Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Alexandraa super, ze u Was tak ładnie wszystko się układa, malutka grzeczna. Teraz czekamy na fotki :) Polecam do przemywania rany napar z rumianku, ewentualnie tantum rosa, a z domowych sposobów na podpaskę wlać trochę miodu, tak tak miodu. Daje to niesamowite efekty, rana szybciej się goi a Ty poczujesz ulgę. Testowałam na sobie po pierwszym porodzie, a wcześniej testowały moja matka i babka. Wydawać by się mogło, ze będziesz cała poklejona tym miodem. Otóż nic bardziej mylnego. Aha możesz też stosować rivanol. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Witaj alexandro! Tez polecam rumianek na krocze. Twoja mala specjalnie czekala na taka fajna date;) Dziewczyny wiecie moze do kiedy moze ukazac sie kolka? wiem,ze do 3,4 miesiaca moze sie utrzymywac,ale kiedy mozna zaczac sie cieszyc,ze kogos to ominelo? po ilu tygodniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Aleksandra witamy spowrotem na forum i czekamy na fotki, super że masz wszystko juz za sobą i możesz cieszyć się Olivką, ja po poprzednim porodzie przemywałam tantum rosa i mi pomagało ... Ano super data urodzinowa moja mama ma urodziny 05 maja... Smart też się zastanawiam kiedy te kolki ale chyba mogą wystąpić w każdej chwili do tych 4 miesięcy , więc chyba nie ma się co cieszyć na zapas a tylko trzymać kciuki aby dzieciaczki to omineło...Sama się tego boję.... My wczoraj zaliczyiśmy pierwszy wypad na obiadek do moich rodziców, a w sobotę był pierwszy spacer na podwórku, ja już czuje się dobrze wyniki dobre z moczu więc myśle że bedzie już ok. Pozdrowionka i miłego dnia... U nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Jestem mamą malutkiej Poli, która urodziła się w styczniu. Mam do sprzedania kropelki Sab Simplex kupione w Niemczech. Mam jeszcze niemieckie kropelki Emulsion-skład taki samy jak sab, tylko tańsze.Może któraś z Was potrzebuje?Jeżeli tak to proszę pisać na igmik@op.pl. Pozdrowienia dla Was i dzieciaczków-oby się zdrowo chowały. Igmik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki Dziekuje za mile przyjecie spowrotem :-) I z rady zwiazane z pielegnacja obolalego po porodzie miejsca – sprobowalam rumianku I naprawde poczulam mila ulge :-) Moi rodzice przylatuja do nas jutro I juz prosilam mame o Tantum rosa bo tutaj tego nie ma. Wiec sproboje i tego i zobaczymy co lepsze. A Bobasku a ta metoda z miodem to jak ja stosowac – smarowac krocze czy na podpaske? Mamusiu77 fajnie ze moja mala i twoja mama maja urodziny tego samego dnia  - super zbieg okolicznosci i tak jak juz wczesniej pisalam fajna data. U nas jak to sie smiejemy z M mamy w rodzinie 5,10,15 a mianowicie Olivia jest z 5 tego dnia miesiaca, ja z 10 tego a M z 15 tego – kazdy sie z tego smieje :-) Dziewczynki czy karmicie swoje malenstwa piersia czy sztucznym mlekiem? Moja mala to straszny glodomorek wiec sie zastanawiam czy oprocz mleka mojego powinnam uzupelniac jej diete sztucznym. A i jeszcze jedno kiedy powinno sie zaczac przepajac dziecko herbatkami i czy jest to wogole konieczne jak sie karmi piersia? Kochaniutkie postaram sie jak najszybciej wrzucic zdjecia Olivki na poczte tylko wystapil maly problem a mianowicie nie mozemy znalezc kabla zeby podlaczyc kompa z aparatem. Mam nadzieje ze w koncu sie gdzies pojawi. Dobra dziewczynki ja lece troche domek ogarnac no i przede wszystkim zjesc sniadanko. Zycze milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie weszlam na nasza poczte Mamusiu77 - Kamilek sama slodycz :-) - Wyglada na duzego chlopaka A i widze ze masz kocek badz pieluszke flanelowa w takie same wzory jak ja mam rozek :-) Rozalka Kubus przesliczny - a jaki minki robi 🌻 A zapomnialam wam sie pochwalic wczoraj u nas byla polozna. Zwazyla nasze slonko i okazalo sie ze Olivka wrocila juz do swojej wagi porodowej i nawet ja przekroczyla o 70g wiec teraz wazy 3870 g a dodam ze w dniu wypisu wazyla 3600g. A jak wasze maluszki rosna? Ladnie przybieraja na wadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dzięki Aleksandra, ja narazie karmie tylko mlekiem z piersi, położna która u mnie była powiedziała że można podawać wode, wode z glukozą lub herbatke sa takie z hippa od 1 tygodnia, ale ja nie stosuje jak narazie uważam że jak beda upały to może wtedy a tak daje pierś dopóki jestem w domciu... Jeśli chodzi o wage to ja dopiero dowiem się za tydzień na wizycie ile mały waży, u nas położna nie nosi wagi, więc nie wiem, ale jak twoja mała tak super przybiera to nie potrzeba jej dokarmiać... u mnie było tak że jak przy poprzednich dzieciaczkach zaczełam dokarmiać to swojego mleka miałam coraz mniej... Mały śpi więc pedze coś zrobic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Mamusia77 wiec jak narazie pozostane tylko przy swoim mleczku :-) bo jednak nie chcialabym go stracic :-) A jak przyzadzic to wode z glukoza? Sa na to jakies proporcje? Pytam tak zeby wiedziec na potem w razie upalow Lece sie prysznicowac i mam ochote sobie zrobic jakas fajna maseczke na buzke no i moze mi sie uda doprowadzic do pozadku moje paznokietki u rak (oczywiscie jak Olivka mi na to pozwoli i troche dluzej pospi). Caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam tabelke z dlugoscia mojej dzidzi Nick.............wiek..........woj..........data porodu....płec mela09............31......Wielkopolska........08.04..... ..chłopiec Luiza_1988........21......Płock................25.04.... ...Lenka Andziulka1981…..28.......Warszawa.........25.04... ....dziewczynka joasia82...........26.......Poznań.............26.04.... ...Bartuś Mamusie i malenstwa 🌻 NICK ...........D.P....... T.C ....PORÓD....... IMIE.... WAGA... WZROST mini-1981.......12.03 .....37........sn .......Wiktor......3100.....53 Martenka84....19.03.....37.........sn........Martyna.. .2600.....51 kkarolina........22.03.....38.........sn........Gabriel. ....3900.....55 pilkaplazowa...23.03.....38.........sn..... ..Wojtek......3280.....51 Mama Filipa....24.03......?..........sn...... ..Filip.........2460.....43 Bobasekm.......26.03..... ...........cc........ Lenka .....2520.....51 Umbrella82.....26.03 .....38.........sn .......Adas........2600......51 rozalka82.......28.03.....39........sn........Jakub.. .....3310.....53 Aleks29..........30.03.....40........sn.... ....Krzyś... ....3500.....52 Megi.............30.03.....39........sn.........Laura... ...3250......51 hugosia..........02.04.....39........sn.........Paulina. ....4250.....59 MaggieBlue......04.04.....39.......sn..........Wojtek... .3500....54 Natalia.........09.04........40......sn..........Zuzia.. .....3400....53 Kasia cieszyn...10.04.....40........sn.......Michałek......3600.. .57 Smart231......12.04.......41.......sn..........Ada...... ....3750....54 Stokrotka......12.04.......40.......cc..........Igor.... .. ....3220....53 mareneu1......13.04.......40.......sn...... ..Lea...........3300......55 OluniaL.........13.04.......39.......sn.........Kasper.. .....3070.....55 basiunia*........14.04.......39......cc...........Miłosz ......3750...56 sylvi_a...........15.04.......38......cc..........Olivie r.......3250...54 annaoj..........18.04...... 40.......sn.........Antosia.......3600...? cielica...........18.04......39.......sn.... .....Wojtus.......3300...57 Lilka79.........19.04.......41.......sn..........Ola.... .......3580...57 KaMaPi..........20.04.......?.......cc.............?.... . . ...........?........? Kama82..........22.04......?........sn...........Pola.. . ... ..3400.....57 kamea76........22.04.......41......sn........ ..Jeremi........4140......60 mamusia77.....27.04.......40......sn...........Kamil.... .....3200......55 monik...........27.04.......41......cc..........Zuzia... .......3660......53 Sunny9..........28.04.....42.........sn.........Nikodem......3600.......56 Marlonka........28.04.......40…....sn.......Julcia..........3400.......58 alexandraa2p..05.05.......41......sn...........Olivia... .....3800.....52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia cieszyn
hej dziewczyny, uwazajcie z tantum rosa, mimo, ze dzial arewelacyjnie, nie wolno go naduzywac- ja tego nie wiedzialam, bo na tych pojedynczych saszetkach nic nie pisze, tylko na opak zbiorczym, i strasznie mnie potem wszystko swedzialo ipieklo...takze watch out:)ja uzywalam po kazdej wizycie w toalecie a wolno, tylko tak 2-3 razy dziennie, wiec ostrzegam was, bo takie potem uczulenie w tych poharatanych miejsach to masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia cieszyn
aha, mam pytanko do tych z Was ktore zrezygnowaly z nabialu, bo ja chyba tez musze tego sprobowac z racji okropnych kolek u mojego misia, dziewczyny- co jecie? znaczy do chlebka? bo tak: nabialu nie mozna, serki wiec rozne odpadaja, warzyw tez nie- bo to teraz nowalijki pelne dziadostwa, dzemow to roznie, trzba unikac wielu smakow, sczegolnie owocow pestkowych, nutelli nie, bo to czekolada, miodu nie bo uczula, jajka tez boze swiety, czy jest cos co mozna jesc? ja jak na razie tylko szynki rozne pozeram, bo jeszcze nie slyszalm, zeby byly niewskazane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Alexandra - Twoja Olivka jest takim samym głodomorkiem jak mój Mały. Teraz głównie podaje mu pierś a okazjonalnie butelkę z mieszanką. Tylko, że po mojej piersi Mały śpi godzinę i dalej chce jeść a po mieszance przesypia cztery godziny. Jeśli chodzi o "przepajanie" to różne słyszałam opinie. Ja ewentualnie będę podawała herbatki bez cukru bądź samą wodę. Kasia - też jestem zainteresowana czym można zastąpić nabiał w diecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Mamuśki.. ostatnio mnie nie było, bo byłam na wyjeździe..... miałam komunie u siostrzenicy. Kubuś cudnie zniósł podróz pomimo,że to było 300 km. wrócuiliśmy w nocy.. na razie chodze nieprzytomna i odsypiam powoli... Z nabiału ja zrezygnowałam... ale czasami pozwalam sobie na odrobine mleka do kawy, czy masła na chlebek.. daje też troche śmietany do zupy.. i nic sie nie dzieje... ja jem prawie wszystko... troszke słodyczy tylko nie czekoladowych.. i jajka.. po papryce malemu nic nie bylo, oliwki w sladce tez przeszly..i kurczak pieczony.. nawet zapiekanke zjadlam i bylo ok.. tak wiec trzeba próbowac.. mam inny problem.. mały nie chce juz piersi i juz lecimy na butelce.. wczesniej chociaz w nocy jadł ladnie cyca a a teraz to juz i w nocy odpada...:( szkoda mi. bo bardzo chcialam karmic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexandraa miodek wylewasz na podpaskę i ulga gwarantowana :) Ja póki co nie przepajam Lenki, bo położna mówiła, ze mleko matki wystarcza, a przepajać należy przy modyfikowanym. I póki Twoja córcia je i nie płacze po jedzonku to nie dokarmiaj sztucznie, bo jeszcze Ci się do modyfikowanego przyzwyczai lub do butli i koniec karmienia piersią. Ja jem praktycznie wszystko i póki co jest w porządku. Mam nadzieję, ze nadal tak będzie :) Pozdrawiam wszystkie dziewczynki i ich maleństwa gorąco 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Czesc dziewczynki. ja daje malej cyca, ale w dzien niebardzo chce po nim spac i smoka ciagnie jak szalona, zasypia tylko na dworku... Moze nie dojada? w nocy tez cos tak przez ostatnie dwie noce nie chciala spac. Ale mleka powinnam miec pod dostatkiem bo caly czas tylko pirsia karmie. wiec o co jej chodzi??:/ Wlasnie chcialam Was podpytac jak Wasze dzieci spia i w dzien i w nocy. Pytanie odnosnie LEZACZKOW dla malenstw- czy ktoras z Was praktykowala juz? i jak jest z tym wzrokiem malenstw od kiedy nas dobrze widza?? Ja zauwazylam ze z oddali mala wodzi wzrokiem za mna, ale musze przesuwac sie powoli-dzisiaj konczy miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez wyeliminowalam wszystko...nabial, pomidorki itd... brak mi juz pomyslow co jesc...oststnio na topie jest kisiel ;/ ktoras pisala o ropieniu oczka, Wojtkowi pomogly masaze w kaciku oka, np podczas karmienia i przemywanie sola fizjologiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DEDYKOWANY PRZEZ IEU
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>TEST IQ MENSA>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Interesuje Cię, jak wysokie masz IQ ? Zmierz swoje IQ w wysokojakościowym teście. Rozpocząć Test IQ: http://www.iq-test.pl/?d=888 LEPIEJ WIEDZIEC JUŻ DZIŚ JAKIE MASZ IQ, NIŻ DOWIEDZIE Ć SIĘ OD KOGOŚ INNEGO JUTRO !!! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>TEST IQ MENSA>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny9
Cześć Mamuśki! Dzidzia wykąpana ja też :) jest chwila żeby zerknąć co na naszym forum sie dzieje:) Widzę że mamy ten sam problem!!! Dieta!!! Ja już nie mam pomysłu co jeść a apetyt mam na wszystko:) Ubogie to menu karmiących, jak narazie to nie wykluczam nabiału do tego stopnia by nie jadać masła i tak już dosyć ubogie są te kanapki:), ser jem w małych ilościach , piję kawkę zbożową z mlekiem, np: klopsiki w sosie śmietanowo-koperkowym i jak narazie dzidzia nie reaguje! chociaż uważać muszę bo kolki juz były najadłam sie gotowanych brokuł i dwa dni płaczu aż sie serce krajało :( dzisiaj troche przesadziłam z ciasteczkami i pare czekoladek zjadłam, ale potym to chyba nie bedzie tych nieszczęsnych kolek!!!! Dzidzka śpi mi dobrze w nocy budzi sie 2 razy, w dzień różnie to zależy od pogody:)chyba:)! na spacerki już jeżdzimy dzisiaj był 4 i już taki dłuższy (latałam po sklepach:) Z tamtum rosa dobrze że piszecie bo AłAłA nie chciałabym tego przedawkować, chociaż dopiero od dzisiaj odważyłam sie użyć irygatora wewnątrz:) i nic nie przyjemnego nie czułam:) Jak tam u was kąpiele maluszków u mnie troche płaczu,mam nadzieje że to chwilowe, bo nie mogę patrzeć jak mu sie pępuszek wypina od tego płaczu:( Pozdrawiam wszystkie MAMUSIE I DZIDZUSIE:) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z dietą to faktycznie jest problem jak nie można jeść nabiału, ja jak narazie nie zauważyłam żeby mały miał kolki po jakimś jedzeniu, ogólnie nie jem pieczonego, nie używam pieprzu, czosnku, nie jem pomidorów, a tak po troszku wszystkiego... Jeśli chodzi o spanie to mały budzi się w nocy co 2 lub 3 godzinki, najdłużej śpi jak zje po wieczornej kąpieli... Któraś dziewczyna pytała o leżaczek, ja kupuje coś takiego zaraz dam linka, a jak moge polecić to u mnie u starszego synka wspaniale sprawdziła się mata edukacyjna, mały uwielbiał na niej leżeć... http://www.allegro.pl/item628089298_fisher_price_j7811_hustawka_lezaczek_delux_3w1.html Zmykam i miłej nocki życzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunny u mnie też jest płacz przy kąpieli , dzisiaj zresztom miałam chrzest bojowy bo pierwszy raz kapałam małego sama, moj m był u dentysty, a tak na codzień, moj mąż kąpie a ja wycieram oliwkuje i ubieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stu234
witam Będzie mi miło, i proszę o poparcie i głosik na mój blog ( o porodzie i Prawach Rodzącej na sali porodowej ) http://bobbyy.pl/blog.php?id=195 Serdecznie dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja oszczędzam się z jedzeniem nie tylko ze względu na kolki ale też na wysypkę, którą mały ma na twarzy, główce, uszach i teraz zaczęła mu schodzić na klatkę piersiową. Nie wiadomo od czego to uczulenie więc odstawiłąm prawie wszystko...ciekawe jak długo można zyć powietrzem i kisielem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki! Antosia kolek nie ma, natomiast skazę białkową i owszem... Ponieważ wiedziałam, że tak będzie, to od samego powrotu do domu wykluczyłam z diety nabiał, wołowinę, wieprzowinę, a także zwyczajowe alergeny-czekoladę, orzechy, czy miód. Robię to do tego stopnia drastycznie, że czytam wszystkie etykiety i nie jem niczego, co choć w minimalnym stopniu zawiera \"zakazane\" składniki... Pediatra powiedział, że mam przejść na mleko kozie i jego przetwory. No to przeszłam i chyba jest ok. Jem: wspomniane kozie sery, mleko i jogurty (musiałam się przełamać, bo mnie to strasznie odrzucało...) chleb, dżemy, pieczywo ryżowe, macę, kisiel, galaretkę, jabłka (dla urozmaicenia pieczone lub gotowane w całości), banany, mięso z kurczaka, rosołek, kasze, makarony, ryż, marchewkę, ziemniaki i ... to w zasadzie wszystko... piję herbatę, kawę zbożową, kompoty i soki owocowe - ale położna mówiła, żeby je rozcieńczać - w sumie nie wiem dlaczego. I ponoć mięso z indyka też się nadaje, bo rzadko uczula. Najbardziej cierpię z powodu braku słodyczy :-( :-( bo ja nałogowy łasuch jestem ;-) Antosia jest grzeczna, w nocy budzi się 3-4 razy, w dzień różnie - potrafi przespać dwie-trzy godziny, ale zdarza się, że chce jeść co piętnaście minut... Ale wcale się tym nie przejmuję -myślę, że dzieci same wiedzą czego i kiedy im trzeba - nam pozostaje się tylko dostosować ;-) A waży już ponad cztery kilo, więc jest dobrze. I tylko na pampersach chyba zbankrutuję, bo ona kupkę ma praktycznie za KAŻDYM razem, jak zaglądam do pieluchy! Starsza córka potrafiła robić raz na dwa dni - więc się martwiłam, że za rzadko, no to teraz mam lepszą częstotliwość ;-) Jeśli chodzi o dopajanie, to szczerze mówiąc nigdy tego nie robiłam - nawet synka który urodził się podczas bardzo upalnego lata karmiłam wyłącznie piersią - tyle, że duuużo częściej. Zdjęcia na poczcie sobie pooglądałam - ach jaki piękne nowe pokolenie nam się szykuje! Postaram się też coś wrzucić, ale mnie również zaginął w boju kabelek łączący komp. z aparatem... No i znów tyle napisałam... Miłego i pogodnego dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, myślałam ze tylko ja mam ten problem z jedzeniem... kurcze, no nic nie mozna. a nie wspomne o kawie ze mi sie chce. taką bardzo mocną i parzoną. ja zastanawiam sie własnie nad przejsciem na butle, mały przy cycku robi cyrki ciągnie, puszcza, płacz i od nowa. wczoraj np nie spał przez cały dzien wsiekał sie i lezelismy na łóżku z cycem na wierzchu...:(czy on moze byc głodny? ale za to jak sie zmęczył tak poszedł spac o 21 i przespał do 3 nad ranem... co robic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
No ja tez mam wrazenie,ze mala sie nie najada,ale co 15 minut nie bede dawac bo ona musi kiedys to w koncu strawic;) Co do diety to ja jem duzo rzeczy, slodyczy nie, smazonych nie, ale maslo i nabial normalnie. Sunny bardzo fajny tezn lezaczek, ciekawe czy zaciekawil by moja dziewczynke. Tez czasami mysle,ze przejscie na sztuczny byloby bardzo wygodne,ale chce karmic piersia, wiec tylko na noc postanowilam,ze dam butelke ze sztucznym ,zeby dluzsza chwile pospala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do dziewczyn których dzieciaczki mają skazę białkową: jak ona się objawia? Mój Wojtek ma wysypkę na twarzy, głowie i uszach a teraz zaczyna się na szyi i dekolcie. Jak byłąm z nim u lekarza - pediatra- alergolog to raczej wykluczyła skazę białkową bo pojwiła się w niespecyficznych miejscach. Jakie są te specyficzne miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć MaggieBlue a mnie się zawsze wydawało, że specyficznym miejscem ujawniania się skazy białkowej jest właśnie twarzyczka, aczkolwiek medycyny nie kończyłam, więc nie wiem. Ja jesm praktycznie wszystko i póki co jest dobrze. Już nawet w diecie były kiełbaski z grilla i boczuś. Co prawda bez pikantnych przypraw, ale i tak pycha :D A teraz zajadam się sałatami, paprykami, ogórkami, szczypiorem, rzodkieweczką, tylko pomidorów nie jadam, bo nie są jeszcze w samku zbyt pomidorowe ;) A z mięs to przeważnie kuraki, ale nie tylko. Dziewczynki w nocy mamy najtrsćiwszy pokarm i dlatego powinno się karmić maluszki w nocy cycem, tym bardziej, ze to wspomaga laktację. Tylko kurcze skoro niektóre z Was mają taki ubogi jadłospis to czy pokarm jest tresciwy? Trzeba by się poradzić położniej bądź lekarza. Lenka w nocy je przeważnie koło 1, później po 3 i koło 6 - to są Jej pory, a w dzień... oj różnie, bardzo różnie. No i po kapieli to przez 2 godziny siedzi przy cycach :) A zaczyna kwilic jak wychodzimy z kapieli, bo uwielbia się ciapciać :) Tylko wtedy włacza jej się straszny głodomorek i niekiedy cieżko ubrać tak szuka cyca i sie wkurza, ze go nie ma. Staramy się dawać jej wtedy uspokajacza, ale też sie denerwuje, ze nic z niego nie leci. Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×