawiam gorąco i życzę powodzenia!!! Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola z UK
DROGA LULU, wyjechalam z polandii bedac w trakcie licencjatu.kiedy zaczynalam prace w polskm szpitalu w 1997 roku,moja pierwsza pensja 390 zl to byl szok.pracowalam dalej ale bez satysfakcji.coraz czesciej myslac o zmianie zycia ,bo nie naleze do ludzi ktorzy plyna z pradem.wiec przygotowywalam sie mentalnie i profesjonalnie.zaczelam od zbierania wiadomosci od ludzi ktorzy juz tu byli.i o dziwo zawsze slyszalam ze w zawodzie pielegniarki jest tu duzo pracy.to byly dobre wiadomosci.jednoczesnie zapisalam sie na kurs angielskiego .zawzielam sie, na kursie bylam najlepsza ,bo mialam motywacje .do tego non stop BBC Z INTERNETU ,NIE DALAM GLOWIE ODPOCZAC.OSWAJALAM SIE Z JEZYKIEM i AKCENTEM .w pracy nie krylam ze planuje wyjazd i to z cala rodzina.w kolezankach wzbudzalam zazdrosc co motywowalo mnie jeszcze bardziej.pozniej ROZPOCZELAM POMOSTOWE STUDIA i ZALICZYLAM DWA SEMESTRY .w miedzyczasie wystapilam do izb pielegniarskich o wydanie mi dokumentu o uznanie kwalifikacji zawodowych.jak sie z Izbami skontaktujesz to oni powiadomia Cie jakie dokumenty musisz im przeslac i oznajmiasz ze wyjezdzasz to nawet podpowiedza Tobie co masz zrobic potem z jakimi instytucjami bedziesz sie kontaktowac.DOKUMENTY POTRZEBNE DO WYJAZDU TLUMACZYSZ U TLUMACZA PRZYSIEGLEGO.TO WAZNE! zblizal sie termin wyjazdu a do zaliczenia 3-ci semestr i napisanie pracy licencjackiej i ... pewnie jeszcze pare innych rzeczy ale ja juz siedzialam w samolocie z synami 6-cio letnim i 2-letnim .nie mialam zludzen co do polski i nie ogladalam sie za siebie.licencjat mam w kieszeni .skonczylam studia odwiedzajac polske raz w miesiacu.jaki byl smutny widok kolezanek beznadziejnie uczepionych polski bojacych sie pomylec o ryzyku.komuna.zal mi ich. teraz jestem zadowolona ze tu jestem ,dzieci chodza do szkoly angielskiej,wszystko jest tansze ;ubrania i jedzenie. ja jestem w trakcie ostatniego etapu mojej restracji w NMC . moge Ci tylko jedno rzec i innym tez ,dopiero kiedy wyjedziesz zadasz sobie pytanie dlaczego tak pozno to zrobilas. pozdrawiam Cie serdecznie i do boju.jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super dzięki :) wszystko teraz jest tak przejrzyscie i jasno napisane. ale mam jedno zastrzerzenie :P Chodzi o to, że wczoraj się nieźle zagmatwałam, ponieważ mam z uczelni dyplom z suplementem po angielsku. I zastanawiałam sie czy najpierw isc z nim do notariusza i potem tak jak piszesz do tłumacza żeby przetłumaczył pieczątki.... Problelm został rozwiązany, ponieważ dowiedziałam się ze tłumacz przysięgły może sprawdzać i poświadczać tłumaczenia wykonane przez inne osoby (uwierzytelnianie) Także zanosze do niego dyplom polski, po ang , on sprawdza, wszystko cacy, robi ksero i pieczateczki daje i jest git :) czyli wysyłam ksero polskiego dyplomu i syplementu, do tego ksero po ang (wszystkie poświaczone przez tłumacza) a powiedz mi prosze, w jakim celu wysyłałaś zaświadczenie od pracodawcy? ja też przed studiami pracowałam pół roku jako care assistant.... napisz też jak Ci sie tam układa w pracy, zadowolona jest? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w ogóle to ja sobie tak marze, żeby się zarejestrować w NMC, i zatrudnić sie np na 3/4 etatu w uk, nawet jako care assistant i sobie zrobić mgr w Polsce zaocznie z piel, latać co 2 tyg na zajecia. dałoby się? jak myslicie? czy to raczej marzenia ściętej głowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmienic
no to jak cchesz studuoiwac to prcodwaca nie moze ci zabronic i do tego jeszz musi ci oplacic te studia i tak zrobic grafik zebys mogla bez problemow uczeszczac na zajecia.... UK TO NIE POLSKA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmienic
A POZa tym to myslisz ze polski magr jest cos warty w UK? jest tyle warty co gufno... zreszta polski mgr to nie ang. mgr tylko ang.bsc lub ba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to czekaj, tzn że nie warto robic mgr z pielegniarstwa? W Polsce pielegniarka z mgr zarabia"więcej" :D o 100-200 zł od pielegniarki z licencjatem. Jak to jest w Uk? Nie ma to żadnego znaczenia czy masz licencjat czy mgr? Ale z tym, że pracodawca Ci opłaca studia to chyba nie mówisz na poważnie....? ;> Poza tym, słyszałam, że aby zrobić mgr w UK trzeba mieć 2 lata doświadczenia zawodowego, to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drifter
Jejku ale ambitni ludzie zrob i doktorat z pielegniarstwa a bede sie ci smial w twarz jak przyniose 1000 funtow za tydzien pracy . Tesknie do pracy w CSK banacha i pensji 1300 zl Jak ktos kocha sie uczyc drogi do szkoly snieg nie zasypal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytalam dyskusje
serotoninki z gosiaczkiem i rece mi opadly na ten wulgarny bełkot! Poziom nizej dna. Chamstwo , bezdusznosc i tępota niewyobrazalne. Kazdy bedzie stary i kazdy bedzie chcial byc czysty, nie brudny. Dla mnie pielegniara , ktora tak postawowej rzeczy nie rozumie, jest zerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drifter kurde czy ja coś mówie o pieniądzach jakie tam bym ewentualnie zarabiała? Pokazuje jaka jest różnica pomiędzy mgr a licencjatem w Polsce. Jestem po prostu ciekawa jak wygląda w UK. A to, że mam ochote zrobić mgr to moja sprawa, takie są moje plany i nic Ci do tego, więc czemu od razu musisz krytykować? Ja nie moge, no, nie można po prostu być życzliwym, w miare możliwości komuś pomóc, doradzić ?Na każdym kroku, jeden drugiemu musi sobie docinać? Nie można zadawać żadnych pytań, bo od razu znajdzie się ktoś kto będzie wyśmiewał, krytykował? Daj sobie na wstrzymanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drifter
Proste jak ...... Magister istnieje w Uk i jest rownowaznie uznany z tym UK Master degree sie nazywa i obliguje sie do rejestacji jako RGN,RMN etc level 2 Licencjat to BAczyli lev1 Roznice prosze przeczytac na stronie NMC Ludzie skonczcie z mitami jestesmy w UE mamy miedzynarodowe porozumienia o uznawalnosci dyplomo zwalaszcza po naszej akcesji Prosze mi nie budowac ciemnogrodu pielegniarek bo znam pare inteligetnych Ktos z panstwa ma pytanie zaprasz\m o OIPIP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drifter
zreszta wiele pielegniarek zawiodł sie systemem angielskim ja osobiscie nie wyobrazam sobie powrotu do Polski i upokarzania sie brania dwoch etetow , dyzurow 36 h i wiecej i bicia kasy dla innych .Tutaj po krotkim okesie i paru szarych komorkach nerwowych mozna awansowac W polsce o zostaniu odzialowym mogbym snic a w Angli zaden wielki problem Pracodawcy wysylaja cie na kursy , robisz certyfikaty za free W Polsce na zasrany kurs kwalikacyjny musialem czekac 12 mc i podpisywac prawnie niewazne klauzury Madra polska pielegniarka w UK moze zosatac kims W polsce raczej kolejna odinkowa podlanczajaca 40 kroplowek z rana i myjaca chorych. Zawalona robota , przemeczona, niedocieniona i taka ktora swoim dzieciom nie moze prezentow kupic na swieta W UK jestem szanowany i oplacany sowicie Miedzy polska a uk dzieli mnie lot 2 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria 28
witam! w UK jestem już 4 lata,od początku pracuje jako care assistant.Wyjechałam od razy po studiach (administracja:()Angielskiego nauczyłam się tutaj,poradziłam sobie całkiem nieźle. Jednak firma w której pracuje zaczyna mieś problemy,możliwe są zwolnienia i nie wiem czy nie zostanę bez pracy:( zaczęłam myśleć o przyszłości i wpadłam na pomysł żeby zostać pielęgniarka, iść tutaj na studia. Czy ktoś tu studiował pielęgniarstwo? co możecie na ten temat powiedzieć? Ile czasu trwa nauka? przyznam że po jednych studiach średnio chce mi się robić następne ale moim dyplomem z Polski mogę sobie za przeproszeniem tyłek wytrzeć:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drifter
ja pracuje jako rgn grave digger Przykro slyszec ze pracujesz jako care assistant Potrzebujesz pracy jako nurse co dziennie wyrzucam z maila po kilka ofert pracy w brud a za stawke 10 na godzine to mi sie nawet nie chce ruszac Jako pielegniarka z rejestracja masz 3 razy tyle co carrer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria 28
poważnie to sie nazywa grave digger?:) U mnie w miasteczku nie ma tych ofert aż tak wiele ale domów opieki mamy sporo więc najłatwiej tam znaleźć pacę.Po przyjeździe tutaj nie byłam osoba pewną siebie dlatego trzymałam sie pracy tak długo, skończyłam NVQ2 i inne kursy, również angielski w collegu.Ale teraz sytuacja zmusza mnie do zmian,bardzo się tym stresuję:( Drifter czy mógłbyś coś więcej napisać?Od czego zacząć? najbliższy uniwerek mam 30mil ode mnie, nie wiem nawet o co pytać.. U mnie w pracy nie ma kwalifikowanych pielęgniarek (to jest residential) wiec nie mam kogo spytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drifter
Do Daria Powaznie to ja bym sie zastanowil jako pielegniarka to zawsze bedziesz naginac az pot ci miedzy posladkami bedzie splywal Nie mam pojecia jak studia w Angli wygladaja ale po poziomie intelktualnym tego narodu uwazam ze nie gorzej nizeli w PL Aby rozpoczac studia musisz mniec albo ukonczyc w ciagu 6mc IELTS bodz jakis rownowaznik Ja osobiscie mimo ze kocham swoja prace to czasem ja tez nienawidze i coraz czesciej mysle o rozpoczeciu innych studiow ktore w efekcie dadza mi lepszy konfort pracy Polska pielegniarka jak doswiadczenia wiem to niewolnica i sorry za okreslenie szmata do podlogi zero respektu To co w polsce robilem a robil bym w Angli to byl bym juz multi milionerem Predzej pojade Do NZ alb Australi nizeli wroce do kraju niewolnikow Z szacunkiem dla polskich pielegniarek Ja wytrzymalem tylko 4 lata w kraju o 4 za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie do Iskry_Bozej.... Przeczytałam przed chwilą Twoje posty dot. pielęgniarstwa, szcególnie ten dotyczący wyjazdów na inny kontynent. "Po rejestracji w UK jako pielęgniarka mam otwartą drogę do pracy na całym świecie. W tym USA i Australia." Niedługo będe świeżo upiczoną absolwentką mgr pielęgniarstwa z rocznym stażem. Moje długofalowe plany zakładaja przesiedlenie do USA, i pomyslalam, ze skoro jest tak jak piszesz, moze powinnam wpierw zarejestrować się do izb brytyjskich, popracować, nabrać wiekszego doswiadczenia i wtedy będzie mi łatwiej wyjechać do USA? Co o tym sądzisz? Widze, ze znasz sie na tym, wiec prosze o pomoc, bede wdzieczna za wszelkie wskazowki:) pozdr. wszystkie pigułki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amber_37
do figaaa24 jedną z moich koleżanek na studiach magisterskich była dziewczyna pracująca w Londynie.... jeśli chcesz to wszystko jest możliwe :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Rudes82 Witam, mam pytanie do Iskry_Bozej.... Przeczytałam przed chwilą Twoje posty dot. pielęgniarstwa, szcególnie ten dotyczący wyjazdów na inny kontynent. "Po rejestracji w UK jako pielęgniarka mam otwartą drogę do pracy na całym świecie. W tym USA i Australia." Niedługo będe świeżo upiczoną absolwentką mgr pielęgniarstwa z rocznym stażem. Moje długofalowe plany zakładaja przesiedlenie do USA, i pomyslalam, ze skoro jest tak jak piszesz, moze powinnam wpierw zarejestrować się do izb brytyjskich, popracować, nabrać wiekszego doswiadczenia i wtedy będzie mi łatwiej wyjechać do USA?" tez mnie to b interesuje..tyle ze mam zielona kartę..a chodzi mi raczej o obejscie tych 3 egzaminów w USA tzn nostryfikacji (TOEFLjezykowy,CGFNS ,NCLEXbo mze wlasnie ta z UK bedzie uzanwana ?? dodam że na razie nie chciałabym jechac do USA i się uczyc języka czy tam równiez na kursach przyg do nostryfikacji poniewaz chce dokończyc studia(mgr w PL) no i mąz dostanie zielona karte za ok 5 lat wiec mysle że moze najpierw UK?? co o tym sądzisz... czyli jeszcze raz: czy "Po rejestracji w UK jako pielęgniarka mam otwartą drogę do pracy na całym świecie. W tym USA i Australia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×