Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kwaśna smietana

Jak doprawić zupę ŚMIETANĄ by się nie ZWARZYŁA

Polecane posty

Gość kwaśna smietana

Proszę o radę, nie umiem doprawić zupy śmietaną, by się nie zwarzyła. Jak to jest żur, czyli zupa kwaśna, to już w ogóle porażka - same grudki :O Macie jakieś sposoby? Słyszałam, że trzeba posolić śmietanę przed włożeniem do zupy, ale nie działa. Jakieś inne metody? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczera do bóIu
Zagęścić śmietanę mąką. Albo rozcieńczyć mlekiem. I zawsze - nie wlewać do wrzacej zupy, musi trochę przestygnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwaśna smietana
Dziękuję. A jak nie chcę dodawać mąki (a nie chcę, jestem na diecie niskowęglowodanowej :) ), to mam rozcieńczyć mlekiem, tak? I to naprawdę pomaga? O wrzątku wiem, nigdy nie wlewam do gotującej się zupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duża hela
ja zawsze wlewam do kubka troche śmietany i dolewam wrzącej zupy do pełna dokładnie mieszam mieszadełkiem (takim do miksera do ubijania piany )żeby nie było grudek ze smietany i wlewam do zupy. Bez względu na rodzaj smietany nie warzy się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwaśna smietana
Dziękuję, spróbuję z tym mlekiem. I ten drugi sposób też z wlaniem gorącej zupy do osobnego kubka ze śmietaną. Szkoda, że wcześniej nie założyłam wątku, bo właśnie zrobiłam żurek i oczywiście grudki :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupa się waży bo śmietana jest za zimna a zupa za gorąca.Aby wszystko było dobrze to do kubka wlewam śmietanę i dolewam troszkę chochelką powolutku gorąca zupę ciągle przy tym mieszając.śmietana zahartowana i wlewam do zupy.W życiu mi się nie zważyła i nie ważne czy jest z mąką czy też nie.Używam śmietany 18:% z firmy łaciata do zup lub 30:% Śmietanką kulinarną z firmy mlekowita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwaśna smietana
Dzięki jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też dolewam gorącej zupy do smietany i mieszam mikserem do cappucino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczera do bóIu
Princpolo, bo własnie śmietana z napisem "do zup" jest JUŻ zaczęszczona skrobią - sprawdź skład :) A 30 % TEŻ się nie warzy, bo wysoki procent tłuszczu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te princpolo
Najpierw piszesz, że "W życiu mi się nie zważyła " a teraz, że "Miałam też inne śmietany z napisem ,,do zup" i wszystko się ważyło" 1) durna jesteś 2)kłamiesz 3)masz sklerozę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czuwamy nad czystością języka
śmietana się waRZy, A waŻy się produkty wagą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara kucharka
Śmietana do zupy 18% PIĄTNICA skłąd : śmietana, skrobia modyfikowana, zagęstniki : pektyna, mączka chleba świętojańskiego, guma guar. Termizowana. COŚ TAKIEGO nie ma prawa się zwarzyć. Bo warzy się tylko śmitana prawdziwa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupujcie śmietanę
Szefa Kuchni z Danona 22% w małych niebieskich kubkach, to śmietana, która nie zwarzy się nawet w gotującym się kwaśnym żurku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara kucharka
A jaki ma skłąd ? Czy są jakieś "polepszacze" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm... chyba wolę mieć zwarzoną śmietanę, niż gumę guar w zupie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te princpolo ----Naucz się czytać a potem mieszaj kogoś z gównem idiotko!!!!! Nigdy mi się nie zważyła Używam śmietany 18:% z firmy łaciata do zup lub 30:% Śmietanką kulinarną z firmy mlekowita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te princpolo
przeczytaj sobie swój post z 30.07 2008 -ostatnie zdanie :D I jak masz słownik, to go używaj - śmietana się warzy, nie waży i trochę kultury proszę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te princpolo
Princpolo 10:55 - nie dopisałem godziny :D ostatnie zdanie : Miałam też inne śmietany z napisem ,,do zup" i wszystko się ważyło A 19:48 W życiu mi się nie zważyła i nie ważne czy jest z mąką czy też nie. No to się zdecyduj - 'waży" się, czy nie 'waży". I zmień stopkę - masz słownik a byki ROBISZ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można pogadać
A co z tą śmietaną, Princpolo ? Warzy Ci się, czy NIGDY ? Pouczać trzeba. Na naukę nigdy nie jest zapóźno. Chociaż dla niektórych - tak. Tylko nie bierz tego do siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I kto tu ma kompleksy...... Motto tego forum to ,,nie masz nic do powiedzenia to się przypierdalaj do innych"..... To coś o Tobie :D :P A jeśli i to do Ciebie nie dotrze to zapraszam na lekcje:P Póki co żegnam ...szkoda czasu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pogadać można
"nie masz nic do powiedzenia to się przypie**alaj do innych"..... Princpolo, sasiadeczko kochana, w necie tak samo chamska jesteś, jak w realu..... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisz na czarno a nie na sto pomarańczowych ników :P Bo chamem trzeba być,te forum mnie tego nauczyło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmietana do zupyyyyyyyyyyyyy
U mnie bywało że warzyła się śmietana nawet z napisem ,,do zup".Dodam wcześniej hartowałam tak samo jak już dziewczyny wcześniej o tym pisały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13:02 13:03 13:05 niech Ci łapy uschną i tak będę miała na Ciebie haka za ten włam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oj Princpolo chyba ktoś
Cię tu nie lubi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Princpolo chyba ktoś ------ A znasz chodź jedną osobę która wszystkich lubi???? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×