Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Ja też wczoraj byłam \"zakupowa\", ale starałam się nie patrzeć na rzeczy dla maluszków, bo miałam konkretny cel - kupić mojemu pięciolatkowi spodnie. No i udało się - za 29zł w RESERVED świetne sztruksy. A o mały włos przez potrzebę fizjologiczną mojego syna babeczka by nam je zwinęła sprzed nosa! Musiałam z nim zmykać do damskiego WC, gdzie rozbroił mnie pytaniem \"mamo, a jak tu się \'zdobywa\' mydło?\" Ja mam głęboki wózek po moich starszakach - kupiłam wtedy jeden z tańszych, polski, bo strasznie mi zależało na zawieszeniu na paskach, na pompowanych kołach no i na dużej gondolce właśnie. Byłam z tych trzech cech baardzo zadowolona, nie wzięłam tylko pod uwagę, jego wagi, no i gabarytów... W bagażniku mieścił się tylko jak zdjęłam kółka, a o wniesieniu gdziekolwiek bez pomocy mogłam zapomnieć, nie mówiąc o tym, że w niektórych drzwiach wcale się nie mieścił, więc np. do sklepu musiałam brać dziecko pod pachę... Ale spacery po tych naszych wyrwach i bezdrożach, to była bajka! Tak że mimo wszystko zostaję przy tej mojej ciężarówie do zadań specjalnych, ale b. szybko zamierzam się przenieść i zakupić spacerówkę - prawdopodobnie będzie to chicco multiway (tylko 8 kg...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka JA juz po pracy... Aleksandra dzieki... No ja mam fajne rozwiązanie w pracy bo jade sobie na 4 godzinki i koniec... Ale u mnie tez urodzinki córka ma jutro skończy 8 latek wiec imprezka dla dzieci , wiec zaraz musze upiec cos fajnego...a w niedziele gosci czesc dalsza ufff... musze to przezyc.... Narazie mykam na obiadek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tonika1234
Cześć kwietniowe Mamy, chcialabym sie dołączyc do topiku. Obecnie kończe 31 tydzien. Zastanawiam się jak przetrwać jeszcze 2 miesiace, jak już trzeci tydzien zostałam osadzona na zwolnieniu z powodu bólu spojenia. Czy ma ktoras z was? czytalam że Basiunia - nawet byla u ortopedy i stwierdzono 1 stopień. Jakei miałas objawy? U mnie nieprzerwanie od 2,5 tygodnia ból w lewej cześci spojenia przy poruszaniu się, jak robię krok lewa nogą, ból przeokropny że leze i nie chodze nigdzie oprocz lazienki, czasem salonu- jak mniej boli, i 4 wyjść do lekarza i na szkołe rodzenia. Wszedzie autem pod drzwi. Ginekolog badał mnie palpacyjnie, zrobil usg - i stwierdził ze spojenie na chwile obecną się nie rozeszło. Bólu niesamowitego nie potrafi wytłumaczyć - twierdzi że zakończenia nerwowe o siebie ocierają pod wplywem nacisku brzucha... Ale tylko z tego pwoodu jestem unieruchomiona i odechciewa mi sie poruszać - na bol porodowy czekam z utęsknieniem.... a jeszcze 2,5 tygodnia temu pracowalam pełna parą i dobrze sie mialam. Kolezanka mi doradza pojscie do innego ginekologa - ale moj jest podobno dobrym ginem i ordynatorem. Sama nie wiem czy liczycć ze mi przejdzie - poczatkowo myslalam ze jak posiedze na l4 to odpoczne i przejdzie-ale nie przedwczoraj tak mnie bolalo okropnie jak z 2 tygodnie temu. Czy spotkalyscie sie z ta przypadłością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Witamy nowa mamusie:) Co do Twojego problemu to nie wypowiadam sie, bo nie wiem o czym mowa. Ja tez do tej pory siedzialam w domu, a od lutego zaczelam szkole wiec mysle jak pokombinowac,zeby udalo sie skonczyc., Wszystko naraz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz upiekłam ciasta troche posprzatałam odpoczełam... teraz musze okapac dzieciaki i połozyc je spac... Jesli chodzi o ból to spojenie boli mnie przy zmianie pozycji ale tylko czasem... mi dokucza rwa kulszowa ale daje sie wytrzymac, uciska mi mały na jakies nerwy ... Niestety dzidzia cały czas kopie na dole wiec pewnie dalej sie nie obrócił.... zmykam narazie papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Czesc Tonika I ja tez witam serdecznie. Dopisz sie do naszej tabelki :-) Tez nie bardzo jestem w stanie sie wypowiedziec na temat twoich boli bo sama przez to nie przechodze. Ja ok 5 mc mialam problem ze stawem biodrowym (strasznie bolal przy chodzeniu) ale lekarz mi powiedzial ze to nie kosc a dzidzia jakos na nerwy uciska i stad te bole. Pokazal mojemu M jak mnie masowac i przeszlo - pewnie przez ten masaz dzidzia sie przemiescila :-) Wiec trzymam kciuki zeby ciebie tez przestalo bolec i zebys mogla normalnie funkcjonowac :-) Mamusia co smakowitego upieklas? Pytam bo ja tez mam ochote zeby cos upiec ale nie wiem jeszcze co :-) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczęta! Pobudka! Mąż obiecał mi zaraz śniadanko, dzieci już dokazują więc dzionek zapowiada mi się miło :-) Życzę wszystkim miłej soboty! Nie przemęczajcie się :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! ja tez sie melduje Annaoj ale szybko wstajesz .... Ja tez lubie sobotnie poranki, a dzisiaj w szczególności Walentynki no i moja córeczka ma urodzinki!!! Alexandraa2p co upikełam, tort z owocami i z bitą śmietana bo dzieciaki to lubią, no i serniczek na kruchym spodzie pod kokosową pierzynką... Wpadnij na kawke urodzinową.... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmm.... Ale narobiłaś apetytu... Ja jestem z pieczeniem nieco na bakier: wychodzi mi tylko babka i szarlotka. Ale za to w pochłanianiu słodkości jestem mistrzem ;-) Miłej imprezki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do bólów spojenia łonowego to ja cierpię na nie już kilka miesięcy. Raz jest lepiej raz gorzej ale momentami to chodzę jak kaczka. Nigdy się na to mojej gin nie skarżyłam bo wydawało mi się to normalne ale teraz to mnie wystarszyłyście z tym rozejściem spojenia :/ Miałam dzisiaj masakryczną noc. Jak tak dalej pójdzie to przez te niecałe 2 miesiące co mi zostały do porodu to już chyba normalnie nie zasnę. Obojętnie jak się położę to mi niewygodnie. Dzisiaj nie mogłam zasnąć do 4 rano. Wstałam o 9 i jestem teraz padnięta, ale się boję że jak teraz się położę to w nocy czeka mnie powtórka z rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tonika1234
Jesli boli cię Meggi blue juz pare miesięcy to na pewno lekarz podczas wizyt by juz stwierdził rozchodzenie spojenia. Pewnikiem to sa bóle spowodowane uciskiem na nerw. Ale przy kolejnej wizycie warto sie upewnic czy cos sie nie zmieniło - bo wtedy chodzenie tylko powieksza stopien rozejścia i należy sie oszczedzac, mozna nosic pas specjalny. Ja niestety mam taki ból ze nie ruszam sie , nie chodze jesli to nie jest wysoce konieczne - łazienka, lekarz, szkoła rodzenia. Jak juz mnie zaczelo bolec to unieruchomiło i wyłączyło z zycia na całego. Zastanawiam sie ile tak jeszcze bedzie boleć, i czy jest szansa ze za jakis czas powrócę do rekreacyjnego chodzenia bez bólu. Czasem jest lepiej, czaem gorzej chodząc po domu. chciałabym do ludzi, do sklepów - jeszcze nie mamy ani jednej rzeczy kupionej dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maggie , Tonika szkoda że was tak boli, wiem jak jest żle jak coś boli a leżenie dla mnie jest gorsze niż jakakolwiek praca... Ja mam teraz dom pełny dzieciaków właśnie trochę sie odizolowałam bo córka ma przyjęcie i maja jakąś dyskoteke dobrze że mieszkamy w domku, bo w mieszkaniu to by mnie sąsiedzi wykleli.... ide właśnie robić im jakies przekąski....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamusie:-) witam nowe i stare;-) kurcze, ciagle nie mam czasu na pisanie.. wczoraj bylam u gina, dzidzia sie odwrocila i jest juz glowka do dolu:-) wszystko ok, od ostatniej wizyty miesiac temu przytylam cale pol kilo (od poczatku 6,5, a zaczelam 32tydz. ale nic nie powiedzial, to chyba nei mam sie czym martwic..). najlepsze jest to ze nie bylo wczesniejszego terminu na nastepna wizyte niz.. uwaga.. 31marca!!!! ciekawe, czy nie urodze do tego czasu...hehe. wozek.. mialam ci ja gondole i mnostwo ubranek po corce, ale sie potopily :-P siedzialy sobie i czekaly na swoj czas w piwnicy u rodzicow, ale traf chcial ze zalalo im domek podczas nieobecnosci i wszystko stalo w wodzie 2dni.. nie do uzycia.. ostala mi sei spacerowka(nie zdazylam jej przewiezc),wiec teraz szukam gondolki samej, moze wsrod znajomych.. szkoda mi znowu placic za nowa, zwlaszcza ze zazwyczaj sa wieloczesciowe. tamta byla b.duza, emmaljunga. mamusiu77, jak dlugo chcesz pracowac? mam podobnie 3-4godzinki dziennie, ale powoli zacznya mnie i to meczyc. tylko kurcze jeszcze sei nasiedze po urodzeniu.. mamy starszych dzieci, czy uzywalyscie regalow kapielowych albo stelazy na wanienke? wlasnie sei zastanawiam.. w pazdzierniku przeprowadzilismy sie do nowego mieszkania i nie mam gdzie postawic wanienki(w sensie komody, szafki itp), ale te regaly wydaja mi sie strasznie niskie. pozdrowionka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pracuję 5 godz. dziennie i postanowiłam, że tylko do następnej wizyty u lek. (czyli 4 marca), a potem na zasłużony odpoczynek ;-) Jeśli chodzi o wanienkę, to u mnie warunki lokalowe wymusiły, że stawiałam ją na 2 taboretach - najpierw obok łóżeczka z przewijkiem, a jak już dzieciaczki zaczynały fikać, to w łazience, a przewijak na pralce i nie było tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaka cisza weekendowa zapadła:-) Ja zamowiłam wczoraj łóżeczko. Ogladaliśmy wcześniej w sklepie i mysle, ze bedzie OK. Szafki kapielowej nie kupujemy, nie wiem gdzie ja stawiac. Raczej wanienka do wanny a przewijak na pralke. Myslicie, że da radę tak funkcjonować? Wyobrażam sobie, ze kapiel malutkiego dziecka trwa chwilke, wiec chyba kregoslup tak bardzo nie ucierpi, a dopiero na przewijaku sie wiecej czasu spedza kremujac, smarujac etc. A w ogóle mam pytanie, czy pupę wystarczy smarować Sudokremem czy jakims innym kremem a Sudokrem tylko na odparzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Lilka z tego co wiem sudokrem jest na odparzenia, ale mini przeslala liste pare stron wczesniej i tam sa nazwy kremow do pupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Lilka w szkole rodzenia podkreślali aby nie nadużywać Sudokremu, a używac tylko w razie konieczności. Mówiono nam również, że jeśli już taka konieczność wystąpi to Sudokrem jest bardzo dobry:) Na jakie łóżeczko się zdecydowałaś? Turystyczne czy tradycyjne - drewniane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini-1981
Sudokrem rzeczywiście w razie odparzeń - na co dzień może być linomag - ale ten z zielonym paskiem (maść) bo ten z czerwonym jest z kwasem borowym i nie nadaje się dla takich maluchów. Zresztą jak już będziecie robić zakupy apteczne to w aptece internetowej - najlepiej z cefarm24.pl - mają najlepsze ceny w porównaniu z innymi aptekami (mówię oczywiście o zbiorowym zamówieniu wszystkich potrzebnych rzeczy na raz) - a jak zamówicie towar za 300 zł to przesyłka jest gratis. Jednym słowem jest dużo taniej. Ja biorę stamtąd: BEPANTHEN 5% KREM 30 G 10.98 zł 7% 1 10.98 zł BEPANTHEN 5% MAŚĆ 30 G 12.14 zł 7% 1 12.14 zł CALCIUM 300 MG +VIT.C X 20 TABLETEK MUSUJĄCYCH 2.38 zł 7% 1 2.38 zł CANPOL ZESTAW DO PIELĘGNACJI PAZNOKCI 8.50 zł 22% 1 8.50 zł CHUSTECZKI NASĄCZONE BELLA BABY HAPPY MLEKO I MIÓD X 72 SZT 5.95 zł 22% 1 5.95 zł FISSAN KREM PRZECIW ROZSTĘPOM 100 ML 20.65 zł 22% 1 20.65 zł FITO-MIX 4 - MLEKOPĘDNA 2 G x 25 SASZ 5.25 zł 7% 1 5.25 zł FIX CHAMOMILLAE (RUMIANEK) 1,5 G x 30 SASZ 4.45 zł 7% 1 4.45 zł HIPP HERBATKA RUMIANKOWA 200 G 11.97 zł 7% 1 11.97 zł HIPP HERBATKA Z KOPRU WŁOSKIEGO 200 G 11.97 zł 7% 1 11.97 zł HUMANA HERBATKA DLA KARMIĄCYCH MAM Z WITAMINĄ C 200 G 13.48 zł 7% 1 13.48 zł KOMPRESY BAWEŁNIANE STERYLNE (GAZIKI) 5x5 cm -3 SZT 0.55 zł 7% 10 5.50 zł LINOMAG MAŚĆ 20% 30 g 5.65 zł 7% 1 5.65 zł MARIMER AEROZOL OCZYSZCZAJĄCA WODA MORSKA DO NOSA 100 ML 19.98 zł 7% 1 19.98 zł MAŚĆ MAJERANKOWA 10 G (AFLOFARM) 1.75 zł 7% 1 1.75 zł OILATUM EMULSJA DO KĄPIELI 150 ML 17.98 zł 7% 1 17.98 zł OILLAN BALSAM INTENSYWNIE NATŁUSZCZAJĄCY 250 ML + EMULSJA NATŁUSZCZAJĄCA DO KĄPIELI 150 ML GRATIS!!! 12.54 zł 22% 1 12.54 zł OTRIVIN BABY AMPUŁKI DO NOSA 5 ML X 18 AMP 5.78 zł 7% 1 5.78 zł PENATEN KREM OCHRONNY PRZED ZIMNEM I WIATREM DLA NIEMOWLĄT 75 ML 13.63 zł 22% 1 13.63 zł PHYSIODOSE NaCl 0,9% 5 ML X 12 AMP ( SÓL FIZJOLOGICZNA ) 8.98 zł 7% 1 8.98 zł PODKŁADKI TOALETOWE STANDARDOWE X 6 SZT 1.70 zł 22% 10 17.00 zł SUDOCREM 60 G 11.40 zł 22% 1 11.40 zł TANTUM ROSA PUDER X 10 SASZ 25.98 Tylko fissana wezmę ze trzy opakowania bo wtedy przekroczę te 300 zł - a w normalnej aptece za te same 300 zł kupiłabym tylko 2/3 potrzebnych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini-1981
Piszcie dziewczyny bo forum coś nam pada na pysk. Ja się rzadko odzywam bo mam ostatnio b dużo problemów finansowych i innych. Ale czytam i coś tam czasem wtrącę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
No to moze ja sie pochwale,ze w koncu zaczelam cos kupowac. A kupilismy duzoo pieknych ubranek dl malej i wanienke jeszcze tylko 1000 innych rzeczy i wyprawka gotowa:) Jak tam Wasze kilogramy i obwody brzuszkow? moj ostatnio sie powiekszyl i teraz ma blisko 90 cm ale co do wagi to nie wiem bo nie mam wagi w domu, ostatnio mialam 59kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini-1981
W 32 tygodniu ważyłam 22 kilogramy więcej niż przed ciążą. Teraz jest 34 tydzień 6 dni i już na wagę nie wchodzę bo zawał murowany. Cukrzycy ciążowej nie mam - tylko cała ciąża leżąca bo zagrożona.A obwód brzucha mierzony w 30 tygodniu 4 dniu wyniósł 115 cm a dwa dni później Wiktor się przekręcił główką w dół i zrobiło się 108 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
mini to Ty jestes najblizszej porodu zostalo ok5tygodni. masz termin jeszcze na marzec, mam racje? jak lezy sie w ciazy to tez kg imnaczej wpadaja, szybcije zapewne. Czy znacie jakies dodmowe sposoby na przeziebienie-ja juz nie daje rady z katarem a nie mozna prawie nic uzywac podczas ciazy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
mini a kiedy mialas ostatnia miesiaczke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini-1981
Miesiączka 24 czerwiec 2008 - Mały powstał 8 lipca. Pierwszy wyliczony termin miałam na 1 kwietnia a teraz na 30 marca wg. usg. Zostało mi około sześć tygodni jak zechce mu się pojawić po tej stronie w terminie. A po drodze mam jeszcze przeprowadzkę za dwa tygodnie. Pewnie zacznę rodzić w trakcie hehe. Torba wstępnie przygotowana - tylko jeszcze te apteczne rzeczy muszę zamówić i z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane:) Tonika1234 jakie miałam objawy...Ból szczególnie po odpoczynku nocnym( podobny do tego bólu jak sie jeżdzi za długo na rowerze albo po dłuższej przerwie:) Czułam taki typowy tępy ból kości własnie w tym miejscu spojenia....NO i będąc na wizycie u mojej ginekolog wspominając o tym bólu zbadała mnie i powiedziała że to jest właśnie to....tak więc doskonale wiem jak biedaczko cierpisz....:)Będac na kons. u ortopedy kazał zakupić pas i nosić go pod brzuchem - to troszeczkę pomaga- po prostu tak ściąga.Kupiłam bo przyda sie po ciąży w walce z brzuszkiem:)Pocieszam sie że juz nam niedługo zostało:) Ja po 3 dniach świętowania urodzin przez mojego małżonka....nie wiem jak się nazywam na szczęśie wczoraj już nic nie robiłam nie miałam sił..no i to spojenie dwało znac o swojej obecności:):):):maluszek pięknie szaleje i to jest najlpiękniejsze:) Pozdrawiam i miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny!!! Musze sie usprawiedliwic nie pisałam bo cały weekend zalatany no i mój M dużo przy kompie siedział :) Mini dobra ta lista nawet się nie spodziewałam że tyle tego w aptece bedzie trzeba kupić. Moje kilogramy +8 od początku ciąży w brzuszku 108cm :) Mnie też boli spojenie, ale napewno nie tak jak Tonike, bo ja musze poleżeć jak wiecej pochodze, bo wtedy tez tylko łazienka i przymusowe wyjscia z wyrka :) Ale jak poleże to przechodzi. smart - na katar w ciązy najlepszy euphorbium (homeopatyczny) drogi ale znakomity naprawde polecam, dwa dni i po katarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tonika1234
Czesc, w sobote i niedziele już jest lepiej i dzisiaj to tej chwili - jakby przeszedl ten ból okropny. Jest malutki ból, osłabienie i oczywiscie jakbym pochodzila duzo nie po domu to pewnie by bolalo. Dzisiaj jade na szkole rodzenia to zobacze jak bede sie czula idac ten kawaleczek od samochodu po szpitalu. 2,5 tygodnia nieustannego bólu, we wtorek niby bylo lepiej, a we środę tak zaatakowało ze plakalam - wiec nie wiem na ile ta poprawa bedzie trwała. Na razie daje nadzieję. Z ciąża tak jest ze jak cię cos rozłoży to potem już sie nie wroci do starego trybu tj. pracy. Nawet gdyby przeszlo to czekają mnie 2 miesiące bycia w domu i czekania na wielki wybuch. Ale lepsze to niz lezenie w domu z bólem bez mozliwosci wyjscia na zewnatrz. Okropnie jestem ciekawa ile poprawa sie utrzyma - a jesli by sie utrzymala to czym ten bol jest spowodowany? Na to nawet moj lekarz nie zna odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tonika a czy Twój lekarz nie chciał Cie skonsultować z ortopedą? Bo z tego co mnie mówił lekarz to I stopień i II to jeszcze....podkreślam z decyzja ginekologa - można rodzić naturalnie jednak przy III stopniu już jest konieczna cesarka...Ja jadąc na taką konsultacje bałam sie jednak nie było tak żle i póki co nie mam wskazania do cesarki...mam więcej odpoczywać i przetrzymać te dwa miesiące:)Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini, Twoja lista mnie trochę zestresowała, ale super, że ją zamieściłaś. Łóżeczko kupiliśmy małe 120*60 drewniane na kółkach i z opuszczanym bokiem (Laura Drewex-u). I tak niebawem zabieramy się za urządzanie nowego mieszkania i wtedy kupimy większe lózko pasujące do ogolnej koncepcji. Przeprowadzka pewnie za ok. 6-8 miesięcy jak dobrze pójdzie. Mi przybyło 9 kg, a obwodu nie mierzyłam. Ale sprawdzę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, na przeziębienie polecam bańki bezogniowe. Rewelacja, tylko trzeba po nich troche poleżeć. Gin mi zalecił. Oczywiście kładzie się tylko na gorę pleców, bron boże ledźwie czy brzuch i nie częściej niż raz na 2 dni. Zakup przydatny na przyszłość, bo u malych dzieci też działają rewelacyjnie. Polecam, mi pomagają, po 2 sesjach wszystko mija:-) Tylko trzeba zastosować na początku choroby, jak już człowiek kompletnie zwalony z nóg to tak nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×