Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Czesc Mamusie, Malenstwa i Dwupaczki 🌻 Stokrotka, Smart dzieki za mile slowa :-) Mamusiu odezwij sie jak bedziesz po wizycie - jesli cie jeszcze do domku odesla :-) a jak nie to trzymamy kciuki :-) Moni_k co tam u ciebie? Ja juz od dzisiaj zaliczam sie do przeterminowanych mamus :-) a co jest najfajniejsze to miesiac temu straszyli mnie ze urodze wczesniej bo szyjka krotka, cholestaza itd... Dzisiaj musze jeszcze troche posprzatac i pranko zrobic - skorzystam z tego ze ladna pogoda i pranko wywiesze do ogrodu - uwielbiam potem jego zapach :-) Mamusie i Malenstwa kozystajcie z ladnej pogody i migiem na spacerki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
Minęły już 2 tygodnie od porodu i wszystko zaczyna się stabilizować. Cieszę się niezmiernie! Mój brzuszek już prawie wsiąknął. Szybciej wsiąka tym, które karmią piersią lub odciągają regularnie pokarm. Moja je czasami mieszankę modyfikowanego i mojego mleka (1 do 2). Ma już dwa tygodnie a zjada od 50 do 80 ml co 2-3 godziny. Uważam, że to trochę za mało- wg szpitalnych i książkowych procedur powinna już zjadać ok 100-120ml. Ale się nie martwię. W nocy też ją karmie. I zauważyłam, że się zaczęła zmieniać i rosnąć. Wydaje mi się, że ilość ml jedzenia to indywidualna sprawa każdego dziecka, bez względu na ilość dni życia. Dzieci mają wysypkę często od jedzenia mamy. Poprostu mama zjadła czegoś za dużo lub jakąś zakazaną rzecz. Nie wierzę za to, że żadna z Was nie ma rozstępów po porodzie. Jak sobie z nimi radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OluniaL
Dziewczyny mam pytanko, Jak szybko po porodzie zaczynacie z Waszymi bobaskami normalnie wychodzić na dwór, do sklepu itp. Ja mam wyrzuty sumienia, bo prowadze własna firmę i musiałam z małym wychodzić w sumie od samego początku, jak tylko wróciliśmy ze szpitala :) Oczywiście zachowując przy tym zdrowy rozsądek i mozliwie umiar. Ale mam obawy, żeby mu nie zrobić krzywdy.Moja mama oczywiście głosi teorie, że maluszek powienien przynajmniej miesiąc "pomieszkać" w domu, ale jak jest naprawdę? Pytam w sumie żeby uspokoic własne sumienie :) Dodam jeszcze,że Kasper dziś konczy 2 tyg i czuje sie swietnie, ja zresztą tez :) Co Wy Mamusie myślicie na ten temat? Pozdrowionka dla Mamuś, Maleństw i Dwupaczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama82
czesc dziewczynki, takjak obiecalam napisze wam teraz kilka slow o moim porodzie... zaczeło sie w nocy z wtorku 21 na srode22. ok.23 zaczelam miec skurcze najpierw co 15min potem co 10 i od ok. 3 rano takie juz mocne co 7 min. do szpitala pojechalismy ok. 7 rano. przyjeli mnie z rozwarciem na 7 cm. skurcze byly mocne i co 3 min, ale rozwarcie sie nie powiekszalo. wlazlam do wanny z ciepla woda. naprawde skurcze znosi sie latwiej i pomiedzy nimi mozna sie odprezyc. mi bardzo ta woda pomogla.dostalam oxy na mocniejsze skurcze, z powrotem wlazlam do wanny, i za chwileczke byla juz na swiecie moja Pola:-) troszke peklam, ale nie musieli mnie nacinac, wiec szybciutko rana sie goi, bo nie jest duza. Porod to naprawde ciezka praca, ale ten moment narodzin...niezapomniane przezycie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! trzymam kciuki za wszystkie dwupaki!!!!!! dacie rade!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OluniaL, mi w szpitalu zalecili zaczac spacery 5 dni po powrocie ze szpitala. Dzis jest ten dzien ale ja nie mam siły:-) Mała tak mnie wymeczyla - wisi na piersi od 6 godzin a jak ja odstawiam to placze. Mleko mam ale chyba nie za duzo, dokarmilam ja dzis sztucznym (tylko 60 ml). Sama juz nie wiem czy ona glodna czy chce byc po prostu przy mnie. Sciagnelam miedzy karmieniami troche mleka laktatrem ale udalo mi sie z trudem uzbierac 20 ml - to chyba swiadczy, ze marnie z tym moim mlekiem?? dzieczyny ile wam sie udaje sciagnac przy jednej sesji i ile to trwa (elektrycznym?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kama82 gratulacje tak w ogole! Porod to fakycznie ciezka praca, ciezsza niz umialam to sobie wyobrazic. Ale jakie efekty tej pracy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny9
Cześć mamuski! Na jutro skierowanie do szpitala, 8dzień po terminie!wczoraj odpadł mi czop, dzisiaj na ktg zadnych skurczy,teraz brzuch boli i przestaje, co jakiś czas lecą ze mnie takie "glutki" troche różowe troche przezroczyste, także czekam na skurcze:):):) i może skierowanie sie nie przyda i trafie na oddział szybciej! :):):) Zmykam się przygotować, sprawdzić czy wszystko mam...... ciesze się:) Pozdrawiam wszystkie mamusie, dzidziusie i dwupaczki:) ....... Do usłyszenia .......trzymajcie kciuki.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Lilka 6 godzin???? przy cycu? ona tak Cie kocha, dlatego nie chce puscic;) Ja sciagam sobie w ciagu dnia,zeby miec na nocne karmienia, z dwojki udaje mi sie sciagnac ok 100ml-to przy dobrych wiatrach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie dostalam smsa od kolejnej szczesliwej mamusi. A wiec Mamusia77 tuli juz swojego syneczka ktory przyszedl na swiat dzisiaj o 16 🌻. Oboje czuja sie dobrze :-) Sunny no wyglada na to ze sie u ciebie zaczyna i bedziesz nastepna szczesliwa mama :-) Trzymam mocno kciuki :-) Ja mam na jutro wizyte u gina no i zobaczymy co ze mna bedzie - moze zostane majowa mama :-) bo juz duzo kwietnia nie zostalo :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze uzupelniona tabelka 🌻 Nick.............wiek..........woj..........data porodu....płec mela09............31......Wielkopolska........08.04..... ..chłopiec kamea76...........32......warszawa..........17.04....... jeremi Sunny9..........25..........Pomorskie..........19.04...N ikodem moni-k............29........Warszawa..........20.04..... ...Zuzia Luiza_1988........21......Płock................25.04.... ...Lenka Andziulka1981…..28.......Warszawa.........25.04... ....dziewczynka joasia82...........26.......Poznań.............26.04.... ...Bartuś alexandraa2p.....30.......Dublin.............26.04.... ...Olivia Marlonka..........34.......Bielsko-Biała….....27.0 4……....Julcia Mamusie i malenstwa NICK ...........D.P....... T.C ....PORÓD....... IMIE.... WAGA... WZROST mini-1981.......12.03 .....37........sn .......Wiktor......3100.....53 Martenka84....19.03.....37.........sn........Martyna.. .2600.....51 kkarolina........22.03.....38.........sn........Gabriel. ....3900.....55 pilkaplazowa...23.03.....38.........sn..... ..Wojtek......3280.....51 Mama Filipa....24.03......?..........sn...... ..Filip.........2460.....43 Bobasekm.......26.03..... ...........cc........ Lenka .....2520.....51 Umbrella82.....26.03 .....38.........sn .......Adas........2600......51 rozalka82.......28.03.....39........sn........Jakub.. .....3310.....53 Aleks29..........30.03.....40........sn.... ....Krzyś... ....3500.....52 Megi.............30.03.....39........sn.........Laura... ...3250......51 hugosia..........02.04.....39........sn.........Paulina. ....4250.....59 MaggieBlue......04.04.....39.......sn..........Wojtek... .3500....54 Natalia.........09.04........40......sn..........Zuzia.. .....3400....53 Kasia cieszyn...10.04.....40........sn.......Michałek......3600.. .57 Smart231......12.04.......41.......sn..........Ada...... ....3750....54 Stokrotka......12.04.......40.......cc..........Igor.... .. ....3220....53 mareneu1......13.04.......40.......sn...... ..Lea...........3300......55 OluniaL.........13.04.......39.......sn.........Kasper.. .....3070.....55 basiunia*........14.04.......39......cc...........Miłosz ......3750...56 sylvi_a...........15.04.......38......cc..........Olivie r.......3250...54 annaoj..........18.04...... 40.......sn.........Antosia.......3600...? cielica...........18.04......39.......sn.... .....Wojtus.......3300...57 Lilka79.........19.04.......41.......sn..........Ola.... .......3580...57 KaMaPi..........20.04..............cc.............?..... . ...........?........? Kama82........22.04......?...........sn...........Pola... ... ..3400.....57 mamusia77.....27.04.......40......sn...........Kamil...........?.........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Gratulacje dla Mamusi :D:D:D:D I Jej synka :D:D:D:D:D:D Alexandraa dzięki za info :) Wiesz ja parę dni przed porodem byłam totalnie wymęczona, nawet myślałam, ze jak przyjdzie pora to nie będę mieć sił żeby rodzić, ale 2 dni przed dostałam powera i gdybym miała naturalny poród nie było by problemu. A teraz Kochana czekaj cierpliwie na dzieciaczka. Wiadomo, ze chciałabyś już tulić maleństwo, ale jak będziesz taka stęskniona to obdarzysz potomka jeszcze większą miłością :D No to która pannica pytała o rozstępy? Ja nie mam żadnego !!!!!!!!!!! Tylko po pierwszym porodzie zrobiły mi się rozstępy na udach, jak zaczęłam gwałtownie chudnąć. Teraz chyba tak nie będzie, bo z tym chudnięciem to... jeszcze mi 4 kilo zostało do zrzucenia, a tu już miesiąc po porodzie. No i ten brzucholek :( Jest mniejszy, widzę sama różnicę, ale to jeszcze nie to :( Ciągle pobolewa, i nie ma szans na włozenia gaci sciagajacych, bo wtedy boli najbardziej. Jutro mam wizytę u gini to się zapytam czy to normalne. Zreszta pewnie sama mi powie co i jak. Dziewczyny jeśli pogoda jest ładna, czujecie się dobrze i Wasze dzieciaczki tez to wychodzcie na spacerki. Możecie zaczać od kilkunastu minut na dworze i później zwiększać pobyt na dworze. Moja babcia twierdzi, ze dziecko do 3 tygodnia powinno być w domu, a jak się wychodzi to z pieluszka na twarzy. A kobieta po porodzie to co najmniej powinna siedzieć w domu 2 tygodnie, zeby nie dostała zapalenia macicy, ale to teoria babci. Ja tam robie swoje. Niech dzieciaczek wdycha swieże powietrze. Tym bardziej, ze pogoda dopisuje :) Zmykam życząc miłej nocki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia77 gratulacje :)) Lilka, u mnie też jest kiepsko z pokarmem. Mój mały cały czas mógł siedzieć na cycu. A jak go odstawiłam to był krzyk. Całe popołudnie nie spał bo ciągle był głodny. Wczoraj już nie wytrzymałam i zaczęłam dokarmiać. Najpierw dałam cyca a później zrobiłam 30 mleka. wypił chyba 15, ale spokojnie zasnął i spał przez 4 godziny. Także nie ma się co męczyć tylko trzeba dokarmić. Jak ściągam laktatorem to ledwo leci. Więc mamy podobnie :( Jeśli chodzi o spacery to wyszliśmy po 3 tygodniach, ale tylko dlatego że mały trochę był chory. Ale lekarz mówił że po2 tygodniach spokojnie można iść na spacer. Szczególnie że teraz jest tak ładnie. Na dworze bywa cieplej niż w domu. Mamuśki, jak wy usypiacie swoje maleństwa? Mój Krzyś najlepiej usypia przy cycu, oczywiście moim :( Próbuje go tego oduczyć bo jak gdzieś wyjdę to nikt go nie da rady uśpić. I tak sie dużo przytulamy przy karmieniu :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Czesc! Wlasnie chcialam zapytac jak u wAs ze spacerkami bo my zaczelysmy wychodzic w 6 dniu a teraz im dluzej tym lepiej po kilka godzin na dworku. I pytanie odnosnie spania Waszych malenstw- jak dlugo spia w nocy , ile razy sie budza na karmienie a ile razy ot tak bo spac im sie nie chce;)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla Mamusi i buziaczki dla jej synka. Tak ja juz po pierwszej wizycie u pediatry . Paulinka wazy juz 4850 :) jest tak ciezka ze troch ja ponosze i juz mnie rece bola. Ja na szczescie z pokarmem nie mam problemow powiedzialabym ze mam go nawet za duzo. W nocy budzi mniej wiecej co 3 godziny dzisiaj nawet spala 4 i pół . w szpitalu kazali mi ja budzic w nocy na jedzenie ale i tak tego nie robie .Uwazam ze jak dziecko bedzie głodne to sie samo obudzi. W dzien ze spaniem juz kiepsko jak wstanie rano o 7 to czasami do 12 nie zasnie. A wczoraj to nie spala do 15 tylko marudzila. Na spacery wychodzimy przed dom. To znaczy wystawiam ja na taras ja sie opalam a mala spi.:) Na razie nie mam sily wybierac sie na jakies wyprawy. Czasami jak mala spi w dzien to tez ide z nia spac na godzinke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki....:D dawno nie pisałam na forum, gdyż mój malec ostatnio daje trochę popalić.. czasami uda mi się coś poczytać w czasie, kiedy głodomor przy cycu wisi.. widzę, że grono rozpakowanych mamusiek ładnie się powiększyło... Wszystkim mamusiom gratuluję i życzę zdrówka... Ja z moim Kubusiem wyszłam na dwór po trzech tygodniach.. chociaż położne mówiły że można po dwóch.. ale pogoda była wtedy paskudna.. zauważyłam, że niektóre z was dokarmiają maleństwa.. ja też tak robie, gdyż mój głodomor wciąga 100-120 ml.. a ja po sciągnięciu mam zaledwie 80ml. na poczatku miałam mnóstwo pokarmu.. ale od jakiegoś tygodnia coś się stało że czasami susza w cycusiach.. robie już wszystko, żeby mleka było więcej.. i nic.. pije herbarki.. przystawiam małego. pije dużo wody.. odciągam laktatorem.. i nie widać efektów...... a tak strasznie nie chce przejść na sztuczne mleko...:( może wy macie jakieś pomysly żeby pokarmu było więcej... oooo mój ssak się budzi.. jeszcze się odezwie.. pozdrawiam cieplutlko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Rozalko 80 ml to mysle nie tak malo=- ja tyle tez sciagam zreszta Ada wiecej nie zje. Podobno bawarki dobrze wplywaja na laktacje-mozesz sprobowac jak nie robilas tego dotychczas. Pozniej moze byc gorzej jak dzieci beda ciagnac wiecej.. Daj znac czy jakis sposob Ci pomogl, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smart.. bawarke tez piłam ale nie widzialam efektów.. co jedynie to piwo carmi pomaga.... no i zauwazylam ze chyba wiecej pokarmu jest po herbatkach laktacyjnych.. ale mój kurczaczek i tak głodny.. a on wyjada juz 120 ml.. rośnie jak na drożdzach.. wszystkie ubranka rozmiaru 56 juz nie wchodza na niego...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wpadłam się przywitać i zobaczyć czy sa kolejne rozpakowane mamuśki. Dziewczyny w szpitalu położne mówiły, ze bawarka wcale nie wzmaga laktacji. Kiedyś tak myslano i do tej pory w ludziach jest to błędne przekonanie. Zeby mieć dużo pokarmu trzeba dziecko czesto przytawaić do piersi, szczególnie w nocy i dużo pić. Herbatki dla kobiet karmiących też powinny pomóc. Miłego dnia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pustki ostatnio na forum :( Dziewczyny z dzieciaczkami pewnie spacerują a nierozpakowane rodzą :))) Widzę że nie tylko ja mam problem z pokarmem. Wydaje mi się że już jest trochę lepiej. Ale nie wiem czy mały sie najada. Wisi przy cycu nawet godzinę i wydaje mi sie że już sobie pojadł. Jak odstawiam to otwiera dzióba i szuka :) Dziewczyny, jak długo wasze maluszki jedzą? I jak karmicie, tylko z jednej piersi czy z dwóch na jedno karmienie? I jeszcze jedno. Czy maluchy same wypluwają pierś czy musicie zabierać na siłę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, padam na pysk wiec krotko-urodzilam 22go wieczorem, jeremi okazal sie duzym chlopczykiem 60cm i 4140g. mielismy kilka komplikacji, spadl b.z wagi, dostal kroplowke, byl na obserwacji pracy serca na patologii i jeszcze musial byc naswietlany ze wzgledu na zoltaczke. dzis wrocilismy, tosia chora, mam nadizeje ze nie zarazi mlodego. separowanie jej jest awykonalne. pozdrawiam wszystkie mamusie i zycze wszystkim spokojnej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Aleks z tym karmieniem jest ciężko. Mój mały od wczoraj w dzień nie "zchodzi z cyca". Je przez ok. 15-20 min. i zasypia (lub nie) odkładam go do spania a po 15 minutach on znów marudzi i jest głodny. Nie wiem dlaczego on się nie najada i nie wiem jak mogę to zmienić. Szczerze mówiąc powoli tracę siły. Ale nie chciałabym dokarmiać go regularnie mieszanką bo wtedy jest problem z dawkoaniem witaminy K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamea gratulacje :D:D:D:D Najważniejsze, że już jesteście w domu i synek zdrowy, a córci życzę szybkiego powrotu do zdrówka. Aleks u mnie też Lenka non-stop wisi na cycu. Wczoraj woeczorem postanowiłam dać jej modyfikowane, ale nie dało rady. Pluła tym mlekiem i się denerwowała, a jak dałam cyca spokój. Ciekawe jak dziś będzie. Tez się zastanawiam czy z moim pokarmem coś nie w porządku, ale wszyscy mi mówią, ze córcia chce się potulić i przy okazji pocycać, a że ma mały żołądeczek to i częstotliwość jedzonka jest taka a nie inna. A ja się przeziębiłam :( Gardło boli, katar też się pojawił i boję się o małą. Chyba pójdę dziś do lekarza. Pozdrawiam i miłego dnia życzę 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlonka
Hej dziewczynki.. Niewiele się udzialałam w waszych dyskusjach, ale chętnie Was czytałam w wolnych chwilach i Wasze wypowiedzi i rady często bywały cenne. Chciałam poinformować, że 28 go urodziłam sn córeczkę, waga 3400, długość 58 cm. Od wczoraj jesteśmy w domku i uczymy się siebie.... Pozdrowionka dla Was wszystkich. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki Sorry ze sie dlugo nie udzielalam ale nie mialam netu :-( Przede wszystkim gratulacje dla Kamea i Marlonka i ich slodziaczkow :-) U mnie wszystko bez zmian – juz jestem 4 dni po terminie, 28go mialam masaz szyjki (nie powiem ze nalezy to do cudownych przezyc) i dlalej nic. Wyglada na to ze ze bede mamusia majowa :-) bo sie naszej malej Olivce na swiat nie spieszy a jak by nie patrzec dzisiaj ostatni dzien kwietnia. Jesli sie nic nie wykluje to we wtorek mam wizyte u lekarza no i bedziemy sie umawiac na wywolanie. Ale ja mam taka mala iskierke nadziei ze sie maluszek nad mama zlituje i juz niedlugo sama postanowi wyjsc na ten swiat :-) Wyglada na to ze jestem jedynym dwupaczkiem na forum :-) Dziewczynki ktore wczesniej z nami pisaly a sa w gornej tabelce dajcie znac co tam u was slychac. Pozdrawiam wszystkie mamusie i dzieciaczki Uzupelniam tabelke o nowe mamusie 🌻 Nick.............wiek..........woj..........data porodu....płec mela09............31......Wielkopolska........08.04..... ..chłopiec Sunny9..........25..........Pomorskie..........19.04...N ikodem moni-k............29........Warszawa..........20.04..... ...Zuzia Luiza_1988........21......Płock................25.04.... ...Lenka Andziulka1981…..28.......Warszawa.........25.04... ....dziewczynka joasia82...........26.......Poznań.............26.04.... ...Bartuś alexandraa2p.....30.......Dublin.............26.04.... ...Olivia Mamusie i malenstwa NICK ...........D.P....... T.C ....PORÓD....... IMIE.... WAGA... WZROST mini-1981.......12.03 .....37........sn .......Wiktor......3100.....53 Martenka84....19.03.....37.........sn........Martyna.. .2600.....51 kkarolina........22.03.....38.........sn........Gabriel. ....3900.....55 pilkaplazowa...23.03.....38.........sn..... ..Wojtek......3280.....51 Mama Filipa....24.03......?..........sn...... ..Filip.........2460.....43 Bobasekm.......26.03..... ...........cc........ Lenka .....2520.....51 Umbrella82.....26.03 .....38.........sn .......Adas........2600......51 rozalka82.......28.03.....39........sn........Jakub.. .....3310.....53 Aleks29..........30.03.....40........sn.... ....Krzyś... ....3500.....52 Megi.............30.03.....39........sn.........Laura... ...3250......51 hugosia..........02.04.....39........sn.........Paulina. ....4250.....59 MaggieBlue......04.04.....39.......sn..........Wojtek... .3500....54 Natalia.........09.04........40......sn..........Zuzia.. .....3400....53 Kasia cieszyn...10.04.....40........sn.......Michałek......3600.. .57 Smart231......12.04.......41.......sn..........Ada...... ....3750....54 Stokrotka......12.04.......40.......cc..........Igor.... .. ....3220....53 mareneu1......13.04.......40.......sn...... ..Lea...........3300......55 OluniaL.........13.04.......39.......sn.........Kasper.. .....3070.....55 basiunia*........14.04.......39......cc...........Miłosz ......3750...56 sylvi_a...........15.04.......38......cc..........Olivie r.......3250...54 annaoj..........18.04...... 40.......sn.........Antosia.......3600...? cielica...........18.04......39.......sn.... .....Wojtus.......3300...57 Lilka79.........19.04.......41.......sn..........Ola.... .......3580...57 KaMaPi..........20.04.......?.......cc.............?..... . ...........?........? Kama82..........22.04......?........sn...........Pola.. . ... ..3400.....57 kamea76........22.04.......41......sn........ ..Jeremi........4140......60 mamusia77.....27.04.......40......sn...........Kamil.... .......?.........? Marlonka........28.04.......40…....sn…….......Julcia..........3400......58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlonka serdeczne gratulacje :D Zapraszamy do pisania z nami :D Alexandraa a ja już byłam pewna, że urodziłaś bądź rodzisz i dlatego Cię nie ma. Widocznie córci bardziej pasuje na miesiąc urodzenia maj i dlatego zwleka :) Ale kto wie, być może jeszcze dziś urodzisz? Aleks odpowiadając na Twoje pytanie - Lenka przeważnie je z dwóch cyców na jedno karmienie. najpierw opróżnia jedną pierś, później drugą, a z czasem to różnie bywa, niekiedy jest to pół godzinki a niekiedy godzinka. Aha i czekam aż sama wypusci pierś, bo tylko raz chciałam zabrać na siłę i... już więcej nie zamierzam. Ma uściska ta moja pannica :) Miłego weekendu życzę :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobasek, moj czasami robi tak, ze zaciska zeby i trzesie glowa na boki jak psiak..ma charakterek hehe rany jak mnie boli szycie! leje tantum rosa, smaruje altacetem, zjadam 2 paracetamole co 5h i nadal schodze.. w szpitalu dawali mi profenid, bez niego wylam z bolu, ale jak zaczelam regularnie karmic to przestalam go brac. czuje sie matrixowo, jeszcze nie ogarniam dwojeczki:-) potrzeba mi z tydzien na przystosowanie. dziewczyny, kiedy wietrzenie, spacer przy takiej pogodzie? i drugie pytanie, od kiedy sie podaje wit k?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mauski....:D ostatnio rzadko się pokazuje, bo mam trochę zajęć.. moi rodzice mieszkają na wsi, więc podrzucam Kubusia teściowej i trochę im pomagam.. żałuje tylko, że mały przez ten czas musi sztuczne mleko pić,ale nic na to nie mogę poradzic.. Marlonka serdecznie witam na forum i oczywiście gratuluje dzidziusia..:D alexandraa2p oj ty biedaczko.. pewnie juz masz dosyć.. ale pociesze cie.. teraz to juz kwestia kilku dni.. a moze nie dni a godzin..juz niedługo bedziesz tulila swojego maluszka... Co do karmienia, to Kubuś je co 2-2,5 godziny.. i zazwyczaj ciągnie 2 cycki gdyz mam malo pokarmu. a bywa tak ze busze jeszcze butla go dokarmic.. w nocy wystarcza mu jedna piers. witaminke K podaje się od 8 dnia zycia przez 3 miesiace a jeśli chodzi o spacery i wietrzenie to mysle ze przy tak ladnej pogodzie mozna juz po tygodniu otwierac szeroko okna opatulic maluszka i przyzwyczajac do swierzego powietrza Mamuślki mam pytanko... slyszalam o niemiecki kroplach Sab Simplex na kolkę.. czy któraś z was je stosowala??. wiecie cos na ich temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane:) Ja juz 2 tygodnie i trzy dni cieszę sie swoim szkrabem i jakoś zaczynam panowac nad pozostałymi obowiązkami...starszy syn niesety nie chodzi teraz do przedszkola - potwornie kaszle czym uraczył chyba małego- ten też pokasłuje i ma katarek:( Była u nas lekarka i ma Euforbium na katar i czopki Viburcol....póki co nic sie nie zwieksza:( Jednak mój mały chyba ma kolki:( juz trzy dni wieczorem daje nam popalić:( od 20 tak do 22-giej płacz kopanie nóżkami i napięty brzuszek....nic nie pomaga:(właśnie czytałam też o tym kropelkach Sab Simplex..też nic nie wiem na ich temat.Dla mnie temat kolek to nowość starszy syn nie miał wiec jestem zielona w tym temacie:( Będe wdzieczna za rady...Pozdrawiam i mykam do moich pociech:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×