Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

cześć dziewczyny jestem w 36 tc, termin mam na 20.04.09, od jakiegoś czasu mam nieprzyjemne, ba nawet bolesne skurcze, lekarz zalecił mi nospę, na razie nie pomaga, czy grozi to wcześniejszym porodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o wagę dziecka to różnie mówią. USG nie daje wiarygodnego wyniku. Mojej koleżance lekarz powiedział że dziecko ma 3800 a jak się urodziło miało 4350 :) Mój mąż mówi że musi sie urodzić duży chłop :) Tylko ciekawe kto go będzie rodził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
ale oczywiscie, kazde usg pokazuje inaczej, wiec warto sie trzymac daty z miesiaczki i dlugosci cyklu. Jedna z nas urodzi dziecko wazace 3 kg a druga 5 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do Was pytanko :) Czy leci Wam siara z piersi? Bo u mnie cisza i zupełnie sucho. Nie wiem czy już coś powinno być. Zastanawiam sie czy nie będę miała problemu z pokarmem po porodzie. Może doświadczone may coś mi podpowiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do mojego terminu to wiem dokładnie kiedy zaszłam w ciąże.. 12-13 lipca....jestem dokładnie w 36 tygodniu od poczęcia..... no maluszkowi daje nie więcej niż 2 ygodnie... dziwczyny co do cholestazy.. mnie również strasznie swędzą nogi.. i trochę mi opuchły... po gadaniach kwas moczowy miałam na pograniczu normy ( norma jest do 6 a ja miałam 5,9) lekarz zalecił mi codzienne ważenie.. powiedział, że mam się przejmować jak w przeciągu jednej doby przybędzie mi kilogram... i tak też było.. w ciagu dnia skoczył mi kg.. przy czym zawsze waże sie rano przed sniadaniem.... tak wiec znowu mam zalecone badania.. kwas i próby watrobowe... zobaczymy co teraz mi lekarz powie.. Dziewczyny nie bagatelizujcie tego.. moja znajoma przez durnego lekarza malo nie umarła.. dziecko też.. musieli leżeć 2 tygodniu w szpitalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleks29 - spokojnie niczym się nie martw. U mnie do dnia porodu nic nie było sucho jak na pustyni i nic nie leciało.. a godzę po porodzie karmiłam córcię i miała co jeść bo połykała i przez cały czas karmienia nie zabrakło mi mleczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u mnie siara leci jak głupia.. ale koleżanki mi mówiły, że u nich pokarm też się pokazał dopiero po porodzie... tak więc bez strachu wszystko będzie dobrze..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny.. a mam takie pytanie.. czy wy macie jakieś upławy?? mi sie kilka razy w ciagu dnia pojawia i to tka spora ilość... raz białe raz przezroczyste..to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Noi co z wynikami? beda jutro. co sie mozna nadenerwowac...:/ Wlasnie mysle o tym ciagle, dlatego,ze tez sie naczytalam roznych historii. No nic , musze i tak czekac do jutra. Co do siary to mi polecialo moze ze dwa razy w nocy, ale nie jakies znaczace ilosci,ale tak jak dziewczyny pisza, do pokarmu siara nie jest potrzebna;) rozalka piszesz o uplawach, mi caly czas cos tam leci taka woda ,ale nie znaczace ilosci ale caly czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Noi co z wynikami? beda jutro. co sie mozna nadenerwowac...:/ Wlasnie mysle o tym ciagle, dlatego,ze tez sie naczytalam roznych historii. No nic , musze i tak czekac do jutra. Co do siary to mi polecialo moze ze dwa razy w nocy, ale nie jakies znaczace ilosci,ale tak jak dziewczyny pisza, do pokarmu siara nie jest potrzebna;) rozalka piszesz o uplawach, mi caly czas cos tam leci taka woda ,ale nie znaczace ilosci ale caly czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki pozwolicie że wpiszę sie do tabelki..:D Nick.............wiek..........woj..........data porodu....płec mini-1981........27.......Warszawa..........28.03....... Wiktor Aleks29...........29.......Kraków..............30.03.... ...synek smart231.........21.......uk....................03.04... ....Ada Natalia............20.......Warszawa..........03.04..... ..Zuzia ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... . Laura umbrella 82.......27......Małopolska..........05.04.......Adaś mela09............31......Wielkopolska........08.04..... ..chłopiec pilkaplazowa.....25.......Lubuskie............08.04..... ..Chłopak Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... . dziewczyna MaggieBlue.......26.......Wielkopolska.......09.04...... .Jaś ? Bobasekm.........26......Kielce................09.04.... ..Lilia, albo Lena Martenka84......24.......Pomorze............10.04...... Martyna hugosia ...........28...... Katowice...........10.04...... Paulinka mareneu1.........26.......Gdańsk.............11.04...... .Lea Mama Fragglesa..32......Szkocja.............13.04...... Fraggles Kasia cieszyn.....24.......cieszyn............13.04.......Michałek kamea76...........32......warszawa..........17.04....... jeremi annaoj.............31.......Wielkopolska......19.04..... ..maleństwo basiunia*..........30........Śląsk...............22.04. ......Miłosz cielica..............31.......Wadowice.........23.04.... ...chłopiec Luiza_1988........21......Płock................25.04.... ...Lenka Andziulka1981…..28.......Warszawa.........25.04... ....dziewczynka joasia82...........26.......Poznań.............26.04.... ...Bartuś alexandraa2p…...30……...Dublin… 230 …..26.04……… 230;Olivia mamusia77........31.......Śląsk................26.04.... ....Kamil Marlonka..........34.......Bielsko-Biała….....27.0 4……....Julci rozalka82.........36.......Kraśnik..............4.02(16.04)....synio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm... żle wpisałam swój wiek.. sorki już poprawiam:DDD Nick.............wiek..........woj..........data porodu....płec mini-1981........27.......Warszawa..........28.03....... Wiktor Aleks29...........29.......Kraków..............30.03.... ...synek smart231.........21.......uk....................03.04... ....Ada Natalia............20.......Warszawa..........03.04..... ..Zuzia ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... . Laura umbrella 82.......27......Małopolska..........05.04.......Adaś mela09............31......Wielkopolska........08.04..... ..chłopiec pilkaplazowa.....25.......Lubuskie............08.04..... ..Chłopak Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... . dziewczyna MaggieBlue.......26.......Wielkopolska.......09.04...... .Jaś ? Bobasekm.........26......Kielce................09.04.... ..Lilia, albo Lena Martenka84......24.......Pomorze............10.04...... Martyna hugosia ...........28...... Katowice...........10.04...... Paulinka mareneu1.........26.......Gdańsk.............11.04...... .Lea Mama Fragglesa..32......Szkocja.............13.04...... Fraggles Kasia cieszyn.....24.......cieszyn............13.04.......Michałek kamea76...........32......warszawa..........17.04....... jeremi annaoj.............31.......Wielkopolska......19.04..... ..maleństwo basiunia*..........30........Śląsk...............22.04. ......Miłosz cielica..............31.......Wadowice.........23.04.... ...chłopiec Luiza_1988........21......Płock................25.04.... ...Lenka Andziulka1981…..28.......Warszawa.........25.04... ....dziewczynka joasia82...........26.......Poznań.............26.04.... ...Bartuś alexandraa2p…...30……...Dublin… 230 …..26.04……… 230;Olivia mamusia77........31.......Śląsk................26.04.... ....Kamil Marlonka..........34.......Bielsko-Biała….....27.0 4……....Julci rozalka82.........27.......Kraśnik..............4.02(16. 04)....synio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!!! Wczoraj jużnie miałam siły pisać, byłam z córkąna zakupach i mnie wymęczyła... te 8 latki, wszystko z Hanna Montaną, buty też sobie taki upatrzyła można zwariować... dobrze że ten młodszy to chłopak a w brzuszku też chłopak... Właśnie niedawno wróciłam od dentysty, kończenie kanału ale bez znieczulenia bo ząb jest już martwy, ale trochę się stresowałam, następna wizyta za tydzień myśle że skończe tego ząbka przed porodem... Śliczne te wózki maxi cosi, napewno warto zainwestować szczególnie jak jest to pierwsze dzieciątko... Dzisiaj kupiłam śłiczny sweterek dla maluszka roz 62 bbył tylko niewiele większy od 56 , mam nadzieje że bedzie dobr na wyjście choć mam jeszcze taki całkiem malutki po starszym synku... Zmykam kąpać dzieciaki bo mojego M nie ma ... Witam Cię rozalka na forum!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni_k witamy - co do tych skurczy - to mnie tez takie bolesne lapia od czasu do czasu. Wczoraj nawet myslalam ze juz rodzic bede tak bolalo. Po falszywym alarmie zadzwonilam do swojej poloznej a ona powiedziala ze to sa skurcze Braxtona - Hicksa - czyli macica sie przygotowuje do tych wlasciwych i jedne kobietki to czuja mniej a inne bardziej. Tak sie dzieje w moim przypadku ale kazdy jest inny wiec moze skonsultuj sie ze swoim lekarzem. Mi siara tylko raz poleciala i to wszystko. Smart daj znac jak juz bedziesz znac swoje wyniki. Dziewczynki ja padla jestem wiec lece do lozeczka. Zycze kolorowych senkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia cieszyn
hej dziewczynki, pisze dzis do was,zeby was przestrzec, jak ktora ma jeszcze czas prezd porodem to niech zrobi koniecznie wymaz z pochwy na paciorkowaca, to bardzo wazne przed porodem, ale niektorzy lekarze to bagatelizuja...moj na szczescie zrobil mi profilaktycznie i mimo brakow jakichkolwiek objawow wyszedl mi ten paciorkowiec:(:( takze dostalam antybiotyk i mam nadzieje, ze sie wylecze przed porodem, a chodzi o to, zeby jak dzidzius sie bedzie przeciskal kanalem rodnym nie zarazil sie ta bakteria... trzymajcie sie cieplutko, dzis chyba piekna pogoda sie zapowiada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisuje się do Kasi- róbcie wymazy!! Ja również walczę antybiotykiem z paciorkowcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z ranka U nas zapowiada sie nie zaciekawy dzien – jest ciemno I straszna mgla. Mam nadzieje ze potem sie troche przejasni. U nas niestety wymazow z pochwy nie robia, nawet badania ginekologicznego nie robia przez cala ciaze wiec nie wiem czy mam jakas bakterie czy nie. Modle sie tylko zeby nic nie miec. Dziewczynki a jak wrazie czego to sie ma to co moze grozic dzidzusiowi w czasie porodu? Pozdrawiam I milego dzionka zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki My nadal chorzy i to bardziej niż kilka dni temu. Oszaleć można. Hmmm to chyba jednak zadzwonimy do gini i poprosimy o skierowanie na wymaz z pochwy. U nas badanie ginekologiczne jest przy kazdej wizycie, tak samo zresztą jak usg. Kurcze a od kilku dni czujemy jakieś swędzenie i trochę nas to niepokoi. Jeśli chodzi o pokar to jednym leci przed porodem innym nie więc nie ma się co denerwować. Później wszystko będzie dobrze. A sluzy? U nas nadal są, ale nie sa uciążliwe, więc się nie stresujemy. Skurcze tez są, i trochę sie boimy porodu ze wzgledu na to, zę chorzy jestesmy. Mamy nadzieję, ze dzidziuś jeszcze pobędzie w brzuszku. Co do pogody to u nas nawrót zimy :( Rozalka witamy serdecznie :) Smart napisz co z wynikami. Miłego dnia życzymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuśki... widzę, że został podjęty temat paciorkowca... znalazłam to na necie.. http://www.paciorkowiec.pl/ na pewno warto o to zadbać... pytałam się mojego lekarza, czy należy teraz przed porodem sie tym zająć... powiedział mi ze wystarczy, jeśli już ze skurczami trafimy do szpitala i 2-4 godziny przed narodzeniem dziecka kobieta otrzyma antybiotyk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Brzuszki. Ja jakos nie mam humoru nie wiem moze ta pogoda tak na mnie wpływa :( . Wczoraj bylam robic badania krwi i tez czekam na wyniki. Coraz bardziej zaczytam sie bac tego pacoirkowca bo tak jak wam pisalam moj lekarz twierdzi ze wymaz nie jest konieczny. Ide do niego dopiero w srode a to bedzie moj 37 tydz. i pogadam z nim . Wózka jeszcze nie kupilam ale mam upatrzony i zarezerwowany tak ze wystarczy go potem odebrac. Mnie rowniez leci cos dziwnego z piersi taka zólta wydzielina wyglada jak ropa. A od paru dni wieczorem brzuch boli mnie tak jak na miesiaczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia cieszyn
alexandra, jesli tam nie robia wogole wymazow to znaczy ze na pewno badaja dzidzie pod tym katem zaraz po porodzie, i jesli cos bedzie nie tak to podadza jej antybiotyk, takze nie martw sie:) bedzie ok:)dla spokoju ducha porozmawiaj sobie o tym z polozna jak bedziesz na wizycie, kurcze jedyna przewaga pl sluzby zdrowia nad ta z wysp- robia badania i wymazy:) ale jak widac po wypowiedzi hugosi tez nie wszedzie.. hugosia, zmus swojego ginka zeby zrobil ci ten wymaz, to sie nam nalezy pod koniec ciazy!!!!jest to dosyc ponoc drogie badanie i dlatego oni staraja sie go nie zlecac pewnie dostali jakis prikaz odgormny z nfztu...zawsze mozesz posciemniac ze strasznie cie w srodku swedzi...a jak juz naprawde nie bedzie chcial to zrob prywatnie, moim zdaniem jak jest mozliwosc to lepiej zrobic, pozdrowionka, ja wlasnie sie wybieram do fryzjera na poprawe humoru:)wynalazlam taka przemila dziewczyne ktora doslownie za grosze robi prawdziwe cuda z wlosami:) obcina swietnie za 10 zl, a kolorki za 30- 35...a efekt, jak z profesjonalnego salono typu jean louis czy trendy..:)jakby co to zapraszam do cieszyna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cielica
witam brzuchatki... od paru dni mam nieodpartą pokuse do sprzątania, w ogóle mam strasznie duzo energi ostatnio...robie wszystko co sie da a wczesniej ciągle zmęczona....od mycia okien po szorowanie fug, jakieś generalne sprzatania...:) i potworny głód ( jadłabym i jadła....)w lodówce znika wszystko co jest do jedzenia, dziwne to wszystko...nocki tylko najgorsze, bół krzyza, bioder i bezsenność... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cielica
aha, byłabym zapomniała bo mam pytanie: u mnie w domu zdajesie ze jest grypa zołądkowa (na szczescie jestem troche odizolowana od reszty bo mieszkam na pietrze-reszta chorych na dole ale zawsze ktoś przewinie sie przez dom) i gdy zaraziłabym sie czy moze jakoś zagrazac ciąży czy moze to wpłynąc na ewntualny wczesniejszy poród?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cielica- grype zołodkowa juz przerabialam niestety. Jak w jedna sobote nie wychodzilam juz z wc to udalam sie do szpitala bo podobno czeste korzystanie z ubikacji prowokuje przedwczesne skurcze. Lekarz kazal pic Smecte fuujjjjj, ale to wstretne blleee. Po dwoch dniach przeszło. Ale niestety od tego czasu mam straszne zaparcia :( . Co do sprzatania to ja dostałam lenia i nic mi sie nie chce. Dobrze ze okna juz wczesniej umyte:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze.. cielica..:D ja też chodze ze szmatą i wszystko wycieram... właśnie skończyłam pucować kuchnię.. łącznie z szafkami i szufladami..:D jak już skończyłam zauważyłam, że nawet kubki poustawiałam według wielkości i uszkami w jedną stronę...:D przez tą ciąże straszną perfekcjonistką się zrobiłam...:DD Dziewczyny myśle, że nie ma co panikować z tym paciorkowcem.. jestem przekonana, że w szpitalach świetnie zdają sobie sprawę z ewentualnego zagrożenia.. codziennie na świat przychodzą setki dzieci i wszystko jest ok... nie ma sensu się besensownie nakręcać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do grypy żołądkowej... gdyby tak którąś dopadła to najlepsza na świecie jest coca cola... pije sie ile można... nawet 2 litry.. pomaga od razu... ja nie znosze coli.. ale jak mnie kiedys wzieło, lekarka mi poleciła.. kupiłam 2 litry.. do wieczora butelka była pusta.. a na drugi dzień czułam się jak młody bóg..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Hej Dziewczynki! Moja ginekolog chyba pamięta o wszystkim. Na ostatniej wizycie zrobiła mi wymaz z pochwy. Wyniki odbieram w sobotę przy okazji kolejnej wizyty. Dla zainteresowanych - koszt badania zrobionego prywatnie wynosi 40zł. Wiem bo wszystkie badania robię prywatnie:( Odnośnie grypy żołądkowej - u mnie podczas mojej ciąży wszyscy w rodzinie przez to przechodzili. Mnie zaczęło coś brać, ale nie dałam się:) Tak naprawdę to przez całą ciążę czuję się dobrze tylko miałam dwa ciężkie okresy: infekcja górnych dróg oddechowych która trwała 4 tygodnie i rwa kulszowa - całkowita blokada nogi przez 3 tygodnie. Oby teraz nic się nie przyplątało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cielica
dziewczyny dzieki za porady. a co do tej nagłej checi sprzatania to nie jest tak zwany syndrom gniazda? moze to sie zbliza ta wielka chwila wielkimi krokami... wczoraj od jednej z pielęgniarek usłyszałam ze tak przewaznie sie dzieje przed samym porodem ale mi zostało przeciez jeszcze z jakis miesiac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cielica
właśnie stokrotka- nie byłoby fajnie jakby pod sam koniec ciązy przytlątało sie jeszcze jakieś choróbsko...bleee :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×