Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość justyska23
iskra_boza mam wiele pyatń...Może nawet za dużo.Skończyłam w Polsce licencjat pielęgniarstwa.Jestem w trakcie rejestracji w NMC.Slyszalam wiele opinii ze ciezko bedzie mi znalezc tu prace w zawodzie.Czy musze zdawac jakies egzaminy?Chcialabym zahaczyc sie jako care assitant ale wszystkie agencje odsylaja mnie z kwitkiem bo nie mam 6 mies. doswiadczenia.Prosze o jakies rady i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otutej
jestem pielegniarka i pracuja w swoim zawodzie w UK....na wszystko mi wystarcza w styczniu jade do Tajlandii i to sa w zasadzie to moje 4 wakacje w tym roku wiec mozna sobie wyobrazic ze biedy jednak nie klepie...zaczynalam jako senior health care zarabiajac jakies 7£ /1h i mysle ze to jest najlepsza droga bo oswajasz sie z jezykiem obserwujesz prace innych i powolutku wiesz juz o co chodzi w tym calym biznesie osobiscie sama bym sie nie pchala prosto na stanowisko pielegniarki bo tutaj sa inne standardy lepije poobserwowac ludzi....zajelo mi pol roku zarejestrowanie sie i nie sadze ze to moze byc szybsze....obecnie pracuje w domu opieki o wysokim standardzie zarabiam 10.89£/1h a w weekendy 14.53£/1h... do Polski nie mam zamiaru wracac i to jest najbardziej smutne z tego wszystkiego - ze kraj w ktorym sie wychowalam i wyksztalcilam nie potrafil zapewnic mi godnego standardu zycia - UK dalmo mi wszystko to czego potrzebowlam do szczescia...nie wierzcie mediom w Polsce przyjezdzajcie i probojcie szczescia bo warto zaryzykowac....aha jesli ktos nie zna podstaw angielskiego to z czym do kogo? jesli macie jakies pytania to peszko_k@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyśka23
otutej dziekuje za odpowiedz.Jak to dobrze sa takie osobu jak Ty.Ja ostatnio bylam juz zrezygnowana poniewaz ta cala rejestracja w NMC przeciaga sie.Poza tym bardzo chcialabym juz pojsc do pracy,bo siedzenie w domu juz mi sie znudzilo:)Caly czas szukam pracy jako opiekunka osob starszych.Mialam pare odzewow ale jak zapytali o doswiadczenie....ZONK Mialam tylko praktyki w tym zakresie-w domach opieki w POlsce i opiekowalam sie chora na raka babcia, a oni wymagaja doswiadczenia z uk.Wczoraj wyslalam zgloszenie do Polskiej agencji posrednictwa pracy i babeczka do mnie oddzwonila i poprosila zebym ,,dopiescila''swoje CV i wtedy byz moze uda jej sie cos dla mnie znalezc.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyska23
Czy ktoras z Was jest po licencjacie i rejestrowala sie w NMC?Ja wlasnie wypelniam do konca aplikacje do NMC i juz sama nie wiem o co chodzi.Z aplikacja mam wyslac kopie dyplomu i kopie zarejestrowania w izbie pielegniarskiej w Polsce?Blagam odpowiedzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyska23
Dodatkowo:kopie paszportu lub dowodu i zaswiadczenie o niekaralnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyska23
Jak wplacalyscie opalte za rejestracje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyska23
Ok doczytalam sie wszystkiego w koncu w informacjach dolaczonych do aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szeklla
mam pytanie do kukawki, jeśli możesz odpowiedz . jestem pielegniarką anestezjologiczną z 25 letnim stażem,skończylam studim zawodowe więc według norm unijnych mogę pracować jako pielgniraka. mam propozycję do pracy w zawodzie jako pielęgniarka anestzjologiczna i w Holandii i w Anglii , jadę na interview i zobaczę jak mi pójdzie. Angielskiego uczę się od 5 lat a medycznego angielskego od 7 miesięcy. KUKAWKA , gdybyś mogła podać mi swój email miałabym parę pytań, myślę żę tak byłoby lepiej porozmawiać. W Holandii oferują 3500 brutto na miesiąc i placą za pokój, w Anglii niżej pierwsze trzy miesiące 17000 funtów rocznie , póżniej 25000 tys funtów rocznie. zobaczę po interview ale zawsze mam czas jeszcze na podjęcie decyzji.Wiem , że nawet jak zaliczę to interview to jest cała masa spraw do załatwienia . mam rejestrację w Irlandii ale nie w Anglii i nie w Holandii. wiem że w holandii językim oficjalnum jest niderlandzki i bez tego ani rusz, ale nie mam porównania i nie mam nikogo znajomego kto pracowałby w tych krajach jako pielęgniarka, zeby mi przybliżyć ten temat. jeśli ktoś mógłby sie wypowiedzić (mam nadziję czystą polszczyzną , bo to co czytałam jest żenujące) i po prostu poradzić to proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoh
NMC wielki betonowy twór Portland Pleace kto sie rejestrowal i nie mial problemow panie z NMC wyjatokowo sie nie znaja na dyrektywie 36/2005 EC celowo opoznia sie rejestracje ANglia kraj faszystow a papierki wazniejsze od samej opieki sterty procedor, wielostronicowe raporty anglia jedno wielkie gówno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merren
Do: hoh (krzysiekkulig1@wp.pl) Chyba miałeś bardzo złe doświadczenia, a szkoda. Ja zarejestrowałam się bez żadnych problemów zaraz po licencjacie w Polsce, bez doświadczenia żadnego jako pielęgniarka. Cała procedura zajęła mi około max.3 m-cy. Trzeba jednak zebrać wcześniej wszyskie (sic!) wymagane przez nich dokumenty. A jako nurse już kilka miesięcy pracuję i bardzo sobie chwalę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka1
mieszkam w Anglii od trzech lat ,ucze sie jezyka bo chce pracowac w zawodzie pielegniarki.skonczylam LM 5-cio letnie ,potem praca w szpitalu 8 i 8msc.staz pracy wyliczony przez IZBY w LODZI.potem zrobilam licencjat pomostowy.aktualnie to jestem na takim etapie ze NMC przyslalo mi na moja prosbe ;formularz rejestracyjny .mam problem ,nie wiem jak go wypelnic i kto to jest AUTHORITY PERSON? Z JAKIEJ POLICJI JA MAM WZIASC ZASWIADCZENIE?PISALAM E-MAILA DO NMC I ...nie ma odzewu.poza tym moj dyplom licencjacki jest w Polsce ,w uczelni no i nie jest tlumaczony jeszcze. mam prosbe czy ktos z was tu taj moglby mi pomoc .i najwazniejsze pytanie co z jezykiem ,jaki test bede zdawac i jakiego poziomu znajomosci oczekuje sie. z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RN L2
Witam Chetnie odpowiem w materi rejestracji NMC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RN L2
NMC nie ma prawa wymagac potwierdzenia znajomosci jezyka angielskiego Ponadto NMC UE form -good character- potwierdzenie w Izbie do ktorej sie nalezy czy nie jest toczone przeciwko nam postepowanie dyscyplinarne / czy nie zostalo ograniczne PWZ -police check - zaswiadczenie z KRK- Krajowy Rejestr Karny miesci sie i działa przy sadach rejonowych tzn Czy nie bylismy karani wystawiane od reki -good health czyli mam Hiv HCV , nowotwor a moge pracowac Zaswiadcznie w dwojaki sposob mozna uzyskac od: 1. GP doctor czyli nasz lekarz jesli zna angielski moze pyknac pieczatke jestesmy zdrowi mozemy kosic funty 2 Izba Piel- skoro mam PWZ moge wykonywac zawod jestem zdrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka1
wielkie dzieki za podpowiedz,ale powiedz mi czy wiesz cos na temat juz mieszkajacych tutaj i czy nie moge tych wszystkich formalnosci zalatwic w UK? CZY TO JEST BEZWZGLEDNY WYMOG ZE TE DOKUMENTY MUSZA BYC Z Polski?! 1.czek z policji 2.a kto potwierdzi moj dobry charakter i gdzie,ktory kraj ja mieszkam w UK 3 lata i jestem na statusie rezydenta i mam niebieska karte z HOME OFFICE. Z GORY DZIEKI ZA WSKAZOWKI.pozdro.jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sativa_777
do merren: witaj, napisałam do Ciebie już dawno maila, ale mi niestety nie odpisałaś :( studiuję pielęgniarstwo i zamierzam wyemigrować z dyplomem do Irl Pn, czyli tam gdzie Ty (pisałaś wcześniej, że mieszkasz w Belfaście). Mam obawy co do tego, że bez doświadczenia zawodowego tak szybko nie znajdę pracy w szpitalu i pozostaną mi domu opieki dla starszych. Z tego co piszą inni to rożnie to bywa z uznawaniem naszego dyplomu przez UK. Tylko jak z tym angielskim ? Uczę sie angielskiego w Polsce, jednak jest mi ciezko rozmawiac za granica gdyz w Irl Pn maja specyficzny akcent, i nie mialam dobrej okazji zeby sie osluchac. Przyjezdzam sporadycznie na wyspy, do mojego chlopaka. A Ty jak sobie poradzilas ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RN1
przeszkolenie/okres przygotowawczy w UK czy ktoś coś wie na ten temat? witam wybieram się do UK jako nurse i chcę zapytać czy ktokolwiek z osób które podjęły już tam pracę jako nurse również odbywały taki przeszkolenie, okres przygotowawczy, który podobno trwa 12 tyg. i stawka godzinowa jest dużo niższa .Czy tak rzeczywiście jest? Bardzo proszę o rozjaśnienie mi umysłu bo jestem w kropce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merren
Re: okres przygotowawczy/przeszkolenie U mnie w pracy trwa on 6 miesięcy i z tego co wiem wszędzie powinno być podobnie. Stawka godzinowa też jest niższa. Mam 9 funtów/hr, a po 6 m-cach będę miała dopiero normalną stawkę ok.11 funtów/hr. Pracujesz normalnie przez ten czas, ponosisz pełną odpowiedzialność za popełnione błędy, ale masz prawo pytać o wszystko:) Do: sativa_777 Niestety nie dostałam maila od Ciebie, być może omyłkowo go skasowałam razem z dziesięcioma innymi powiadomieniami o nowej wypowiedzi w kafeterii. Prześlij mi go proszę ponownie, a chętnie udzielę Ci wszelkich informacji. W szpitalu szanse mikroskopijne na podjęcie pracy bez uprzedniego doświadczenia w UK, ale nie skreślaj od razu nursing home wszystkich. Tam gdzie ja pracuję na 1 piętrze jest normalny długoterminowy nursing home, natomiast parter wynajmuje od nas Trust (publiczna służba zdrowia w Płn.Irl.). Przechodzą do nas ludzie max. na 6 tyg.pobyt. Są to osoby po przebytych operacjach kończyn dolnych, które mają u nas rehabilitację albo osoby, które trafiły do szpitala i teraz szukają rodziny najodpowiedniejszej opieki dla nich, albo też pacjenci stricte hospicyjni. Więc spotykasz coraz to nowe przypadki, co daje duże możliwości "szkoleniowe" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reg nurse lev 1
Witam otrzymałem rejestracje a na temat NMC i okregowej izby mam niestety jak najgorsze zdanie Mam nadzieje ze moja sprawa przyczyni sie do tego ze innym pielegniarkom nie bedzie robic sie tylu problemow co mi Moja opinia o NMC - nieprofesjonalni - niezorientowani w prawie europeskim - celowe utrudnianie do dostepu na rynku pracy Sprawe bada Komisja Europejska poniewaz jest to pierwszy taki przypadek kiedy to NMC nie uznaje kwalifikacji z tzw automatu mimo licznych certyfikatów takze z uczelni potwierdzajacych poziom Europeski moja opinia o systemie działajacym w radzie pielegniarek Uk jak najbardziej negatywna Podejscie do przyszłych pracowników słuzby zdrowia pogardliwe, przedmiotowe Pierwsze wrazenie Jak najbardziej negatywne Bicie piany z gówna a na koniec wezwanie do zapłaty 76 funtów za zmarnowany czas Wystarczy umiec czytac Jedyny plus dla mnie ze nabyłem wiedze z zakresu prawa miedzynarodowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RN1 do merren
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 21 stud. piel.
HEJ CHCIAŁAM SIĘ DOŁĄCZYC DO ROZMOWY, CHCIAŁABYM NAWIĄZAC KONTAKT Z PANIĄ , KTÓRA CHCIAŁABY WYJECHAC ZA GRANICE DO MAŁEGO MIASTECZKA, OTÓŻ JESTEM STUDENTKĄ 3 ROKU PIELĘGNIARSTWA I PO STUDIACH NIE MAM ZAMIARU PRACOWAC W KRAJU WYJEŻDZAM BY GODNIE ŻYC MAM ZNAJOMA KTÓRA ZA OPIEKUNKE ZARABIA CAŁKEIM DOBRE PIENIĄDZE , W CARE HOUSIE TZW. DOMIE OPIEKI NIE TRZEBA B. DOBRZE ZNAC ANGIELSKIEGO WYSTARCZĄ PODSTAWY , JA WYJEZDZAM DO MAŁEGO MIASTECZKA, W KTÓRYM KOSZTY UTRZYMANIE JAK KTOS TAM PISAŁ O LONDYNIE , WOGÓLE BEZ PORÓWNANIA LONDYN TO KICHA MOIM ZDANIEM BO TEŻ TAM PRACOWAŁAM IN NIE BYŁAM ZADOWOLONA.TAM JAKO PIEL. MAJĄ DO CIEBIE SZACUNEK I MASZ KASE A JESZCZE JAK DRUGA OSOBA ZARABIA T NAPRAWDE NIE JEST ZLE ZYJE SIE O WIELE ŁATWIEJNIE MUSISZ SOBIE CIĄGLE CZEGOS OSMAWIAC JAK TU...A POLSKIE PIELĘGNIARKI UWAŻANE SĄ JAKO B. DOBRZE WYKWALFIKOWANE I NEI MA PROBLEMU Z PRACĄ A NAWET JAKO POMOC PIELĘGNIARKI .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Punky Angel
Jestem studentka pielegniarstwa w Londynie. Moim zdaniem oplaca sie tu pracowac jako pielegniarka. Nie chodzi mi o podstawowoa pensje ale o fakt ze naprawde drudie tyle mozna dorobic pracujac dodatkowo. Pracuje 3 dni w tygodniu i dodatkowe zmiany robie raz lub 2 razy w tyg. Praca nie jest wcale tak ciezka bo w Anglii pielegniarka ma asystenta i kilka oddzialowych. Naprawde polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neladama
Witam wszystkich Jestem z zawodu pielegniarka Pracowalam w Polsce rok po ukonczeniu licencjatu Wyjechlam na kurs jezykowy do Holandii gdzie okazalo sie ze jestem w ciazy i nie moga ze mna podpisac umowy wiec podjelismy z mezem decyzje o wyjezdzie do angli poniewaz tutaj moj maz mial wieksze mozliwosci Aktualnie mam rocznego synka i bardzo chce wrocic do zawodu Pracowalam jako instrumentariuszka Nie znam dobrze jezyka bo nie mialam jeszcze czasu sie go nauczyc (komunikatywny) Prosze napiszcie jesli wiecie cos na temat pracy jako instrumentariuszka (scrub nurse) w uk Czy moge sie zarejestrowac w NMC nie znajac bardzo dobrze jzyka ( czy beda wymagac potwierdzenia) ? Od czego zaczac w szukaniu pracy i czy ktos wie cos na temat pracy na bloku jako tzw "brudna pielegniarka"? Gdzie moge uzyskac informacje na temat szkol jezykowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Punky Angel
Czesc! Scrub nurse to jest chyba taka pielegniarka, ktora pracuje na sali operacyjnej (tzw theatre) i na 'recovery', czyli tam gdzie pacjenci dochodza do siebie po operacji. Mysle, ze ciezko sie ta dostac bez doswiadczenia w Anglii. Zeby pracowac w swoim zawodzie musisz sie zarejestrowac w NMC. Co do jezyka to musisz sprawdzic ale slyszalam, ze chca potwierdzenia. Proponuje bys za ten czas kiedy sie wszystkiego dowiesz popracowala troche jako Health Care Assistant(asystentka pielegniarki, czy opiekunka) w jakims szpitalu. Zdobedziesz doswiadczenie i bedziesz miala wiecej czasu na dogranie wszystkiego dokladnie. Co do angielskiego, to w prawie wszystkich collegach sa tza ESOL, czy inne kursy jezykowe ktore pomoga ci sie nauczyc mowic po Angielsku. Wiem ze niektore sa bardzo tanie, np, moja kuzynka zaplacila 35 funtow za caly kurs i i nawet niezle jej idzie. Zycze powodzenia. Acha, jako Health Care Assistant, lub pozniej jako Qualified Staff Nurse szukaj pracz na NHS jobs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neladama
Dziekuje bardzo za informacje Mam jeszcze dwa pytania Czy taka asystentka pielegniarki rowniez moze pracowac w normalnych szpitalach czy tylko w domach opieki? Nie wiem tego a bardzo chce pracowac jako scrub nurse i jesli takie osoby pracuja w szpitalach to wole tam stawiac pierwsze kroki Wydaje mi sie ze zapoznam sie z praca jaka tam panuje i bedzie mi latwiej zaczac pracowac jako nurse Slyszalam tez cos na temat Circulating Nurses Czym sie taka osoba zajmuje ? Chce uzyskac jak najwiecej informacji na temat tutejszych zawodow zwiazanych z pielegniarstwem poniewaz bardzo chce wrocic do swojego zawodu a nie bardzo wiem od czego zaczac Oczywiscie wiem ze najpierw jezyk Juz szukam mozliwosci pogodzenia jakiejs szkoly z moim malcem :) Z gory dziekuje z ainformacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merren
W Irlandii Płn. w domu opieki są nurse i care assistants czyli opiekunowie. Nie spotkałam się z jakąkolwiek inną "pomocą pielęgniarską". Natomiast w szpitalach pielęgniarki mają też nursing auxilliaries czyli już stricte pomoc pielęgniarską, która to po ukończeniu odpowiednich (zwykle jedno-, czy dwudniowych szkoleń) może wykonywać wiele czynności pielęgniarskich jak np. pobierać krew. Poza tym też health care workers czyli opiekunowie jakby wyższej klasy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna m
witam wszystkich..mam 21 lat i bylam w uk przez ost rok,wrocilam do kraju postanawiajac niebyc do konca zcia kelnerka za granica,chcilam isc na pilegniarstwo zeby moc wrocic na wyspy bo wiem ze to jest moje miejsce ale chcialam miec jakies wyksztalcenie... a teraz jestem w takim mlynie ze naprawde nie wiem co poczac. prosze o jakies podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Camden town
To ucz sie w Anglii. Tutaj nie placisz za studia pielegniarskie i jeszcze dostajesz stypendium od ok 400 nawet do 700 funtow za miesiac. Tylko trzeba znac troche jezyk zeby zdac (bardzo!!!! latwy) entry test. Wedjdz na strone UCAS, tam sie sklada aplikacje na studia. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Punky Angel do meren
Nie wiem, ale wydaje mi health care assistant np w szpitalu pracuje pod nadzorem pielegniarki, wykonuje jej polecenia, czyli jest assystenetem. Jak zwal tak zwal chodzi o to samo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna m
do comed down ale za co ja mam tam zyc???? przeciez na stypendium trzeba czekac a co z cla reszta??? jak narazie jestem w pl i powrot ta nie wydaje mi sie tai prosty... naprawde nie wiem cozrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Camden town
Ja przyjechalam i znalazlam prace, potem przeszlam na pol etatu. Pracuje 2 razy w tygodniu. W miedzy czasie zlozylam papiery na studia. Tu wyklady trwaja 3 dni w tygodniu, 4 dni masz wolne. Jak masz praktyki, to juz nie chodzisz na uniwerek, tylko 3 dni pracujesz np w szpitalu lub jakiejs klinice. Naprawde masz czas na prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×