Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

standardowo wpadam na chwile bo nie moge sie ogarnac. Urodzilam 19.04 o 23 30 sn, mala Ola 3580g i 57 cm. Zdrowa. Od wczoraj jestemy w domu, napisze pozniej szczegoly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Filipa najserdeczniejsze gratulacje :D:D:D:D:D:D:D:D P{roszę uściskać Małego od wirtulacnej cioci. To samo do reszty rozpakowanych mamuś :D Super, ze tak szybko i sprawnie poszedł poród. A teraz cieszcie sie sobą :D Smart jeśli uważasz, ze masz za mało pokarmu to dokarmiaj. Wiecie tak czytam o tych koszulach, pizamkach i... no w moim szpitalu nie da rady. Trzeba się ubrać w tę seksownę koszulę szpitalną ;) Inaczej na porodówkę nie wpuszczą ;) Aha, nie wiem jak to jest w innych szpitalach, ale u mnie dają podkłady poporodowe, nawet w nadmiarze, więc jeśli u Was dają to upominajcie się. I nie bójcie się prosić o leki przeciwbólowe, czy okłady z riwanolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia cieszyn
co do kolek to moj synio od 4 dni chyba juz je ma:( a w pt skonczy dopiero 2 tyg. w zasadzie nie jestem pewna czy to kolki , ale na pewno go brzuszek boli bardzo, caly sie wtedy prezy i spina robi sie czerwony i strasznie rozpaczliwie lka, az serce sie kraje, a ja nie wiem jak mu pomoc...dopiero jak zrobi kupke to mu przechodzi... nie wiecie moze od jakigo wieku mozna dzieciaczkom podawac cos na te bole brzuszka? i co? ktos wspomnial o jakichs czopkach- jak sie nazwaja? bedewdzieczna za kazde info, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra609ss
gratuluję wszystkim mamusią :) jestem tutaj pierwszy raz :) za tydzień mam termin porodu :) trochę się boję ale chciałabym mieć już to za sobą :) codziennie pobolewa mnie brzuch (lekkie skurcze) ale mało bolesne ... a noce są straszne .... spać nie można ... kręcę się we wszystkie strony, wszystko mi dokucza ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Kasia cieszyn, to ze brzuszek boli to jeszcze nie znaczy,ze kolki, podobno w czasie kolek dziecko wrecz sie drze:/ A poczytalam o kolkach i podaje Ci kilka nazw spoecyfikow na to , poszukaj w necie dokladniejszych opinii na temat kazdego z nich DEBRIDAT INFACOL VIBURCOL0to sa chyba czopki PLANTEX. trzymam kciuki,zeby to nie bylo to, buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Filipa
Kasiu, dokladnie tak jak pisze smart - przy kolkach dziecko krzyczy i zanosi sie nawet kilka godzin bez przerwy. jak okupowalam szpital, to byla tam jedna mala z kolkami - zaczynaly sie wieczorem i mala wrecz ryczala do prawie polnocy, bez przerwy. mame wymienialy polozne, a ona plakala na korytarzu. tak wygladaja kolki...tak wygladaja, ze tutaj nawet sa specjalne grupy wsparcia dla rodzicow dzieci z kolkami. a takie prezenia i bole brzucha, to norma - uklad trawienny musi sie wyksztalcic i tak naprawde to mozna to zlagodzic, ale nie zniknie. dla pocieszenia - powinno sie uspokoic okolo 8tygodnia:)3majmy sie!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podaję Wojtkowi Plantex - to taka herbatka z kopru włoskiego. Można ją podawać od 14 dnia życia. Są też herbatki z HIPPa z kopru włoskiego od pierwszego tygodnia. Wczoraj zapakowałam Małemu czopek glicerolowy. A właściwie pół czopka. Dla dzieci są takie po 1g. W aptece jak powiesz że chcesz dla noworodka to takie dostaniesz. Przeciełam na pół nożem i po pół godzinie była taka kupa że masakra :P Dzisiaj po sporych wysiłkach Wojtek sam zrobił kupę, taką że oczywiście wszystko poszło do prania :) Ale brzuch czasami boli go tak że cały robi się czerwony. Nie wiem czy to jest kolka, bo trwa to dość krótko i przechodzi, w każdym razie herbatka mu nie zaszkodzi. Aha a tak z innej beczki to po wizycie u pediatry ( a zarazem alergologa) dowiedziałam się żeby nie płukać prania w płynach, bo może to powodować alergię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilkaplazowa
Wieeelkie gratulacje dla nowych mamusiek! Meggi, najlepsze życzenia imieninowe dla Twojego Wojtusia ode mnie i mojego Wojtka :) Marenu, Aleks- dzieci nie od razu umieją odbijać. Mój synek zaczął dopiero w 3 tygodniu i teraz pięknie beka. Ja trzymam go około 5 minut i odkładam. Zobaczycie, maleństwa nauczą się bekać. Tylko potrzeba trochę czasu. A czasem trzeba odłożyć na chwilkę i podnieść znowu na 5 minutek. Przeważnie skutkuje. Ja wypytałam moją położną o kolki i jestem spokojniejsza. Podobno jak się w pierwszym miesiącu nie zaczną, to już prawdopodobnie ich nie będzie. Super!!! Oby u Was też nie było. Życzę zdrowych i nie bolących brzuszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko sie zameldowac... mam juz wojtusia 18 kwietnia w sobote urodził sie o 23.30 w 39 tyg ciazy waga 3300 i 57 cm....prosze o tabelke a ja znikam....do nastepnego razu i pozdrawiam wszytkie mamki i brzuchatki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka25
Witam;)Tak czytałam i czytałam az wreszcie postanowiłam dołączyć do was;) Termin mam na 29 zerfwca także już bliżej niż dalej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka25
Tak sobie myślę że może wszystkie mamusie które doczekały sie już swojego maleństwa troszke nam podpowiedzą na pewne tematy...czytałam ostatnio dużo o tym co zabrać do szpitala dla siebie i dzidziusia...ale wy pewnie wiecie juz z doswiadczenia co sie przydaje:)moze cos podpowiecie??;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piłkaplażowa i Celica-> dla Was też najlepsze życzenia. Niech się Chłopaki zdrowo chowają :) bez kolek i innych takich :) Pozdrawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka25
A jak było u waszych maluszków z "przekrecaniem się"?Bo moja uparta dziewczynka tkwi w pozycjiskośnej lub bocznej oczywiscie dupką w dół;)podobno sa jakies sposoby żeby namówic dzidzie do zmiany pozycji?ktos cos wie na ich temat?i czy to skuteczne?bo mam straszne obawy przed cc...wiem ze to jeszcze troszke czasu mala ma ale mam stresiora strasznego;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusiu77 widac ze jedziemy na tym samym wozku – juz do porodu blizej niz dalej :-) Kurcze wyglada na to ze wywolalam wilka z lasu – ale sie dzisiaj mamus z malenstwami zameldowalo – prawdziwy wysyp :-) A wiec gratulacje i ogromne sciskadelka dla KaMaPi, Mamy Filipa, Lilki, Cielicy i waszych maluszkow 🌻 Lilka bardzo podoba mi sie imie twojej malutkiej - moja imienniczka :-) Majowka – dzieki za info :-) trzymajcie sie majowe oczekujace mamusie. Czasami was podczytuje :-) Aleks – dzieki za rady szpitalne :-) Bobasek – po tym co napisalas zdecydowanie dzisiaj wyruszam na dlugasne zakupy – tzn dopoki M nie zacznie narzekac :-) No i moze cos z tego wyjdzie Sandra witamy w klubie. Ja mam takie same symptomy jak ty no i tez termin porodu wg OM na za 3 dni:-) Juz nam dlugo nie zostalo :-) Dopisz sie do naszej tabelki Mela, Kamea, Sunny, Moni-k – co tam u was tez sie szybko meldowac Witam Biedronko – masz termin na czerwiec czy kwiecien? Napisz cos wiecej o sobie skad jestes itd? Nick.............wiek..........woj..........data porodu....płec mela09............31......Wielkopolska........08.04..... ..chłopiec kamea76...........32......warszawa..........17.04....... jeremi Sunny9..........25..........Pomorskie..........19.04...N ikodem moni-k............29........Warszawa..........20.04..... ...Zuzia OluniaL..........25.........Warszawa..........21.04...ch łopiec Luiza_1988........21......Płock................25.04.... ...Lenka Andziulka1981…..28.......Warszawa.........25.04... ....dziewczynka joasia82...........26.......Poznań.............26.04.... ...Bartuś alexandraa2p.....30.......Dublin.............26.04.... ...Olivia mamusia77........31.......Śląsk................26.04.... ....Kamil Marlonka..........34.......Bielsko-Biała….....27.0 4……....Julcia Mamusie i malenstwa NICK ...........D.P....... T.C ....PORÓD....... IMIE.... WAGA... WZROST mini-1981.......12.03 .....37........sn .......Wiktor......3100.....53 Martenka84....19.03.....37.........sn........Martyna.. .2600.....51 kkarolina........22.03.....38.........sn........Gabriel. ....3900.....55 pilkaplazowa...23.03.....38.........sn..... ..Wojtek......3280.....51 Mama Filipa....24.03......?..........sn...... ..Filip.........2460.....43 Bobasekm.......26.03..... ...........cc........ Lenka .....2520.....51 Umbrella82.....26.03 .....38.........sn .......Adas........2600......51 rozalka82.......28.03.....39........sn........Jakub.. .....3310.....53 Aleks29..........30.03.....40........sn.... ....Krzyś... ....3500.....52 Megi.............30.03.....39........sn.........Laura... ...3250......51 hugosia..........02.04.....39........sn.........Paulina. ....4250.....59 MaggieBlue......04.04.....39.......sn..........Wojtek... .3500....54 Natalia.........09.04........40......sn..........Zuzia.. .....3400....53 Kasia cieszyn...10.04.....40........sn.......Michałek......3600.. .57 Smart231......12.04.......41.......sn..........Ada...... ....3750....54 Stokrotka......12.04.......40.......cc..........Igor.... .. ....3220....53 mareneu1......13.04.......40.......sn...... ..Lea...........3300......55 basiunia*........14.04.......39......cc...........Miłosz ......3750...56 annaoj..........18.04...... 40.......sn.........Antosia.......3600...? cielica...........18.04......39.......sn.... .....Wojtus.......3300...57 Lilka79.........19.04.......41.......sn..........Ola...........3580...57 KaMaPi..........20.04.......…........cc……....?.................?........? Kurcze chyba mi z 30 min zajelo uzupelnienie tabelki :-) A i jeszcze imieninowe zyczenia dla forumowych Wojtusiow 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka25
Termin mam na 29 czerwca;)A jestem z Zielonej Góry:)To bedzie moje pierwsze dzieciątko dlatego jak pewnie kazda z nas jestem pełna obaw...dlatego postanowiłam do was dołaczyc bo mam wrazenie ze z forum dowiaduję sie wiećej niz od lekarza...z ciaza mialam troszke problemow a lekarze jak to oni cos pomrucza miedzy soba i maja w nosie...a my zostajemy z obawami i strachem same;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Jestem grudniowka 2008. Tak z sentymentu do Was zajrzałam, odkąd Eryk jest na świecie czas płynie 2 razy szybciej... dopiero sama rodziłam, ehh. Dużo zdrówka dla Was. P.S. biedronka25>> też jestem z ZG, tzn. teraz mieszkam w Niemczech, do jakiego lekarza chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronko -moja mala przekrecila sie glowka w dol kolo 34 tygodnia wiec twoje malenstwo ma jeszcze troche czasu :-) Wiesz co ja sie z toba zgadzam ze z forum czasami dowiesz sie wiecej niz od lekarza - przede wszystkim dla tego ze sporo dziewczyn ma podobne przezycia i obawy wiec sie nimi dziela :-) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka25
Witaj Ewcia;)Chodziłam do Soroczyńskiego(on jest z Gubina) ale zrezygnowałam i przeniosłam sie do Lechowskiej do Polikliniki...takze teraz jestem troszke spokojniejsza:)Rodziłas w zg?bo tak sie zastanawiam ...rozne opinie kraza na temat szpitala w zg....sama lezałam w 19tym tyg i kiepsko to wspominam;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka25
No mam nadzieje Alexandro ze bedzie tak jak mowisz;)raczej nie chciałabym zeby mnie pokroili;/grrr..ciarki przechodza mnie na sama mysl...i pomyslec ze niektóre robia to na własne zyczenie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do biedronki
biedronko to topik na kwietniówek a nie czerwcówek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronko>> rodziłam w Niemczech. Przez miesiąc chodziłąm do Soroczyńskiego, ale nie pasował mi, wiecej do polskich lekarzy nie chodziłam. Ja w 7 tygodniu ciązy lezałam w zielonogórskim szpitalu i powiedziałam sobie, że nigdy więcej do niego nie trafię. O mały włos nie poroniłam a kazano mi czekać w piżamie 2 godziny na korytarzu. Jeśli masz możliwość rodzenia gdzie indziej to skorzystaj. Powodzenia i dużo zdrówka dla Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cielica serdeczne gratulacje :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Gorące życzonka dla forumowych Wojtusiów :D Widzę, ze bardzo popularne to imię :D Biedronka witaj wśród nas :D Pytaj, a my postaramy się odpowiadać i służyć radą :) Nierozpakowane mamuski trzymam za Was kciuki. I proszę sie meldować jak najszybciej po urodzeniu dzieci. Najlepiej wyślijcie którejś z nas sms-a. Miłego wieczorku 🖐️ Alexandraa mam nadzieję, ze zakupy przyczynią się do szybkiego rozwiazania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
odnosnie bąbelków powietrza i napietego brzuszka po jedzeniu to moj M wlasnie wynalazl sposob na odbekiwanie: polozyc malca na brzuszku. Proste i praktyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry 🖐️ Miłego dnia życzę :D Jakieś wieści odnośnie naszych kobietek w dwupaku? Urodziły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki Melduje sie zeby powiedziec ze u mnie caly czas bez zmian tzn nie przespane nocki, lekkie skurczyki itd. Dzisiaj jeszcze doszly wymioty i biegunka wiec mecze sie nieznosnie. Przepraszam za tak doslowny opis ale naprawde juz jestem zdesperowana. Zycze wszystkim milego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilkaplazowa
Cześć dziewuszki :) Biedronko, ja też jestem z ZG. Nie polecam rodzić w miejskim szpitalu. Miesiąc temu urodziłam w Sulechowie i z czystym sercem polecam tamten szpital, lekarzy i cały personel. W razie pytań pisz: martusiatko@tlen.pl Celica, kolejny Wojtuś... Gratulacje. Nie sądziłam, że to imię jest takie popularne w tym roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfg
no kwietniówki co taki przestój ?? ;) Rozpakowywać się proszę ! Czekamy na nowych obywatelów :D Z pozdrowieniami i życzeniami szybkich lekkich porodów - sierpniówka 2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny9
Melduje sie również w dalszym ciągu w dwupaku! Wczoraj na Ktg żadnych skurczy, praca serduszka maleństwa w porządku:) także dalej czekamy. Coś taka dzisiaj niepewna jestem, coś tam delikatnie pobolewa brzuszek, ale nadziei sobie nie robię :) To miłego dzionka .................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Ja też się melduje, u mnie też cisza już zrobiłm zakupki byłam z synkiem na podwórku troche biegałam skakałam ale jak narazie cisza, wczoraj wysprzatałam szafy, mój M powiedział że przynajmnie tam gdzie żadko robi się porządki wszytko lśni, wczoraj tez wkroczyłam do pokoju syna i przebrałam mu zabawki, bo tylko bałagan a połową się nie bawi, dzisiaj mam zamiar zrobić to samo u córki choć ona juz robi sama porządki tylko nie wyrzuca niczego tylko upycha w szafkach.... Zaraz pójde ugotowaćobiadek mam dziś smaczek na naleniki z brokułami i pieczarkami troche z tym roboty ale dogadzam sobie póżniej bedzie dieta związana z karmieniem.... A jak tam dziewczyny karmiące macie jakieś problemy z dietą dla siebie , mocno ja przestrzegacie.... Pozdowionka i całuski zmykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie jestem ciekawa co jest u was z djetą? co pijecie, co na obiad.moze coś doradzicie i jakies pomysły?...mam z tym problem...chocia mały nawet nie nazeka na bolący brzuszek ale mam juz dość tego lichego jedzenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×