Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Kkarolina no fakt, obie już jesteśmy na wylocie. Tez sie zastanawiam, która pierwsza, ale to mniej ważne. Najważniejsze żeby dzieci były zdrowe i my też. Aha ja tam bym chciała rodzić w kwietniu, jakoś lepiej mi ten miesiąc odpowiada :) Aczkolwiek jeśli zacznę rodzić w marcu to też ok :) Społeczeństwo mamy niesamowicie tolerancyjne, nie na darmo się mówi, ze polacy są jednym z najbardziej nietolerancyjnych narodów świata. Ale cóż, tak to już jest :( O i pogoda znów iście wiosenna za oknem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkarolina i bobasekm- trzymam kciuki za was i maleństwa i bede oczywiscie dopingować.... a co do rodzinnych-hmm. ja nie chce a i moj tez nie bardzo...wiec kazdy bedzie robił to co do niego nalezy... pozdrawiam buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kochaniutkie Karolina i Bobasek wyglada na to ze juz niedlugo bedziecie mamami - trzymamy za was kciuki. Informujcie nas co sie u was dzieje i czy juz jestesmy forumowymi cioteczkami :-) Kupilam magnez jak narazie wzielam 2 tabletki wiec cudow nie oczekuje - mam tylko nadzieje ze moze dzisiejsza noc przespie bez problemow. Co do puchniecia nog - niestety mam to caly czas i chyba probowala wszytkiego tzn kompresy z kapusty, nacieranie roznymi masciami, lezenie z nogami w gorze - i nic nie pomaga wyglada na to ze to moja natura chodzic z nogami jak dwa salcesony. Trzymajcie sie laseczki i do uslyszenia potem bo teraz smigam lasagne robic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! U nas dziś słonczko, ale zimno potwornie chyba od gór ... Tak się zastanawiam że zapomniałam spakować do torby sztućce i kubek... bo te szpitalne to nie bardzo mi odpowiadaja, moze tez wrzuce jakąć herbatkę... A wy pakujecie... Miłej soboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ja musze wziasc praktycznie wszystko: kubek , maly talerzyk , sztcce, herbate, cukier, czajnik lub grzałke. Torbe mam tak wielka jakbym jechala na 2 tyg na wczasy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze że przypomniałyście o kubku i sztućcach. Ja mam torbę spakowaną ale o tym zapomniałam :( Ach ta skleroza :)) Przecież nawet nie będzie z czego napić się wody. Dziewczynki, czy Was też tak boli brzuch dołem? Bo mnie prawie cały czas. Oczywiście jak chodzę i coś robię. Podobno to normalne. Ale ja juz bym chciała żeby to się skończyło. Chciałabym juz tulić swojego maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja coraz gorzej radzę sobie z ciśnieniem :/ już prawie sie szykowałam do szpitala..dzisiaj jeszcze jakoś sie trzymam ale nie wiem co będzie jutro...mam wizytę w poniedziałek i kto wie czy już nie zostanę w szpitalu... wprawdzie do terminu ( 9 kwietnia) jeszcze troszkę zostało, ale kto wie... zaczyna do mnie docierać, że już za chwilę łóżeczko, które stoi w sypialni się zapełni :) i całe życie się zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaggieBlue, mamy ten sam termin i tez mam wizyte w poniedzialek. Ciekawe czy nie ostatnia, ale pewnie na jeszcze jedna sie zalapie. Ja coraz gorzej spie, na plecach robi mi sie slabo (podobno to wplyw ucisku na aorte), na prawym boku mi niewygodnie, wiec zostaje lewy. Obudzilam sie przez to dzis tak zdretwiala, ze nie moglam wstac z łóżka:-) Nie wiecie jak to jest jak minie termin z karty ciazy? Podobno trzeba co 2 dzien jezdzic na ktg, rozumiem, ze do szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!! Ja mam wizyte w srode chyba ostatnia bo termin na 10 kwietnia. Wiec wszystko sie wypytam jak to wyglada z tym KTG. No i wypisze mi ostatnie L4. Bo od 10 kwietnia czy urodze czy nie leci juz urlop maciezynski. Przynajmniej tak powiedzial mi gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Czesc! No wlasnie ciekawe kto pierwszy podzieli nasz tabelke:) Bo u mnie to narazie zero jakichkolwiek objawow...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hugosia, nie jest tak. Kolezanki z pracy przerabialy ten problem. nie daj sobie wcisnac macierzynskiego. Masz prawo byc na zwolnieniu po termine, masz prawo dostac zwolnienie. Wtedy, w dniu porodu, od tego dnia staje sie ono tak jakby niewazne. Szkoda urlopu! U mnie tez zadnych, zadniusich objawów w sensie zero bolu podbrzusza skurczow czy wydzielin;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewuszki Ja juz zaliczylam spacerek z M i psiakiem bylo warto sie z lozeczka podniesc bo mamy dzisiaj sliczna pogode. Ja juz zglupialam z tym pakowaniem torby - moja wyglada jak bym wyjezdzala na tygodniowe wczasy :-) Dolozylam kubeczek i sztucce - tak jak rekomendowalyscie :-) No zobaczymy kto bedzie pierwszy - nie sadze ze ja gdyz termin mam dopiero na 26go kwietnia czyli mam jeszcze caly miesiac.Chociaz wczesniej mialam te wszytkie problemy no i mam cholestaze to narazie wyglada na to ze zostane dluzej 2 w 1. Mojej malutkiej bardzo sie w brzuszku u mamy podoba bo fika calymi dniami. Czy wasze dzieciaczki to tez takie lobuzy? Bobasek, Karolinka - jestescie jeszcze w dwu paku po tym jak wam czopy poodchodzily? Milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka- tzn . musze pogadac z lekarzem. On sie tłumaczy zusem . A skad niby Zus ma wiedziec kiedy mam termin?? Przeciez nie ma mojej karty ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tonika1234
Hugosia , podobno mozna isc do lekarza pierwszego kontaktu po brakujące zwolnienie jesli ginekolog nie chce wypisać. wtedy trzeba albo coś wymyslic albo trafic na ludzkiego lekarza. Szkoda macierzynskiego - bo porod moze sie przesunac nawet o tydzien -10 dni i lepeij poniańczyc dluzej dziecko. niestety trzeba bardziej sie postarać. Ja sama nie wiem jak bedzie z moim ginem - chodze prywatnie ale nie wiem co wymysli. A ty chodzisz moze w ramach ubezpieczenia? Mnie boli spojenie i szyjka od ucisku na nerw - juz 2 miesiace, i nawet troche sie szyjka skrocila wiec balam sie ze nie donosze, ale jutro zaczynam 37 tydzien i juz jestem spokojna. Boli dalej , nie wychodze nigdzie z domu, czasem leze caly dzien, ale od trzech dni jakby bolało mniej - w porownaniu do innych dni czuje sie super! Mam nadzieje ze urodze za 2 tygodnie z kawałkiem - po 38. ale mozliwe ze nawet przeterminuje :-) Czy Wasze dzieci rosna proporcjonalnie we wszsytkich partiach ciała? U mnie glowa w 36tyg. byla z 38 a brzuszek na 36 a dł. kosci udowej tylko z 33 - co mnie martwi? Spotkalyscie sie z czyms takim? pozdrawiam, Tonika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj lekarz powiedzial, ze wystawi mi zwolnienie jakby co na 2 tyg dluzej, jak w tym czasie urodze (no a na pewno tak będzie) to przedstawiajac dokumenty do macierzynskiego w pracy w kadrach, kadry maja info o terminie porodu i anuluja zwolnenie od tego dnia zaczynając naliczac macierzynski. Nie wiem jak to jest np w przypadku wlasnej działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodze prywatnie , ale jak widac moj lekarz jest niereformowalny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie się boi, bo ZUS się czepia. Cholerna zdziercza instytucja, wrr:-) Pozostaje iść za radą koleżanek i wybrać się po zwolnienie do internisty. Nie widze najmniejszego powodu, zeby marnowac tak cenny urlop macierzyński. Z jednej strony rzad robi takie gesty, ze wydluza urlop do 20 tyg. a z drugiej strony pozwala na takie idiotyczne, niejednoznaczne przepisy, których niejednoznaczność oczywiście ZUS wykorzystuje. Szkoda, ze Twój gin ma taka postawę. Ja ostatnio wśród znajomych nie spotkalam się ze strona odmowy od gina (a kilka kolezanek rodzilo po po termine) no ale lekarza nie zmusisz:-( A może uda się urodzić o czasie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tonika Twoje wymiary są w porządku. Ja też tak miałam. Takie odchylenia są normalne i nie ma się czym martwić :) Głowa do góry :) Pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka, nie wiem jak to bywa, ale ja wpierwszej ciąży miałam termin na 27lipca, a 5 dni po terminie lekarka kazała mi się zgłosić do szpitala. Tam strasznie marudzili, ale mnie przyjeli i spędziłam 10 długich nudnych dni... Wtedy KTG robili mi codziennie. A potem, jak podjęli decyzję, że wywołujemy, to mój synek się wziął i sam się urodził! ;-) Ale na pewno nie byłam przed porodem na macierzyńskim, tylko normalnie na zwolnieniu. U nas dziś szaro ponuro i pada, a wczoraj taka piękna wiosna była... Pozdrowionka dla Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten ponury wieczór..:D dziewczyny.. lekarz ma obowiązek przedłużać zwolnienie do samego porodu... ostatnio gadałam z moja księgową a pracuje w szkole, i powiedziała mi, że normalnie mam mieć zwolnienie i w dniu kiedy urodze najlepiej małżonek bo pewnie sama nie bede miała do tego głowy, ma zadzwonić i powiedzieć ze juz urodziłam.. i od tego dnia bedzie naliczane macierzyńskie.. a potem mam dowieżć jakiś papierek potwierdzający... tak wiec nie dajcie sie wykorzystać...:D ja ostatnio jakoś doła łapie.. już mi tak strasznie ciężko.. wszystko mnie boli.. lekarz dał nam do 2 tygodni i będziemy się z syniem rozpakowywać.. ale i tak mam wrażenie, że to będzie wcześniej.. dzisiaj w nocy miałam takie mocne skurcze, że miałam wrażenie że to juz.. czy was też tak brzuszki bolą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mężuś zrobił mi dzisiaj frajde i zabrał mnie do kina na "Kochaj i tańcz"... kurcze.. ale fajniutki film.. czy ktoraś już obejrzała??? strasznie mi się podobało wykonanie.. bo sama fabuła to taka zwyczajna... polecam..:D super relaksik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini-1981
Cześć dziewczyny - już mam mojego Synka obok siebie. Urodził się12 marca o 3:27, ważył 3100 g, 53 cm,10pkt w skali apgar, poród snna stojąco. Od wczoraj jesteśmy w domku bo musieliśmy posiedzieć trochę w szpitalu bo Wiktor miał trochę złe wyniki badań ale już jest ok. Rodziłam na Żelaznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini Ogromniaste Gratulacje!!!! Dużo zdrowia dla Ciebie i Wiktora (piękne imię)! No to się zaczęło! Pozdrawiam Cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini – Wielkie Przeogromniaste Gratulacje. Zdrowcia dla Ciebie I Malego Wiktorka :-) Czyli mamy pierwsza mamusie – ale suppppppppppeeeeeeeeerrrrrrrrrrr. Wlasnie do mnie dotarlo ze teraz zaczniemy sie sypac :-) 1000 usiciskow i caluskow od forumowych cioteczek. Jak ktoregos dnia bedziesz mila chwilke to opisz jak dlugo trwal porod itd. A i jak dasz rade to wrzuc fotke malenstwa na nasza poczte. Pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzupelniam nasza tabelke. Aleks ty nastepna :-) w kolejce Oczekujace mamusie :-) Nick.............wiek..........woj..........data porodu....płec Aleks29...........29.......Kraków..............30.03.... ...synek smart231.........21.......uk....................03.04... ....Ada Natalia............20.......Warszawa..........03.04..... ..Zuzia ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... . Laura rozalka82.........27.......Kraśnik..............04.04(16. 04)....synio umbrella 82.......27......Małopolska..........05.04.......Adaś mela09............31......Wielkopolska........08.04..... ..chłopiec pilkaplazowa.....25.......Lubuskie............08.04..... ..Chłopak Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... . dziewczyna MaggieBlue.......26.......Wielkopolska.......09.04...... .Wojtek Bobasekm.........26......Kielce................09.04.... ..Lilia, albo Lena Martenka84......24.......Pomorze............10.04...... Martyna hugosia ...........28...... Katowice...........10.04...... Paulinka mareneu1.........26.......Gdańsk.............11.04...... .Lea Mama Fragglesa..32......Szkocja.............13.04...... Fraggles Kasia cieszyn.....24.......cieszyn............13.04.......Michałek kamea76...........32......warszawa..........17.04....... jeremi annaoj.............31.......Wielkopolska......19.04..... ..maleństwo basiunia*..........30........Śląsk...............22.04. ......Miłosz cielica..............31.......Wadowice.........23.04.... ...chłopiec Luiza_1988........21......Płock................25.04.... ...Lenka Andziulka1981…..28.......Warszawa.........25.04... ....dziewczynka joasia82...........26.......Poznań.............26.04.... ...Bartuś alexandraa2p…...30……...Dublin… 230 …..26.04……… 230;Olivia mamusia77........31.......Śląsk................26.04.... ....Kamil Marlonka..........34.......Bielsko-Biała….....27.0 4……....Julcia Mamusie i malenstwa :-) Mini-1981…………12.03.09……..sn…..…3100g…………..53…………..Wiktor Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje, gratulacje...:) to teraz ktora leci? nie, no my to mamy czas, jeszcze marzec przeciez...a brzuszki jak to brzuszki...mnie pobolewa, czesto mam spinania i skurcze....najgorzej to chyba z tymi biodrami-okropnie bolą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam jeszcze raz bo mi jakies R 30 wyskakuje przy dacie porodu u Mini Uzupelniam nasza tabelke. Aleks ty nastepna :-) w kolejce Oczekujace mamusie :-) Nick.............wiek..........woj..........data porodu....płec Aleks29...........29.......Kraków..............30.03.... ...synek smart231.........21.......uk....................03.04... ....Ada Natalia............20.......Warszawa..........03.04..... ..Zuzia ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... . Laura rozalka82.........27.......Kraśnik..............04.04(16. 04)....synio umbrella 82.......27......Małopolska..........05.04.......Adaś mela09............31......Wielkopolska........08.04..... ..chłopiec pilkaplazowa.....25.......Lubuskie............08.04..... ..Chłopak Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... . dziewczyna MaggieBlue.......26.......Wielkopolska.......09.04...... .Wojtek Bobasekm.........26......Kielce................09.04.... ..Lilia, albo Lena Martenka84......24.......Pomorze............10.04...... Martyna hugosia ...........28...... Katowice...........10.04...... Paulinka mareneu1.........26.......Gdańsk.............11.04...... .Lea Mama Fragglesa..32......Szkocja.............13.04...... Fraggles Kasia cieszyn.....24.......cieszyn............13.04.......Michałek kamea76...........32......warszawa..........17.04....... jeremi annaoj.............31.......Wielkopolska......19.04..... ..maleństwo basiunia*..........30........Śląsk...............22.04. ......Miłosz cielica..............31.......Wadowice.........23.04.... ...chłopiec Luiza_1988........21......Płock................25.04.... ...Lenka Andziulka1981…..28.......Warszawa.........25.04... ....dziewczynka joasia82...........26.......Poznań.............26.04.... ...Bartuś alexandraa2p…...30……...Dublin… 230 …..26.04……… 230;Olivia mamusia77........31.......Śląsk................26.04.... ....Kamil Marlonka..........34.......Bielsko-Biała….....27.0 4……....Julcia Mamusie i malenstwa :-) Mini-1981…………12.03.09……sn……3100g…………..53…………..Wiktor Pozdrowionka Mam nadzeje ze teraz bedzie dobrze jak nie to prosze niech ktoras poprawi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o własnie, bo miałam nawet wczoraj zaproponowac taką liste juz rozpakowanych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja daje za wygrana prosze niech ktoras poprawi tabelke. A na marginesie to sie zastanawiam co u bobaska i karoliny bo obie pisaly ze im czopy wypadly. Moze juz u nas wiecej maluszkow a my nic nie wiemy. Baby meldowac sie i to szybko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×