Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

izis888

Kto na 2010??

Polecane posty

Czesc Dziewczyny:) Witam Dotin :) Ja tak samo nie wyobrazam sobie slubu w kosciele wczesniej niz o 16 ( w lecie) :P U nas nie ma czegos takiego zbieranie na wozek, wyprawke itp. :D przynajmniej ja sie nie spotkalam (jestem z malopolskiego). Powszechne jest za to wypuszczanie golebi po slubie, sypanie ryzem, drobnymi monetami...i nie moge sobie prrzypomniec co jeszcze ;P Droga Dotin mozna wiedziec skad jestes?? Bylam bardzo zdziwiona jak przeczytalam, ze macie juz ustalona godzine w kosciele!!!!! myslalam, ze to za wczesniej na rezerwacje :) P.S a co do kosciola, to kiedy placi sie ksiedzu?? Przy zaklepywaniu godziny czy kiedy?? Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem z dolnego śląska, ale wielkiego doświadczenia w chodzeniu na wesele nie mam. Ostatnie na jakim byłam zaczęło się mszą o 16. Ja swoje planuję na 15-16, to będzie koniec czerwca, więc może być gorąco. Zbierania na cokolwiek nie znam, kolega z Poznania opowiadał mi, że u nich zaprasza się znajomych \"pod okno\", tzn. pobawić się, popić przed weselem z ludźmi, których na weselu nie będzie. Różne ciekawe zwyczaje są :) Anulka, trzymaj się ciepło. Ważne jest pozytywne nastawienie! Myślę, że Twój przyszły mąż rozumie, że to z Tobą spędzi resztę życia, a nie z mamusią... :) Jutro jadę oglądać salę i chyba od razu spisywać umowę, bo ciężko nam się będzie znowu razem zgrać wolnym przedpołudniem, a wieczorem to już się jeździć za bardzo nie chce. Oby wszystko poszło po mojej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do płacenia księdzu, to u nas przed albo po mszy w dniu ślubu. W moim kościele ślub może być (w lato) najpóźniej o 16.30, bo ksiądz chce odpocząć przed mszą o 18.00 :) Więc lepiej robić ostatni o 16., bo potem zaczną sie schodzić ludzie do kościoła i jak to będzie wyglądać ... miłego dnia życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasieńka 24
Najlepiej księdzu zapłacić w ostatnim tygodniu przed ślubem, bo różnie bywa z tym. Ja mam zamiar dołączyć do tematu bo jesteśmy juz parę miesięcy po zaręczynach, ale mój narzeczony ciągle mówi że jest czas i nie może się na żadną datę zdecydować. Ale z tego co tu wyczytuje to nie ma za wiele czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w parafii sa dwa koscioly,dolny w podziemiach i gorny,mozna sobie wybrac gdzie sie chce slub. Ja pojde w styczniu dowiedziec sie wszystkiego i moze uda sie zarezerwowac godzine,chce o 17. zdjecia bedziecie mieli po czy przed slubem?My bedziemy mieli po weselu,innego dnia,troche z tym klopotu,bo trzeba bedzie isc jeszcze raz do fryzjera i kosmetyczki no i uprac suknie ale raz w zyciu wychodzi sie za maz,wiec warto sie pomeczyc:) Jak t jest z naukami??bo ja i moj narzeczony mamy skonczone kursy jeszcze w szkole sredniej i nie wiem jak to bedzietrzeba je zaliczac jeszcze raz czy tylko poradnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez mamy zamiar isc do ksiedza w styczniu, zapytac co i jak. Moze juz uda sie nas zapisac na dana godzine :) Chcielibysmy tak na 16.30 lub 17.00 z tego wzgledu, ze mamy troszke daleko do restauracji, w ktorej odbedzie sie wesele :) My zdjecia bedziemy mieli na pewno po slubie (pewnie na drugi dzien), chociaz nie wiem jak wtedy z kosmetyczka i fryzjerem, bo to przeciez niedziela... Co do kursow to nie wiem, wydaje mi sie, ze my tez cos mielismy w szkole sredniej jednak nie wiem gdzie to jest udokumentowane :/ Naukami pewnie zajmiemy sie dopiero za rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleum my dostawalismy taki dyplom ukonczenia nauk przedmalzenskich ale nie wiem jak to dziala tzn czy zwalnia z tych nauk i trzeba tylko zrobic poradnie,nie wiem. Ktoras z was wie moze?? My na drugi dzien po weselu mamy poprawiny,wiec odpadaja zdjecia wtedy,zreszta trzeba isc do fryzjera znowu i do kosmetyczki no i suknie uprac,bo bedzie pewnie zmasakrowana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotin
Oleum ja jestem z mazowieckiego a dokładnie 20km od Warszawy. Narazie ksiedzu nic nie placilismy, za pol roku mamy przyjsc i jeszcze raz potwierdzic date i godzine. Z tego co wiem placi sie przed zapowiedziami wiec chyba jakis miesiac przed slubem. pozdrawiam cieplo wszystkie przyszle zony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, byliśmy na sali i jest super, teren dookoła też bardzo ładny. Zmienił się natomiast termin i ślub będziemy brali 19.06.2010 :) (potem 21 rocznica zaręczyn, a 23 moje urodziny hihihi) Zaliczka wpłacona :) My plener będziemy mieli innego dnia, może i następnego, czyli w niedzielę. Ja Wam radzę nie iść tego dnia do fryzjera, ewentualnie sam makijaż, jeśli same sobie nie potraficie zrobić. To później naprawdę ładnie wygląda, jak najpierw para jest taka ufiokowana i ufryzowana na weselu, a zdjęcia z pleneru są takie bardziej naturalne. Przynajmniej mi to się bardzo spodobało, jak oglądałam zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pomocy
dziewczny ja jestem przerażona tym co wy piszecie, już do księdza??jeju to ja też muszę sie jakoś zmusić no ale myślę że w mniejszych miejscowościach jest troszkę inaczej?? jak myślicie?? co do nauk przedmałżeńskich to nie wiem jak jest u Was ale u nas liczą się tylko te które były zrobione najpóżniej rok przed ślubem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bieedronaa
co do koscioła to chyba zalezy od miasta i parafi nasz jeszcze nie przyjmje zamowien :) wiec tez pojdziemy w styczniu, kiniam85 ja tez mam taki dyplom ukonczenia kursu i mowiono mi ze tylko poradnia w takim wypadku zostaje ale niestety Moj nie ma takiego papierka i musimy robic oboje, co do zdje c w plenerze to ja własnie chciałam na drugi dzien po weselu, tez mamy poprawiny ale jakos tak fajnie by było ale to jeszcze jest do przedyskutowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybym poszła teraz, a nawet na początku przyszłego roku do księdza z ustaleniem godziny ślubu, to by mnie wyśmiał, albo zrobił wielkie oczy. Ale to wszystko zależy od parafii :) Zdjęcia będziemy mieli w dniu ślubu, bo osobiście nie chciałoby mi się drugi raz stroić w suknię i malować. Zresztą ja chcę standardową sesję, plener jak będzie pogoda, bez jakichkolwiek udziwnień, minimalna liczba zdjęć - byle mieć na pamiątkę. nie znoszę pozować do zdjęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GdybyByloTak super ze w koncu udalo Ci sie znalezc te sale :) My tez bedziemy miec co roku duzo okazji do swietowania,bo dzien przed slubem bedziemy miec 5 rocznice bycia razem i 2 rocznice zareczyn :D Dotin my tez robimy poprawiny ale sadze ze to sie bedzie dalo pogodzic :)aaa co do tych nauk to zadnego dyplomu nie mamy wiec trzeba bedzie chyba powtorzyc :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka9222
dziekuję za tak mile przyjęcie:) coz moge wam powiedziec o naszym slubie:) sale jedziemy ogladac w grudniu bo wtedy ma byc ouroczyste otwarcie. zepsol juz mamy od roku:) mysle ze lepiej trafic nie moglismy. wiecie co,jak czytam ze juz macie nawet godzine w koscieele to sie troche martwie. ale ja mieszkam w amlej miesjscowosci wiec mysle z enie bedzie problemu. obecnie szukam sukienki. pozdrawiam swszystkich tu obecnych i przyszle panny m,lode:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sukienka to trochę za wcześnie jeszcze, bo w końcu jeszcze dwie nowe kolekcje wejdą zanim wyjdziemy za mąż :) Co do tych godzin, to chyba żadna z nas nie ma ich jeszcze zarezerwowanych w kościele, tylko sobie rozmawiamy o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka922
na tej stronie sa lande sukienki. Fruzyry wzoru panzokci tez. wszystko tam jest/ zobaczymy jak to bedzie ale raczej wplyw mody nie bedzie mial wplywu na moj wybór sukeinki gusty bywają takie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pomocy
a ja jeszcze poczekam:) zawsze może mi coś szczególnego wpaść w oko:) wydaje mi się że to jeszcze zbyt wcześnie na wybieranie kiecki:) no ale co nam szkodzi pooglądać sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam mam już w głowie wymarzony wzór sukni, a co do mody to nie zawsze to co akurat jest trendy, będzie pasowało na naszą sylwetkę. W moim wypadku np. gorset odpada, choćby nie wiem, jak bardzo stał się modny za 2 lat :) A tę stronę (wedding) też już kiedyś wypatrzyłam. sukienki to może nie za ciekawe tam prezentują, ale fryzury, czy bukiety ślubne są już ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta stronka,ktora wkleilyscie jest super.Bardzo ladne fryzury,naszyjniki i kwiaty,nawet znalazlam tam bukiet,ktory od dawna mi sie bardzo podoba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotin
GdybyByłoTak --> ja juz mam zarezerwowana godzine w kosciele :) chcielismy sie tylko spytac kiedy mamy przyjsc ( tez myslalam ze gdzies w styczniu) a ksiadz odrazu wyciagnal ksiege parafialna i nas wpisał :) juz bylo pare osob wpisanych.. az sie sama zdziwilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bieedronaa
królowa życia86 "Zdjęcia będziemy mieli w dniu ślubu, bo osobiście nie chciałoby mi się drugi raz stroić w suknię i malować. Zresztą ja chcę standardową sesję, plener jak będzie pogoda, bez jakichkolwiek udziwnień, minimalna liczba zdjęć - byle mieć na pamiątkę. nie znoszę pozować do zdjęć." chyba wszystkie bedziemy miec zdjecia w dniu slubu:) nie wiem czy dobrze zrozumiałam ale kiniam85 chodziło chyba własnie o zdjecia w plenerze, wzor sukienki tez juz mam w głowie i raczej nie patrze na to co jest modne ma mi byc wygodnie i tyle to ja mam sie w tej sukience czuc dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pomocy
no ja też nie to miałam na myśli że będę kierować się modą:) ja też przedewszystkim chcę aby było mi w sukni wygodnie i pasowała do mojej figury:) ale to wszystko wydaje mi się tak odległe jeszcze, co nie znaczy że nie oglądam linków jakie dodajecie:) ostatni był super bo miał naprawde parę ciekawych pomysłw na bukiecik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedrona - no, chyba nie wszystkie, bo ktoś wcześniej pisał, zastanawiał się nad możliwością robienia sesji zdjęciowej w innym dniu niż ślub :) Kiniam85 \"My bedziemy mieli po weselu,innego dnia,troche z tym klopotu,bo trzeba bedzie isc jeszcze raz do fryzjera i kosmetyczki ..\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, plener po ślubie, w innym dniu. Bez pośpiechu, bez zostawiania gości samym sobie - uważam, że to zwłaszcza jest nieeleganckie i choćby z tego względu można to zrobić kiedy indziej. Jakiś czas temu byłam na weselu znajomych i nie było ich ze 2 godziny, maskara!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie maskara, tylko masakra oczywiście :) A jeśli chodzi o suknie, to moda modą, ale na nowe modele zawsze warto popatrzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje masakra, jeśli para zniknie na tyle czasu z wesela. To już naprawdę lepiej plener sobie zrobić w innym dniu. ale my nie mamy zamiaru robić 500 zdjęć, więc myślę, że nie powinno być nas aż tak długo. A jak dobrze pójdzie to zdjęcia będą robione w parku obok lokalu, więc zdecydowanie skróci się czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bieedronaa
no widzisz królowa życia86 a ja myslałam ze o plener chodzi najlepiej jakby kiniam85 sie pojawiła i nam to wyjasniła:) my z sali do fotografa nie mamy daleko tez nie chcemy jakiejs duzej ilosci zdjec wiec mysle ze maksymalnie godzinke nas nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny!! :) My plener też chcemy zrobić w dzień wesela po obiadku i pierwszym tańcu czyli tak od około 17.00 - 18.00 by nas nie było. Mamy to szczęście, że jakieś 3-4 km od sali jest jezioro i to jest bardzo dobre miejsce na plener. Zdjęć z pleneru też nie chcemy dużo, więc więcej jak godzinę to to nie potrwa. Nasi goście nie będą mięli nic przeciwko, w naszej rodzinie para młoda zawsze się wymyka z wesela na zdjęcia i nikogo to nie dziwi ani nie denerwuje. Mam nadzieję tylko, że pogoda dopisze. Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×