Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Witajcie dziewczynki, Wczoraj miałam ostatnie zajęcia w szkole rodzenia, został nam jeszcze wykład o antykoncepcji i rozdanie dyplomów :) Co do wyprawki, staram się kupowac wszystko sukcesywnie, jak zobaczę coś co mi się podoba i jest w dobrej cenie i do tej pory udało mi się skompletować łóżeczko, pościel, trochę ubranek, wanienkę i trochę akcesoriów do pielęgnacji zostały same ciężkie sprzęty i wyprawka dla mnie. Jeśli chodzi o kosmetyki to wszystkie doświadczone mamusie odradzaja mi Johnsona i wręcz apeluja żeby do szpitala wziąść do pierwszej kąpieli swoje, bo Johnson bardzo uczula, a szpitale jadą na nim cały czas. Ja zastanawiam się nad Bubchenem. Tak jak wy coraz gorzej się czuję, szczególnie wieczorem, a wczoraj miałam jakiś \"kabaret moralnego niepokoju\" i płaczliwy dzień, ach te hormony. Oczywiście jestem za tabelką Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do mam które kupują ubranka, na jaki rozmiar kupujecie? Ja powiedziałam sobie że nie kupię dużo na 56, ale te 62 wydają mi się takie duuużżże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Joasiu no to wyglada na to ze mamy zawody :-) Co do szkoly rodzenia to ja wlasnie sie wybieram pierwszy raz 21 go lutego. Moj M jest bardziej zestresowany niz ja :-) Megi wyglada na to ze juz sporo rzeczy dla maluszka udalo ci sie upolowac. A i dzieki za rade na temat kosmetykow to skoro Johnson odpada to moze ktos sie wypowie na temat Nivea? Ja osobiscie za Nivea (dla doroslych) nie przepadam ale moze te dla dzieci so dobre  Ja tez jestem strasznie nastrojowa. Moj M juz ze mna czasami nie wyrabia i wcale mu sie nie dziwie :-) Ja tez juz czasami mam siebie samej dosyc :-) A jeszcze mam pytanie na temat waniennki. Kupujecie taka na stojaku czy taka ze mozna ja do normalnej wanny wlozyc? A I jeszcze czy kupujecie jakis wklad do tej wanienki – cos na czym mozna posadzic niunie? No to ktora sie zajmie tabelka? I co chcecie w niej umiescic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Megi ja mam naprawde tylko kilka ciuszkow na 56cm bo kazdy mi mowi zeby duzo w tym rozmiarze nie kupowac bo tak naprawde nie beda dlugo malenstwu sluzyc. Wiec ja jestem potulna I sie doswiadczonych mamus slucham :-) i wiekszosc rzeczy mam na 62cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o mnie to ja mam kupione i 56 i 62. mniej więcej po równo :) Czytałam w necie że mamy nie polecają kaftaników (bo się podwijają na pleckach) tylko lepsze są body dobrze trzymają pieluszki. Mimo to kupiłam kilka kaftaników :) jak ostatnio czytałam pogodę to druga połowa kwietnia ma być bardzo ciepła, podobno w cieniu 25stopni?? (ale nie wiadomo pogoda zmienna bywa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie tak myślałam o tym rozmiarze, Odnośnie wanienki i kąpieli dziecka ja kupiłam zwykłą wanienkę, ale dokupię jeszcze stojak tak dla naszej wygody żeby się nie schylać, w szkole rodzenia położna mówiła żeby nie kupować żadnych gąbek do wanienki, bo bardzo wchłaniają i mnorzą bakterie i tak naprawdę pielucha tetrowa i ramię taty wystarczy i lepsze będą myjki frotte a nie z gąbki, zobaczę jak to się sprawdzi, w razie jakiś problemów pomyślę o jakimś wkładzie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Megi dzieki za rade odnosnie wanienki. Joasia co do kaftanikow to slyszalam ta sama opinie – ale tez mam ich kilka bo sa takie sliczne ze nie moglam sie im oprzec I musialam je kupic. W wiekszosci mam bodziaki z krotkim I dlugim rekawem, spiochy I kilka pajacykow :-) A i jeszcze jedno kupujecie jakies dresiki, sweterki itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Propozycja tabelki, jeśli chcecie coś zmieniać, zmieńcie i się wpiszcie :) 🌻 🌻 🌻 Nick............wiek.....woj...........tc......data porodu.....+kg/płec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aleksandra ja też kupię ze cztery kaftaniki, ze względu na pępuszek, nie jestem doświadczoną mamą, bo to moje pierwsze dziecko i się trochę boję że coś zrobię i myślę że pępuszek na początku lepiej będzie wietrzony w kaftaniku, może jestem przewrażliwiona, ale tak to sobie wymyśliłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dwa sweterki ale to tak na wszelki wypadek, wiosna i lato mają być bardzo ciepłe, a krzyczą wszędzie żeby nie przegrzewać dzieci. na jesień będę kupować. Chociaż mam dresik ale duży na 9 miesięcy :) mój mąż nie mógł się oprzeć :) Moje Kochanie stwierdziło że to będzie dresik tylko od tatusia akurat na jesień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............wiek.....woj...........tc......data porodu.....+kg/płec joasia82.......26........Poznań........30........26.04.....+8......Bartuś Nie wiem czy o to chodziło, jakby co to mnie poprawcie :) wpisałam miejscowość zamiast województwa :) Kwiatki byłu super nie wiem jak je zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlonka
Również kupiłam kilka ubranek na 56 cm, a resztę na 62 cm. Patrząc na tabelki np. styczniówek większośc dzieci po urodzeniu ma ponad 50 cm, 54..., 58 nawet, więc częśc może się nawet nie przydac. Maja mała jest jak narazie duża i pewnie duża się urodzi. Będzie miała któras z Was cesarkę na życzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Co do tabelki to ja jestem za tym zeby darowac sobie tydzien ciazy bo to sie bedzie szybko zmieniac I bedziemy miec duze zamieszania w tabelce. Co wy na to? A co do tego wietrzenia pepuszka to brzmi sensownie :-) Ja bardzo boje sie bycia mama – ja nawet nie wiem jak zalozyc pieluche a nie mowiac juz o kapaniu, karmieniu itd. Jestem poprostu przerazona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 🌻 🌻 Nick............wiek.....woj...........tc......data porodu.....+kg/płec joasia82.......26........Poznań........30........26.04.. ...+8......Bartuś ..megi..........27........Warszawa....33........04.04....+12......Laura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje Alexandra z tym tygodniem ciąży, można by go pominąć :) Jeżeli chodzi o pępuszek to też właśnie z tą myślą kupowałam kilka kaftaników. I tak jak Alexandra przeraza mnie myśl o tych wszystkich czynnościach które trzeba delikatnie a zarazem dokładnie wykonywać przy dziecku, ale liczę bardzo na intuicje (przecież która z nas nie bawiła się lalkami ;) oczywiście to żart, ale natura jest mądrzejsza od człowieka i wyposażyła go we wszystkie umiejętności, które ujawniają się w odpowiednich momentach ) Marlona, ja bym bardzo chciała urodzić naturalnie, ale każdy rodzaj porodu jest dobrym porodem. żadna z nas nie jest wstanie przewidzieć jaki poród ją czeka:) Ale moja znajoma miała cesarkę na życzenie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............wiek.....woj..............data porodu.....+kg/płec joasia82.......26........Poznań.........26.04............+8......Bartuś ..megi..........27........Warszawa.....04.04...........+12......Laura Lilka79........29.........Warszawa....09.04............+8....dziewczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej brzuszki kwietniowe
te kilogramy tez sobie darujcie lepiej bo za czesto tabelke będziecie musiały aktualizować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam też propozycje co do tabelki może będziemy się wpisywać według daty porodu? :) Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlonka
Nick............wiek.....woj..............data porodu.....+kg/płec joasia82.......26........Poznań........26.04......... . .+8......Bartuś ..megi..........27........Warszawa....04.04..........+ 12......Laura Lilka79.........29........Warszawa....09.04............+8....dziewczynaMarlonka......34........Bielsko-Biała..27.04......... + 13.......Julcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Joasiu masz racje co do tej matki natury I naszych instynktow. Ja mam tylko nadzieje one sie we mnie odezwa  Co do porodu to ja sie troche martwie – bo moje male sie jeszcze nie przekrecilo a nie bardzo chcialabym miec cesarke. Ale jeszcze jest troche czasu wiec trzymam kciuki :-) Co do cesarki na zyczenie to nie bardzo jestem w stanie to zrozumiec bo w koncu jest to normalna operacja. Ale kazda z nas ma prawo do swojej wlasnej opini I oczywiscie wyboru  Z tabelka sie zgadzam zeby nie umieszczac kg bo to sie tez bardzo zmienia a co do ulozenia tabelki wg dat – popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Hej Dziewczynki:) Jak się cieszę, że foruu kwietnióweczek nadal działa. Może zmobilizuje mnie to do częstszych wypowiedzi, a nie tylko "podczytywania":) Nie wiem czy już pisałam - to moja 1 ciąża, termin 11.04, będzie synuś. Dowiedzieliśmy się o płci kilka dni temu i w domku rozpoczęliśmy plebiscyt na imię dla Maluszka. sylvi_a u Ciebie również stwierdzono cukrzycę? A może więcej z Was boryka się z tym problemem. Ja zupełnie nie wiem co w takiej sytuacji mam jeść. Zero pomysłów. Może Wy podzielicie się swoimi pomysłami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............wiek.....woj.............data porodu............płec megi............27........Warszawa......04.04...............Laura Lilka79.........29........Warszawa......09.04................dziewczyna joasia82.......26........Poznań..........26.04...............Bartuś Marlonka......34........Bielsko-Biała.....27.04. ............Julcia ok więc dopisujcie się dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............wiek.....woj..............data porodu.....+kg/płec joasia82.......26........Poznań........26.04......... . .+8......Bartuś ..megi..........27........Warszawa....04.04..........+ 12......Laura Lilka79.........29........Warszawa....09.04............+ 8....dziewczynaMarlonka......34........Bielsko-Biała..27.04. ........ + 13.......Julcia Andziulka1981..........28........Warszawa....25.04..........+ 8......dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............wiek.....woj..............data porodu.....+kg/płec joasia82.......26........Poznań........26.04......... . .+8......Bartuś ..megi..........27........Warszawa....04.04..........+ 12......Laura Lilka79.........29........Warszawa....09.04............+ 8....dziewczynaMarlonka......34........Bielsko-Biała..27.04. ........ + 13.......Julcia Andziulka1981..........28........Warszawa....25.04..........+ 8......dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Z wielka przyjemnoscia :-) Nick..............wiek......woj.............data porodu.......płec megi..............27........Warszawa......04.04........... ..Laura Lilka79...........29........Warszawa......09.04........... ..dziewczyna joasia82.........26.........Poznań.........26.04.......... ...Bartuś alexandraa2p...30………….Dublin…………….26.04……………….Olivia Marlonka........34.........Bielsko-Biała...27.04. ...........Julcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój maluszek tez jest cały czas główka do góry i ani myśli o obrocie, ale ma jeszcze czas co najmniej do 36 tygodnia, tak mówi mój gin, ale można wykonywać ćwiczenia które podobno maja ułatwić obrót takiemu malcowi. Na szkole rodzenia dostane taki zestaw ćwiczeń :) Jedno już znam jest to też pozycja relaksacyjna i można ja stosować jak np. dzidzia gdzieś nas naciska. Klękamy jak do kociego grzbietu, zginamy ręce i opieramy łokcie na podłodze, głowę opieramy na przedramionach. W takiej pozycji dzidzia ma podobno dużo miejsca :) Mam nadzieje ze w miarę czytelnie to opisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
To ja ta tabele poprawie dajcie mi chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeprazam namieszałam z tabelką coś nie wyszło :( a dzis jestem szcesliwa bo wkoncu w pracy moze to wyda sie śmieszne ale ja uwielbiam swoją pracę a zwałszcza ludzi miło sympatycznie :) A od razu czuje sie lepiej bo więcej uwagi jak pracuej poświecam na szykowanei sie i dbanie o siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Mam nadzieje ze zadziala jak nie to sie jeszcze chwile z tym pomecze Nick..............wiek.......woj..............data porodu.....płec ..megi............27........Warszawa........04.04.............Laura Lilka79...........29........Warszawa........09.04.............dziewczyna Andziulka1981….28........Warszawa........25.04...........dziewczynka joasia82..........26........Poznań...........26.04......... . .Bartuś alexandraa2p…..30………..Dublin……………..26.04………………Olivia Marlonka.........34........Bielsko-Biała…….27.04……………..Julcia Andziulka rozumiem cie w 100%. Jak ja siedzialam przez chwile w domku to myslalam ze umre. Czulam sie taka samotna I tak jak ty mowisz niezadbana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Nick...........wiek........woj..............data porodu.....płec ..megi..........27.........Warszawa..........04.04....... ....Laura Lilka79.........29..........Warszawa.........09.04....... ...dziewczyna Andziulka1981….28.........Warszawa.......25.04...........dziewczynka joasia82..........26..........Poznań...........26.04............Bartuś alexandraa2p…..30…….....Dublin……….......26.04…………....Olivia Marlonka.........34..........Bielsko-Biała……27.04………..J...ulcia Dziewczynki jesli cos namieszalam dajcie znac albo sie poprawcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×