Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość żanettt

Otyłe w ciąży - jak sobie radzicie?

Polecane posty

Gość ona19811981
Moim zdaniem odchudzanie przed zajsciem w ciaze nie ma sensu bo jesli teraz schudniesz np. 10 kg to w ciazy i tak nadrobisz to z zapasem tak zwany efekt jojo. Trzeba utrzymywac diete przez dluzszy czas zeby waga sie utrzymala. ja zanim zaszlam w ciaze wazylam 70 kg przy wzroscie 167 cm w ciazy przytylam 22 kg a 3 tyg. po porodzie mialam juz 18 kg mniej. W ciazy ma sie rozne zachcianki mozna miec ochote na slodkie i inne rzeczy a przeciez w ciazy nie bedziecie sobie odmawiac. Teraz jestem znowu w ciazy tym razem zaczelam od wagi 76 kg i jak na razie przytylam tylko 4 kg. Moim zdaniem nie ma sensu stosowac diety a pozniej zaraz zachodzic w ciazy ale to tylko moje zdanie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam tak
hej nigdy nie bylam super szczuplutka, ale przy wzroscie 168 ważyłam 70-72 kg, wygladałam bardzo dobrze ludzie dawali mi maks 65 kg, nosiłam rozmiar 40 czasem nawet 38, wiec było ok po 1 ciazy na porodówce wazyłam prawie 100 kg szok heheh ale też az tak zle nie wyglądałam wszystko mi w brzuch i plecy poszło, mialam nadal zgrabne nogi, pupe ramiona, w ciazy wyniki idealne, dzidzia zdrowa teraz znów jestem w ciazy 33 tydz, startowałam z wiekszej wagi bo szybko zaszłam w te ciaze i wazyłam 85 kg, obecnie waze 95-96 kg i mam zamiar tez tej 100 nie przekroczyć, i nie utyc tyle co twtedy, bo co tu gadac te kg z nieba sie nie wziely tylko z obzarstwa. teraz tez niczego sobie nie odmawiam ale jem mniejsze porcje :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miskatyska
Hey Ja jak zaszłam w ciąze wazyłam 93 przy wzroscie 176....do ostatniej wizyty w 18 tyg nie przytyłam nic...ale tez wcale nie jem słodyczy i sie nie obzeram....teraz we wtorek ide znowu do ginka ale czuje ze cos przytyłam....bo brzuch tez dość sporo urósł....wyniki mam super to moja 2 ciaza przy pierwszej przytyłam z 80 kg do 108 :( wiec 28 kilo :( ale schudłam dosc szybko....a ta obecna waga to efekt 2 lat leczenia hormonami niestety....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _____rodzice______
Wiek przedszkolny to szczególny okres w rozwoju dziecka. Do 6 roku życia następuje rzeczywisty rozwój mózgu. Im młodsze jest dziecko, tym szybciej przyswaja nowe informacje. Im później je przyswoi tym dłużej będzie trwał ten proces i będzie coraz trudniejszy. Niestety często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dlatego chcemy Państwu pomóc i zaproponować zestawy, pomoce naukowe do stymulacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Produkty naszej firmy wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, przygotowując do poznania i pojmowania wiedzy. Sprawią, że Wasze pociechy szybciej i pełniej rozwiną się poprzez zabawę. Zestaw nr 3 to pond 150 literek i znaków o wysokości 5 cm do samodzielnego przyklejenia na blok techniczny, ( blok nie wchodzi w skład zestawu). Idealna pomoc do nauki alfabetu, pierwszych wyrazów, prostych zdań. Litery wykonane są z najwyższej jakości miękkiej samoprzylepnej folii. http://allegro.pl/literki-do-nauki-alfabetu-czytnia-zestw-3-i1313276713.html http://allegro.pl/cyferki-naklejki-zestaw-edukacyjny-nr2-i1313720175.html http://allegro.pl/alfabet-litery-literki-naklejki-zestw-nr-1-i1313720239.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandrulka
hej dziewczynki chcialam do Was dolaczyc bo niestety tez bede duza mamuska, wazylam 97kg schudlam do 82kg (wzrost 158) i zaszlam w ciaze co prawda nieplanowana ale bardzo chciana :) jest to dopiero poczatek, okolo 5tyg. chcialabym przytyc tak do 95-97 oby nie wyjsc na moja pierwotna wage, nie zalamuje sie, ciaza zrujnowala moja diete ale wiem ze jesli potrafilam przed schudnac 15kg to po ciazy dam tez rade :) nie martwcie sie, z dzieciaczkami bedzie ok ::):))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mailuj
Ja też startuję z wagą olbrzymią -113 , mam 180cm . Idę jutro do dietetyczki, żeby ustalić zasady. Mogę przytyc maksymalnie 5 kilo bo będzie żle :-( Ale jak już sie powiedziało A to trzeba odpowiedzialnie się tym zająć. Powodzenia dla wszystkich :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elevelka
Wątek mocno się rozwinął - to i ja napisze o sobie. Trochę dla puszystych - trochę dla krytykanek. Na diecie jestem od 3 klasy liceum, a mam teraz 25 lat. Już niestety jako 17 latka miałam problemy z tarczycą i musiałam pilnować tego co jem + sport.Cała rodzinka również ze skłonnościami i brat który właśnie schudł 90kg. Na początku tego roku trochę się zapuściłam, bo ważyłam 76kg przy wzroście 172cm. Planowałam ciążę wiec przeszłam na Dukana i basen i w dwa miechy 6 kg spadło. Zaszłam w ciążę w maju z BMI 25 - czyli norma (rozmiar 38-40). Test pozytywny = koniec diety = reakcja organizmu 8kg w 1 miesiąc i 3 w drugi. Także ja bym uważała z odchudzaniem się przed ciążą, bo jojo katastrofa. Teraz zaczęłam 8 miesiąc i ważę 90 kg. W kolejnych miesiącach już przybywało proporcjonalnie i gdyby nie te zbędne 11 kg z pierwszych miesięcy byłabym książkowa. A tak to ostre odchudzanie po ciąży bo chce ważyc 65kg i mam ogromną nadzieję, że zaliczę się do grona mamusiek które chudły od samego karmienia czego i wam serdecznie życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja 25 tydz i waga 94
jak zaszłam w ciążę ważyłam 97. Trafiłam na fajnego lekarza, który mnie motywuje do tego żeby jeść a nie obżerać się i twierdzi, ze moje chudnięcie nie odbija się na dziecku bo maluch bierze to co mu potrzeba ze mnie. Nie odchudzam się. Jem zdrowo i się ruszam i wyniki widać. Czuje się dobrze bo zamiast dodatkowych kg mam śliczny brzuszek. Nie wiem ile przytyję do końca bo przede mną najgorsze 3 miesiące jeśli chodzi o dodatkowe kg, ale wiem, ze całą ciążę robiłam wszystko, żeby zjadać tylko zdrowe i wartościowe rzeczy, dużo przebywać na powietrzu i w ten sposób dbać o siebie i o dziecko. Po porodzie wezmę się ostro za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sheara
To i ja coś dopiszę. Mam 164 cm wzrostu i przy pierwszej ciąży sporo przytyłam. Potem zamiast wziąć się w garść znów przytyłam, aż doszłam do przerażającej mnie wagi 115 kilo. Ogarnęłam się, kupiłam sobie wagę i przeszłam na dietę ponieważ chcieliśmy mieć z mężem drugie dziecko, ale baliśmy się czy to nie zaszkodzi mojemu zdrowiu. Zdążyłam schudnąć 10 kilo i zaszłam w ciążę (przy pierwszym postaraniu się). W pierwszym trymestrze schudłam jeszcze 7 kilogramów (oczywiście nie specjalnie). Po diecie żadnego efektu jojo nie było. Obecnie jestem w 27 tygodniu ciąży i ważę 98 kilo. Jeszcze nic nie przytyłam, ale ostatni trymestr wciąż przede mną. Dziecko jest zdrowe i mi również nic nie dolega. Wszyscy mówią mi, że obawiali się co będzie jak zajdę w ciążę, ale teraz widzą, że wychodzi mi tylko na zdrowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej hej
chociarz trochę stary wątek, to myśle że jest on odpowiedni na wyżalenie się , otóż moja lekarka kazała stosować mi dietę 1200 kcal, jestem w 3 miesiącu i przytyłam już 4 kg , ale myśle ze dlatego ze przed zajściem w ciąże ciągle byłam na diecie. dobija mnie to , musze się odchudzać w ciąży, ani razu nie wymiotowałam ,czuje się dobrze, odwrotnie niż w 1 ciąży gdy na początku ciążu schudłam 3 kg , bo wymiotowałam , jestem zdołowana psychicznie mam pytanie do Was , czy chodziłyście w ciąży na basen , może to by ,mnie jakoś wyciągło z dołka , bo dostarczało by mi ruchu i trochę spalałabym kcal , moja lekarka mi zabroniła chodzić, a może powinnam ćwiczyć :(((((((( przerąbane ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
hej, hej - ja chodziłam na basen w pierwszej ciązy - raz, dwa razy w tygodniu - pływałam tyle co wcześniej, jak poczułam, że mi sie wydolnośc pogarsza to zredukowałam sobie intensywnośc pływania, a pod koniec chodziłam juz tylko na aerobik dla ciężarnych - czułam się dobrze, dziecko urodziło się duże, żadnych grzybów czy bakterii nie złapałam (a przynajmniej o tym nie wiem) - myśle, ze Twoja lekarka boi się właśnie, że na basenie coś złapiesz na pewno możesz chodzić na spacery- ja teraz do czwartego miesiąca spalałam trochę kalorii na rowerze stacjonarnym - później odpuściłam; zdecydowanie basen jest polecany, bo najmniej obciąża organizm (kręgosłup, stawy, takietam), tyle, że jak coś przywleczesz to będzie trzeba to leczyć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale przecież grzybica w ciaży jest częsta i nie jest powiedziane że koniecznie ja trzeba złapać na basenie akurat. Ja przez basen nigdy nie złapałam a po nieszczesnych antybiotykach dosć często mi sie zdarza nadkażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Mogę dołączyć?? Bo ja w ciąży i to otyła :) Cieszę się że nie jestem sama. Mi ginka powiedziała że max mogę przytyć 9kg a już w 12tc mam +3 na karku ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość t........................
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lawiki
Napisze na pocieszenie innych borykajacych sie z otyloscia przyszlych mamusiek:) ja jak zaszlam w ciazy wazylam 124 kg lekarz tez zabrnil mi przytyc cokolwie, trzymałam sie tak do 7 miesiaca nic a nic pod koniec przytylam 4 kg dziecko urodzilo sie sn i zdrowiutkie:) Ja nie odczuwalam zadnego dyskomfortu z tego powodu ze jestem otyla oczywiscie pod koniec bylo ciezko bo ale sadze ze kazda ciezarna tak ma:) tak ze glowa do gory oczywiscie lepiej bylo by schudnac ale jak juz sie zdarzy jak sie jest tak otylym to napewno bedzie dobrze:) teraz sie odchudzam i bede starac o drugie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sheara
Oooo, gratulacje! Wytrwałości w chudnięciu i powodzenia w staraniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Z
hej, ja zachodząc w ciążę miała miałam otyłość, ważyłam 96 kg/158 cm... w pierwszych 3 mcach ciazy schudłam 16 kg!!! sama z siebie , nie wymiotowałam, zel mdliło mnie strasznie, czułam sie swietnie, w ogóle całą ciąże przechodziłam super i wyglądałam też super :) od 6 mca zaczęłam przybierać i przytyłam w sumie 18,5 kg...ofc najgorzej było w ostatnich 2 mcach...myslę ze mój organizm był baaardoz madry i schudł po to zeby potem jednak co nieco przybreać... gdybym wtedy nie schudła to nie wiem co by było... jednak kłopotów z wagą nie był to koniec... w trakcie karmienia jeszcze przytyłam (ponad 100), zawiniły niereguralny tryb zycia i przemęczenie, wbrew obiegowym opiniom nic nie chudłam karmiąc, ale też nie przykładałam się za bardzo... skonczylam karmić, przestałam byc taka zmęczona i wziełam się za siebie ;) w sumie schudłam 48,5 kg :) własnie policzyłam ( bo ostatnio już tym się tak nie zajmuję ;) jestem przykłądem na to ze można, a największą siłe do tego dało mi moje dziecko ;) jestem o niebo sprawniejsza, nie męczę się podczas szybkich spacerów, w ogóle jestem inną osobą ;) znajomi nie mogą wyjść z podziwu, a mnie się wierzyć nie chce ze byłam taka gruba kiedy moje dziecko mialo rok, póltora... ludzi emnie nie poznawali i brali za bratanicę ;) wszystkim mamusiom, takze tym przyszłym życzę, zeby po ciązy i karmieniu udało się wam schudnać, bo naprawdę o wiele łatwiej się żyje w takiej skórze ;) wiem ze to nie jest łatwe, bo sama to przeszlam... ale jak bardzo zmieniła się moja psychika od moment schudniecia wiem tylko ja ;) no i w jakimś stopniu jestem wdzieczna mojemu dziecku za tę siłę, którą mi dało, po prostu chciałam być super mamą, tak zeby dzidzia była ze mnie dumna... ofc nie uważam ze dziewcyzny z nadwagą czy otyłoscią nie są super mamami... sama wspominam pięknie czas kiedy moja dzidzia była malutka, ja na macierzyńskiem, a moja d... wielka ;) w ogóle to nie mialo znaczenia wtedy ;) ale warto było się zmienić, czego i Wam życze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie kumam was laski
Ja w dzień porodu ważyłam 63 kilo i czulam się jak mamut nie wyobrażam sobie jak można ważyć 126 kilo nie bedąc nawet w ciązy :o dla mnie jesteście chore psychicznie przedkładając tony zarcia wpychanego w wasze paszcze nad zdrowie (również waszych dzieci) no i urodę (chocby dla męzów, bo im nie zazdroszcze, zwłaszcza kiedy widzą szczupłe żony koegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lawiki
Nie musisz sobie wyobrazac jak to jest jak sie jest otylym, nie musisz tez obrazac (kultura nie boli) innych!!!!Kazda z nas pisze o sobie i jest to watek dla tych przyszlych mamusiek co sa otyle a zaszly w ciaze:) tak ze jak szukasz estetyki wygladu to nie tu!!!Łatwe chyba do pojecia co?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska23
kochane mamuski ja urodzilam w lutym 2010 sliczna zdrowiutka Juleczke ciaza bez wiekszych problemow wyniki super przytylam tylko 8 kg wiec wazylam na porodowce 102kg 160wz malo to niejest ale lekarz mezczyzna niepozwalal mi nic tyc porod trwal cale wieki ale dalam rade sama urodzic polozne byly zdziwione ze taki wieloryb urodzil szczuplutkie dziecko tak mi powiedzialy maz byl przy porodzie juz na drugi dzien bylam jak nowo narodzona mimo 6 szwow zewnetrznych miesiac po wazylam juz 92kg karmilam do 9 miesiaca i przytylam do 105 kg z wlasnej winy oczywiscie a teraz mala za miesiac skonczy rok raz tylko miala wiekszy katar wazy niecale 10kg wiec na roczne dziecko norma jest bystra i strasznie zabawna i wiem ze tusza niema nic wspolnego z tym jakie dziecko sie urodzi a zadna FLADRA niema prawa obrazac nas za kg bo my chudych nieobrazamy albo innych osob!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandrulkaa
Hej. Dziewczyny moze ktoras ma termin na lipiec I chce przejsc ciaze razem? Wspomagac sie itp? Dajcie znaka zawsze mozna wymienic. Sie mailami. Napiszcie grubiutkie mamuski kiedy zaczelyscie czuc. Pierwsze ruchy dzidzi? Ja obecnnie 17 tydzien od usg I jeszcze nic. Ale czytalam ze kobiety przy kosci czuja troszke pozniej. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Równo 1dnia 21 tygodnia już były wyraźne ruchy takie któych nie dało sie z niczym pomylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sheara
Pod koniec 16 tygodnia delikatne ruchy, około 20 wyraźne kopnięcia :) A teraz momentami mam dosyć. Mały gra mi na żebrach i nie da pospać. A. I nadal w sumie nic nie przytyłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a w sierpniu?
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandrulka02
No ja na od poczatku 17tygodnia (wedlug usg) poczulam pierwsze ruchy, zadne motylki zadne bulgotania tylko od razu takie leciutkie uderzenia. nie jest to regularnie, ale zdarza sie prawie codziennie, teraz czekam na typowe juz ruchy dzidzi, jutro wchodze w 19 tydzien od usg. pisze od usg gdyz moje cykle byly bardzo nieregularne. a Wy piszecie tygodnie od om czy usg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sheara
Termin lekarz wylicza Ci z OM i jak prowadzi Ci kartę ciąży to tygodnie wpisuje według OM. Ja też w ten sposób liczę. Ech, już się nie mogę doczekać :) Synek też już nie może się doczekać braciszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dużamamcia
Hej , właśnie trafiłam na wasz topik. Ja staram się o dzidziusia i też należę do większych dziewczyn. Nie wiem czy jest sens teraz trochę zrzucić, czy to nie będzie szkodliwe dla dziecka takie odchudzanie na początku ciąży(gdybym zaszła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sheara
Ja po sobie widzę, że dobrze jest zrzucić parę kilo przed ciążą. Jak zaszłam to jeszcze byłam na diecie, ale jak się pojawiły pierwsze oznaki (czyli brak okresu) to wtedy zrezygnowałam z niej. Dziecku to nie zaszkodziło, rozwija się prawidłowo. Ja też się dobrze czuję, nie tyję, więc wciąż jestem lżejsza o to co przed ciążą udało mi się zrzucić plus to co spadło ze mnie w pierwszym trymestrze przy męczących mdłościach. Także moim zdaniem warto. No i po ciąży mniej do zrzucenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandrulka02
Moj termin jest wyliczany z usg, zaden lekarz nie bierze pod uwage om gdyz om mialam 1 pazdziernika a do poczecia doszlo 28 pazdziernika , wtedy gdy powinnam miesiaczke dostac, mialam tak cykl przesuniety, dlatego tez pytalam czy om czy usg :) co do odchudzania, ja przed ciaza schudlam 15 kilo, zeszlam do wagi 82.i chyba sie ciesze ze tak wyszlo, nie wyobrazam sobie sartowac z waga 97 i jeszcze przytyc, chodzi tu o zdrowie, aczkolwiek zycze powodzenia takim kobietka, u mnie zrzucenia wagii doprowadzilo do "naprawienia sie" moich jajnikow :) mialam pco i endometrioze, a teraz czekam na synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×